• Неодамнешно
dforce 3d печатач дел PT100 Засилувач Одбор за повисоки температури бесплатен превозот

dforce 3d печатач дел PT100 Засилувач Одбор за повисоки температури бесплатен превозот

DEN 592.00
DEN 696.00
-15 %
Достапно

Количина на стоки


Направете вашиот hotend се кандидира на повисоки температури,со подобри точноста,и да се полесно собранието со PT100 сензор со користење на овој засилувач одбор.Ако сакате да експериментираат со печатење луди висока температура материјали,се повеќе точни температура читања,и имаат многу повеќе робустен сензор на температура потоа PT100 е идеална опција. Овој засилувач ќе им овозможи на сетилните опсег до-да и пошироко 400 C,максимално безбедна работна температура на сите метални hotend. Овој одбор ви овозможува да се поврзете на нашиот PT100 сензор на температура на било аналогни внесување pin на 3 D печатач контролер одбор.Тоа засилува јачината на сигналот од PT100 на напонско ниво што вашиот печатач контролер може да се читаат лесно и прецизно.Овој одбор е изведен од коло дизајн од Ultimainboard V2 контролер одбор,но со зголемена за филтрирање за стабилна и точно мерење температура.Поради ова, можете едноставно одберете сензор на температура на '20' во marlin фирмверот да се добие точен калибрација вредности. Ние исто така, обезбеди : PT100 Температурни Сензори во V6 Вкупно Надградба КОМПЛЕТ во Она што е во кутијата : TL PT100 Засилувач Одбор X 1

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
DFORCE
Тип На Објект:
Греење Контролер

Слични понуди

1pc 3D Печатач Рампи 1.4 адаптер Одбор LCD2004 / 12864 Control Panel smart адаптер Модул
 • Неодамнешно

1pc 3D Печатач Рампи 1.4 адаптер Одбор LCD2004 / 12864 Control Panel smart адаптер Модул

DEN 67.00 80.16

1pc 3 D Печатач Рампи 1.4 адаптер Одбор LCD2004 / 12864 Control Panel smart адаптер МодулОпис на производот : Овој адаптер е за Sanguinololu Одбор Smart Контролер LCD 2004 & LCD 12864 Можете лесно поврзете со вашиот Sanguinololu Одбор користење на овој "паметен адаптер" панелот По поврзување на вашиот Sanguinololu Одбор можете да ги печатите вашите 3 D дизајни без КОМПЈУТЕР, само со gкод дизајн зачувуваат на SDкартичката Висок квалитет, стабилни перформанси

5pcs Двојно 12V DC 50mm Удар Радијална Ладење Вентилатор за Електронски 3D Печатач Делови Ракав Имајќи Долг Живот За Anet A8 A6
 • Неодамнешно

5pcs Двојно 12V DC 50mm Удар Радијална Ладење Вентилатор за Електронски 3D Печатач Делови Ракав Имајќи Долг Живот За Anet A8 A6

DEN 365.00 388.80

5pcs Двојно 12 V DC 50mm Удар Радијална Ладење Вентилатор за Електронски 3 D Печатач Делови Ракав Имајќи Долг Живот Ниска Бучни За Anet A8 A6Одличен за ладење heatsinks на топла завршува, отпечатоци, или други ладење треба Направен од висок квалитет на PBT+30% стакло линија +VO Имајќи е висока прецизност, долг живот и ниско ниво на бучава Температура на користење на животната средина : 20℃~75℃ животен век : работната средина температура од 40℃ (60000 часа) Услуга живот : може да биде континуирано работи 24 часа на ветер : 4500, 6500 (R / мин) Напон : DC 12 V Структура : двоен ракав имајќи Пакет : 5 X Вентилаторот за Ладење

DuoWeiSi 3D Печатач Делови 12Pcs Израмнување 8мм Екструдер Извори За 3D Печатач
 • Неодамнешно

DuoWeiSi 3D Печатач Делови 12Pcs Израмнување 8мм Екструдер Извори За 3D Печатач

DEN 33.60

12 Pcs Израмнување 8мм Екструдер Извори За 3 D ПечатачСпецификации : Дијаметар(OD) : 4.8 мм / 0.19 инченДолжина : 8mm / 0.32 инченВнатрешен дијаметар : 3.20 mm / 0.13 инченМатеријал : нерѓосувачки челикДобро formability, хомогена еластична.Висока пластичност, замор, отпорност, термичка отпорност на корозија.Заштита на животната средина нетоксични загадувањето слободни.Пакет се вклучени : 12 x 3 D Печатач Екструдер извори

SWMAKER Ultimaker 2 UM2 машина прибор глава за печатење кабел/жица за полнење поврзување жица Печати ја Главата Кабли/Жици Loom (UM2)
 • Неодамнешно

SWMAKER Ultimaker 2 UM2 машина прибор глава за печатење кабел/жица за полнење поврзување жица Печати ја Главата Кабли/Жици Loom (UM2)

DEN 912.00 959.52

Овој кабел за полнење е за Ultiaker 2 машинаСтоките ќе бидат испратени во рок од 3 работни дена откако ќе ја добиете вашата исплата(освен одмор).Стоките ќе бидат испратени од страна на повеќето разумен начин за испорака...

5pcs XH2.54 1 Метар Dupont Кабел 4 pin Stepper Моторни Жица Дел Женски Женски Црно Бела Терминал Линија 3D Принтери Делови 800
 • Неодамнешно

5pcs XH2.54 1 Метар Dupont Кабел 4 pin Stepper Моторни Жица Дел Женски Женски Црно Бела Терминал Линија 3D Принтери Делови 800

DEN 221.00 266.88

5pcs XH2.54 1 Метар Dupont Кабел 4 pin Stepper Моторни Жица Дел Женски Женски Црно Бела Терминал Линија 3 D Принтери Делови 800Имаме 5 видови на Dupont Кабел; 1...

изедначување ширина 210mm транспарентен црна, сина, бела и многу боја, пвц топлина се намали цевка кертриџ батеријата кора 1pcs
 • Неодамнешно

изедначување ширина 210mm транспарентен црна, сина, бела и многу боја, пвц топлина се намали цевка кертриџ батеријата кора 1pcs

DEN 22.56

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! ние имаме многу бои , ве молиме, напишете цел забелешка што треба што боја ...

1pcs SC6UU/SC8UU/SC10UU/SC12UU/SC16UU Линеарна Топката Имајќи слајд блок черупка за 3D печатач дел
 • Неодамнешно

1pcs SC6UU/SC8UU/SC10UU/SC12UU/SC16UU Линеарна Топката Имајќи слајд блок черупка за 3D печатач дел

DEN 88.00 98.88

1pcs SC6 UU / SC8 UU / SC10 UU / SC12 UU / SC16 UU Линеарна Топката Имајќи слајд блок черупка за 3 D печатач дел 4pcs SC6 UU SC8 UU Состојба : Сосема Нов Модел : SC6 UU / SC8 UU / SC10 UU / SC12 UU / SC16 UU Вратило ID : 6mm / 8мм / 10мм / 12mm / 16mm Количина : 1 buc Главни делови : Алуминиум домување + LM.UU линеарна топката лежишта Главната апликација : работа со линеарни шини...

SWMAKER 10pcs* 100*100mm 3D Печатач Плута Лист 2mm Дебели Топлина кревет Изолација плута плоча 100x100 mm
 • Неодамнешно

SWMAKER 10pcs* 100*100mm 3D Печатач Плута Лист 2mm Дебели Топлина кревет Изолација плута плоча 100x100 mm

DEN 775.00 815.52

Големина : 100*100*2mmДебелина : 2mmАко ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас, ние може да ги намали за да можете со било која големина.На топлинска изолација плута плоча се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлинаотпорни керамички влакна, производ големина може да се прилагоди според потребите на клиентите, во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија,и енергија.Пакет се вклучени : 10x 3d печатач греење плута плоча

1pc Ажурирање PT100 Блок Силикони Бела Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3D Печатач Загрева Блок Брза Испорака
 • Неодамнешно

1pc Ажурирање PT100 Блок Силикони Бела Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3D Печатач Загрева Блок Брза Испорака

DEN 92.00 109.44

1pc Ажурирање PT100 Блок Силикони Бела Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3 D Печатач Загрева Блок Брза Испорака Дали сеуште се грижите за V6 Блок стане валкани и изгорена на површината по користење на еден период на време? Но, сега на оваа чорапи ќе ги реши вашите ова се грижите целосно...

5PCS 2GT GT2 10мм Макара Понесе 5mm/6.35 mm/8мм 16teeth / 20teeth Времето Опрема алуминиум За Појас Ширина 10мм За 3D печатач
 • Неодамнешно

5PCS 2GT GT2 10мм Макара Понесе 5mm/6.35 mm/8мм 16teeth / 20teeth Времето Опрема алуминиум За Појас Ширина 10мм За 3D печатач

DEN 255.00 318.72

Опрема заби : 20 или 16Модел : 2 GTСоздаден големина : ø 5mm / ø 6.35 mm / ø 8ммПогоден за : 2 GT 10мм ширина појасПакет листата : 5pcs (АКО изберете Микс, ве Молиме пратете ми порака и да ми кажете каков тип на модел што ви треба ! Во спротивно ние ќе ви испратиме ramdom! )2 GT10мм 16 T5 B2 GT 10мм 20 T5 B 2 GT 10мм 20 T6.35 Б 2 GT 10мм 20 T8 БМало или големо цена : / /

10PCS/Многу Екструдер Греење Блок 20*20*10мм Топла Крајот Греење Главата Специјализирани за MK7 MK8 Грејач Блок За Anet A8 3D Печатач
 • Неодамнешно

10PCS/Многу Екструдер Греење Блок 20*20*10мм Топла Крајот Греење Главата Специјализирани за MK7 MK8 Грејач Блок За Anet A8 3D Печатач

DEN 552.00 581.28

Спецификации : Материјал : АлуминиумГолемина : 20*20*10ммНето тежина : 6gВнатрешниот дупка за поставување завртка : M3 / M6Внатрешниот дупка за топлинска цевка : 6mmВнатрешниот дупка за thermocouple : 3ммСе применуваат : Екструдер за 3 D ПечатачПакет Се Вклучени : 10pcs x Алуминиум Грејач Блок

На Funssoe 1 сет*Openbuilds Мини V Подемен Set/комплет CNC мелничката 3D печатач DIY делови
 • Неодамнешно

На Funssoe 1 сет*Openbuilds Мини V Подемен Set/комплет CNC мелничката 3D печатач DIY делови

DEN 1165.00 1226.88

Мини V Тркала Плоча 4 Delrin Мини V Тркала Комплет 2 luminum Изолација 6mm 2 Ексцентричен Изолација 6mm 4 Низок Профил, Завртки 25мм 4 Низок Профил, Завртки 10мм 4 Поштенски ВрскиFunssoe 1 сет*Openbuilds Мини V Подемен Set / комплет CNC мелничката 3 D печатач DIY деловиНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

SWMAKER Ultimaker 2 UM2 машина додатоци загрева кревет кабел/жица за полнење поврзување на жица
 • Неодамнешно

SWMAKER Ultimaker 2 UM2 машина додатоци загрева кревет кабел/жица за полнење поврзување на жица

DEN 592.00 623.52

Овој кабел за полнење е за Ultiaker 2 / Продолжен машина загрева креветСтоките ќе бидат испратени во рок од 3 работни дена откако ќе ја добиете вашата исплата(освен одмор).Стоките ќе бидат испратени од страна на повеќето разумен начин за испорака...

Funssor 1pcs Replicator 2/2X 3D печатач Грејач Кертриџ краток кабли 6mm кол 20mm должина 24V 40W
 • Неодамнешно

Funssor 1pcs Replicator 2/2X 3D печатач Грејач Кертриџ краток кабли 6mm кол 20mm должина 24V 40W

DEN 540.00 568.80

Оваа грејач cartrige има краток (10cm долго) кабли со molex машки pin конектор На 24 V,40 W cartrige е 20 6mm во дијаметар Тоа е невистинска замена за Makerbot Replicator 2 и 2 X грејач cartrige.Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

дијаметар 20mm топката завртка SFU2005 должина 500mm плус RM2005 2005 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs
 • Неодамнешно

дијаметар 20mm топката завртка SFU2005 должина 500mm плус RM2005 2005 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs

DEN 603.36

Тип : Топката заврткаВратило дијаметар : 20mmВоди : 5mmТочноста класа : C7Пакување содржина : 1pcs SFU2005500mm1pcs SFU2005 нутПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Црна елоксирани PROXXON MF70 Nema 17 stepper МОТОРНИ МОНТИРАЊЕ на КОМПЛЕТ
 • Неодамнешно

Црна елоксирани PROXXON MF70 Nema 17 stepper МОТОРНИ МОНТИРАЊЕ на КОМПЛЕТ

DEN 2280.00 2399.52

Proxxon MF70 CNC КомплетЛЕСНА МОНТАЖА* F ИЛИ NEMA 17 ГОЛЕМИНА ЧЕКОР МОТОРС* CNC ОЗНАЧУВАЊЕ ТОЧНИ ДИМЕНЗИИСтоките ќе бидат испратени во рок од 3 работни дена откако ќе ја добиете вашата исплата(освен одмор).Стоките ќе бидат испратени од страна на повеќето разумен начин за испорака...

8pcs/многу 3D Печатач Делови Stepper Моторни Возачот Топлина Тоне Ладење Блок Heatsink За TMC2100 LV8729 DRV8825 Вози Модули
 • Неодамнешно

8pcs/многу 3D Печатач Делови Stepper Моторни Возачот Топлина Тоне Ладење Блок Heatsink За TMC2100 LV8729 DRV8825 Вози Модули

DEN 211.00 239.52

8pcs / многу 3 D Печатач Делови Stepper Моторни Возачот Топлина Тоне Ладење Блок Heatsink За TMC2100 LV8729 DRV8825 Вози МодулиОпис на производот : Должина 15mm,Широк 14mm ,Hight : 13mm, новиот дизајн топлина мијалник, поголема контакт област, за да се подобри ефект на ладење...

Wanhao i3 3D печатач резервни делови за печатење загрева кревет налепница слични со Buildtak Prusa i3 загреана плоча се изгради плоча црна касета
 • Неодамнешно

Wanhao i3 3D печатач резервни делови за печатење загрева кревет налепница слични со Buildtak Prusa i3 загреана плоча се изгради плоча црна касета

DEN 1117.00 1175.52

Wanhao I3 црна налепница, греење плоча Големина се достапни : available : 200*200mm,214 X214 MM ,220*220mm; кажи ми која големина ти треба ? Снимката на Wanhao i3 3d принтер :

2 парчиња 3D принтер кој Топла Крајот Правоаголна фиксна алуминиумска плоча За Reprap Kossel E3DV5/V6 J-раководител DIY оксидација третман
 • Неодамнешно

2 парчиња 3D принтер кој Топла Крајот Правоаголна фиксна алуминиумска плоча За Reprap Kossel E3DV5/V6 J-раководител DIY оксидација третман

DEN 239.52

3 D принтер кој Топла Крајот Правоаголна фиксна алуминиумска плоча За Reprap Kossel E3 DV5 / V6 Jраководител DIY оксидација третманПакување Листа : 2 парчиња Алуминиумска Планината Плочи

дијаметар 20mm топката завртка SFU2010 должина 900mm плус RM2010 2010 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs
 • Неодамнешно

дијаметар 20mm топката завртка SFU2010 должина 900mm плус RM2010 2010 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs

DEN 837.12

Тип : Топката заврткаВратило дијаметар : 20mmВоди : 10ммТочноста класа : C7Пакување содржина : 1pcs SFU2010900mm1pcs SFU2010 нутПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Резба машина Openbuilds ВОЛ CNC NEMA23 Z оската Навој Род Планината сребрена боја за V Слот Алуминиумски Истиснување
 • Неодамнешно

Резба машина Openbuilds ВОЛ CNC NEMA23 Z оската Навој Род Планината сребрена боја за V Слот Алуминиумски Истиснување

DEN 579.00 609.12

Стоките ќе бидат испратени во рок од 3 работни дена откако ќе ја добиете вашата исплата(освен одмор).Стоките ќе бидат испратени од страна на повеќето разумен начин за испорака...

Openbuilds нерѓосувачки челик Метал Двојна V Тркала комплет V Слот Алуминиум Линеарна Истиснување Reprap 3D печатач CNC
 • Неодамнешно

Openbuilds нерѓосувачки челик Метал Двојна V Тркала комплет V Слот Алуминиум Линеарна Истиснување Reprap 3D печатач CNC

DEN 456.00 479.52

Funssor Openbuilds нерѓосувачки челик Метал Двојна V Тркала комплет V Слот Алуминиум Линеарна Истиснување Reprap 3 D печатач CNCНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

4pcs Вратило Спојка 8x5mm за 3D печатач CNC мелничката повлекува серво мотор D18mm*L25mm
 • Неодамнешно

4pcs Вратило Спојка 8x5mm за 3D печатач CNC мелничката повлекува серво мотор D18mm*L25mm

DEN 388.00 431.52

Decription : Материјал : Алуминиум Легура Спојка Висина(L) : 25 мм Спојка Дијаметар : 18 мм Врвот Бунари со Дијаметар : 5mm Дното Бунари со Дијаметар : 8mm Завртки Позиција : 4mm Пакет inluded : 4 X Флексибилни Окно

3DSWAY 3D Печатач Додатоци USB Модул PC Онлајн Модул WIFI Функција Механизми за Lerdge-X Одбор
 • Неодамнешно

3DSWAY 3D Печатач Додатоци USB Модул PC Онлајн Модул WIFI Функција Механизми за Lerdge-X Одбор

DEN 187.00 196.80

3 DSWAY 3 D Печатач Додатоци USB Модул PC Онлајн Модул WIFI Функција Механизми за LerdgeX ОдборПоврзани ПроизводиLerdgeX плоча посветена онлајн модул, може да се прошири со WIFI модул подоцна...

5 x 200*230*1mm PEI Матирано 3D Печатење Изгради Површината Ладно PEI Лист со 200m/250mm 3M 468MP Лепило Polyetherimide 1mm дебелина
 • Неодамнешно

5 x 200*230*1mm PEI Матирано 3D Печатење Изгради Површината Ладно PEI Лист со 200m/250mm 3M 468MP Лепило Polyetherimide 1mm дебелина

DEN 2524.00 2836.32

5pcs 200*230*1mm PEI Матирано 3 D Печатење Изгради Површината Ладно PEI Лист со 200mm / 250mm 3 M 468 MP Лепило Polyetherimide 1mm дебелинаPEI polyetherimide (Polyetherimide), тоа исто така се однесува и на вработените ефикасност индикатори...

Funssor DIY Reprap Replicator 3D печатач двојно hotend млазницата печати ја главата млазницата PTFE грлото цевка за полнење 0.4 mm млазницата кул блок
 • Неодамнешно

Funssor DIY Reprap Replicator 3D печатач двојно hotend млазницата печати ја главата млазницата PTFE грлото цевка за полнење 0.4 mm млазницата кул блок

DEN 3055.00 3215.52

3 D Makerbot печатач двојна глава глава за печатење0.4 mm млазницатаВграденво Тефлон цевки, употребата на 1.75 mm материјалиГреење блок со топлинска изолација од памукНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...