• Неодамнешно
HNGCHOIGE 12V DC 1156 P21W BA15S 3528 44 SMD LED Кочница Светлина, Крушка Светилка Canbus Грешка Слободни Црвени Светла Висок Квалитет

HNGCHOIGE 12V DC 1156 P21W BA15S 3528 44 SMD LED Кочница Светлина, Крушка Светилка Canbus Грешка Слободни Црвени Светла Висок Квалитет

DEN 81.00
DEN 84.96
-5 %
Достапно

Количина на стоки

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ЛЕР и Метал Производ во Боја : Видете слики светла Боја : Црвена
Спецификација : LED Број : 44 SMD Целата Должина : 44mm Дијаметар : 18mm Напон : DC 12 V Поврзете тип : 1156 P21 W BA15 S Апликација : Кочница Светлина Fitment : Универзална за било 12 V возила (Постојат неколку автомобили кои не се вклопуваат и треба да бидат опремени со отпорници)
Карактеристики : Долго-траен работен век Ниска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија Супер светло & Висок светлост Постојан струја Количина : 1 Pc Нема мало пакет
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!!

Пакетот вклучува : 1 Pc x LED Сијалица


Карактеристики на понудата

Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
See Information
Бренд Име:
HNGCHOIGE
Тип На Објект:
Кочница Светла
Објектот Тежина:
See Information
Име На Модел:
1H51212-15
Lumens:
Други

Слични понуди

15pcs Грешка Слободни Xenon Бела 14K Злато Внатрешни работи LED Светло за Полнење за 2005 - 2010 Jeep Grand Cherokee СО Samsung 3030 LED
 • Неодамнешно

15pcs Грешка Слободни Xenon Бела 14K Злато Внатрешни работи LED Светло за Полнење за 2005 - 2010 Jeep Grand Cherokee СО Samsung 3030 LED

DEN 1535.52

Мапа на Светлината (2) Купола Светлината(2) Багажникот Светло(1) Учтивост Footwell Светлината(2) Суета Огледало Светлината(2) Ракавица Кутија Светлина (1) Лиценца Плоча Светлината (2) Резервно светло (3)

2 парчиња 50W 7440 T20 42-LED 2835 Dual-Боја Switchback LED светилки drl Пак Сигнал Светлина Комплет Пад на превозот
 • Неодамнешно

2 парчиња 50W 7440 T20 42-LED 2835 Dual-Боја Switchback LED светилки drl Пак Сигнал Светлина Комплет Пад на превозот

DEN 634.00 868.80

Dualбоја жолтоБела switchback LED лампи ЛЕР Извор на Светлина : 42СМД 2835 посебни IC builtin за одложување на ОСЛ (AmberOFF) функција Возење Режим : 6000k Белата Пак Светло Режим : 3000k Килибар во Комбинација со висок квалитет на оптоварување отпорници, нема повеќе досадни хипер флеш проблем Висока прозрачна ефикасност со над 500 Лумен висока осветленост светлина излез Plug and play дизајн без измена потребни за инсталација животниот век : 20000 работни часови Количина : 1 PairFitment Овој револуционерен 7440 Еден Филамент Тип Switchback LED светилки ќе го замени акции 7440 штекер светилки за пред претвори сигнал светла...

AutoEC T20 7440 7443 18 smd 5050 W21W WY21W Автомобил Пак Сигнал светлина DC 12V Бела сина, жолта црвена 10pcs LD05
 • Неодамнешно

AutoEC T20 7440 7443 18 smd 5050 W21W WY21W Автомобил Пак Сигнал светлина DC 12V Бела сина, жолта црвена 10pcs LD05

DEN 423.00 470.40

1.База тип : Т 20 / 7440 / 74432.SMD количина : 18 компјутери3.SMD тип : smd 50504 Бои : бела, сина, црвена, жолта5.Нормален напон : 12 V DC6.Објектот големина на : 521622 мм7.Објектот тежина : 10 g8.Гаранција : 12 месеци .7440 W21 W WY21 W 992 992 A 7444 7441 7440 A 7440 NA 7444 A 7440 LL 7443 W21 / 5 W 7443 7444 NA T20 990 991 992 7443 R БАЗА1...

Canbus Грешка Led Број Табличка Светла Светилка За Chevrolet Cruze 09-Up Возила Auto Бела Задните Опашка Светилки Сијалица
 • Неодамнешно

Canbus Грешка Led Број Табличка Светла Светилка За Chevrolet Cruze 09-Up Возила Auto Бела Задните Опашка Светилки Сијалица

DEN 775.00 815.52

CanbГрешка Led Број Табличка Светла Светилка За Chevrolet Cruze 09Up Возила Auto Бела Задните Опашка Светилки СијалицаИме на модел : Led Табличка Светла Напон : 12 V Led Боја : Бела Пакет Информации : 2 парчиња Лед Табличка Светла Карактеристики : Специјално дизајнирани за Chevrolet без предупредување грешка во кодот, крушкаout порака за предупредување порака...

20Pcs/Многу 12V 0.5 W T5 W2W Б8.5D Автомобил LED Инструмент Светла with7 бои Внатрешни работи Авто Табла Светилки трговија на Големо Бело/Сино/Црвена
 • Неодамнешно

20Pcs/Многу 12V 0.5 W T5 W2W Б8.5D Автомобил LED Инструмент Светла with7 бои Внатрешни работи Авто Табла Светилки трговија на Големо Бело/Сино/Црвена

DEN 77.00 191.52

Спецификација : Тип : T5 17 18 LED Type : КОЧАН LED SMD LED Количина : 1 Напојување : DC 12 V Осветлување Боја : Бела / Red / Сино / Жолта / Зелена / Розова / Мраз Сина Боја Температура : 60006500 K Моќ : 1 W (ве молиме имајте во предвид дека не е отпорник во оваа сијалица, па актуелната власт може да биде помал од теорија на вредност) Димензија : 1.9 x 0.6 х 0.6 см (x 0.75 0.23 x 0.23 инчи) Со негативни и позитивни полјаците, ако светлината не возете кога инсталиран, ве молиме да ја промените насоката...

Јули Кралот LED Внатрешни работи, Светлата за Читање Случај за Peugeot 206 307 308 408 Citroen C2 C5 Сега итн, 6 компјутери/set, 6000K SMD 5050 60LEDs
 • Неодамнешно

Јули Кралот LED Внатрешни работи, Светлата за Читање Случај за Peugeot 206 307 308 408 Citroen C2 C5 Сега итн, 6 компјутери/set, 6000K SMD 5050 60LEDs

DEN 959.52

LED автомобил внатрешни работи, светлата за читање, 6000 K 5050 SMD 60 LEDs автомобил декоративни светилки случај за Peugeot 206 307 308 408 Citroen C2 C5 Сега итн, 6 компјутери / set, бесплатен превозотПл потврди оваа светлина е погодна за вашиот автомобил пред да нарачате!Производи вклучуваат : 6 компјутери / set : пред читањето на светлина + задни читање на светлина + пред лево, светлата за читање + пред право читање светилка + задното лево читање светилка + задни право, светлата за читањеПроизвод detrail : Осветлување : Модели на автомобили : случај за Peugeot 206 307 308 408 Citroen C2 C5 Сега итнСпецификација На Производот : 6 компјутери / set (пред читањето на светлина + задни читање на светлина + пред лево, светлата за читање + пред право читање светилка + задното лево читање светилка + задни право, светлата за читање )LED Напон : 12 VLED Моќ : 0.11 W / секоја светилка монистраСветла Боја : бела светлинаСветлосен извор : SMD 5050Прозрачна флукс : 270 LmИзвор на светлина : 6000 KЖивотниот век : 100,000 часа (теоретска вредност)Answer : ___________________________ Note : Посебен автомобил, непојавување година модел и модел не може да биде инсталиран, бидете сигурни дека точно пред да купите.Карактеристики На Производот : 1 целосна оригинална дигитален дизајн, инсталација, не се менуваат линии, не го уништи оригиналот автомобил светилка структура, директно во приклучокот можете да ги користите;2 професионален дизајн со висок квалитет и висока јачина fiberglass кола, парична казна свила печатење на екран, околните не баговите;3 посветен регулаторот увезени од Тајван LED чип,1015 V постојан струја работа;4 големи висока прецизност чип отпорници wattage hundredth обезбеди точни и актуелни светлина група;5 Тајван увозот на избрани тричип 5050 LED, подобро од оригиналот автомобил 5 пати посилен;6 посебни заварување процес, независно од големите зглобови, оптимална топлинска спроводливост програма.

AutoEC 100X Автомобил Пак сигнали LED светилки T10 194 168 W5W 4SMD 3528 LED 4300K-6000k белата црвена сина, зелена жолта розова LB01
 • Неодамнешно

AutoEC 100X Автомобил Пак сигнали LED светилки T10 194 168 W5W 4SMD 3528 LED 4300K-6000k белата црвена сина, зелена жолта розова LB01

DEN 514.00 552.00

1.База тип : Т 102.SMD количина : 4 парчиња3.SMD тип : 1210 SMD4 Бои : бела, сина, црвена, зелена, жолта, розова5.Нормален напон : 12 V DC6.Објектот големина на : 171210 мм7.Објектот тежина : 3 g8.Гаранција : 12 месеци...

HNGCHOIGE 10Pcs/set H6W 434 BAX9S 12V 6W чисто Стакло Минијатурни Светилка C2R Филамент Автомобил Bulbsc
 • Неодамнешно

HNGCHOIGE 10Pcs/set H6W 434 BAX9S 12V 6W чисто Стакло Минијатурни Светилка C2R Филамент Автомобил Bulbsc

DEN 199.00 220.80

Моменти : 1 Секој многу вклучува 10 парчиња H6 W 434 BAX9 S јасно светилки Спецификација : Модел : H6 W 434 BAX9 S Напон : 12 V Amp : 0.5 Вати : 6 W Стакло : T23 / 4 База : BAX9 S Филамент : C2 R Fil.оие...

1PCS SMD 5050 RGB T10 194 168 W5W Автомобил Читање Оптоварување Светлина Светилка со 12 LED 16 Бои LED Сијалица Со Далечински Контролер
 • Неодамнешно

1PCS SMD 5050 RGB T10 194 168 W5W Автомобил Читање Оптоварување Светлина Светилка со 12 LED 16 Бои LED Сијалица Со Далечински Контролер

DEN 513.60

1 PCS SMD 5050 RGB T10 194 168 W5 W Автомобил Читање Оптоварување Светлина Светилка со 12 LED 16 Бои LED Сијалица Со Далечински КонтролерКарактеристики : Автомобил внатрешни работи rgbw led авто светлина, контролирани мулти боја и режими на блицот контролира со далечински управувач, Лесен за употреба.Контрола на владата : 16 статични бои, осветленост контрола on / off, флеш, бледнеат, strobe.Додадете стил и заличи вашето возило...

16pcs Грешка Слободни Xenon Бела 14K Злато Внатрешни работи LED Светло за Полнење за Jeep Grand Cherokee 2011+ СО Samsung 3030 LED
 • Неодамнешно

16pcs Грешка Слободни Xenon Бела 14K Злато Внатрешни работи LED Светло за Полнење за Jeep Grand Cherokee 2011+ СО Samsung 3030 LED

DEN 2015.52

Мапа на Светлината (2) Купола Светлината(2) Учтивост Вратата Светлината (2) Суета Огледало Светлината (2) Ракавица Кутија Светлина (1) Багажникот Светло (2) Лиценца Плоча Светлината (2) Резервно светло (3)

2 парчиња За BMW Led Ангел Очите 2*6w 6000k Белата Led Маркер Ангел Очи За BMW E90 E91 325i 328i 330i 335i 330xi 325xi 335xi 328xi
 • Неодамнешно

2 парчиња За BMW Led Ангел Очите 2*6w 6000k Белата Led Маркер Ангел Очи За BMW E90 E91 325i 328i 330i 335i 330xi 325xi 335xi 328xi

DEN 551.00 775.68

2 парчиња / Пар За Б MW E90 Led Маркер Ангел Очи 6000k Белата 6 W Led Ангел Очи Сијалица За BMW E90 E91 325i 328i 330i 335i 330xi 325xi Карактеристики : Направени со висок квалитет кул бело LED, до 6500 K светлосен температура.Директна замена за BMW ОЕМ ангел очи светилки.До 50.000 часови на траење на живот.Нема да предизвика никакви компјутерски код за грешка.Им овозможува на вашиот ангел очи натпревар истата бела боја како и вашите КРИЕШЕ светла.Забелешка : Овој производ само се вклопува модели со една фабрика HID фарови!Спецификација : Тип Ангел Очи за BMW Материјал Алуминиум + пластична Количество 2 парчиња Објект Боја Сребрена + црна Моќ 6 W за една светлина Прозрачна Флукс...

2 x 1156/BA15S 64SMD 4.5 W моќ ладно бела led обратна кочница задна сигнал ден светла светилка за DC12V автомобил мото
 • Неодамнешно

2 x 1156/BA15S 64SMD 4.5 W моќ ладно бела led обратна кочница задна сигнал ден светла светилка за DC12V автомобил мото

DEN 159.00 191.52

Опис на производот Предмет : 1156120664 SMD Висок квалитет на производот,100% сосема нов директно од фабрика Ниска потрошувачка на енергија и висока осветленост Долг животен век (повеќе од 50.000 часа) Направени со висок интензитет 1206 SMD*64pcs Светилки носителот : S25 / 1156 / BA15 S Светлина, боја на располагање : ладна бела Влезен Напон : DC12 V Номинална Моќност : 4.5 W Боја Termperature : бело е 65007000 K Lumens : 180190 LM Големина : D : D(Дијаметар)1.9 cm * L(Должина)4.0 cm Низа што се користи : светилки drl работи светла, резерва светла, пак сигнал светла, задните светла и кочница светла на DC12 V автомобил и мотоциклПревозот Предмети ќе биде предаден во рок од 3 работни денот на уплатата примена...

HNGCHOIGE 2 парчиња 12 5 mode White/Amber Switchback Тече Витез Пак Сигнал Кочница Светлина Автомобил светилки drl LED Лента за Автоматски Светла
 • Неодамнешно

HNGCHOIGE 2 парчиња 12 5 mode White/Amber Switchback Тече Витез Пак Сигнал Кочница Светлина Автомобил светилки drl LED Лента за Автоматски Светла

DEN 616.00 648.48

Карактеристики : НОВИ Switchback LED Цевка Лента Дизајн,Мека и лесно да се прават форми Двојна Боја Бела / Amber Switchback Функција LED Stripit...

19pcs Грешка Слободни Xenon Бела 14K Злато Led Внатрешни работи Читање Light Пакет Кит за BMW E91 вагон СО Samsung 3030 LED
 • Неодамнешно

19pcs Грешка Слободни Xenon Бела 14K Злато Led Внатрешни работи Читање Light Пакет Кит за BMW E91 вагон СО Samsung 3030 LED

DEN 2063.52

3 x LED Купола Пред & Задното осветлување 3 x LED Купола Пред & Задното осветлување 3 x LED багажникот светло 1 x LED ракавица светлина кутија 2 x Нога и светлина 2 x Вратата светлина 2x LED Огледало Светлина 3 x Резервни светлина

Tcart 7pcs Авто LED Светилки Грешка Слободен Белата Автомобил Внатрешни работи LED Осветлување Комплет Читање Светилки T10 За Peugeot 407 додатоци 2004-2010
 • Неодамнешно

Tcart 7pcs Авто LED Светилки Грешка Слободен Белата Автомобил Внатрешни работи LED Осветлување Комплет Читање Светилки T10 За Peugeot 407 додатоци 2004-2010

DEN 562.00 637.92

Производи вклучуваат : Напон : 12 VБоја : бела,сина,мразсинаСијалица локацииПред Куполата / Мапа Светла 3pcЗадните Купола / Мапа Светла 3pcБагажникот lights1pcВнимание : сликата е само за референца,ве молиме бидете објектот како стандард!

ANMINGPU 2 ПАРЧИЊА Автомобил Светлина Јачина на Светилка 1156 BA15s P21W Led Диода Пак Кочница Светлина Опашка Светилка 33SMD 5730 LED Авто Задните Обратна Сијалица r5w
 • Неодамнешно

ANMINGPU 2 ПАРЧИЊА Автомобил Светлина Јачина на Светилка 1156 BA15s P21W Led Диода Пак Кочница Светлина Опашка Светилка 33SMD 5730 LED Авто Задните Обратна Сијалица r5w

DEN 223.00 654.72

ANMINGPU 2 ПАРЧИЊА 1156 BA15s P21 W Led 33 SMD 5630 Led Автомобил Пак Сигнал Кочница Светлина Опашка Светилка 33 SMD 5730 LED Авто Задните Обратна Сијалица r5w Име на Производ : BA15s P21 W Led Диода Пак Кочница Светлина Опашка Светилка на Располагање Напон : DC9 V~36 V Замени : BA15s P21 W Led Диода Пак Кочница Светлина Опашка Светилка Димензии : Должина : 51mm Ширина : 18.5 cm Работен напон : 12 V / 24 V Боја : Бела / Red / Жолта Гаранција : 1 Година Гаранција Употреба : Кочница Светла, Обратна Светла, Пак Јачина на Светлина итн...