• Неодамнешно
Chashma Анти УВ Анти Зрачење Aspheric 1.67 Тенка Индекс Слободни Форма Широко Поле Verifocal Леќи за Внатрешни работи Прогресивна Леќи

Chashma Анти УВ Анти Зрачење Aspheric 1.67 Тенка Индекс Слободни Форма Широко Поле Verifocal Леќи за Внатрешни работи Прогресивна Леќи

DEN 3420.00
DEN 3600.00
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Рецепт FQA :
1. Можете да направите Очила според мојот Рецепт?
Ние сме Професионални Наочари Снабдувач, ние соработуваме со многу Рамка и Леќи Фабрики и ние, исто така може да го прилагодите секој тип Леќи според купувачот барање.
2. Она што е информациите што треба да ги обезбеди?
Ние треба Десното и Левото око SPH, Цилиндар, Оска, ДОДАДЕТЕ & PD. (некои луѓе не се цилиндар, оска или да додадете, тогаш само треба да обезбеди SPH и PD).
Рецепт На Примерокот :
3. Она што е PD или Како можам да мерка мојот PD (Ученик Далечина) :
Жените стандард PD е 62 мм, Мажите стандард PD е 64 mm, ве молиме мерка како слика.
Обидете се 3 пати и да видиме просечните вредности.
4. Колку ќе ми плати за Очилата?
Рамка + Леќи = Вкупна Цена, Леќи за сечење и составување е бесплатно цена. Леќи трошоци ќе бидат зависи од рецептот. Сите објективи цената е за 1 пар (2 парчиња)
5. Како можам да го изберете Леќи, како на мојот Рецепт?
Ве молиме, напишете ја вашата рецепт, ние ќе ви ги даде најдобрите совети, како на Рамка и Рецепт.
6. Може ли да се купи Леќи одделно?
Да, можете да.
7. Кога ќе брод подготвени Очила?
Ние ќе брод во рок од 3 работни дена за нормално рецепт очила.
За посебен рецепт леќи, (Висок Цилиндричен, Прогресивна Леќи, Висок Индекс Photochromic Леќи) тоа трае 5 - 10 работни дена.
8. Обезбедување На Квалитет
Ние ќе тест секој рецепт очила пред пратката .
Ако се чувствувате рецепт uncorrect, тогаш ве молиме тест очила во вашата локална оптички продавница, и да ни испрати тест слика, или да испратите чаши назад кон нас од страна на пост, ние ќе го пробате повторно, ако тоа не е во ред рецепт, а потоа ние ќе се направи нов леќи за вас, или ви вратат леќи трошоци се врати превозот цена.

Карактеристики на понудата

Леќи Во Боја:
Јасно
Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Бренд Име:
Chashma
Број На Модел На:
1.67 индекс
Оптички Леќи Атрибут:
Анти-Рефлективен,UV400
Леќи Материјал:
Поликарбонат
Пол:
Жените
Обложување:
HMC
Eyewear Додатоци:
Леќи
Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
eyewear:
Леќи за Очи
сила:
0.00-+600, ДОДАДЕТЕ+100-+300
Процесот време:
5-10 работни дена
Соберат трошоците:
слободни
квалитет:
одделение А
Точка име :
Внатрешни Работи Прогресивна Прилог Леќи
боја:
Јасно
индекс:
1.67

Слични понуди

Новодојдени Исклучителна Печатени Патент ЕВА очила за сонце Случај Жени Мажи Очила Кутија Пренослив Држач Заштитник Eyewear Додаток
 • Неодамнешно

Новодојдени Исклучителна Печатени Патент ЕВА очила за сонце Случај Жени Мажи Очила Кутија Пренослив Држач Заштитник Eyewear Додаток

DEN 126.72

100% Сосема НовМатеријал : ЕВАБои : Црна;Бела Боја;Розова;ВиолетоваПол : Жените, МажитеДимензии : Должина 16.5 cm;Ширина 8cm;Висина 6cmПакет се Вклучени : 1 Piece Eyewear Случај

очила кука ,од не ' рѓосувачки челик 2 парчиња добар квалитет бесплатен превозот трговија на големо
 • Неодамнешно

очила кука ,од не ' рѓосувачки челик 2 парчиња добар квалитет бесплатен превозот трговија на големо

DEN 480.00

Име : очила за кукаМатеријал : нерѓосувачки челикТежина : 22g / pc*** Здраво, Кина Пост Воздухот секогаш е за 2040 денови за испорака...

Protable Светлина Триаголен Пати Случај Очила Eyeglass Очила За Сонце Заштитник Кутија
 • Неодамнешно

Protable Светлина Триаголен Пати Случај Очила Eyeglass Очила За Сонце Заштитник Кутија

DEN 159.00 172.80

Материјал : Кожа Боја : Црвена / Црна / Дрво Розова / Портокал / Оригиналното Дрво Одговара на продавница за очила за сонце, децата eyewear и читање очила, итн...

MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Сива Photochromic
 • Неодамнешно

MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Сива Photochromic

DEN 856.00 930.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Парче) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Crankcase Рамка Леќи во Боја : Сива Photochromic Светлина Пренос : 18% Ги исполнуваат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Петки 2.0 очила за сонце 24K Злато
 • Неодамнешно

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Петки 2.0 очила за сонце 24K Злато

DEN 744.00 930.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Петки 2.0 очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Петки 2.0 очила за сонце Рамка Леќи во Боја : 24 K Злато Светлина Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

4 Пара MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено & Сребрена Титаниум
 • Неодамнешно

4 Пара MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено & Сребрена Титаниум

DEN 2264.00 3018.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (4 Пара) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Половина Јакна очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено & Сребрена Титаниум Светлина Пренос : 9%18% ги исполни Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Нови Пристигнување Жените Рачно Изработени Tassel Beaded Eyeglass Eyewears Читање Очила За Сонце Очила Синџир Кабелот Носителот На Вратот Рака Јаже
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Жените Рачно Изработени Tassel Beaded Eyeglass Eyewears Читање Очила За Сонце Очила Синџир Кабелот Носителот На Вратот Рака Јаже

DEN 97.00 138.72

Нови Пристигнување Жените рачно изработени Tassel Beaded Eyeglass Eyewears Читање очила за сонце Очила Синџир Кабелот Носителот на Вратот Рака Јаже Tassel монистра синџир дизајн,таа е многу нежна и згодна...

1.56 Внатрешни работи Прогресивна Photochromic Не-линија РК УВ Заштита CR-39 смола рецепт леќи една леќа се види во близина и далечина
 • Неодамнешно

1.56 Внатрешни работи Прогресивна Photochromic Не-линија РК УВ Заштита CR-39 смола рецепт леќи една леќа се види во близина и далечина

DEN 3283.00 3648.00

Обрнете Внимание На : Кога ќе одлучи да се одржи на рецепт очила цел, pls прочитате на следниот чекор внимателно : 1...

Хром Сребро & Кристал Розова 2 Пара Замена на Леќи За Горивни ќелии очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

Хром Сребро & Кристал Розова 2 Пара Замена на Леќи За Горивни ќелии очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Замена на Леќи за Горивни ќелииОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

50PCS Бакар Позлатен Јаглероден Челик Топка за Лого, Slingshot Лов, Муниција Топката, 4mm Torlerance +-0.02 mm
 • Неодамнешно

50PCS Бакар Позлатен Јаглероден Челик Топка за Лого, Slingshot Лов, Муниција Топката, 4mm Torlerance +-0.02 mm

DEN 144.00

100% Сосема Нов И Висок Квалитет, Големина : дијаметар 4mmmm,Torlerance +0.02 mm Материјал : Јаглероден Челик Одговара за Лого, Slingshot Лов, Муниција Топката на Отворено итн...

3 Парчиња Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Масло Екипаж очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвена
 • Неодамнешно

3 Парчиња Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Масло Екипаж очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвена

DEN 1796.00 2394.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Масло Екипаж очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (3 Парчиња) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Масло Екипаж Sungl газ es Рамка Леќи во Боја : Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено Светло Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Mryok Анти-Нула ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Горивни ќелии очила за сонце Полноќ Сонцето
 • Неодамнешно

Mryok Анти-Нула ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Горивни ќелии очила за сонце Полноќ Сонцето

DEN 865.00 1055.52

Mryok АнтиНула Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Горивни ќелии очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Горивни ќелии очила за сонце Рамка Леќи во Боја : На полноќ на сончевата Светлина Трансмисија : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRYOK.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Mryok+ ПОЛАРИЗИРАНА се Спротивстави на SeaWater Замена на Леќи за Oakley Голема Taco очила за сонце, Оган Црвена
 • Неодамнешно

Mryok+ ПОЛАРИЗИРАНА се Спротивстави на SeaWater Замена на Леќи за Oakley Голема Taco очила за сонце, Оган Црвена

DEN 1104.00 1434.24

Mryok+ ПОЛАРИЗИРАНА се Спротивстави на Sea Water Замена на Леќи за Oakley Голема Taco очила за сонце Mryok+ ПЛУС Прецизност Поларизирани Леќи (1 Парче) Ексклузивни Боја Оптимизиран Техника За Најдобри Визија во Одредени Средини Mryok+™ Стабилна Материјал Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум Никој Огледало Слој Бои : Стелт Црна, Бронза Кафеава, Сива Photochromic, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена Напредни Нанослој се Противи Seawater, Солена Вода, Сапуница Вода, Нафта, Магла & Прашина АнтиНула Плус+ Тешко Слој Поларизирани Леќи за Намалување на Отсјај & Подобрување на Contras Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Голема Taco очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Оган Црвено Светло Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRYOK.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Едноставна Црна Плоштадот Око, Очила, Очила За Сонце Тежок Случај Кутија Преносни Заштитник Носителот Мида Eyewear Чување На Кутии
 • Неодамнешно

Едноставна Црна Плоштадот Око, Очила, Очила За Сонце Тежок Случај Кутија Преносни Заштитник Носителот Мида Eyewear Чување На Кутии

DEN 237.00 295.68

Ставка ОписОпис Материјал : Кожа Боја : Црна Димензии : 16*6*5cm Пакет се Вклучени : 1 x pc Очила кутијаСликата е зголемена за да ги прикажете деталите види опис за вистинската големина...

Mryok+ Спротивстави SeaWater Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце HD Јасно
 • Неодамнешно

Mryok+ Спротивстави SeaWater Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце HD Јасно

DEN 1035.00 1344.00

Mryok+ Спротивстави Sea Water Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Mryok+ ПЛУС Прецизност Леќи (1 Парче) Ексклузивни Боја Оптимизиран Техника За Најдобри Визија во Одредени Средини Mryok+™ Стабилна Материјал Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум Никој Огледало Слој Бои : Стелт Црна, Бронза Кафеава, Сива Photochromic, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена Напредни Нанослој се Противи Seawater, Солена Вода, Сапуница Вода, Нафта, Магла & Прашина АнтиНула Плус+ Тешко Слој Поларизирани Леќи за Намалување на Отсјај & Подобрување на Contras Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Рамка Леќи во Боја : HD Јасна Светлина Пренос : 96% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRYOK.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...