• Неодамнешно
SKTOO 2 x SMD LED Табличка Светлина За Peugeot 106 207 307 308 406 407 508 Бела

SKTOO 2 x SMD LED Табличка Светлина За Peugeot 106 207 307 308 406 407 508 Бела

DEN 998.00
DEN 1248.00
-20 %
Достапно

Количина на стоки


2 x SMD LED Табличка Светлина За Peugeot 106 207 307 308 406 407 508 Бела
Спецификација
Боја : Додека Светлина
Тежина : 70g
Големина : како на сл шоу
Температура на бојата : 6000 K
Предмет Тип : Табличка Светла
Материјал Тип : Висока температура материјали
Заменете Производителот Дел Број : 6340 G9, 6340 А5, 6340 G3, 6340 F0
Функција
1. 100% Сосема нов и висок квалитет.
2.Без оштетување на оригиналниот домување
3.Висока осветленост. Посебни пред го исчистите леќите дизајн за LED светло се шири надалеку.
4.Секоја Лиценца Број Плоча Светлина опрема со 18 висока моќност SMD LED чипови
5.Не OBC грешка на сите апликација модели.
6.Емитираат 6000 K xenon Бела боја, долготраен живот; Шок и Вибрации Отпорни,
7.Лесна инсталација, Директна замена со ОЕМ квалитет и fitment; Plug and Play, брз Инстант Почеток До Времето
Fitment :
(За Референца Само,Постојат Два Типа На Табличка Светла За PEUGEOT и CITROEN,Проверете Вашиот Автомобил Пред Купување )
ОЕМ Дел# 6340.А3
Примена :
За PEUGEOT :
106 3 D HATCHBACK Facelift 1997~2004
106 5 D HATCHBACK Facelift 1997~2004
1007 3 D HATCHBACK
207 5 D HATCHBACK
207 3 D HATCHBACK
207 КУПЕ 2 D CABRIOLET
307 3 D HATCHBACK
307 5 D HATCHBACK
308 КУПЕ 2 D CABRIOLET
308 3 D HATCHBACK
308 5 D HATCHBACK
3008 5 D CROSSOVER
406 КУПЕ 2 D
406 СЕДАН 4 D Facelift 2000~
407 КУПЕ 2 D
407 СЕДАН 4 D
508 СЕДАН 4 D
508 5 D ИСТОК(СТАНИЦА ВАГОН)
607 Седан 4 D
806
807
Експерт III
RCZ КУПЕ 2 D
За CITROEN
BERLINGO ИМОТ ВАН
C2 3 D HATCHBACK
C3 5 D HATCHBACK(A51)
C3 5 D PLURIEL 2004~2009
C4 3 D HATCHBACK
C4 5 D HATCHBACK
C4 Picasso
C5 II
C6
C8
DS3 3 D HATCHBACK
Jumpy III
Answer : ___________________________ Note :
1.Ние нудиме јасни слики, мерења каде што е можно. Ве молиме проверете колку што е можно за да бидете сигурни дека стварта е оној што ви треба.
2. Ве молиме овозможи 0.5-1 инч разликата се должи на рачно мерење.(1 инч=2.54 см)
3. Настава не е вклучена.
Пакет се вклучени :
2 парчиња (пар) на SMD LED Табличка Светлина
.

Карактеристики на понудата

За Возило Брендови/Модел:
peugeot
Peugeot Модел:
307
307-Година:
2008 година
Бренд Име:
SKTOO
Тип На Објект:
Табличка Светла
Температура На Боја:
3000K

Слични понуди

Пар Задниот Браник Рефлектор Светла Светла За Mazda 3 2003-2011
 • Неодамнешно

Пар Задниот Браник Рефлектор Светла Светла За Mazda 3 2003-2011

DEN 1310.00 1439.52

Пар Задниот Браник Рефлектор Светла Светла За Mazda 3 20032011Одговара за Mazda 3 20032011 Дел број : RH GV7 D515 L0 LH GV7 D515 M0 ОЕМ Замена за вашиот автомобил! Пакет се вклучени : 2pc reflectorsВе молиме љубезно ве молиме да го потврдите вашето објект исто како нашите подолу слика пред купување на тоа,ви благодариме.​Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

2 парчиња 50W 7440 T20 42-LED 2835 Dual-Боја Switchback LED светилки drl Пак Сигнал Светлина Комплет Пад на превозот
 • Неодамнешно

2 парчиња 50W 7440 T20 42-LED 2835 Dual-Боја Switchback LED светилки drl Пак Сигнал Светлина Комплет Пад на превозот

DEN 634.00 868.80

Dualбоја жолтоБела switchback LED лампи ЛЕР Извор на Светлина : 42СМД 2835 посебни IC builtin за одложување на ОСЛ (AmberOFF) функција Возење Режим : 6000k Белата Пак Светло Режим : 3000k Килибар во Комбинација со висок квалитет на оптоварување отпорници, нема повеќе досадни хипер флеш проблем Висока прозрачна ефикасност со над 500 Лумен висока осветленост светлина излез Plug and play дизајн без измена потребни за инсталација животниот век : 20000 работни часови Количина : 1 PairFitment Овој револуционерен 7440 Еден Филамент Тип Switchback LED светилки ќе го замени акции 7440 штекер светилки за пред претвори сигнал светла...

HNGCHOIGE 10Pcs/set H6W 434 BAX9S 12V 6W чисто Стакло Минијатурни Светилка C2R Филамент Автомобил Bulbsc
 • Неодамнешно

HNGCHOIGE 10Pcs/set H6W 434 BAX9S 12V 6W чисто Стакло Минијатурни Светилка C2R Филамент Автомобил Bulbsc

DEN 199.00 220.80

Моменти : 1 Секој многу вклучува 10 парчиња H6 W 434 BAX9 S јасно светилки Спецификација : Модел : H6 W 434 BAX9 S Напон : 12 V Amp : 0.5 Вати : 6 W Стакло : T23 / 4 База : BAX9 S Филамент : C2 R Fil.оие...

10x T10 W5W 194 Led Светилки W5W 147 152 158 Купола Светлина внатрешното Осветлување Бели Црвени IceBlue Килибар/Жолта/Портокал Сина, Пурпурна Зелена
 • Неодамнешно

10x T10 W5W 194 Led Светилки W5W 147 152 158 Купола Светлина внатрешното Осветлување Бели Црвени IceBlue Килибар/Жолта/Портокал Сина, Пурпурна Зелена

DEN 413.00 543.84

10pcs T10 W5 W 194 Led Светилки за Читање Мапата Вратата Купола Светлина внатрешното Осветлување Бели Црвени Ice Blue Килибар / Жолта / Портокал Сина, Пурпурна Зелена Спецификации : База Тип : T10 LED Type : 5050 SMD LED Боја : Бела,Црвено,Жолто,Сино,Мраз Сина, Зелена,Виолетова Зрак Агол : 360 степени Оперативен Напон : 12 V Lumens : 200 LM LED животниот век : 50.000 часови Тип : LED Замена на Сијалица Компатибилен Листата : T10 2825 194 W5 W 168 192 175 147 152 158 159 161 184 193 160 2821 2827 259 280 285 447 464 555 579 558 585 655 656 657 658 1250 1251 1252 2450 2652 2921 2825 901 904 906 912 916 917 918 920 921 922 923 926 Примена : Честа употреба за Пред Sidemarker Светилки, Заден Sidemarker Светилки, Паркинг Светилки, направете Резервна Копија од Светилки, Опашка Светилки, Лиценца Светилки, Куполата Светилки, Мапата Светилки, Учтивост Светилки, Центар Висока Планината Запре Светилки Карактеристики : Направен со 360 степени агол на гледање елиминира жешки точки...

AutoEC 10 x T5 3 led 3528 3md Автомобил светла инструмент индикатор за внатрешни работи табла светлина 37 58 70 73 74 LA08
 • Неодамнешно

AutoEC 10 x T5 3 led 3528 3md Автомобил светла инструмент индикатор за внатрешни работи табла светлина 37 58 70 73 74 LA08

DEN 192.00 206.40

1.База тип : T52.SMD количина : 3 еез3.SMD тип : 3528 12104.Агол на гледање : Расејување5.Бои : бела, сина6.Нормален напон : 12 V DC7.Објектот големина на : 17*9*5 мм8.Објектот тежина : 1 g9.Гаранција : 12 месеци .T5 37 58 70 73 74 286 БАЗА1...

Автоматскиот Автомобил Флеш 4 X 9 LED Strobe Флеш Црвено Светло Сина, Бела Килибар Предупредување Светлина 36LED 12V со Мало Кутија Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Автоматскиот Автомобил Флеш 4 X 9 LED Strobe Флеш Црвено Светло Сина, Бела Килибар Предупредување Светлина 36LED 12V со Мало Кутија Бесплатен Превозот

DEN 1919.52

(Ако сте треба мешани бои, ве молиме изберете било која боја и оставете порака она што боја ви се потребни.) Имаме видео за овој вид на светлата, ако треба, ве молиме слободно контактирајте со нас.Имаме видео за овој вид на светлата, ако треба, ве молиме да бидат слободни да контакт.ЗА ПРЕДМЕТИ : Сосема нов и заградени.има 4 на (3x3) суперсветли LED светла!боја : црвена, сина, бела , жолто , зеленоАко ви треба мешани бои, ве молиме изберете било која боја и оставете порака она што боја ви требаГолемина на панел : 18 X3.2 X1.9 CM (7.1*1.3*0.7")Напон : 10.5 V13.5 VИзлезна моќност : 30 WБрој на панели : 4Кабел должина : најмалку 1.9 m (8ft)Кутијата за контрола димензии : 7.6 x 4.8 x 2.5 cm (3 x 1.9 x 1")3 различни РЕЖИМ на БЛИЦ : Светлината Трепка брзо за 8 пати.Светлината Б трепка брзо за 8 пати.Се повторува постојано.Светлината трепка еднаш.Светлината Б трепка еднаш.Се повторува континуираноСветлината и Б флеш еднаш во исто време .Се повторува континуирано

2 ПАРЧИЊА Автомобил RGB LED 12V T10 RGB LED 5050 6SMD Далечински Контролер Читање Оптоварување Светлина Јачина на Светилка
 • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА Автомобил RGB LED 12V T10 RGB LED 5050 6SMD Далечински Контролер Читање Оптоварување Светлина Јачина на Светилка

DEN 95.04

2 Парчиња Универзален Автомобил RGB LED 12 V T10 RGB LED 5050 6 SMD Далечински Контролер Читање Оптоварување Светлина Јачина на Светилка Бесплатен Превозот и трговија на ГолемоФункција : Состојба : 100% Сосема НовПриклучок тип : t10 / 192 / w5wНапон : 12 V DCМоќност : 0.6 w1.2 w / сијалица (12 V @ 0.05 A12 V @ a)Димензии : должина : 33mm, ширина : 9.5 mmLed количина : 6 SMDСветлината агол : 360 степениStrobe флешПобрзо вклучување / исклучување време на одговор6 Супер RGB боја SMD360 степени зрак агол дизајн може да го осветлите секој агол.Висока ефикасност осветлување.Долг животен век, пониска потрошувачка на енергија, заштеда на енергијаБатеријата Модел : Литиум батерија( Батерија, Не се вклучени )Пакет Содржина : 2 x Автомобил RGB LED Сијалица1 x Далечински Контролер ( Батерија, Не се вклучени )

1 Сет 42mm DC 12V 5050 6 LED RGB LED Декоративни Ламби Мапата Купола Автомобил Внатрешни работи Светлина+Далечински Управувач Пад на превозот
 • Неодамнешно

1 Сет 42mm DC 12V 5050 6 LED RGB LED Декоративни Ламби Мапата Купола Автомобил Внатрешни работи Светлина+Далечински Управувач Пад на превозот

DEN 163.00 223.68

Материјал : Алуминиум, пластика Производ во Боја : Видете Слики LED Боја : RGB Карактеристики : Автомобил внатрешни работи RGBW LED купола читање светлина, мулти боја контролирани и режим на блиц контролира со далечински управувач, easy to use Add стил и заличи вашето возило...

HNGCHOIGE Универзална Сино/red/бела/Жолти LED Лента Задните Трупот Опашка Streamer Кочница Пак Сигнал за Предупредување за осветлување Обратна Светлина
 • Неодамнешно

HNGCHOIGE Универзална Сино/red/бела/Жолти LED Лента Задните Трупот Опашка Streamer Кочница Пак Сигнал за Предупредување за осветлување Обратна Светлина

DEN 396.00 466.56

Спецификација : 100% Сосема Нов Објект од типот : Дење Работи Светла Светла / Задните Светла / багажниот Светлина / Опашка Светла,итн ....

20Pcs/Многу 12V 0.5 W T5 W2W Б8.5D Автомобил LED Инструмент Светла with7 бои Внатрешни работи Авто Табла Светилки трговија на Големо Бело/Сино/Црвена
 • Неодамнешно

20Pcs/Многу 12V 0.5 W T5 W2W Б8.5D Автомобил LED Инструмент Светла with7 бои Внатрешни работи Авто Табла Светилки трговија на Големо Бело/Сино/Црвена

DEN 77.00 191.52

Спецификација : Тип : T5 17 18 LED Type : КОЧАН LED SMD LED Количина : 1 Напојување : DC 12 V Осветлување Боја : Бела / Red / Сино / Жолта / Зелена / Розова / Мраз Сина Боја Температура : 60006500 K Моќ : 1 W (ве молиме имајте во предвид дека не е отпорник во оваа сијалица, па актуелната власт може да биде помал од теорија на вредност) Димензија : 1.9 x 0.6 х 0.6 см (x 0.75 0.23 x 0.23 инчи) Со негативни и позитивни полјаците, ако светлината не возете кога инсталиран, ве молиме да ја промените насоката...

Canbus Грешка Led Број Табличка Светла Светилка За Chevrolet Cruze 09-Up Возила Auto Бела Задните Опашка Светилки Сијалица
 • Неодамнешно

Canbus Грешка Led Број Табличка Светла Светилка За Chevrolet Cruze 09-Up Возила Auto Бела Задните Опашка Светилки Сијалица

DEN 775.00 815.52

CanbГрешка Led Број Табличка Светла Светилка За Chevrolet Cruze 09Up Возила Auto Бела Задните Опашка Светилки СијалицаИме на модел : Led Табличка Светла Напон : 12 V Led Боја : Бела Пакет Информации : 2 парчиња Лед Табличка Светла Карактеристики : Специјално дизајнирани за Chevrolet без предупредување грешка во кодот, крушкаout порака за предупредување порака...

HNGCHOIGE 2 парчиња ЛЕД светилки drl Магла Светлина Оптоварување Отпорник Canbus 50W 6Ohm Злато Декодер Брзо Жици
 • Неодамнешно

HNGCHOIGE 2 парчиња ЛЕД светилки drl Магла Светлина Оптоварување Отпорник Canbus 50W 6Ohm Злато Декодер Брзо Жици

DEN 120.00 126.24

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Напон : 12 V Моќност : 6 Ohm, 50 W Боја : Како на сликата покажува Количеството : 1 Set Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

2 парчиња Бела Бајонет BA9S H6W LED 12V 5050 Чип Авто Автомобил Led Светилка Внатрешни работи Светлината Страна Паркинг Сијалица Осветлување
 • Неодамнешно

2 парчиња Бела Бајонет BA9S H6W LED 12V 5050 Чип Авто Автомобил Led Светилка Внатрешни работи Светлината Страна Паркинг Сијалица Осветлување

DEN 146.00 153.60

2 парчиња Бела Бајонет BA9 S H6 W LED 12 V 5050 Чип Авто Автомобил Led Светилка Внатрешни работи Светлината Страна Паркинг Сијалица Осветлување Карактеристики : LED : 5050 Чип Led Кол : 4pcsНапон : DC928 V Опис на квалитетна и суперсветли LED светилки Лесен за употреба, ниска потрошувачка на енергија Дизајниран со флексибилни и издржливи лента Едноставен за инсталација и чиста Функционална и издржливи Усвојување на голем и стабилен чип Спецификации на Боја : Супер БелаДостапни Напон : 12 VЗамени : BA9 SУпотреба : табличка светлина,читање светлина,куполата светлина, мапата светлина Белешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер / грешка трепка или дефект проблем...

Автомобил LED Додатоци Автомобил Автобус Врвот Покривот Светилник Strobe неутрална Флеш Светло Жолто DC12V/24V Одговара за Универзален Автомобил Стил
 • Неодамнешно

Автомобил LED Додатоци Автомобил Автобус Врвот Покривот Светилник Strobe неутрална Флеш Светло Жолто DC12V/24V Одговара за Универзален Автомобил Стил

DEN 737.00 847.20

Здраво пријател, можете да кликнете на сликата за да се вратите во продавницаМатеријал : PC&ABSДијаметар : 9.5 cm(за 3,7 инчи)Висина : 9.2 cm(3.6 инчи)База : 12.8 cm(5inch)Големина : 28*16*6cmОдговара за Универзална Авто SUV Автомобил OffRoad Пикап КамионФункција : Погоден за аларм во опасни пост во индустриска и минерална претпријатија, во види пост, на врвот на возилото, итн...