• Неодамнешно
20Pcs 3мм месо тело Дијамант Мелење Брус Вежба Битови се Поставува За Dremel Ротари Алатки Капка Брод

20Pcs 3мм месо тело Дијамант Мелење Брус Вежба Битови се Поставува За Dremel Ротари Алатки Капка Брод

DEN 136.00
DEN 163.68
-17 %
Достапно

Количина на стоки

Материјал : дијаманти+метал Боја : Сребро Карактеристики : Големина : сите месо тело со дијаметар од околу 3мм, сите мелење дијаметар околу 6mm Вкупна должина : околу 45mm Одговара за : мелење, гравирање, сечење линии, полиран, шупливи, жад резба, гравирање на стакло,итн Добра изработка,сигурен квалитет, погоден за бесење мелница, електрична мелница, гравирање машини, електрични машини и поддршка на собранието Главно се користи за полски стакло, жад, поправка абразивни и други тешко објекти Electroplated дијамант мелење, тоа е договор корекција алатка за обработка на различни калапи, карбид, стаклени инструменти, и jade резба Количина : 20 Pcs Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! 20pcs x мелење вежба битови

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Електрични
Големина:
Total length
Тип:
мелење вежба битови

Слични понуди

10PCS 2.35 mm Полирање Тркала Mandrels Сечење Cut-off Тркала Носителот Mandrel Ротари dremel додатоци Burs dremel mandrel Алатки
 • Неодамнешно

10PCS 2.35 mm Полирање Тркала Mandrels Сечење Cut-off Тркала Носителот Mandrel Ротари dremel додатоци Burs dremel mandrel Алатки

DEN 60.00 76.80

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^^10 PCS 2.35 mm Полирање Тркала Mandrels Сечење Cutoff Тркала Носителот Mandrel Ротари dremel додатоци Burs dremel mandrel АлаткиКарактеристики100% сосема нов.Овие mandrels се дупчиња со 2.35 mm( 3 / 32")месо тело...

105Pcs Dremel Додатоци Мини Вежба Ротари Полирање Мелење Сечење Резба Битови за Dremel Ротари Алатка DIY Алатки
 • Неодамнешно

105Pcs Dremel Додатоци Мини Вежба Ротари Полирање Мелење Сечење Резба Битови за Dremel Ротари Алатка DIY Алатки

DEN 336.00 419.52

Answer : ___________________________ Note : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Наредби износ од помалку од ние ќе ја испрати од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .(Парцели ќе се донесе до вашиот дом, но не може да го пратите по парцели пристигне во вашата земја) и Наредби износ повеќе од ние ќе ви ја испратиме стоката од Кина Пост воздух mail со следење на број, можете да ги пратите на стоки.Руски Клиенти ќе ја испрати со Посебни YW со следење на број...

НОВИ 38 Компјутери Diamonte Сечење Диск Виде Ножот Мелење Тркала Поставени Ротари Алатка Кружни H15
 • Неодамнешно

НОВИ 38 Компјутери Diamonte Сечење Диск Виде Ножот Мелење Тркала Поставени Ротари Алатка Кружни H15

DEN 313.00 351.84

Пердуви : Идеална за правење слотови, цепнатинки, се обложени на двете страни и круг на работ, бидејќи тоа е супер тенокПогодни за сечење скапоцен камен, стакло, керамика, камен, алуминиум и бакарСпецификации : Диск Дијаметар : 60,50,40,30,25,22,20,16 mmВратило Должина : 36mmВратило Дијаметар на Врвот : 4.5 ммВратило Дијаметар на Дното : 3ммКомпатибилен со поголемиот дел од ротари и воздухот алаткиПакет Се Вклучени : 1 X 60mm Diamonte Сечење Дискови1 X 50mm Diamonte Сечење Дискови1 X 40mm Diamonte Сечење Дискови5 X30mm Diamonte Сечење Дискови5 X 25мм Diamonte Сечење Дискови5 X 22mm Diamonte Сечење Дискови5 X 22mm Нерѓосувачки челик сечилото5 X 20mm Diamonte Сечење Дискови5 X 16mm Diamonte Сечење Дискови5 X Mandrel

20 Парчиња 8x16mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело
 • Неодамнешно

20 Парчиња 8x16mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело

DEN 571.20

20 Парчиња Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање ТочкаМатеријал : Волна ПочувствуваГлавата Големина : 8x16mm (дијаметар x височина)Месо тело Должина : 28mmКруг месо тело со Дијаметар : 3ммТие се одлични за полирање и може да се користи со сите ротари алатки, вклучувајќи Dremel.Пакетот вклучува : 20 Монтирани Волна Почувствува Полирање Поени

Нови 1pc Игла Cuticle Чисти Керамички Помине Вежби Делови Електрични Педикир Маникир Салон Micromotor Машина Помине Уметност Алатки 3/32
 • Неодамнешно

Нови 1pc Игла Cuticle Чисти Керамички Помине Вежби Делови Електрични Педикир Маникир Салон Micromotor Машина Помине Уметност Алатки 3/32

DEN 428.00 712.80

3 / 32" Бели Керамички Под Ноктите Почиста Бит СреденПредности : 1 Антибактериски2 Не затнување3 Отпор на киселина, алкално и топлина4...

20 Парчиња 5x14mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело
 • Неодамнешно

20 Парчиња 5x14mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело

DEN 566.40

20 Парчиња Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање ТочкаМатеријал : Волна ПочувствуваГлавата Големина : 5x14mm (дијаметар x височина)Месо тело Должина : 28mmКруг месо тело со Дијаметар : 3ммТие се одлични за полирање и може да се користи со сите ротари алатки, вклучувајќи Dremel.Пакетот вклучува : 20 Монтирани Волна Почувствува Полирање Поени

Lot36 1(25мм) Смола Сечење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење Абразивни 25mm(OD)*2mm(ID)*0.6 mm(TH)
 • Неодамнешно

Lot36 1(25мм) Смола Сечење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење Абразивни 25mm(OD)*2mm(ID)*0.6 mm(TH)

DEN 333.60

36 PC 1"(25мм) Смола Сечење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење АбразивниСекој обид за многу 36 тркала(25мм дијаметар)одговара на повеќето ротари алатки за сечење метал / пластика итн6.95 freeship на светот!ПРЕВОЗОТ : Превозот форма : препорачана поштаПроценка time : 1525days на светотAnswer : ___________________________ Note : 1 : Објекти во акцијата ќе бидат испратени во рок од 24 часа откако сте изработка на плаќање и оние кои се надвор од акциите, ќе се организира за да се испрати во рамките на обработка дена ние во собата.2 : Испорака задолжен е за вас.3 : ве Молиме бидете сигурни дека ќе добие најмалкуоданочуваат предмети, исто така, ние може да delcare ниска вредност за вас.Гаранција : Ние ви обезбеди 12 месец фабрика гаранција.Политика : Ако објекти беа оштетени или загубени за време на транспортот,ве молиме контактирајте со нас во 7days,ние ќе ја вие или рефундирање на дека.ANYQUESTIONS ВЕ МОЛИМЕ КАПКА ЕМЕЈЛ НАС ПРЕКУ ALIEXPRESS ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА TRADEMANAGER.СРЕЌЕН НАДДАВАЊЕ!

20 Парчиња 6mm Нерѓосувачки Челик Жица Четка за Чистење на ' Рѓа Отстранување
 • Неодамнешно

20 Парчиња 6mm Нерѓосувачки Челик Жица Четка за Чистење на ' Рѓа Отстранување

DEN 528.00

20 Парчиња Жица ЧеткаМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликГлавата Големина : 6mm (дијаметар)Месо тело Должина : 22mmКруг месо тело со Дијаметар : 3ммСе користи за Чистење,Отстранување на Рѓа, итн.Пакетот вклучува : 20 Жица Brushs

10 парчиња Кол. 4 Волна Почувствува Полирање Подлога Размавта Диск Агол Мелница Алатка за Метал не ' Рѓосувачки Челик Полирање
 • Неодамнешно

10 парчиња Кол. 4 Волна Почувствува Полирање Подлога Размавта Диск Агол Мелница Алатка за Метал не ' Рѓосувачки Челик Полирање

DEN 535.00 652.80

Производот Микс : 100% волна, пластичен капакДимензии : Дијаметар 100mm, Дупка 16mm, Дебелина 8ммФункција : Без било каква штета на работа парчиња...

2 парчиња 32-милиметри Interleaf Песок Хартија Рамно Брусење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење Абразивни со 3.2 mm Mandrel
 • Неодамнешно

2 парчиња 32-милиметри Interleaf Песок Хартија Рамно Брусење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење Абразивни со 3.2 mm Mandrel

DEN 237.60

2 ПАРЧИЊА 32милиметри Interleaf Песок Хартија Рамно Брусење Тркала Дискови Мини Ротари Алатки Електрична Мелница за Мелење Абразивни со 3.2 mm MandrelГолемина : 32милиметри(OD)*10ммСекоја понуда за лот 2 тркала(32милиметри дијаметар) со две mandrels(3.2 mm diamter)одговара на повеќето ротари алатки4.95 freeship на светот!ПРЕВОЗОТ : Превозот форма : препорачана поштаПроценка time : 1525days на светотAnswer : ___________________________ Note : 1 : Објекти во акцијата ќе бидат испратени во рок од 24 часа откако сте изработка на плаќање и оние кои се надвор од акциите, ќе се организира за да се испрати во рамките на обработка дена ние во собата.2 : Испорака задолжен е за вас.3 : ве Молиме бидете сигурни дека ќе добие најмалкуоданочуваат предмети, исто така, ние може да delcare ниска вредност за вас.Гаранција : Ние ви обезбеди 12 месец фабрика гаранција.Политика : Ако објекти беа оштетени или загубени за време на транспортот,ве молиме контактирајте со нас во 7days,ние ќе ја вие или рефундирање на дека.ANYQUESTIONS ВЕ МОЛИМЕ КАПКА ЕМЕЈЛ НАС ПРЕКУ ALIEXPRESS ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА TRADEMANAGER.СРЕЌЕН НАДДАВАЊЕ!

10 Парчиња 19x38mm Монтирани Точка Розова Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Малку месо тело 6mm
 • Неодамнешно

10 Парчиња 19x38mm Монтирани Точка Розова Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Малку месо тело 6mm

DEN 883.20

10 Парчиња Мелење КаменМатеријал : Пинк Алуминиум ОксидГлавата Големина : 19x38mm (дијаметар x височина)Круг месо тело со Дијаметар : 6mmМесо тело Должина : 30ммПогоден за дрво, камен и метал е мелење, полирање, резба и чистење.Пакетот вклучува : 10 Мелење Камен

20 Парчиња 3x15mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело
 • Неодамнешно

20 Парчиња 3x15mm Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање Точка Burrs 3мм месо тело

DEN 566.40

20 Парчиња Куршум Монтирани Волна Почувствува Полирање ТочкаМатеријал : Волна ПочувствуваГлавата Големина : 3x15mm (дијаметар x височина)Месо тело Должина : 28mmКруг месо тело со Дијаметар : 3ммТие се одлични за полирање и може да се користи со сите ротари алатки, вклучувајќи Dremel.Пакетот вклучува : 20 Монтирани Волна Почувствува Полирање Поени

25pcs Метал Cutting Диск Висок Квалитет Смола Сечење Тркала Cut-off Дискови Сет 32-милиметри со Mandrel Mayitr За Ротари Алатка Додатоци
 • Неодамнешно

25pcs Метал Cutting Диск Висок Квалитет Смола Сечење Тркала Cut-off Дискови Сет 32-милиметри со Mandrel Mayitr За Ротари Алатка Додатоци

DEN 78.00 129.60

BI0002061Спецификација : Бренд новиМатеријал : смолаБоја : како на сликата покажуваДискови со дијаметар : прибл...

20pcs 5 Инчен Пескарење Дискови Сет 125mm Полирање Песок Хартија 1000 1500 2000 3000 Ронки За алат
 • Неодамнешно

20pcs 5 Инчен Пескарење Дискови Сет 125mm Полирање Песок Хартија 1000 1500 2000 3000 Ронки За алат

DEN 177.00 294.24

HW0000907Спецификација : Бренд новиМатеријал : ПЛОВИ песок материјалMesh : 1000, 1500, 2000, 3000 (секој вид 5pcs)Дијаметар : прибл.12.3 смФункција : Велур подебели, песок енкрипција, сечење сила.Издржливи, добра отпорност на абење.Многу лесен за употреба.Се користи во вештачки камен, мебел и дрво производи, метални, автомобили и сл.Пакет се вклучени : 5pcs x 1000 Чакал и Песок Хартија5pcs x 1500 Чакал и Песок Хартија5pcs x 2000 Чакал и Песок Хартија5pcs x 3000 Чакал и Песок ХартијаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

20 Парчиња 25x3mm Монтирани Точка Розова Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Тркала 3мм месо тело
 • Неодамнешно

20 Парчиња 25x3mm Монтирани Точка Розова Алуминиум Оксид Абразивни Мелење Камен Тркала 3мм месо тело

DEN 624.00

20 Парчиња Мелење КаменМатеријал : Пинк Алуминиум ОксидГлавата Големина : 25x3mm (дијаметар x височина)Круг месо тело со Дијаметар : 3ммМесо тело Должина : 32милиметриПогоден за дрво, камен и метал е мелење, полирање, резба и чистење.Пакетот вклучува : 20 Мелење Камен

Tungfull 7 парчиња +1 Back-up Подлога 4 Дијамант Флексибилни Влажни Вода Мелење Диск за Mable Камен Керамички Плочки Полирање
 • Неодамнешно

Tungfull 7 парчиња +1 Back-up Подлога 4 Дијамант Флексибилни Влажни Вода Мелење Диск за Mable Камен Керамички Плочки Полирање

DEN 664.00 962.40

Во Акции на 7 парчиња +1 Backup Подлога 4" Дијамант Флексибилни Влажни Вода Мелење Диск за Mable Камен Керамички Плочки Полирање7 парчиња полирање подлога + I парче 4" backup подлога испратена !!!Дијамант влажни флексибилни полирање подлога за камен, земја плочка, керамика,мермер, бетон, цемент кат, terrazzo, стакло и керамика, вештачки камен, плочки, глазирани плочки, плочки vitrifiedПроизводот Микс : Дијамант абразивни, во комбинација со композитни материјали, кука&јамка поддржан Димензии : Дијаметар 4" / 100mm Thickess на работната слој : 3ммРонки : 50# 150# 300# 500# 1000# 2000# 3000# (Грубата да Казна, 7 парче во вкупно, или оставете порака за посебни бара на чакал )Функција : Силна мелење сила, добра цврстина Одлична јасност, сјајна, мека степен не се промени во бојата на каменот себе, со застаклување брзо, добра осветленост и не исчезнатПримена : Овој објект е самолепливи на кука&јамка пескарење подлога, и погоден за мелење камен, земја плочки, керамички.Погоден за камен полирање, линија chamfer, на лак плоча и посебен облик на камен за обработка...