• Неодамнешно
MZG 5 6 8 10 инчен Стандард Шупливи чак притисок на маслото тешко Вилица за CNC Струг додатоци

MZG 5 6 8 10 инчен Стандард Шупливи чак притисок на маслото тешко Вилица за CNC Струг додатоци

DEN 5568.00
DEN 6960.00
-20 %
Достапно

Количина на стоки

MZG 12 инчен 2 Чекори Стандард Празен Меки Вилица за CNC Вртење Здодевни Струг Носителот на Алатка за Сечење Обработка Провира Toolholder 1.MZG Мека Вилица Објект Спецификите MZG Мека Вилица Спецификација Параметар
2.MZG Мека Вилица Производ Фото
3.MZG Мека Вилица Пакување Информации Мека Вилица Пакување Информации
5.MZG Волфрам Карбид Внесува Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе. Пред да го користите и справување со сите алатка за сечење на производи и алатка за сечење материјали, бидете сигурни да го прочитате ова упатство, па тие се користат правилно. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство. 2 Основа Информации за Алатка за Сечење Материјали 2-1 Технички Услови Алатка за Сечење Материјал : Терминологија за алатка за сечење материјали,како што се Зацементира Карбид, Обложени Карбид,Cermet, Обложени Cermet,Керамика, бибиси арапски и PCD. Карбид Материјал : Цемент Карбид со WC(Волфрам Карбид) како главна компонента. 2-2 Физички Својства Apprearance : Зависи од материјали(на пример, Сива,Црна,Злато,и др.) Мирис : Нема Цврстина : Карбид/Cermet 5~30 GPa HV, Керамички 10-40 GPa HV CBN 20~50 GPa HV,PCD 80~120 GPa HV Сп.Гр. : Карбид 9~16, Cermet 5~9, Керамички 2~7,CBN/PCD 3~5 2-3 Состав Карбид, Нитрид,Јаглерод-нитрид и Оксид со W,Ti, Al, Si, Та,Б, и др. и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјалот. Претпазливост за користење на алатка за сечење 1.Општи Сечење Алатки
Претпазливост за користење на алатки за сечење
Precariousness : Директен допир на остар сечење на работ може да предизвика повреда.
Countermeasures : Кога ќе ја поставите алатки на машина или се земе алатки од случајот, ве молиме да се носат заштитни ракавици.
Precariousness : Злоупотреба или несоодветни работни услови може да предизвика алатка кршење или дисперзија на скршени парчиња.

Карактеристики на понудата

боја:
5 инчи, 6 инчни, 8 инчен, 10 инчен
Бренд Име:
MZG
Број на Вилиците:
3
Број На Модел На:
12 Инчен МЕКА ВИЛИЦА
моќност:
Хидраулични

Слични понуди

чак додатоци три вилици надворешни вилица за K11-130 чак
  • Неодамнешно

чак додатоци три вилици надворешни вилица за K11-130 чак

DEN 821.00 864.00

чак додатоци три вилици внатрешни вилица за K11130 внатрешноста на вилицатаСпакуван содржина : три парче (збир од ) надворешни вилица за K11130 струг chucks.Ние, исто така, има внатрешни и вилиците, ако имате потреба од овој вид на вилиците ,ве молиме кажете му на продавачот.Внатрешната вилици цена исто како надворешни и вилиците.

3 Вилица СТРУГ Чак Прирачник Авто-Центрирање 2.5 K01-63 Мини Чак K01 63mm М14 Појачани Челик за Дрво Струг
  • Неодамнешно

3 Вилица СТРУГ Чак Прирачник Авто-Центрирање 2.5 K01-63 Мини Чак K01 63mm М14 Појачани Челик за Дрво Струг

DEN 1968.00

3 Вилица СТРУГ Чак Fingertight АвтоЦентрирање 2.5" K0163 K01 63 М14 Појачани Челик за Дрво СтругПроизвод ФотографииПочитувани costomers : Ви благодариме за избере нашата продавница.Ве молиме оставете ни ја вашата email во порака кога ќе го поставите цел,ние ќе испрати овој прирачник , параметри.или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.Ви благодариме!1.Fasttobuy фокусирани на движење контрола на индустријата за 6 години,со неколку стручни2.Со сопствена независна бренд TOAUTO,FASTTOBUY и сопствени Истражувања и Развој на способност.3.Обезбеди ОЕМ & ODM услуги.4.Со повеќе од 10 години искуство во странство бизнис и имате група на индустриски инженери.Начин На ПлаќањеГенерално,ние го прифаќаме следниов начин на плаќање : T / T, Paypal, Western Union, Кредитна Картичка, Alipay и ЈЕНИ банка ;100% уплата, пред испорака, ве молиме бидете сигурни дека ќе го напушти целосно точни информации, вклучувајќи : Fullname, Адреса, Пост код, Телефонски Број, епошта, стоките ќе бидат испратени на адресата која ја остави во ред,Логистички прашањаНие ќе ја испрати на предмети во рок од 2~5 дена (работни дена,не празник сезони) по исплата потврди од страна на платформа.Со цел да се осигура дека секој клиент добива право на производот,имаме квалитет на проверка пред испорака.Работно време : EST 9 : 00 часот 6 : 00pmЗа било какви прашања, ве Молиме падна слободно да контакт.

Струг додатоци 3 вилица чак k11 80 3 струг чак за вежба 80 мм машина додатоци за diy метал струг
  • Неодамнешно

Струг додатоци 3 вилица чак k11 80 3 струг чак за вежба 80 мм машина додатоци за diy метал струг

DEN 2036.00 2142.72

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Tailstock Поделба на Главата БС-0 Прецизност 3Jaw Чак 125mm со Поделба Плочи Главата Акции CNC Мелничката Комплет
  • Неодамнешно

Tailstock Поделба на Главата БС-0 Прецизност 3Jaw Чак 125mm со Поделба Плочи Главата Акции CNC Мелничката Комплет

DEN 12540.00 13200.00

Tailstock БС0 Прецизност Поделба на Главата 3 Jaw Струг Чак 125mm & Поделба Плочи Главата Акции CNC Мелничката КомплетПакет содржина : Глава Парк * 1pcОпашката Парк *1pcПоделба Таблички Е * 1pcПоделба Плочи Б * 1pcПоделба Плочи C * 1pc125mm 3 Вилица Чак * 1pcДимензија : Полууниверзална индекс центар BS0,BS1(Главаакции) Единица : mm / во Моделот A B H H a b g Коси на Центар Дијаметар на вретено дупка Н W(kg) БС0 193 140 173 100 166 90 16 MT2 18 23.8 7.59 5.51 6.81 3.93 6.53 3.54 0.63 B&SN0.7 БС1 242 168 220 128 206 113 16 MT3 20 35.8 9.52 6.61 8.66 5.04 8.11 4.45 0.63 B&SN0.9Полууниверзална индекс центар BS0,BS1(Опашкаакции) Единица : mm / во Модел A1 B1 H1 h a1 b1 g1 N.W.(kg) Mueasurement м3 БС0 175 87 107 100 130 92 16 се одликува со поделба на главата 6.89 3.42 4.21 3.93 5.12 3.62 0.63 БС1 183 87 137 128 158 110 16 се одликува со поделба на главата 7.2 3.42 5.39 5.04 6.22 4.33 0.63Број на дупки на поделба плоча,Б,Ц : (Спирален опрема за намалување на односот на 1;40) Број на дупка Плоча 15 16 17 18 19 20 Плоча Б 21 23 27 29 31 33 Плоча C 37 39 41 43 47 49Вилицата Чак Димензија :

Струг Чак K01-100B 3 Вилици Прирачник Струг Чак 3-M6
  • Неодамнешно

Струг Чак K01-100B 3 Вилици Прирачник Струг Чак 3-M6

DEN 2790.00 2936.64

Струг Чак K01100 B 3 Вилици Прирачник Струг Чак 3M6Преглед На Нашите Продажба На ПолитикиПлаќањеВе молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други.ПревозотСАД, 7 да 13 денаКанада, 15 до 20 работни денаAustrralia, Западна Европа се 20 до 45 денаДруга Земја : 3060 денаОбјектот ќе биде испратена во 35days по примена на плаќање на вообичаениот, ако билопосебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда.За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори.Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.Увозни давачкиУвозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот'responsibility.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќебиде пред купување.Политика На ВраќањеВрати се на располагање само во рок од 7 дена по примен објект.Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со наспред да го испратите објектот назад.Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во реsaleable состојба, сите оригиналнипакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн.Превозот и ракувањето со такси не се враќа.Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.Контактирајте со насНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕДќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.