• Неодамнешно
10Pcs Тапан Гума Mandrels 1/8 месо тело Одговара Пескарење Ракав Dremel Ротари Алатка 1/2 Капка Брод

10Pcs Тапан Гума Mandrels 1/8 месо тело Одговара Пескарење Ракав Dremel Ротари Алатка 1/2 Капка Брод

DEN 83.00
DEN 100.32
-17 %
Достапно

Количина на стоки

Материјал : Гума & метална Боја : како што е прикажано на сл Пердув месо тело со Дијаметар : 3.15 mm(1/8") дијаметар на mandrel : 12.7 cm(1/2") Погодни : одговара за Dremel и други ротари алатки Функција : 1) Каучук главата, antiskid материјал. 2) се Користи за да се одржи песок тапан или песок бенд на полски песок, обликот, ритам, заврши мека, тешко шумата, fiberglass и повеќе. 3) 1/8" месо тело големина одговара на Dremel и други ротари tools.
4) За професионално студио употреба или домашна употреба. Количина : 10pcs/set Забелешка : 1) ве Молиме да се осигурате песок тапан одговара на гума mandrel пред да купите. 2) ве Молиме овозможи 1-2mm грешка поради прирачник за мерење. 3)Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! 10 компјутери/set Гума Mandrel Сет

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
zhuanchanpinsiquanjia
Тип:
Гума Mandrel Сет

Слични понуди

JLI 6mm Мелење Тркала Мелење Главата Сисал четка DiameterFor резби во Дрво Накит Полирање Шанса Мелење Алатки
 • Неодамнешно

JLI 6mm Мелење Тркала Мелење Главата Сисал четка DiameterFor резби во Дрво Накит Полирање Шанса Мелење Алатки

DEN 403.00 620.16

Карактеристики : Полиран резби во дрво резби во дрво релјефи врежан цвет раководител махагони мебел површина полирање восокПлаќање • Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето...

105Pcs Dremel Додатоци Мини Вежба Ротари Полирање Мелење Сечење Резба Битови за Dremel Ротари Алатка DIY Алатки
 • Неодамнешно

105Pcs Dremel Додатоци Мини Вежба Ротари Полирање Мелење Сечење Резба Битови за Dremel Ротари Алатка DIY Алатки

DEN 336.00 419.52

Answer : ___________________________ Note : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Наредби износ од помалку од ние ќе ја испрати од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .(Парцели ќе се донесе до вашиот дом, но не може да го пратите по парцели пристигне во вашата земја) и Наредби износ повеќе од ние ќе ви ја испратиме стоката од Кина Пост воздух mail со следење на број, можете да ги пратите на стоки.Руски Клиенти ќе ја испрати со Посебни YW со следење на број...

10 Парчиња 38x10mm Монтирани Точка Розова Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Тркала 6mm месо тело
 • Неодамнешно

10 Парчиња 38x10mm Монтирани Точка Розова Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Тркала 6mm месо тело

DEN 1003.20

10 Парчиња Мелење КаменМатеријал : Пинк Алуминиум ОксидГлавата Големина : 38x10mm (дијаметар x височина)Круг месо тело со Дијаметар : 6mmМесо тело Должина : 30ммПогоден за дрво, камен и метал е мелење, полирање, резба и чистење.Пакетот вклучува : 10 Мелење Камен

20 Парчиња 3x15mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело
 • Неодамнешно

20 Парчиња 3x15mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело

DEN 566.40

20 Парчиња Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање ТочкаМатеријал : Волна ПочувствуваГлавата Големина : 3x15mm (дијаметар x височина)Месо тело Должина : 28mmКруг месо тело со Дијаметар : 3ммТие се одлични за полирање и може да се користи со сите ротари алатки, вклучувајќи Dremel.Пакетот вклучува : 20 Монтирани Волна Почувствува Полирање Поени

25pcs 6 Круг Пескарење Диск Полирање Подлога Сандер Хартија Сет 600-3000Grit Пескарење Хартија за Абразивни Алатки
 • Неодамнешно

25pcs 6 Круг Пескарење Диск Полирање Подлога Сандер Хартија Сет 600-3000Grit Пескарење Хартија за Абразивни Алатки

DEN 349.00 634.56

HG0012729Спецификација : Бренд новиМатеријал : ПЛОВИ абразивниДијаметар : прибл 6" / 150mmБоја : како на сликата покажуваКоличина : 25pcs по поставувањеЖито : 600# 1000# 1500# 2000# 3000# (секој ронки има 5pcs)Стакло сечење и силна, добра отпорност на абењеШироко се користи во брусење и полирање вештачки камен, мебел и дрво производи, метали, автомобили и други објекти...

2 парчиња 4A2 смола обврзници дијамант мелење тркало и за волфрамкарбид тешко легура мелење n острат forturetools абразивни алатка R015
 • Неодамнешно

2 парчиња 4A2 смола обврзници дијамант мелење тркало и за волфрамкарбид тешко легура мелење n острат forturetools абразивни алатка R015

DEN 4319.52

Материјал diamond Bond Смола Ронки 80# 120# 180# 240# 320# 400# 600# 800# за опција D(Дијаметар) 100mm / 150mm / 200mm за опција Т(Дебелина) 8мм H(Дупка) 22.3 mm / 31.75 мм за опција W(Rim ширина) 10мм X(Rim дебелина) 2mm Употреба и За волфрамкарбид,тешко легура Пакување 2 парчиња / Треба многу други кориснички абразивни орудија,контактирајте со нас.За повеќе Следниве елементи може да се допаѓа Ние ќе ПРОИЗВОДСТВО на абразивни алатки посебно за вас...

12-25 mm ПРЕВРТЕНА КОНУСНА Дијамант Мелење Главата Игла Lapidary Jade Резба ILOVETOOL
 • Неодамнешно

12-25 mm ПРЕВРТЕНА КОНУСНА Дијамант Мелење Главата Игла Lapidary Jade Резба ILOVETOOL

DEN 431.52

1225 mm ПРЕВРТЕНА КОНУСНА Дијамант Мелење Главата Игла Lapidary Резба Алатки Крупни Код 12 / 15 / 20 / 25ммСпецификација За Производ : Име На Производ : Дијамант Мелење Главата ИглаГлава Дијаметар (Макс.) : 12 / 15 / 20 / 25 mm ( ве Молиме изберете Глава Дијаметар што треба )Месо тело со дијаметар : 46mmВкупна Должина : 6575mmКоличина : Само 1 ПарчеГлава Облик : ПРЕВРТЕН КОНУСНАРонки : 6080 (Крупни)Глава ДијаметарМесо Тело ДијаметарВкупна ДолжинаРонкиГлава ФормаКоличина12mm (15 / 32")4mm(блиску до 5 / 32")65mm (29 / 16")80 ГрубПРЕВРТЕНА КОНУСНА1 Парче15mm (12 / 32")6mm(блиску до 1 / 4")75mm (3")80 ГрубПРЕВРТЕНА КОНУСНА1 Парче20mm (3 / 4")6mm(блиску до 1 / 4")75mm (3")60 ГрубПРЕВРТЕНА КОНУСНА1 Парче25mm (блиску до 1")6mm(блиску до 1 / 4")75mm (3")60 ГрубПРЕВРТЕНА КОНУСНА1 ПарчеБрзината на 28006000 r / мин, e lectric мелница брзина како високо како е можно.Монтиран Точка може да се инсталира на електрична мелница, виси мелница и рака електрични вежба (не се вклучени овде)...

1 Сет 3 Парчиња Конус Монтирани Точка Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Малку месо тело 6mm
 • Неодамнешно

1 Сет 3 Парчиња Конус Монтирани Точка Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Малку месо тело 6mm

DEN 460.80

3 Парче Конус Форма Монтирани Точка ПрилагодетеМатеријал : Пинк Алуминиум ОксидГлавата Големина : 16x38mm, 25x38mm, 25x65mm (конус дното дијаметар x височина)Месо тело Должина : 30ммКруг месо тело со Дијаметар : 6mmПогоден за дрво, камен и метал е мелење, полирање, резба и чистење.Пакетот вклучува : 3 Мелење Камен

20 Парчиња 5x14mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело
 • Неодамнешно

20 Парчиња 5x14mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело

DEN 566.40

20 Парчиња Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање ТочкаМатеријал : Волна ПочувствуваГлавата Големина : 5x14mm (дијаметар x височина)Месо тело Должина : 28mmКруг месо тело со Дијаметар : 3ммТие се одлични за полирање и може да се користи со сите ротари алатки, вклучувајќи Dremel.Пакетот вклучува : 20 Монтирани Волна Почувствува Полирање Поени

Смола Влакна Абразивни Алатка 30Pcs 32-милиметри Сечење Дискови Отсечени Тркала Пескарење Дискови Ротари Dremel Алатка за Сечење Dremel Додатоци
 • Неодамнешно

Смола Влакна Абразивни Алатка 30Pcs 32-милиметри Сечење Дискови Отсечени Тркала Пескарење Дискови Ротари Dremel Алатка за Сечење Dremel Додатоци

DEN 105.00 123.84

Карактеристики : Намалувања само по својот рабОбложување : dual еднострани и edge.Имајте светлина на допир, како што е на тркала ќе се скрши под преголем притисок.Идеален за сечење, grooving и средување на сите видови на метални и тенки дрво, пластика и керамикаАко сте во DIY, занает работа, им даде на вашите мали алатки дури и повеќе моќ и функционалност со овој сет на двојно двострано сечење дискови.Објектот Се Опише : 1...

10PCS 2.35 mm Полирање Тркала Mandrels Сечење Cut-off Тркала Носителот Mandrel Ротари dremel додатоци Burs dremel mandrel Алатки
 • Неодамнешно

10PCS 2.35 mm Полирање Тркала Mandrels Сечење Cut-off Тркала Носителот Mandrel Ротари dremel додатоци Burs dremel mandrel Алатки

DEN 60.00 76.80

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^^10 PCS 2.35 mm Полирање Тркала Mandrels Сечење Cutoff Тркала Носителот Mandrel Ротари dremel додатоци Burs dremel mandrel АлаткиКарактеристики100% сосема нов.Овие mandrels се дупчиња со 2.35 mm( 3 / 32")месо тело...

Нова 2 парчиња Дијаметар 10cm Ронки 80/120/180/240/320 Emery крпа Impeller Абразивни Диск Пескарење Дискови за Полирање Dremel Ротари Алатка
 • Неодамнешно

Нова 2 парчиња Дијаметар 10cm Ронки 80/120/180/240/320 Emery крпа Impeller Абразивни Диск Пескарење Дискови за Полирање Dremel Ротари Алатка

DEN 97.00 121.92

Нова 2 парчиња Дијаметар 10cm Ронки 80 / 120 / 180 / 240 / 320 Emery крпа Impeller Абразивни Диск Пескарење Дискови за Полирање Dremel Ротари АлаткаКарактеристики : Производ материјал со користење на високоодделение emery крпа, висока еластичност, добра самоострење, брусење висока ефикасност, добри топлина дисипација, ниско ниво на бучава, долг живот, производот има различни големини за да изберете од, за да се задоволат потребите на повеќе луѓе На производи се погодни за железо и обоени метали, од не ' рѓосувачки челик и камен и пластични мелење обработка, како и завари, штанцување делови флеш брус може да се користи смола со балансот на своите намалени во облик на тркала размена.Карактеристики : Материјал : Emery крпа Производ Големина : Модел : Дијаметар * Ронки001 : 10 cm * 320 Ронки002 : 10 cm * 240 Ронки003 : 10 cm * 180 Ронки004 : 10 cm * 120 Ронки005 : 10 cm * 80 Ронки.Пакет се Вклучени : 2 парчиња 100mm Ронки Агол Мелница Пескарење Диск

20 Парчиња 6mm Нерѓосувачки Челик Жица Четка за Чистење на ' Рѓа Отстранување
 • Неодамнешно

20 Парчиња 6mm Нерѓосувачки Челик Жица Четка за Чистење на ' Рѓа Отстранување

DEN 528.00

20 Парчиња Жица ЧеткаМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликГлавата Големина : 6mm (дијаметар)Месо тело Должина : 22mmКруг месо тело со Дијаметар : 3ммСе користи за Чистење,Отстранување на Рѓа, итн.Пакетот вклучува : 20 Жица Brushs

Вистинска Цена Pantone TPX Боја Шема FGP200 за Текстил & Облека FHIP 110N наместо TPG FHIP100
 • Неодамнешно

Вистинска Цена Pantone TPX Боја Шема FGP200 за Текстил & Облека FHIP 110N наместо TPG FHIP100

DEN 10320.00

PANTONE Мода и Дома Боја водич Хартија (2310 Бои)( нова верзија ) Pantone FHIP110 N Боја УпатствоИлјадници видови преку пазарот тест печатење во боја, погодна за модни додатоци, мебел, козметички производи, индустриски производи, облоги, ентериерно уредување и други индустрии.Бојата на редизајниран водич е да се избере и контрола на ткаенина квалитет на боја на крајната идеална алатка...

20pcs 5 Инчен Пескарење Дискови Сет 125mm Полирање Песок Хартија 1000 1500 2000 3000 Ронки За алат
 • Неодамнешно

20pcs 5 Инчен Пескарење Дискови Сет 125mm Полирање Песок Хартија 1000 1500 2000 3000 Ронки За алат

DEN 177.00 294.24

HW0000907Спецификација : Бренд новиМатеријал : ПЛОВИ песок материјалMesh : 1000, 1500, 2000, 3000 (секој вид 5pcs)Дијаметар : прибл.12.3 смФункција : Велур подебели, песок енкрипција, сечење сила.Издржливи, добра отпорност на абење.Многу лесен за употреба.Се користи во вештачки камен, мебел и дрво производи, метални, автомобили и сл.Пакет се вклучени : 5pcs x 1000 Чакал и Песок Хартија5pcs x 1500 Чакал и Песок Хартија5pcs x 2000 Чакал и Песок Хартија5pcs x 3000 Чакал и Песок ХартијаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Lot36 1(25мм) Смола Сечење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење Абразивни 25mm(OD)*2mm(ID)*0.6 mm(TH)
 • Неодамнешно

Lot36 1(25мм) Смола Сечење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење Абразивни 25mm(OD)*2mm(ID)*0.6 mm(TH)

DEN 333.60

36 PC 1"(25мм) Смола Сечење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење АбразивниСекој обид за многу 36 тркала(25мм дијаметар)одговара на повеќето ротари алатки за сечење метал / пластика итн6.95 freeship на светот!ПРЕВОЗОТ : Превозот форма : препорачана поштаПроценка time : 1525days на светотAnswer : ___________________________ Note : 1 : Објекти во акцијата ќе бидат испратени во рок од 24 часа откако сте изработка на плаќање и оние кои се надвор од акциите, ќе се организира за да се испрати во рамките на обработка дена ние во собата.2 : Испорака задолжен е за вас.3 : ве Молиме бидете сигурни дека ќе добие најмалкуоданочуваат предмети, исто така, ние може да delcare ниска вредност за вас.Гаранција : Ние ви обезбеди 12 месец фабрика гаранција.Политика : Ако објекти беа оштетени или загубени за време на транспортот,ве молиме контактирајте со нас во 7days,ние ќе ја вие или рефундирање на дека.ANYQUESTIONS ВЕ МОЛИМЕ КАПКА ЕМЕЈЛ НАС ПРЕКУ ALIEXPRESS ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА TRADEMANAGER.СРЕЌЕН НАДДАВАЊЕ!

1 и 2 и 3 Back-up Подлога за Roloc Пескарење Диск 6mm вратило Променливи
 • Неодамнешно

1 и 2 и 3 Back-up Подлога за Roloc Пескарење Диск 6mm вратило Променливи

DEN 192.00

Backup Подлога за Roloc Пескарење ДискВе молиме да проверите на нашата Roloc пескарење дискВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки се наоѓа во Dongguan, Guangdong...