ткаенини

ткаенини

Пронајден 370 на стоки.

На страницата 1-18 370 предлози
2018 Временски ограничени трговија на Големо со Висок Квалитет Сјајна Мазна, Мека Сини Полиестер Сатен Ткаенина
 • Неодамнешно
-5 %

2018 Временски ограничени трговија на Големо со Висок Квалитет Сјајна Мазна, Мека Сини Полиестер Сатен Ткаенина

604.80 DEN 575.00

Ако вашите квантитет над 100 метри, ве молиме истрага под линкот подолу : ​ЧПП ве Молиме да обрнете внимание пред да ред1.Зошто ткаенина боја добивме има малку разлика од компјутер или телефон екран?Почитувани, тоа е неизбежно, бидејќи нема камера може да донесе 100% реално боја колку што е сега.Ако ви се грижат за боја разлика, ве молиме да ни побара да се брод мал боја на примерок пред да нарачате.2.Можам да купите 1 метар, наместо на 1 многу?Тоа е во ред ако треба само 1 метар...

CMCYILING Calligraphy Печатени Лен Памучна Ткаенина За Комбинација за Шиење Перница Tablecloths Крпа Ткиво Дома Текстилни Ткаенини
 • Неодамнешно
-24 %

CMCYILING Calligraphy Печатени Лен Памучна Ткаенина За Комбинација за Шиење Перница Tablecloths Крпа Ткиво Дома Текстилни Ткаенини

466.08 DEN 354.00

Двојно Двострано Предиво Обоена Plian Памучна Ткаенина Комбинација За Шиење Scrapbooking Quilting Шема Везана Материјал Крпа Дома Занаети Мрачно СетСтил : Plian Материјал : Памук, Лен Техника : Ткаени Тип на Производ : Други Ткаенини Функција : Дише, АбразијаОтпорни, ЕкоПријателски Велур Ткаенина Тип : Ниту еден Модел : Oracle Плетени Тип : Никој Тип : Oracle Лен Памучна Ткаенина Nonwoven Техника : Никој Функција : Дише & Етничка Стил : Печатени Серија W idth : 148cm Дизајн : Како Слика Покаже Пакет : Calligraphy Лен Памучна Ткаенина X 1 BUC 1 PCS=ГОЛЕМИНА : 50 CM*148 CM ( Купени количини поголеми од 1 парче, тоа е континуирано ) Се користи За DIY рачно изработени Hometextile Комбинација за Шиење Tilda Ткиво Користите Лист Перница Перница Tablecloths ЗавесиAnswer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака...

БЛОК EMF EMI Оклопна заштита од радијација Ткаенина Проводници материјал за Бремена жена
 • Неодамнешно

БЛОК EMF EMI Оклопна заштита од радијација Ткаенина Проводници материјал за Бремена жена

DEN 888.00

БЛОК EMF EMI Оклопна заштита од радијација Ткаенина Проводници материјал за Бремена женаКарактеристики : ​Производот БезYSILVER 1#Име На Производзаштита од радијација ткаенинаСоставPolyester46% Сребро fiber54%Тежина79g / метриШирина150 CMБојаМоже да биде нарачана(но сребрени влакна не може со обоена)Слабеењето10 M3 G Hz 4555d BПовршината спроводливостОклопна опсег10 MHz~3 GHzСреденкомпактен;Перат;За облека;hometextile;торби;Функција : ЕМИ Заштитен МатеријалAntiradiation ТкаенинаСребрени Влакна ТкаениниПроводен ткаенинаНега : ​Машина перат со студена вода(под 30 centiстепен)Не железоНе белењеБез хемиски хемиско чистењеСлики : Информациите на компанијата : Зошто не ти се избере нашата фирма?1.Нашата соработка концепт : чесни, веродостојна, меѓусебнакорисна и услугаориентирана.2.Ви посакувам се на нашите клиенти и нашиот пријател, да се развијат со вас да се создаде двоен win.3.Имаме најниска цена на големопродажните цени достапни за препродавачи.Пакување & Испорака : Пакување виткањеPls забелешка : 1sqm можете да добиете 0.6 m*1.5 м2sqm можете да добиете 1.3 м*1.5 м3sqm можете да добиете 2м*1.5 м4sqm...........

75x100cm Увезени од Франција цвет стил Метален Жакард Brocade Ткаенина,3D жакард предиво обоена ткаенина за Жените се Облекуваат Палто
 • Неодамнешно
-25 %

75x100cm Увезени од Франција цвет стил Метален Жакард Brocade Ткаенина,3D жакард предиво обоена ткаенина за Жените се Облекуваат Палто

612.96 DEN 460.00

Добредојдовте на Радоста продавница,Слободни трговскиИме на производ : дворобоена ткаенинаМатеријал : памук、металик, ( Густи, газирани )Дизајн : како на сликата прикажаниГолемина : 7 5cm*100cm(се намали со рака, грешка од ±2 cm)Пакет Содржина : Како вашиот изберете, ве Молиме да ни кажете боја на ткаенинаУпотреба : совршен за крпеница, торба,троседот,земјата декорација,Постелнина , бебе облека и многу други шиење занаети, нормално DIY проекти.Како да се намали ткаенини : Ако купувате 1 парче 75*100cm, ќе се намали еден метар Ако купувате 2 парчиња 7 5*200cm , ние ги намали два метри Доколку купите 3 парчиња 7 5*300cm , ќе се намали три метри..Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1) се намали од страна, ве молиме овозможи 12cm грешка.2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати...

150cm Широк Wildflower Gardenia Цвеќиња Памук, Лен Крем Ткаенина Лен База Крпа DIY Шиење Ткаенина Занает Крпа Со SewCrane
 • Неодамнешно

150cm Широк Wildflower Gardenia Цвеќиња Памук, Лен Крем Ткаенина Лен База Крпа DIY Шиење Ткаенина Занает Крпа Со SewCrane

DEN 408.00

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТОваа прекрасна ткаенина е погодна за мноштво на употреба, вклучувајќи Мебел (Завеси, Ролетни, Перници, Постелнина и Bedcovers), Облека и Занает...

Хемиски елементи и модни Дополнителните Зелена разубавувањето мода мантил ткаенина за печатење
 • Неодамнешно
-18 %

Хемиски елементи и модни Дополнителните Зелена разубавувањето мода мантил ткаенина за печатење

1320.00 DEN 1082.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 145cmТежина : 378g / mСостојки : хемиски влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

50x160cm Доброто Шарени Голема Цветаат Зголеми Цвет Печатени Памучна Ткаенина Флорални Ткаенина За DIY Шиење Quilting Постелнина Платно
 • Неодамнешно
-6 %

50x160cm Доброто Шарени Голема Цветаат Зголеми Цвет Печатени Памучна Ткаенина Флорални Ткаенина За DIY Шиење Quilting Постелнина Платно

234.72 DEN 221.00

50x160cm Доброто Шарени Голема Цветаат Зголеми Цвет Печатени Памучна Ткаенина Флорални Ткаенина За DIY Шиење Quilting Постелнина Крпа Декорација Име на Производ : СП441 Прилично Големи Шарени Цветаат Зголеми Цвет Печатени Памучна Ткаенина Флорални Ткаенина Материјал : 100% Памук Боја : како што покажа Големина : 1 парче=50x160cm (намалување од рака, толеранција 2cm) Употреба : Не дебели, совршен за colthes, завеси ,постелнина, quilting, и други заеднички DIY проекти...

158*100cm1pc Благородна Жакард Brocade Ткаенина Европската Дизајн Свила Жакард Brocade Ткаенина за Шиење Материјал Diy Модна Облека
 • Неодамнешно
-5 %

158*100cm1pc Благородна Жакард Brocade Ткаенина Европската Дизајн Свила Жакард Brocade Ткаенина за Шиење Материјал Diy Модна Облека

1727.52 DEN 1641.00

100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% свила Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas& Ширина и должина : 158x100cm прибл,рака намали,pls дозволете грешка големина 12cm Материјал : brand new вистински Brocade Ткаенина Боја : мешани како слика предмет : Европската Дизајн Свила Жакард Brocade Ткаенина Пакување : 1 buc , ако нарачате повеќе од 2 парчиња , не ја сече !!!! сите компјутери се conitioзаедно...

година маскирна униформа правец на двојна боја цртан филм риба печатење полиестер платно
 • Неодамнешно
-18 %

година маскирна униформа правец на двојна боја цртан филм риба печатење полиестер платно

1152.00 DEN 945.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 143cmТежина : 100g / mСостав : Полиестер влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

ZY DIY Прилично 50x160cm 8 Дизајни Цртан филм Мечка Памучна Ткаенина Постелнина Quilting Облека DIY ткаенина
 • Неодамнешно
-6 %

ZY DIY Прилично 50x160cm 8 Дизајни Цртан филм Мечка Памучна Ткаенина Постелнина Quilting Облека DIY ткаенина

234.24 DEN 220.00

Прилично 50x160cm 8 Дизајни Цртан филм Мечка Памучна Ткаенина Постелнина Quilting Облека DIY ткаенина Име на Производ : СП436 Прилично 8 Дизајни Цртан филм Мечка Памучна Ткаенина Материјал : 100% Памук Боја : 8 дизајни мечка како што покажа Големина : 1 парче=50x160cm (намалување од рака, толеранција 2cm) Употреба : Не дебели, совршен за colthes, завеси ,постелнина, quilting, и други заеднички DIY проекти...

HLQON увезени розова змеј стил brocade мода сатен ткаенина користи за Quilting за шиење облека на жените облека здолниште со 100x115cm
 • Неодамнешно
-14 %

HLQON увезени розова змеј стил Brocade мода сатен ткаенина користи за Quilting за шиење облека на жените облека здолниште со 100x115cm

666.24 DEN 573.00

Ширина : 115cmMeterial : ПолиестерПогоден за : фустан,облека,здолниште, вреќа и така натамуве молиме имајте во предвид дека : 1 : ние поддршка за промет на големо , доколку купите повеќе од 10 парчиња , ве молиме контактирајте со нас, ние може да ви даде изненадени цена .2 : ние не се намали на ткаенина ако купите повеќе од едно парче3 : ако купувате 1 парче, големината е 100 x 115 смако купувате 2 парчиња, големината е 200 x 115 см....ако се купи 10 парчиња, големината е 1000 x 115 сми така натаму .производ покажува : исто така можете да ги видите производите како што е подолу :

Shuanshuo Памучна Ткаенина Комбинација Крпа,Гламурозен Печати DIY Шиење Quilting Масти Четвртини Материјал За Бебе&Кукла 40*50cm 6pcs/еез
 • Неодамнешно
-20 %

Shuanshuo Памучна Ткаенина Комбинација Крпа,Гламурозен Печати DIY Шиење Quilting Масти Четвртини Материјал За Бебе&Кукла 40*50cm 6pcs/еез

378.24 DEN 302.00

Име на производ : Shuanshuo Памучна Ткаенина Комбинација Крпа Материјал : 100% памук густи и газирани...

QUANFANG Божиќ елени Печатени Памук, Лен Ткаенини За Комбинација Quilting/Шиење/DIY Троседот Tabl Крпа Ткиво Завеса Торба Метар
 • Неодамнешно
-20 %

QUANFANG Божиќ елени Печатени Памук, Лен Ткаенини За Комбинација Quilting/Шиење/DIY Троседот Tabl Крпа Ткиво Завеса Торба Метар

280.32 DEN 224.00

започнетекрајотQUANFANG Божиќ елени Печатени Памук, Лен Ткаенини За Комбинација Quilting / Шиење / DIY Троседот Tabl Крпа Ткиво Завеса Торба Половина МетарГолемина : 1piece=50cmx155cmСите ткаенини и филц се скрати со рака .Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 12cm отстапување.Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини .Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.Техника : ТкаениМодел : ПечатениСтил : ОбичнаМатеријал : Памук, Лен ТкаениниСтил : Божиќ елени СеријаФункција : Дише & ЕкоПријателскиПредиво : 32 еГустина : 133*72Плетени Тип : НикојВелур Ткаенина Тип : НикојТип На Производ : Други ТкаениниNonwoven Техника : НикојМатеријал : Памук, ЛенДизајн : Како Се Покаже СликаТкаенина Ширина : 150cmГолемина на единица : 50cmx155cmЕдиница Тежина : 140gУпотреба : Софа, Маса Крпа Мебел Покритие Ткиво Завеса Торба Перница ТкаенинаТип : Памук, Лен ТкаениниУпотреба : Quilting Шиење Patchowrk DIY Материјал

Сина цвеќиња, свежи цвеќиња, свила, двојно Џо облека, mulberry , свила ткаенини, супер убава облека, DIY шамија ткаенина
 • Неодамнешно
-18 %

Сина цвеќиња, свежи цвеќиња, свила, двојно Џо облека, Mulberry , свила ткаенини, супер убава облека, DIY шамија ткаенина

1296.00 DEN 1063.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки |умерено| Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 114cmТежина : 16mommeСостојки : Свилатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел.https : / / item.taobao.com / item.htm?spm=a1z10.3cs.w400216541626010.40.46ff8ede9em BHG&id=552027646396

Chainho,Печатени Twill Памук Сатен Ткаенина,Цртан филм Серија, За DIY Quilting Шиење Бебе&Децата Лист,Перница,Перница Материјал
 • Неодамнешно
-20 %

Chainho,Печатени Twill Памук Сатен Ткаенина,Цртан филм Серија, За DIY Quilting Шиење Бебе&Децата Лист,Перница,Перница Материјал

529.92 DEN 424.00

Chainho,Печатени Twill Памук Сатен Ткаенина,Цртан филм Серија, За DIY Quilting Шиење Бебе&Децата Лист,Перница,Перница Материјал Забелешка : Големина на единица : 1 парче=50cmx160cm ( ширина е 160cm)Ако цел 1 парче, големината е 50cmx160cm, ако цел 2 парчиња, големината ќе биде 100cmx160cm,Ако цел 3 Парче, големината ќе биде 150cmx160cm...Ние ќе ги намали континуирана парче, ако цел повеќе од 1 парче.Сите ткаенини и филц се скрати со рака.Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 12cm отстапување.Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.Како ние се намали ткаенини : ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линкВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенинаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакетВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лентаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчетоВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделкаЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкПРОСТОР.

половина двор нежно ветре gilt цртан филм печатење на ткаенина, рачно изработени DIY quilting устата злато пакет торба крпа памук CR-A299
 • Неодамнешно
-9 %

половина двор нежно ветре Gilt цртан филм печатење на ткаенина, рачно изработени DIY Quilting устата злато пакет торба крпа памук CR-A299

379.20 DEN 345.00

1 Материјал : 100% памук ткаенини2 Ширина : 43 " / 110cm3 Тежина : 1 двор е приближно 160gram.4 Потекло : произведено во Кина5...

Шума везови чипка ткаенина,diy облека материјал,ткаенини за крпеница,крпеница додатоци,130CM*100CM/ЕЕЗ
 • Неодамнешно
-7 %

Шума везови чипка ткаенина,diy облека материјал,ткаенини за крпеница,крпеница додатоци,130CM*100CM/ЕЕЗ

1103.52 DEN 1026.00

дворот метар дворот Функција : Име на Производ : Везови чипка ткаенини Материјал : Нетопредиво Бои : 2 боја на располагање Пакување : 1piece во пакување,големина е 130cm*100cm(намалување од страна на рака , толку +2cm грешка), за две парче е 200cm долго не сме се случува да се разделат.Плаќање Ние го прифаќаме Зачувам...