• Неодамнешно
1pcs H7 24V 70W 4300K Жолта Магла Халоген Сијалица дневна светлина работи Автомобил Главата Светлина Светилка автомобил стил автомобил извор на светлина паркинг

1pcs H7 24V 70W 4300K Жолта Магла Халоген Сијалица дневна светлина работи Автомобил Главата Светлина Светилка автомобил стил автомобил извор на светлина паркинг

DEN 65.00
DEN 68.64
-5 %
Достапно

Количина на стоки


1pcs H7 24 V 70 W 4300 K Жолта Магла Халоген Сијалица дневна светлина работи Автомобил Главата Светлина Светилка автомобил стил автомобил извор на светлина паркинг
1 парче светилки.

На халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гас-исполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата.
100% сосема нов, Супер светло .
За замена на Сигнал, Пак, Кочница, Паркинг, Опашка, светилки drl светла за Магла, итн.
Сијалица Тип : Халоген Светилка
Светлината боја : Жолта / Amber
Приклучок Тип : H7
Напон : 24 V само
Моќност : 70 W
Температура на бојата : 3800 K
Повеќе Попуст :

Карактеристики на понудата

Емитуваат Боја:
топло бела
За Возило Брендови/Модел:
BMW
BMW Модел:
228i
228i-Година:
2014
Бренд Име:
S&D
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Име На Модел:
H7
Објектот Тежина:
15kg
Објектот Дијаметар:
59inch
чашката име 1:
h7
приклучок за името 2:
паркинг h7
приклучок за името 3:
h7 халоген

Слични понуди

HochiTech Ултра светла SMD бела LED ангел очи 2500LM ореол прстен комплет дневна светлина за Мерцедес-Benz GL-Class X164 GL450 2007-2012
 • Неодамнешно

HochiTech Ултра светла SMD бела LED ангел очи 2500LM ореол прстен комплет дневна светлина за Мерцедес-Benz GL-Class X164 GL450 2007-2012

DEN 1218.00 1296.00

Добра вест : Драги пријателе ,Само да ги купите овој производ, вие ќе добиете 1set "алуминиумско тркало на автомобилот воздух капи , испрати го запре имено, ве молиме да не ја пропуштајте оваа можност!Спецификации : 1,со Врвен квалитет СМД 3528 супер осветленост LED 2,Може да се користи за автомобил светламаркерангел очи 3,Вкупно 4 парчиња прстени или 2 парчиња прстени за двете ниски зрак и висок зрак; 4,агресивна, но чисти & стилски LED светла...

6 Начини LED Strobe Блиц Светлина Светилка Итни Трепка Контролер Кутија DC 12V Автомобил Пад на превозот
 • Неодамнешно

6 Начини LED Strobe Блиц Светлина Светилка Итни Трепка Контролер Кутија DC 12V Автомобил Пад на превозот

DEN 159.00 217.92

Материјал : Пластични+Метал Боја : Видете Слики 3 различни трепка режими 6 посебен излез начини Лесно да се контролира со on / off прекинувач Едноставно се инсталира и да се работат Лесни обвивка Бр...

Chevy cruze led светилки drl дење работи светло за магла светилка покрие водич светлина роман дизајн dimmer функција врвен квалитет
 • Неодамнешно

Chevy cruze led светилки drl дење работи светло за магла светилка покрие водич светлина роман дизајн dimmer функција врвен квалитет

DEN 4058.00 4272.00

Profesional во светилки drlКонтактPls се чувствуваат слободни да контакт со нас секогаш кога и да било...

2 ПАРЧИЊА Универзална Флексибилни Дење Работи Светлина Брод Форма Turing Сигнал Светла КОЧАН LED Дневните светилки drl Магла Светилка Возење Светлина 12V
 • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА Универзална Флексибилни Дење Работи Светлина Брод Форма Turing Сигнал Светла КОЧАН LED Дневните светилки drl Магла Светилка Возење Светлина 12V

DEN 408.00

Флексибилни КОЧАН LED технологија Долго траење до 5000 часа Со 3 M лепак, лесна инсталација, без одржување...

За Ауди А3 2003 2004 2005 2006 2007 2008 Автомобил-стил, Пред Халоген Браник Магла Светилка Магла Светлина Право на Патникот Страна
 • Неодамнешно

За Ауди А3 2003 2004 2005 2006 2007 2008 Автомобил-стил, Пред Халоген Браник Магла Светилка Магла Светлина Право на Патникот Страна

DEN 780.00 865.92

Висок Квалитет Пред Халоген Магла Светилка Магла СветлинаЗа Ауди А3 20032008Информации за производот Состојба : Нова Резервни Производ Леќа Материјал : PC Домување Материјал : ABS Напон : 12 V Напојување : 55 W Гаранција : 1 Година Пакет : 1 x Право на Патникот СтранаВистински Фотографии : Плаќање : Ние може да ги прифати Paypal и Alipay ; ЗАБЕЛЕШКА : цената не вклучува Давачки,Даноци на Додадена Вредност, Царинење Такси и Други давачкиСледење : Вашата цел ќе биде испратена на време ; Можете да ги пратите вашите пакет преку линкот подолу или на Aliexpress превозот систем : Или http : / / www.yw56.com.cn / english / index.aspxПопродажбата на услугата : Сите наши производи снабдување со 1 Година гаранција ; Било прашање на квалитет, ве молиме испратете вистински фотографии или видео за да ни го пред да го отвори спорот; Ако производот е оштетен во транзит, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ја производот или делови да ти ; Ние ќе ви испратиме нашите решение во рок од 4 работни денови откако ќе го потврдите вашето прашање (Испраќање на производот или Враќање).

Fortuner задни светла,LED,2015~2017year,Prado,Cruiser,Слободен брод!vios,е корола,camry,Hiace,тундра,сиена,yaris,Fortuner задните светилки
 • Неодамнешно

Fortuner задни светла,LED,2015~2017year,Prado,Cruiser,Слободен брод!vios,е корола,camry,Hiace,тундра,сиена,yaris,Fortuner задните светилки

DEN 1550.00 1632.00

Fortuner задни светла,LED,2015~2017year,Prado,Cruiser,Слободен брод!vios,е корола,camry,Hiace,тундра,сиена,yaris,Fortuner задните светилки1.Model12.Model2Драги мои пријателВи благодариме за вашиот види,добредојдовте место во редот!ние нудиме 1year налог, ние ќе испрати стоката и се даде на следење на број на вас за следење на објект,било прашање,дозволете ми да знам,ви благодарам и ви Посакувам имаат добро време за шопинг!со почитКрило Вера

Предните Светла за Магла За NISSAN NV400 Автобус 2011-2012 2013 2014 2015 Авто браник Светилка H11 Халоген Автомобил Стил Сијалица
 • Неодамнешно

Предните Светла за Магла За NISSAN NV400 Автобус 2011-2012 2013 2014 2015 Авто браник Светилка H11 Халоген Автомобил Стил Сијалица

DEN 1130.00 1507.20

Предните Светла за Магла За NISSAN NV400 Автобус 20112012 2013 2014 2015 Авто браник Светилка H11 Халоген Автомобил Стил Сијалица Компатибилни Модели на Автомобили : За NISSAN NV400 Автобус 20112012 2013 2014 2015 Функција : Сијалица Тип : H11 Состојба : 100% нов Боја на светлина : бела (може да се користи како дење работи светла) Сијалица тип : Халоген Напон : 12 V Моќност : 55 W / PC, 110 W / SET Lumens : 2400 LM Работна Температура : 20℃~+105℃ температура на Бојата : 6000 K Водоотпорен : IP67 Услуга живот : 30000hrs Поставеност на Возило : пред лево + пред право Материјал : ABS пластика + Поликарбонат леќи заврши Дијаметар : 9 СМ Производителот Дел Број : 2615589927, 2615089927,2615089905 Осветленост Дел Број : NI2592117, NI2593117 Предности на XIANGSHANG Автомобил Светлина : 55 W 2400 LM по сијалица Халоген осветлување...

за ФОЛКСВАГЕН Буба 207-10 led светилки drl дење работи светлина возење светлина, со жолта пак сигнали врвен квалитет
 • Неодамнешно

за ФОЛКСВАГЕН Буба 207-10 led светилки drl дење работи светлина возење светлина, со жолта пак сигнали врвен квалитет

DEN 8117.00 8544.00

Profesional во светилки drlКонтактPls се чувствуваат слободни да контакт со нас секогаш кога и да било Ве молиме да ни остават 24 бизнис часа за да се одговори на вашата епошта на загриженост...

За Lexus RX450h 2010-2015 9-Парчиња Led Светла за Магла H11 H8 12V 55W Халоген LED Магла Главата Светилка за во Автомобил-Стил
 • Неодамнешно

За Lexus RX450h 2010-2015 9-Парчиња Led Светла за Магла H11 H8 12V 55W Халоген LED Магла Главата Светилка за во Автомобил-Стил

DEN 1726.56

Автомобил Стил 9Парчиња Led Светла за Магла H11 H8 12 V 55 W Халоген LED Магла Главата СветилкаЗа LexRX450h 20102012 ГодинаЗа LexRX450h 20132015Појавување На Автомобил Модел ШоуСпецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Пакет Вклучува : Еден пар на блиц Пред Магла Светло (Лево и Право) Големина : (Како на сликата прикажани) Боја : Црна Домување + Јасно Леќа Тип на LED : SMD 5050 ДОВЕДЕ Напон : 12 V Wattage : 4.5 W (лево или десно) Материјал : Висок Квалитет ABS Домување + Вистински Стаклена Леќа Тежина : 400g Функција : Направен од ВисокоКвалитет Премиум Трајни ABS Домување ...

Cawanerl 2 X 100W H11 Автомобил Стил Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V За Рено Fluence L30 Салон 2010-2015
 • Неодамнешно

Cawanerl 2 X 100W H11 Автомобил Стил Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V За Рено Fluence L30 Салон 2010-2015

DEN 1069.00 2097.12

На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите низок квалитет слабо светилки,обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас...

2 парчиња Автомобил Светло За ФОЛКСВАГЕН Caddy 2К Facelift 2011 2012 2013 2014 2015 Автомобил-Стил, Пред Магла Светилка Магла Светлина Со Светилки
 • Неодамнешно

2 парчиња Автомобил Светло За ФОЛКСВАГЕН Caddy 2К Facelift 2011 2012 2013 2014 2015 Автомобил-Стил, Пред Магла Светилка Магла Светлина Со Светилки

DEN 911.52

Висок Квалитет На Автомобил Магла Светло За Магла СветилкаЗа "ФОЛКСВАГЕН" Caddy 2К 2011 2012 2013 2014 2015Информации за производот Состојба : Нова Резервни Магла Светилка Леќа Материјал : PC Домување Материјал : ABS Светилки : 9006 Напон : 12 V Напојување : 55 W Гаранција : 1 ГодинаВистински Фотографии : Плаќање : Ние може да ги прифати Paypal и Alipay ; ЗАБЕЛЕШКА : цената не вклучува Давачки,Даноци на Додадена Вредност, Царинење Такси и Други давачкиСледење : Вашата цел ќе биде испратена на време ; Можете да ги пратите вашите пакет преку линкот подолу или на Aliexpress превозот систем : Или http : / / www.yw56.com.cn / english / index.aspxПопродажбата на услугата : Сите наши производи снабдување со 1 Година гаранција ; Било прашање на квалитет, ве молиме испратете вистински фотографии или видео за да ни го пред да го отвори спорот; Ако производот е оштетен во транзит, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ја производот или делови да ти ; Ние ќе ви испратиме нашите решение во рок од 4 работни денови откако ќе го потврдите вашето прашање (Испраќање на производот или Враќање).

beler 1Pair 33951-СДА-H01 33901-СДА-H01 Пред Лево и Право на Магла Светлина Светилка Покритие Одговара за Хонда Спогодба 2003 2004 2005 2006 2007
 • Неодамнешно

beler 1Pair 33951-СДА-H01 33901-СДА-H01 Пред Лево и Право на Магла Светлина Светилка Покритие Одговара за Хонда Спогодба 2003 2004 2005 2006 2007

DEN 2399.52

1 Pair Пред Магла Светлина Светилка Покритие Одговара за Хонда Спогодба 33951СДАH01 33901СДАH01 ♦ СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ Состојба : 100% нови Боја : Clear & Сребрена & Црн Материјал : ПП Пластични & PC Пластични Напон : 12 V Моќност : 55 W Производителот Дел Број : 33951СДАH01, 33901СДАH01 Објект се вклучени : 1 x Пред Право Магла Светлина (сијалица НЕ е вклучена)1 x Пред Лево Магла Светлина (сијалица НЕ е вклучена) Компатибилен Со : Одговара за Хонда Спогодба 20032007 годинаОва Е Резервни Замена На Објектот, Но Не И Вистински Забелешка : 1) Сите димензии се мери со рака, може да бидат мали отстапувања.2) Боја може да се разликува малку различни, поради боја поставката на секој поединец да го следи...