• Неодамнешно
DC 5V 3100rpm, микро висока брзина на мотор, RF-500TB-14415

DC 5V 3100rpm, микро висока брзина на мотор, RF-500TB-14415

DEN 422.40
Достапно

Количина на стоки


Акции Модел : RF-500 TB-14415 Напон : 5 V брзина : 3100 RPM Вратило Должина : 10.7 МИЛИМЕТРИ

Карактеристики на понудата

Употреба:
Домашен Уред
Тип:
Микро Мотор
сертификација:
CCC
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3100rpm
Напон(V):
5V
Број На Модел На:
RF-500TB-14415

Слични понуди

Душекот се укине рачно кревање табела Max 65kg лифт платформа Лифт 310-710mm за Рачно прилагодување на висината
 • Неодамнешно

Душекот се укине рачно кревање табела Max 65kg лифт платформа Лифт 310-710mm за Рачно прилагодување на висината

DEN 2400.00

Подигнете : 310710mmПлатформа : ≥335mm+Десктоп дебелина(длабочина на лифт за инсталација)Podetium : три делТоварот : Пораст≤65 Kg Падне≤1200 KgЖивотниот век : Откривање на ефективни кревање пати≥50 илјади пати,Не деструктивна

JGB 37-520 ASLONG бренд 24v мини DC мотор со опрема кутија за дома Applicances
 • Неодамнешно

JGB 37-520 ASLONG бренд 24v мини DC мотор со опрема кутија за дома Applicances

DEN 420.00

JGB 37520 ASLONG бренд 24v мини DC мотор со опрема кутија за дома Applicances Производ параметар: Над techinical податоци е само за клиентите референца ,; нашата фабрика може да нудиме OEM услуга ; Ние нудиме 1месец слободна замена...

1pc Cid 10 до 18 brushless dc мотор 400W 48V brushless dc мотор постојан магнет bldc мотор
 • Неодамнешно

1pc Cid 10 до 18 brushless dc мотор 400W 48V brushless dc мотор постојан магнет bldc мотор

DEN 10204.80

1pc Cid 10 до 18 brushless dc мотор 400 W 48 V brushlessdc мотор постојан магнет bldc моторни Информации : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика шоуОпис : За различни Cid на моторот, можете да контактирате со нас

Нови Пристигнување Директно putter прозорец настроената AL04 6000RPM 2000N 5-15mm/s 12-24VDC 40W 50/100/150/200/250/300мм Факултативна Топла Продажба
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Директно putter прозорец настроената AL04 6000RPM 2000N 5-15mm/s 12-24VDC 40W 50/100/150/200/250/300мм Факултативна Топла Продажба

DEN 3526.08

Нови Пристигнување Директно putter прозорец настроената AL04 6000 RPM 2000 N 515mm / s 1224 VDC40 W 50 / 100 / 150 / 200 / 250 / 300мм Факултативна Топла ПродажбаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Директно putter прозорец настроенатаНапон : 1224 VDCМоќност : 40 WМатеријал : алуминиум легураБрзина : 6000 RPMМаксимално оптоварување : 2000 NМаксимална брзина : 515mm / sУдар : 50 / 100 / 150 / 200 / 250 / 300мм ФакултативнаПакување големина : 42 * 22 * 8cmТежина : 2 KG Волумен : 1.48 KG

3PCS 1.5 V-6V DC мотор 6mm 3500rpm за соларен мотор фан CD player играчка наука
 • Неодамнешно

3PCS 1.5 V-6V DC мотор 6mm 3500rpm за соларен мотор фан CD player играчка наука

DEN 234.72

3 PCS 1.5 V6 V DC мотор 6mm 3500rpm за соларен мотор фан CD player играчка наука Опис 3 PCS 1.5 V6 V DC мотор 6mm 3500rpm за соларен мотор фан CD player играчка наука Секој обид за 3 PCSМодел : RF30012350Погонски напон : од 1,56 VDCБез оптоварување брзина : 3500 ВРТЕЖИ во минутаМоторни Големина : 12.8 mm(L) * 24.4 mm(D)Вратило Дијаметар : 2mmВратило Должина : 6mm

24V DC Електрични Линеарна Actuator 30мм/ 1 инчен Удар 1500N/150KG/330LBS Оптоварување 10мм/s Тубуларна Мотор за производство на Електрична Троседот
 • Неодамнешно

24V DC Електрични Линеарна Actuator 30мм/ 1 инчен Удар 1500N/150KG/330LBS Оптоварување 10мм/s Тубуларна Мотор за производство на Електрична Троседот

DEN 1669.00 1776.00

24 V DC Електрични Линеарно Движење Actuator 30мм / 1 инчен Удар 1500 N / 150 KG / 330 LBS Оптоварување 10мм / s Тубуларна Мотор за производство на Електрична ТроседотСпецификација : Напон : DC24 VУдар : 1 инчен 30ммМакс Лифт : 330lbs 150kgБрзина : 10мм / sКомпресирани Должина : 5 инчен (138mm)Продолжен Должина : 6 инчен (168mm)Дијаметар на Окно : 20mmГраница Вклучите : вграденСостојба : 100% новиМатеријал : Алуминиум легура за надворешната / внатрешната цевка, цинк легура за менувачот, прашкаста металургија за опремаОперација температура : 25 ~ +75 степен CentigradeЗаштита Класа : IP45Ниво на бучава : помалку од 35d BКвалитетот сертификација : CEДраг пријател, ние исто така нудиме професионални прилагодување, ако имате било какви посебни барања на линеарни активатори, just don ' t двоумете се да ни каже.

2 парчиња/многу Нови 130 Моторни Мини DC Мотор DIY Играчка Моторни Научен Експеримент на Четири тркала Вози Мотор
 • Неодамнешно

2 парчиња/многу Нови 130 Моторни Мини DC Мотор DIY Играчка Моторни Научен Експеримент на Четири тркала Вози Мотор

DEN 60.00 67.20

2 парчиња / многу Нови 130 Моторни Мини DC Мотор DIY Играчка Моторни Научен Експеримент на Четири тркала Вози Мотор Големина : 25*20*15mm (L*W*H) Оска Дијаметар : 2mm Должина на Оска : 7.5 mm Напон : DC3 V Брзина : За 16500rpm кога 3 V Струја : Неоптоварување тековната за 350m A, блокирање на тековната околу 1.3 A (кога 3 V) Тежина : 15g / парче Пакување : Моторни *2

1pc Cid 90 200 brushless dc мотор 400W 48V brushless dc мотор постојан магнет bldc мотор
 • Неодамнешно

1pc Cid 90 200 brushless dc мотор 400W 48V brushless dc мотор постојан магнет bldc мотор

DEN 10204.80

1pc Cid 90 200 brushless dc мотор 400 W 48 V brushlessdc мотор постојан магнет bldc моторНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика шоуОпис : За различни Cid на моторот, можете да контактирате со нас

555 12-24V Вежба DC Мотор Двојно Топката Имајќи Моторни Вежба Мелница Модел на Автомобил Моторни Силен Магнет Големи Torsion Радијатор Фан
 • Неодамнешно

555 12-24V Вежба DC Мотор Двојно Топката Имајќи Моторни Вежба Мелница Модел на Автомобил Моторни Силен Магнет Големи Torsion Радијатор Фан

DEN 671.04

Известување за купувачите од руската Федерација ПОЛНО ИМЕ И АНГЛИСКИ АДРЕСА : Ние сме биле информирани од страна на Кина Пост дека сите наредби на руската Федерација мора да се покаже на целосна името на примачот, и адресата мора да биде на англиски јазик...

100pcs/многу 10*2.7 MM Ултра Микро Копчето Вид на Вибрации на Моторот 3-4.5 V/0.05-0.07 На Електричен мотор Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

100pcs/многу 10*2.7 MM Ултра Микро Копчето Вид на Вибрации на Моторот 3-4.5 V/0.05-0.07 На Електричен мотор Бесплатен превозот

DEN 1413.00 1487.52

Ова е само едно копче тип / монета вид на вибрации на моторотМоторни спецификации : 10*2.7 MMНапон : 3 V струја : 0.1 АНапон : 1.5 V струја : 0.05 На

AC 220/240V 30RPM 4W CCW/Г.С. Две Начин Контролирани Синхрони Мотор
 • Неодамнешно

AC 220/240V 30RPM 4W CCW/Г.С. Две Начин Контролирани Синхрони Мотор

DEN 297.60

AC 220 / 240 V 30 RPM 4 W CCW / Г.С Две Начин Контролирани Синхрони МоторИме на производ : Синхрони Моторни Режим : TYD50 Оценет Напон : AC 220 / 240 V Брзина : 30 RPM Моќ : 4 WProduct Име : Синхрони МоторРежим : TYD50Номинална Напон : AC 220 / 240 VБрзина : 30 RPMМоќност : 4 WФрекфенција : 50 / 60 HzВратило Ротација : CCW / Г.С.Монтажа Завртка Дупка со Дијаметар : 4.5 мм / 0.2 инчиВратило Големина : 7 x 15mm / 0.3 инчен x 0.6 инчен(DL)Големината на телото : 49 x 21mm / 1.9 инчен x 0,8 инчи (DH)Кабел Должина : 31cm / 12.2 инченБоја : Бронзени На ЅвонењеМатеријал : МеталНето Тежина : 83gПакет : 1 x Синхрони МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

500w 48v Dc brushless мотор, Електрични tricycle додатоци, BLDC. BM1418ZXF-02
 • Неодамнешно

500w 48v Dc brushless мотор, Електрични tricycle додатоци, BLDC. BM1418ZXF-02

DEN 2664.00

500w 48v Dc brushless мотор, Електрични tricycle додатоци, BLDC BM1418 ZXF02Wenzhou Yalu Електрични Co., Ltd е технологија,индустрија и трговија интегрирани сеопфатна претпријатието.Ние сме во постојан магнет DC Мотор професионална производителот...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 3/3.6 ВРТЕЖИ во минута Брзина AC220-240V Центрифугални Вратило Синхрони Мотор за Микробранова Печка.
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 3/3.6 ВРТЕЖИ во минута Брзина AC220-240V Центрифугални Вратило Синхрони Мотор за Микробранова Печка.

DEN 390.00 410.40

Име на производ Синхрони Моторни Модел TYJ50 Насока Г.С. / CCW Напон AC 220240 V Фрекфенција 50 / 60 Hz Моќ 0.3 W Брзина 3 / 3.6 ВРТЕЖИ во минута Вкупната Големина 50 x 20mm / 2" x0.79" (D*T) Вратило Големина 7 14mm x / 0.27" x 0.55" (D*L) Планината Дупка Кол...

12MM Минимум Опрема Моторни DC 3V 30RPM Висок вртежен момент Опрема Кутија Моторни Инверзија dc 3V 6V 12V моторни Smart home/робот енергетски систем
 • Неодамнешно

12MM Минимум Опрема Моторни DC 3V 30RPM Висок вртежен момент Опрема Кутија Моторни Инверзија dc 3V 6V 12V моторни Smart home/робот енергетски систем

DEN 671.04

Спецификации : •Напон : 3 V СТРУЈА (Напон спектар : 1.5 V~7.5 V) •ВРТЕЖИ : 30 RPM (Брзина може да варира со напон варијација) • вртежен момент : 2.5 kg.cm •Вратило должина : Приказ на Слики •Моторни Висина (excl...

GW63ZY Електричен Мотор 24V/50W 20rpm/60rpm Достапни Електричен Мотор
 • Неодамнешно

GW63ZY Електричен Мотор 24V/50W 20rpm/60rpm Достапни Електричен Мотор

DEN 5061.12

GW63 ZY Електричен Мотор 24 V / 50 W 20rpm / 60rpm ДостапниЕлектричен Мотор Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Ова производство се 100% нови, тоа е безбедноста за useing и висок квалитет, тоа е погоден за возраст >3 години!!Сликата покажува : Вовед : овој производ има две стил,а цената е еднаква со едни со други.1.неоптоварување на ветер : 20r / мин,оптоварување : 15r / мин,вртежен момент : 200 KG.СМ, Тековни : 4.5 На2.неоптоварување на ветер : 60r / мин, оптоварување на ветер : 45r / мин,вртежен момент : 68 KG.СМ , Тековни : 4.5 НаЗабелешка : освен тоа, имаме и некои други видови на Гумени Тело Bopper за вашето купување,ние покажува некои сликата подолу, pls ме контактирате доколку имате потреба од нив, ви благодариме!!Забелешка : ве Молиме не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања во врска со купувањето, производоти плаќање итн..,Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнеме !! Ви благодариме.

LX44WG 24V 50RPM Црв опрема редуктор motormDC опрема редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор
 • Неодамнешно

LX44WG 24V 50RPM Црв опрема редуктор motormDC опрема редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор

DEN 1487.52

DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Напомена : За бучава : Поради метални заби,нема звук кога моторот работи,особено брзо расте.Моторни живот : 2000 часаМоторот може да работи континуирано веќе подолго време,сепак,кога моторот добива топла,не може да се добие таа работа,потребно е да се одморат за некое време...

LX60A 12V 5Rpm/мин топката лежишта DC опрема мотор на висока моќност и висок вртежен момент,реверзибилна и прилагодливи брзина на мотор
 • Неодамнешно

LX60A 12V 5Rpm/мин топката лежишта DC опрема мотор на висока моќност и висок вртежен момент,реверзибилна и прилагодливи брзина на мотор

DEN 959.52

Спецификација : DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Топло Прашува : 1...

Брза Испорака 2HP 2.0 HP 180V DC мотор B=45mm или 65mm одговараат за неблагодарна работа модел Универзална моторно SHUA Брат OMA Семејство
 • Неодамнешно

Брза Испорака 2HP 2.0 HP 180V DC мотор B=45mm или 65mm одговараат за неблагодарна работа модел Универзална моторно SHUA Брат OMA Семејство

DEN 6336.00 7200.00

Брза Испорака 2 HP 2.0 HP 180 V DC мотор B=45mm или 65mm одговараат за неблагодарна работа модел Универзална моторно SHUA Брат OMA СемејствоОдговараат за Џонсон матрица хоризонт визија темпо precor БХ фитнес SHUA OMA dyaco единствена проформа ИКОНА Nordictrack техно салата MYDO YIJIAN YOWZA EVERE WNQ ДОБРО СЕМЕЈСТВО TST GFAMILY IXFIT Nordictrack Cybex и така натаму.Ве молиме мерка моторни димензии(A 、 B 、 C 、 D 、 E 、F )до нас кога ќе сакаат да го купат.

1pc Cid 3 до 9 brushless dc мотор 400W 48V brushless dc мотор постојан магнет bldc мотор
 • Неодамнешно

1pc Cid 3 до 9 brushless dc мотор 400W 48V brushless dc мотор постојан магнет bldc мотор

DEN 10204.80

1pc Cid 3 до 9 brushless dc мотор 400 W 48 V brushlessdc мотор постојан магнет bldc моторНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика шоуОпис : За различни Cid на моторот, можете да контактирате со нас