• Неодамнешно
Транзиција Леќи Aspheric Површината 1.61 Индекс Внатрешни работи Прогресивна Прилог Багра Леќа ПАЛ Сива и Кафеава Photochromic Леќи

Транзиција Леќи Aspheric Површината 1.61 Индекс Внатрешни работи Прогресивна Прилог Багра Леќа ПАЛ Сива и Кафеава Photochromic Леќи

DEN 4224.00
Достапно

Количина на стоки


Точка име : 1.61 Индекс Внатрешни работи Прогресивна Прилог Леќи Photochromic Леќи
Ние може да се направи myopia очила и читање очила во согласност со условот на купувачи.
ве молиме видете подолу processures како да се купат леќи.
Како да се цел на рецепт леќи?
Чекор 1 : изберете оптички рамка.
Чекор 2 : изберете соодветна објективи.
Чекор 3 : ни пратите рецепт со PD.
Пример 1 :
Пример 2 :
Право (OD) : Сфера______ Cyl______ Оска______
Лево (OS) : Сфера______ Cyl______ Оска______
PD : ______mm
FQA :
1. Т тука не е PD на мојот рецепт, како можам да се измери ?
Ве молиме погледнете удар слика да се измери себе.
(Десно око)lPD големина-l (Лево око)
2. како можам да го изберат леќи?
3. Што е Индекс ? Индекс одлучи леќи дебелина. постојат Индекс 1.56, Индекс 1.60, Индекс 1.67.. поголем индекс број значи потенки леќи.
4. Она 's дебелината на леќи ?
5. Леќи дебелина e одлучи со : (1). Сила. силата е повисока, леќи е погусто (2). Леќи Индекс. Индекс е помал леќи е подебел. (3). Големината На Рамката. Рамка е поголем, на леќи е подебел. (4). PD (ученик од далечина). ако вашиот PD е мал, но сака голема рамката, потоа леќи центар треба да се премести поблиску до мостот, тоа го прави леќи работ подебели. 6. Можам retrun леќи ако не ми се допаѓа ? Ние се грижи за секој клиенти очи, и сите наши леќи Оценка На квалитетот. Бидејќи леќи е приспособен според купувачот рецепт, па ние не прифаќаме врати без било кој квалитет на проблемот. Ви благодариме.
Нашата Услуга :
1. Оптички Очила Рамка
2. Читање Очила
3. Очила за сонце
4. Се Прилагодите На Рецепт Леќи
Четири Чекори за да се Направи Рецепт Леќи :
1. ОДБЕРЕТЕ РАМКА
2. ИЗБЕРЕТЕ ЛЕЌИ
Ако не сте сигурни која леќи треба, тогаш ве молиме да ни ги испратите вашите рецепт и рамка линк, ние ќе ви даде најдобра опција.

Карактеристики на понудата

Леќи Во Боја:
Сива, Кафеава
Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Бренд Име:
Chashma
Леќи Материјал:
Поликарбонат
Број На Модел На:
1.61 индекс
Обложување:
HMC
Пол:
Мажи
Тип На Објект:
рецепт леќи
Пол:
Машки, Женски
Спецификација:
Interior Progressive Addition Lenses Photochromic Lenses
Процесот време:
Од 3-7 работни дена
fuction:
Анти УВ, Анти-Рефлективен Анти-Отсјај, Анти Нула
квалитет:
одделение А
Точка име :
Внатрешни Работи Прогресивна Прилог Леќи Photochromic Леќи
боја:
Кафеава, Сива
индекс:
1.61

Слични понуди

10 пара Висок Квалитет со Силиконска Против пролизгување Држач За Очила Додатоци Уво Кука Спортски Eyeglass Храмот Совет Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

10 пара Висок Квалитет со Силиконска Против пролизгување Држач За Очила Додатоци Уво Кука Спортски Eyeglass Храмот Совет Бесплатен Превозот

DEN 143.04

PS : се Меша во Боја pls оставите порака на вашиот налог за напорните бои и секој квантитет Ако без никаква порака, ние секогаш ќе ви испрати на мешани бои во Случаен избор, ви благодариме за разбирањето.

Сребро & 24K Златна 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Вилицата Vented очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

Сребро & 24K Златна 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Вилицата Vented очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Поларизирана Замена на Леќи за Вилицата VentedОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

PapaViva Поларизирана Замена на Леќи и Црна Гума за Полнење за Автентични Вилицата очила за сонце Рамка - Повеќе Опции
 • Неодамнешно

PapaViva Поларизирана Замена на Леќи и Црна Гума за Полнење за Автентични Вилицата очила за сонце Рамка - Повеќе Опции

DEN 820.00 863.52

Papa Viva Поларизирана Замена на Леќи и Црна Гума за Полнење за Автентични ВилицатаОбјектот Карактеристики*1 x Леќи & 1 x Гума Комплет Како ваш Избор**Полнење Направени од Силиконската Гума**Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Mryok+ Спротивстави SeaWater Замена на Леќи за Oakley Голема Taco очила за сонце HD Јасно
 • Неодамнешно

Mryok+ Спротивстави SeaWater Замена на Леќи за Oakley Голема Taco очила за сонце HD Јасно

DEN 1035.00 1344.00

Mryok+ Спротивстави Sea Water Замена на Леќи за Oakley Голема Taco очила за сонце Mryok+ ПЛУС Прецизност Леќи (1 Парче) Ексклузивни Боја Оптимизиран Техника За Најдобри Визија во Одредени Средини Mryok+™ Стабилна Материјал Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум Никој Огледало Слој Бои : Стелт Црна, Бронза Кафеава, Сива Photochromic, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена Напредни Нанослој се Противи Seawater, Солена Вода, Сапуница Вода, Нафта, Магла & Прашина АнтиНула Плус+ Тешко Слој Поларизирани Леќи за Намалување на Отсјај & Подобрување на Contras Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Голема Taco очила за сонце Рамка Леќи во Боја : HD Јасна Светлина Пренос : 96% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRYOK.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Mryok+ ПОЛАРИЗИРАНА се Спротивстави на SeaWater Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Бронза Браун
 • Неодамнешно

Mryok+ ПОЛАРИЗИРАНА се Спротивстави на SeaWater Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Бронза Браун

DEN 1096.00 1423.68

Mryok+ ПОЛАРИЗИРАНА се Спротивстави на Sea Water Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Mryok+ ПЛУС Прецизност Поларизирани Леќи (1 Парче) Ексклузивни Боја Оптимизиран Техника За Најдобри Визија во Одредени Средини Mryok+™ Стабилна Материјал Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум Никој Огледало Слој Бои : Стелт Црна, Бронза Кафеава, Сива Photochromic, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена Напредни Нанослој се Противи Seawater, Солена Вода, Сапуница Вода, Нафта, Магла & Прашина АнтиНула Плус+ Тешко Слој Поларизирани Леќи за Намалување на Отсјај & Подобрување на Contras Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Бронзени Браун Светлина Пренос : 25% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRYOK.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

BCLEAR 1.49 Индекс на Рефракција Круг Врвот Спектакл Рецепт Bifocal Леќи Далеку и Блиску
 • Неодамнешно

BCLEAR 1.49 Индекс на Рефракција Круг Врвот Спектакл Рецепт Bifocal Леќи Далеку и Блиску

DEN 1260.00 1679.52

1.49 Round Top Спектакл Рецепт Bifocal Леќи За Далеку и БлискуРецепт Формат : Ве молиме да ни ги испратите вашите рецепт на хартија во цел детални страница, или ве молиме, напишете ја вашата рецепт таму, како што следува : Забелешка : не заборавајте да напишете симбол "+" или ""Она што е PD?

Хром Сребро & 24K Златна 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи за Holbrook очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

Хром Сребро & 24K Златна 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи за Holbrook очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Поларизирана Замена на Леќи за HolbrookОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Бронза Злато
 • Неодамнешно

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Бронза Злато

DEN 865.00 1055.52

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Бронза Злато Светлина Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Ново Читање Eyeglass Очила Очила Очила За Сонце Lanyard Носителот Врат Врвца Метал Рака Синџир 3 Бои За Eyewear Додатоци
 • Неодамнешно

Ново Читање Eyeglass Очила Очила Очила За Сонце Lanyard Носителот Врат Врвца Метал Рака Синџир 3 Бои За Eyewear Додатоци

DEN 130.00 160.32

Ставка ОписОПИС Материјал : Метал Боја : Црна / Gold / Сребрена Димензии : Должина : 61cm / 24.01" Дијаметар : 0.19 cm / 0.07" Пакет се Вклучени : 1 x pc Lanyard синџирКАРАКТЕРИСТИКИ 1.Се вклопуваат речиси сите големина рамки...

24K Златна & Оган Црвено 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Десет очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

24K Златна & Оган Црвено 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Десет очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Поларизирана Замена на Леќи за ДесетОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Нови Пристигнување Жените Рачно Изработени Tassel Beaded Eyeglass Eyewears Читање Очила За Сонце Очила Синџир Кабелот Носителот На Вратот Рака Јаже
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Жените Рачно Изработени Tassel Beaded Eyeglass Eyewears Читање Очила За Сонце Очила Синџир Кабелот Носителот На Вратот Рака Јаже

DEN 97.00 138.72

Нови Пристигнување Жените рачно изработени Tassel Beaded Eyeglass Eyewears Читање очила за сонце Очила Синџир Кабелот Носителот на Вратот Рака Јаже Tassel монистра синџир дизајн,таа е многу нежна и згодна...

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Мраз Сина
 • Неодамнешно

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Мраз Сина

DEN 763.00 930.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Парче) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Crankcase Рамка Леќи во Боја : Мраз Сина Светлина Пренос : 18% Ги исполнуваат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Новодојдени Исклучителна Печатени Патент ЕВА очила за сонце Случај Жени Мажи Очила Кутија Пренослив Држач Заштитник Eyewear Додаток
 • Неодамнешно

Новодојдени Исклучителна Печатени Патент ЕВА очила за сонце Случај Жени Мажи Очила Кутија Пренослив Држач Заштитник Eyewear Додаток

DEN 126.72

100% Сосема НовМатеријал : ЕВАБои : Црна;Бела Боја;Розова;ВиолетоваПол : Жените, МажитеДимензии : Должина 16.5 cm;Ширина 8cm;Висина 6cmПакет се Вклучени : 1 Piece Eyewear Случај

Mryok+ Спротивстави SeaWater Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце HD Јасно
 • Неодамнешно

Mryok+ Спротивстави SeaWater Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце HD Јасно

DEN 1035.00 1344.00

Mryok+ Спротивстави Sea Water Замена на Леќи за Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Mryok+ ПЛУС Прецизност Леќи (1 Парче) Ексклузивни Боја Оптимизиран Техника За Најдобри Визија во Одредени Средини Mryok+™ Стабилна Материјал Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум Никој Огледало Слој Бои : Стелт Црна, Бронза Кафеава, Сива Photochromic, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена Напредни Нанослој се Противи Seawater, Солена Вода, Сапуница Вода, Нафта, Магла & Прашина АнтиНула Плус+ Тешко Слој Поларизирани Леќи за Намалување на Отсјај & Подобрување на Contras Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Flak Јакна XLJ очила за сонце Рамка Леќи во Боја : HD Јасна Светлина Пренос : 96% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRYOK.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...