• Неодамнешно
300x300x0.5mm Транспарентен Јасно PEI Лист за 3D Печатач со 468MP селотејп за Печатење ABS и PLA 3D Печатач Делови

300x300x0.5mm Транспарентен Јасно PEI Лист за 3D Печатач со 468MP селотејп за Печатење ABS и PLA 3D Печатач Делови

DEN 504.00
DEN 592.80
-15 %
Достапно

Количина на стоки


Описи :
PEI (Polyetherimide) листови обезбеди 3 D печатење изгради површина која не бара лента, кашеста маса, или лепило. ABS и PLA и стап исклучително добро на површината, која ја елиминира потребата за поддршка сплавови се користи за подобрување на лепливоста. Печатени 3 D делови ќе се придржуваат до PEI површината на загреан кревет, и тоа ќе го објави или менито што се исклучува кога заладување.
Карактеристики :
Одлично за печатење ABS и PLA (заедно со многу други материјали) директно да се печати површина, без потреба за дополнителни лепила или лента.
Еден 0.8 mm лист инсталира брзо на врвот на постојните изгради платформа.
Заштитна фолија чувари од гребнатини за време на превозот. Отстрани филм од двете страни пред да го користите PEI лист.
Повторна употреба на повеќе отпечатоци, само ги надолу со isopropyl алкохол помеѓу отпечатоци за најдобри резултати.
Работи особено добро со Делта стил 3 D печатари.
Како да го користите :
Постојат два методи за прикачување на PEI на вашиот печати кревет. Првиот метод е да се само менгеме лист да се печати кревет за користење на врзивно средство клипови. Вториот метод, се 468 MP Трансфер Лента и го користат за да се држи на PEI да се печати кревет.
Откако PEI лист е во прилог, ре-ниво на вашите печатење кревет и да се подготвени да си одат!
Тоа им помага да ги површина надолу со isopropyl алкохол, метил алкохол, или сапун помеѓу отпечатоци. Ова ќе се обезбеди PEI е чиста, и да помогне лепливоста. Светлина пескарење со 2000 ронки хартија, исто така, ќе им даде на PEI лист повеќе живот.
Спецификации :
Боја : транспарентна јасно
Димензии : 300 х 300 x 0.5 mm/11.8 x 11,8 x 0.02"
1 x PEI Лист
1 x 468 MP селотејп

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
VAKIND
Тип На Објект:
Топлина Хартија
Број На Модел На:
PEI Лист
боја:
транспарентен јасно
реден број:
172976

Слични понуди

3DSWAY 3D Печатач Делови Загрева Кревет Проширување Интерфејс Адаптер Модул за Lerdge-X Плоча
 • Неодамнешно

3DSWAY 3D Печатач Делови Загрева Кревет Проширување Интерфејс Адаптер Модул за Lerdge-X Плоча

DEN 36.00 37.92

3 DSWAY 3 D Печатач Делови Загрева Кревет Проширување Интерфејс Адаптер Модул за LerdgeX ПлочаПоврзани ПроизводиАко сакате да го користите со загреан кревет, загрева кревет адаптер модул и се потребни.Превозот листата : Загреан кревет адаптер модул * 1pc5cm 4 Pin кабел *1pc10cm 2pin кабел *1pcLerdgeX плоча загрева кревет адаптер модул жици дијаграм : Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако на секое прашање!

2 парчиња 3D принтер кој Топла Крајот Правоаголна фиксна алуминиумска плоча За Reprap Kossel E3DV5/V6 J-раководител DIY оксидација третман
 • Неодамнешно

2 парчиња 3D принтер кој Топла Крајот Правоаголна фиксна алуминиумска плоча За Reprap Kossel E3DV5/V6 J-раководител DIY оксидација третман

DEN 239.52

3 D принтер кој Топла Крајот Правоаголна фиксна алуминиумска плоча За Reprap Kossel E3 DV5 / V6 Jраководител DIY оксидација третманПакување Листа : 2 парчиња Алуминиумска Планината Плочи

4 парчиња*CraftBot XL 3D Печатење Изгради Површина 300 x 200 mm 12x 8 Црна се Држи на Температура Печатење Кревет Лента Reprap За Prusa i3 MK3
 • Неодамнешно

4 парчиња*CraftBot XL 3D Печатење Изгради Површина 300 x 200 mm 12x 8 Црна се Држи на Температура Печатење Кревет Лента Reprap За Prusa i3 MK3

DEN 854.00 959.52

4pcs*Craft Bot XL 3 D Печатење Изгради Површина 300 x 200 mm 12"x 8" Црна боја 8x12 виткање загрева печатење кревет лента За Reprap Prusa i3 MK3 Оваа 3 D печатење изгради површината е 300x200mm квадратен лист кој се придржува до печатење корито на фузиранфиламент 3 D печатач за да им помогне на филамент се држиме за време на печатење, додека, исто така, овозможување на чисти отстранување на печатени дел отпосле...

1PC MK2A 300*300*2.0 мм 12v RepRap РАМПИ 1.4 PCB Heatbed +LED Отпорник + Кабел + Thermistors За Mendel За 3D Печатач MK2B
 • Неодамнешно

1PC MK2A 300*300*2.0 мм 12v RepRap РАМПИ 1.4 PCB Heatbed +LED Отпорник + Кабел + Thermistors За Mendel За 3D Печатач MK2B

DEN 1616.64

Добредојдовте на нашата продавницаБоја : ЦрнаГолемина : 300*300*2mmМатеријал : PCBW : 110 W / 443 WVolt : 12 V / 24 VТемпература : 70 степен / 140 степен1pcs* MK2 A pcb heatbed 300*300*2mm

SWMAKER Ultimaker 2 UM2 машина додатоци загрева кревет кабел/жица за полнење поврзување на жица
 • Неодамнешно

SWMAKER Ultimaker 2 UM2 машина додатоци загрева кревет кабел/жица за полнење поврзување на жица

DEN 592.00 623.52

Овој кабел за полнење е за Ultiaker 2 / Продолжен машина загрева креветСтоките ќе бидат испратени во рок од 3 работни дена откако ќе ја добиете вашата исплата(освен одмор).Стоките ќе бидат испратени од страна на повеќето разумен начин за испорака...

1pc 3D Печатач Рампи 1.4 адаптер Одбор LCD2004 / 12864 Control Panel smart адаптер Модул
 • Неодамнешно

1pc 3D Печатач Рампи 1.4 адаптер Одбор LCD2004 / 12864 Control Panel smart адаптер Модул

DEN 67.00 80.16

1pc 3 D Печатач Рампи 1.4 адаптер Одбор LCD2004 / 12864 Control Panel smart адаптер МодулОпис на производот : Овој адаптер е за Sanguinololu Одбор Smart Контролер LCD 2004 & LCD 12864 Можете лесно поврзете со вашиот Sanguinololu Одбор користење на овој "паметен адаптер" панелот По поврзување на вашиот Sanguinololu Одбор можете да ги печатите вашите 3 D дизајни без КОМПЈУТЕР, само со gкод дизајн зачувуваат на SDкартичката Висок квалитет, стабилни перформанси

SWMAKER Reprap Replicator 1.75 mm лево-страна/Десно-предадени надградба на метал директни Екструдер за полнење
 • Неодамнешно

SWMAKER Reprap Replicator 1.75 mm лево-страна/Десно-предадени надградба на метал директни Екструдер за полнење

DEN 1368.00 1439.52

Ова е за левата рака екструдер (алуминиум)Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

Openbuilds нерѓосувачки челик Метал Двојна V Тркала комплет V Слот Алуминиум Линеарна Истиснување Reprap 3D печатач CNC
 • Неодамнешно

Openbuilds нерѓосувачки челик Метал Двојна V Тркала комплет V Слот Алуминиум Линеарна Истиснување Reprap 3D печатач CNC

DEN 456.00 479.52

Funssor Openbuilds нерѓосувачки челик Метал Двојна V Тркала комплет V Слот Алуминиум Линеарна Истиснување Reprap 3 D печатач CNCНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

8pcs/многу 3D Печатач Делови Stepper Моторни Возачот Топлина Тоне Ладење Блок Heatsink За TMC2100 LV8729 DRV8825 Вози Модули
 • Неодамнешно

8pcs/многу 3D Печатач Делови Stepper Моторни Возачот Топлина Тоне Ладење Блок Heatsink За TMC2100 LV8729 DRV8825 Вози Модули

DEN 211.00 239.52

8pcs / многу 3 D Печатач Делови Stepper Моторни Возачот Топлина Тоне Ладење Блок Heatsink За TMC2100 LV8729 DRV8825 Вози МодулиОпис на производот : Должина 15mm,Широк 14mm ,Hight : 13mm, новиот дизајн топлина мијалник, поголема контакт област, за да се подобри ефект на ладење...

Wanhao i3 3D печатач резервни делови за печатење загрева кревет налепница слични со Buildtak Prusa i3 загреана плоча се изгради плоча црна касета
 • Неодамнешно

Wanhao i3 3D печатач резервни делови за печатење загрева кревет налепница слични со Buildtak Prusa i3 загреана плоча се изгради плоча црна касета

DEN 1117.00 1175.52

Wanhao I3 црна налепница, греење плоча Големина се достапни : available : 200*200mm,214 X214 MM ,220*220mm; кажи ми која големина ти треба ? Снимката на Wanhao i3 3d принтер :

2set TMC2100 V1.3 TMC2130 TMC2208 Молчи Одлична Стабилност Stepper Моторни StepStick го исклучите Возачот со Заштитник Моторни Возачот
 • Неодамнешно

2set TMC2100 V1.3 TMC2130 TMC2208 Молчи Одлична Стабилност Stepper Моторни StepStick го исклучите Возачот со Заштитник Моторни Возачот

DEN 796.00 959.52

2set TMC2100 V1.3 TMC2130 TMC2208 Молчи Одлична Стабилност Stepper Моторни Step Stick го исклучите Возачот со Заштитник Stepper Моторни Возачотпакет оглас : 2*заштитник stepper моторни возачот2*TMC2100 V1.3или TMC2208или TMC2130 ако у сакате Тестер TMC2208, ве молиме кликнете на сликата подолу за купување...

Резба машина Openbuilds ВОЛ CNC NEMA23 Z оската Навој Род Планината сребрена боја за V Слот Алуминиумски Истиснување
 • Неодамнешно

Резба машина Openbuilds ВОЛ CNC NEMA23 Z оската Навој Род Планината сребрена боја за V Слот Алуминиумски Истиснување

DEN 579.00 609.12

Стоките ќе бидат испратени во рок од 3 работни дена откако ќе ја добиете вашата исплата(освен одмор).Стоките ќе бидат испратени од страна на повеќето разумен начин за испорака...

3DSWAY 3D Печатач Додатоци USB Модул PC Онлајн Модул WIFI Функција Механизми за Lerdge-X Одбор
 • Неодамнешно

3DSWAY 3D Печатач Додатоци USB Модул PC Онлајн Модул WIFI Функција Механизми за Lerdge-X Одбор

DEN 187.00 196.80

3 DSWAY 3 D Печатач Додатоци USB Модул PC Онлајн Модул WIFI Функција Механизми за LerdgeX ОдборПоврзани ПроизводиLerdgeX плоча посветена онлајн модул, може да се прошири со WIFI модул подоцна...

SWMAKER 10pcs* 100*100mm 3D Печатач Плута Лист 2mm Дебели Топлина кревет Изолација плута плоча 100x100 mm
 • Неодамнешно

SWMAKER 10pcs* 100*100mm 3D Печатач Плута Лист 2mm Дебели Топлина кревет Изолација плута плоча 100x100 mm

DEN 775.00 815.52

Големина : 100*100*2mmДебелина : 2mmАко ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас, ние може да ги намали за да можете со било која големина.На топлинска изолација плута плоча се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлинаотпорни керамички влакна, производ големина може да се прилагоди според потребите на клиентите, во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија,и енергија.Пакет се вклучени : 10x 3d печатач греење плута плоча

5PCS 2GT GT2 10мм Макара Понесе 5mm/6.35 mm/8мм 16teeth / 20teeth Времето Опрема алуминиум За Појас Ширина 10мм За 3D печатач
 • Неодамнешно

5PCS 2GT GT2 10мм Макара Понесе 5mm/6.35 mm/8мм 16teeth / 20teeth Времето Опрема алуминиум За Појас Ширина 10мм За 3D печатач

DEN 255.00 318.72

Опрема заби : 20 или 16Модел : 2 GTСоздаден големина : ø 5mm / ø 6.35 mm / ø 8ммПогоден за : 2 GT 10мм ширина појасПакет листата : 5pcs (АКО изберете Микс, ве Молиме пратете ми порака и да ми кажете каков тип на модел што ви треба ! Во спротивно ние ќе ви испратиме ramdom! )2 GT10мм 16 T5 B2 GT 10мм 20 T5 B 2 GT 10мм 20 T6.35 Б 2 GT 10мм 20 T8 БМало или големо цена : / /

Funssor 1pcs Replicator 2/2X 3D печатач Грејач Кертриџ краток кабли 6mm кол 20mm должина 24V 40W
 • Неодамнешно

Funssor 1pcs Replicator 2/2X 3D печатач Грејач Кертриџ краток кабли 6mm кол 20mm должина 24V 40W

DEN 540.00 568.80

Оваа грејач cartrige има краток (10cm долго) кабли со molex машки pin конектор На 24 V,40 W cartrige е 20 6mm во дијаметар Тоа е невистинска замена за Makerbot Replicator 2 и 2 X грејач cartrige.Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

дијаметар 20mm топката завртка SFU2010 должина 200mm плус RM2010 2010 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs
 • Неодамнешно

дијаметар 20mm топката завртка SFU2010 должина 200mm плус RM2010 2010 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs

DEN 509.76

Тип : Топката заврткаВратило дијаметар : 20mmВоди : 10ммТочноста класа : C7Пакување содржина : 1pcs SFU2010200mm1pcs SFU2010 нутПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

5pcs Двојно 12V DC 50mm Удар Радијална Ладење Вентилатор за Електронски 3D Печатач Делови Ракав Имајќи Долг Живот За Anet A8 A6
 • Неодамнешно

5pcs Двојно 12V DC 50mm Удар Радијална Ладење Вентилатор за Електронски 3D Печатач Делови Ракав Имајќи Долг Живот За Anet A8 A6

DEN 365.00 388.80

5pcs Двојно 12 V DC 50mm Удар Радијална Ладење Вентилатор за Електронски 3 D Печатач Делови Ракав Имајќи Долг Живот Ниска Бучни За Anet A8 A6Одличен за ладење heatsinks на топла завршува, отпечатоци, или други ладење треба Направен од висок квалитет на PBT+30% стакло линија +VO Имајќи е висока прецизност, долг живот и ниско ниво на бучава Температура на користење на животната средина : 20℃~75℃ животен век : работната средина температура од 40℃ (60000 часа) Услуга живот : може да биде континуирано работи 24 часа на ветер : 4500, 6500 (R / мин) Напон : DC 12 V Структура : двоен ракав имајќи Пакет : 5 X Вентилаторот за Ладење

5pcs XH2.54 1 Метар Dupont Кабел 4 pin Stepper Моторни Жица Дел Женски Женски Црно Бела Терминал Линија 3D Принтери Делови 800
 • Неодамнешно

5pcs XH2.54 1 Метар Dupont Кабел 4 pin Stepper Моторни Жица Дел Женски Женски Црно Бела Терминал Линија 3D Принтери Делови 800

DEN 221.00 266.88

5pcs XH2.54 1 Метар Dupont Кабел 4 pin Stepper Моторни Жица Дел Женски Женски Црно Бела Терминал Линија 3 D Принтери Делови 800Имаме 5 видови на Dupont Кабел; 1...

1pc Ажурирање PT100 Блок Силикони Бела Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3D Печатач Загрева Блок Брза Испорака
 • Неодамнешно

1pc Ажурирање PT100 Блок Силикони Бела Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3D Печатач Загрева Блок Брза Испорака

DEN 92.00 109.44

1pc Ажурирање PT100 Блок Силикони Бела Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3 D Печатач Загрева Блок Брза Испорака Дали сеуште се грижите за V6 Блок стане валкани и изгорена на површината по користење на еден период на време? Но, сега на оваа чорапи ќе ги реши вашите ова се грижите целосно...

дијаметар 20mm топката завртка SFU2005 должина 500mm плус RM2005 2005 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs
 • Неодамнешно

дијаметар 20mm топката завртка SFU2005 должина 500mm плус RM2005 2005 топката орев CNC DIY Резба машина 1pcs

DEN 603.36

Тип : Топката заврткаВратило дијаметар : 20mmВоди : 5mmТочноста класа : C7Пакување содржина : 1pcs SFU2005500mm1pcs SFU2005 нутПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...