• Неодамнешно
Малина 3 Камера Ноќ Визија 5 MP OV5647 1080p Фокусна Прилагодливи на Модулот на Камерата поддршка Малина Пи 2 Моделот Б + 15 cm Кабел

Малина 3 Камера Ноќ Визија 5 MP OV5647 1080p Фокусна Прилагодливи на Модулот на Камерата поддршка Малина Пи 2 Моделот Б + 15 cm Кабел

DEN 524.00
DEN 655.20
-20 %
Достапно

Количина на стоки


Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи :
Малина 3 Камера Ноќ Визија 5 MP OV5647 1080p Камера Модул компатибилен Малина Пи 2 Моделот Б + 15 FFC Камера Кабел
Спецификација :
1. S ensor : OV5647
2. Пиксели : 5 мегапикселна
3. CCD големина : 1 / 4inch
4. Решетка (F) : 1.8
5. Фокусна Должина : 3.6 mm прилагодливи
6. Дијагонала агол : 60 степен
7. Сензор најдобри резолуција : 1080p
8. 4 завртка дупки : се користи за прилогот и обезбедува 3.3 V излезна
9. Димензија : 25мм x 24mm
Функција :
1. Ноќта vison камера ( да се користат со инфраред led светло заедно )
2. Прилагодливи f ocal
3. Ги поддржува сите исправки на малина пи
Кликни за да се купи инфраред led светло :
Пакет Се Вклучени :
1 x Ноќ Визија Камера
1 x 15 cm FFC Кабината ле
Со користење на чекори : 1.Ве молиме да се обезбеди малина Пи систем е на понова верзија, и отворете ја камерата функција.Внесете ја командата : sudo raspi - config и проверка на камерата функција на петтата.На сликата подолу :
2. Потоа изберете : Enable
3. Потоа системот се врати да се интерфејс себе. Изберете "Заврши" , тоа ќе го рестартирате :
4. По малина пи рестартирање на системот , можете да го користите малина пи камера сега.
Ако сакате да ја направите фотографија или видео, можете да го извршите командата : raspistill
На пример,текст : raspistill –т 2000 -o 1.jpg
-т : ( времето на чекање за да фотографирате ,5000 е пет секунди). – о 1.jpg (1.jpg е команда на датотека)
Совет : Хардвер врска : 1. Мека кабел, 90-степенот на вертикална приклучок, HDMI порта, веднаш до неа. Кога се поврзувате на контактот свртена HDMI интерфејсот. 2. Отстранете ја заштитната фолија пред да го користите објективот 3. голи одбори, се обрне внимание на ESD штета, да се заштитат од статички електрицитет! Софтвер : 1.

Карактеристики на понудата

Компатибилен со:
Малина Пи 3 2
Додаток Тип:
модулот на камерата
Бренд Име:
SHCHV
Капакот на Објективот:
Yes
Пиксели:
5 MP
Ноќ визија:
Yes
Фокусна Прилагодливи:
Yes
Должина на кабел:
15 cm
Сензор:
OV5647

Слични понуди

10 компјутери/многу 5V 2A Моќ Приклучок Адаптер за полнење на ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучокот за Напојување За Малина Пи 2 / Нула W
 • Неодамнешно

10 компјутери/многу 5V 2A Моќ Приклучок Адаптер за полнење на ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучокот за Напојување За Малина Пи 2 / Нула W

DEN 1181.00 1243.20

Топла Продажба : 10 компјутери / многу 5 V 2 A Моќ Приклучок Адаптер за полнење на ЕУ / велика БРИТАНИЈА / САД Приклучокот за Напојување За Малина Пи 2 / Нула WУПОТРЕБА : Производот се користи за снабдување Малина Пи Нула / 2КАРАКТЕРИСТИКИ : Излез : 5 V 2 A;БОЈА : Црна;Пакет Се Вклучени : 10 компјутери X 2 A Моќ Приклучок​1...

Лента FPC 15pin 0.5 mm 1m Теренот рамен Wire Кабел за Малина Пи Камера FFC кабел за Малина пи 3 ноќ визија камера
 • Неодамнешно

Лента FPC 15pin 0.5 mm 1m Теренот рамен Wire Кабел за Малина Пи Камера FFC кабел за Малина пи 3 ноќ визија камера

DEN 66.00 100.80

Лента FPC 15pin 0.5 mm Теренот 1m рамен Wire Кабел за Малина Пи на Модулот на Камерата за Малина пи 3 ноќ визија камераПакетот вклучува : 1pcs* 1m Малина пи камера кабелНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

2M Лента FPC 15pin 0.5 mm Теренот Рамен Wire Кабел за Малина Пи Камера FFC Кабел за Малина пи 3 Ноќ Визија Камера
 • Неодамнешно

2M Лента FPC 15pin 0.5 mm Теренот Рамен Wire Кабел за Малина Пи Камера FFC Кабел за Малина пи 3 Ноќ Визија Камера

DEN 93.00 115.20

Лента FPC 15pin 0.5 mm Теренот 2m рамен Wire Кабел за Малина Пи на Модулот на Камерата за Малина пи 3 ноќ визија камераПакетот вклучува : 1pcs* 2m Малина пи камера кабелНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

5V 3А Напојување Микро USB Напојување со Адаптер за полнење ЕУ НИ велика БРИТАНИЈА АУ Приклучок за Малина Пи 3
 • Неодамнешно

5V 3А Напојување Микро USB Напојување со Адаптер за полнење ЕУ НИ велика БРИТАНИЈА АУ Приклучок за Малина Пи 3

DEN 213.00 236.16

5 V 3А Напојување Микро USB Напојување со Адаптер за полнење ЕУ НИ велика БРИТАНИЈА АУ Приклучок за Малина Пи 3Опис : УПОТРЕБА : Производот се користи за снабдување за Малина Пи 3КАРАКТЕРИСТИКИ : Излез : 5 V 3А;БОЈА : Црна;Пакет Се Вклучени : 1pcs X 5 V 3А моќ конекторНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

Банана Пи M2U BPI-M2U BPI-М2 Ултра R40 Quad-Core 2GB RAM меморија со SATA WiFi, Bluetooth 8GB eMMC демо Еден Одбор и 3dB Антена
 • Неодамнешно

Банана Пи M2U BPI-M2U BPI-М2 Ултра R40 Quad-Core 2GB RAM меморија со SATA WiFi, Bluetooth 8GB eMMC демо Еден Одбор и 3dB Антена

DEN 2879.52

BPI М2 Ултра 2 GB RAM меморија со Wi Fi и Bluetooth 8 GB e MMC демо одбор Една ОдборОва е форум за Банана Пи, можете да ги испратите вашите прашања и да добие одговор : Она што е Банана Пи М2 Ултра?Банана Пи BPIМ2 Ултра е quadcore мини еден одбор компјутер вграден со Allwinner R40 Спц...

52Pi 5-Портен USB 2.0 Хаб за Напојување на Модулот со Двоен Слој Акрилик Решетката за Малина Пи 3/2 Модел Б/А+/Пи Нула
 • Неодамнешно

52Pi 5-Портен USB 2.0 Хаб за Напојување на Модулот со Двоен Слој Акрилик Решетката за Малина Пи 3/2 Модел Б/А+/Пи Нула

DEN 1103.52

5Портен USB 2.0 Хаб за Напојување на Модулот со Двоен Слој Акрилик БагажникКориснички Прирачник : Можете да кликнете да се купи Двоен Слој Акрилик Багажник, кликни за да се купи Малина Пи 3 Модел Б.Опис : Овој Двоен Слој Акрилик Решетката е одговара за вашиот Малина Пи и Напојување & USB ХАБ одбор...

Тројно GPIO Мултиплексирање Проширување на Одборот за Малина Пи 2 / 3 Б
 • Неодамнешно

Тројно GPIO Мултиплексирање Проширување на Одборот за Малина Пи 2 / 3 Б

DEN 287.52

Малина Пи 2 / 3 Моделот Б Тројно GPIO Мултиплексирање Проширување ОдборПакетот Вклучува : 1x GPIO Мултиплексирање Проширување ОдборТехнологија Поддршка : wiki.52pi.com / index.php / RPI_B%2 B_GPIO_Triple_Extend_Board_SKU : EP0029Како да се Користи

Жешка! Транспарентен Акрилик Случај Покрие Школка Комплет Кутија Сосема Нов-Unassembled за Банана Пи M1 плус
 • Неодамнешно

Жешка! Транспарентен Акрилик Случај Покрие Школка Комплет Кутија Сосема Нов-Unassembled за Банана Пи M1 плус

DEN 239.52

Банана Пи M1+ Акрилик Случај Покрие Школка Комплет КутијаНие поддршка на големо Ако ви е потребна поголема количина или други превозот метод, ве молиме контактирајте со нас.Имајте на ум : Вие треба да се соберат на куќиште од себе, но тоа е многу едноставна.Ние ќе брод елементи како што е подолу.Таму е налепница надвор случај, кои го штитат вашиот убава случај нула...

Најновите Малина Пи 3 Камера Ноќ Визија 5MP 1080P 720P Камера Модул + 2 Инфраред LED Светло за сите верзија Малина Пи
 • Неодамнешно

Најновите Малина Пи 3 Камера Ноќ Визија 5MP 1080P 720P Камера Модул + 2 Инфраред LED Светло за сите верзија Малина Пи

DEN 486.00 511.20

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : Најновите Малина Пи 3 Камера Ноќ Визија 5 MP 1080 P 720 P Камера Модул + 2 Инфраред LED Светло за сите верзија Малина ПиВовед : Ова е малина пи ноќ визија камера , погоден за сите верзија на малина пи ...

52Pi DIY Прото Шапка Штит за Малина Пи 2 / 3 Моделот Б / B+
 • Неодамнешно

52Pi DIY Прото Шапка Штит за Малина Пи 2 / 3 Моделот Б / B+

DEN 335.52

DIY Прото Шапка Штит за Малина Пи 2 Модел B / Б+ / A+Вовед : Дизајн свој Пи ШАПКА, приложете обичај circuitry и на друг начин се облекуваат вашиот Пи А+, Б+, или Пи 2 со овој jaunty текара ШАПКА комплет без EEPROMДа се започне ШАПКА страна, ја имаме оваа прото инспириран приклучок во ќерка одбор...

5pcs Прирабница и Статични Crossover Скокач Бакар Лист Страната Електростатско Врска Плоча страната скокач 127*27*0.5 мм бакар лист
 • Неодамнешно

5pcs Прирабница и Статични Crossover Скокач Бакар Лист Страната Електростатско Врска Плоча страната скокач 127*27*0.5 мм бакар лист

DEN 442.00 480.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Обичај големина и Облик за Сите видови на Алуминиум / Купер Heatsink ,Water Block,Copper Tube и Thermoelectric Ладилникот Ако имате било истрага ,pls ни ги испратите вашите треба големина и цртање ,ви благодариме 5pcs прирабница и статични crossover Скокач бакар лист Страната електростатско врска плоча страната скокач 127*27*0.5 мм бакар лист (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки ) Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

Малина Пи Нула W Ноќ Визија Камера Широк Агол Fisheye 5 MP 1080P Камера + 2 Инфраред IR LED Светло за Малина Пи Нула W
 • Неодамнешно

Малина Пи Нула W Ноќ Визија Камера Широк Агол Fisheye 5 MP 1080P Камера + 2 Инфраред IR LED Светло за Малина Пи Нула W

DEN 722.00 902.40

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : Малина Пи Нула W Ноќ Визија Камера Широк Агол Fisheye 5 MP 1080 P Камера + 2 Инфраред IR LED Светло + 16cm FFC за Малина Пи НулаФункција : Пиксели : 5 MP Ноќ Визија Широк Ангел : 130 степен Кабел Должина : 16cmПакет Iist : 1 x Малина Пи Нула Камера2 x IR Сензор за Светлина1 х 16 cm FFC( не вклучуваат малина пи нула одбор ! )Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...