• Неодамнешно
BCLEAR 1.49 Индекс на Рефракција Круг Врвот Спектакл Рецепт Bifocal Леќи Далеку и Блиску

BCLEAR 1.49 Индекс на Рефракција Круг Врвот Спектакл Рецепт Bifocal Леќи Далеку и Блиску

DEN 1260.00
DEN 1679.52
-25 %
Достапно

Количина на стоки


1.49 Round Top Спектакл Рецепт Bifocal Леќи За Далеку и Блиску
Рецепт Формат :
Ве молиме да ни ги испратите вашите рецепт на хартија во цел детални страница, или ве молиме, напишете ја вашата рецепт таму, како што следува :
Забелешка : не заборавајте да напишете симбол "+" или "-"
Она што е PD?

Карактеристики на понудата

Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Број На Модел На:
1.49 Bifocal
Бренд Име:
BCLEAR
Пол:
Мажи
Леќи Материјал:
Пластични
Обложување:
HMC
Дијаметар:
65mm, 70mm, 75мм
Функција:
UV400, HMC, EMI
моќност:
плус, минус
Обложување:
HMC
индекс:
1.49
ДОДАДЕТЕ опсег:
+0.75~+3.50
забелешка:
Ве молиме leaved ни порака за вашиот рецепт, ви благодариме

Слични понуди

Виолетова & Иридиум 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Половина Јакна XLJ Vented очила за сонце УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

Виолетова & Иридиум 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Половина Јакна XLJ Vented очила за сонце УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Поларизирана Замена на Леќи за Половина Јакна XLJ VentedОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Оган Црвено & Мраз Сина 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Половина Јакна XLJ очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

Оган Црвено & Мраз Сина 2 Пара Огледало Поларизирана Замена на Леќи За Половина Јакна XLJ очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Поларизирана Замена на Леќи за Половина Јакна XLJОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

20pcs трговија на Големо Еластична Анти Лизга Силикони очила за сонце Очила Очила синџир кабелот носителот String Јаже 11colours Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

20pcs трговија на Големо Еластична Анти Лизга Силикони очила за сонце Очила Очила синџир кабелот носителот String Јаже 11colours Бесплатен Превозот

DEN 836.16

Materail : добар квалитет со силиконскаВкупна Должина : околу 43cmКога ќе спорт,мислам дека кабелот за напојување е премногу долг,може да се врзуваат тоа како слика покажува!Ако изберете МЕШАВИНА БОЈА опција,pls остави порака дека како многу парчиња од секоја боја сакате,инаку,ние ќе ви ја испратиме во меша и натпревар.

1.67 ЈАСНА БОЈА ПОЛАРИЗИРАНА ОПТИЧКИ ЛЕЌИ MYOPIA ЛЕЌИ РЕЦЕПТ ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ
 • Неодамнешно

1.67 ЈАСНА БОЈА ПОЛАРИЗИРАНА ОПТИЧКИ ЛЕЌИ MYOPIA ЛЕЌИ РЕЦЕПТ ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ

DEN 2575.00 2860.80

1.67 ЈАСНА БОЈА ПОЛАРИЗИРАНА ОПТИЧКИ ЛЕЌИ MYOPIA ЛЕЌИ РЕЦЕПТ ОЧИЛА ЗА СОНЦЕНие ќе ја испрати на предмети во рамките за 47 дена откако вашата уплата е завршен...

1.56 Внатрешни работи Прогресивна Photochromic Не-линија РК УВ Заштита CR-39 смола рецепт леќи една леќа се види во близина и далечина
 • Неодамнешно

1.56 Внатрешни работи Прогресивна Photochromic Не-линија РК УВ Заштита CR-39 смола рецепт леќи една леќа се види во близина и далечина

DEN 3283.00 3648.00

Обрнете Внимание На : Кога ќе одлучи да се одржи на рецепт очила цел, pls прочитате на следниот чекор внимателно : 1...

Плазма Пурпурна & Кристално Јасна 2 Пара Замена на Леќи За Скалпел очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

Плазма Пурпурна & Кристално Јасна 2 Пара Замена на Леќи За Скалпел очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Замена на Леќи за СкалпелОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

6 Бои на Располагање спектакл случаи 1 КОМПЈУТЕР Protable Светлина Триаголен Пати Очила Случај Eyeglass очила за сонце Заштитник Тешко Кутија
 • Неодамнешно

6 Бои на Располагање спектакл случаи 1 КОМПЈУТЕР Protable Светлина Триаголен Пати Очила Случај Eyeglass очила за сонце Заштитник Тешко Кутија

DEN 89.00 98.40

1 КОМПЈУТЕР Protable Светлина Триаголен Пати Очила Случај Eyeglass очила за сонце Заштитник Тешко КутијаОпис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Црна / Црвена / Сино / Беж / Сива / Кафе Материјал : ЕВА Елегантен и модерен дизајн Компактен и пренослив, е затворена од страна на лесни мини морон Надворешни Димензии : 16*6*6.5 cm / 6.30*2.36*2.56" Количината : 1 PCЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 2 до 3 см грешка, припаѓа на нормален феномен...

Новодојдени Исклучителна Печатени Патент ЕВА очила за сонце Случај Жени Мажи Очила Кутија Пренослив Држач Заштитник Eyewear Додаток
 • Неодамнешно

Новодојдени Исклучителна Печатени Патент ЕВА очила за сонце Случај Жени Мажи Очила Кутија Пренослив Држач Заштитник Eyewear Додаток

DEN 126.72

100% Сосема НовМатеријал : ЕВАБои : Црна;Бела Боја;Розова;ВиолетоваПол : Жените, МажитеДимензии : Должина 16.5 cm;Ширина 8cm;Висина 6cmПакет се Вклучени : 1 Piece Eyewear Случај

Оптички Рецепт 1.61 Една Визија Aspheric РК TCM УВ Смола Рецепт Леќи за Myopia Presbyopia Астигматизам
 • Неодамнешно

Оптички Рецепт 1.61 Една Визија Aspheric РК TCM УВ Смола Рецепт Леќи за Myopia Presbyopia Астигматизам

DEN 667.00 1190.40

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Ве молиме да Забележите дека Ако CLY Податоци во Вашиот Рецепт е Повисока од + / 2.00 ,Pleaes Порака Нас да Направи се за Дополнителни Трошоци.Кликнете Тука за НарачкаЛеќи На Селекција Мора Да Знаете : на повисок индекс на рефракција, потенки леќаСопствени Направени Време Пред ПревозотЕдинствена Визија Леќи : 12 денаПрогресивна Леќи : 3~7 денаdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Ново Читање Eyeglass Очила Очила Очила За Сонце Lanyard Носителот Врат Врвца Метал Рака Синџир 3 Бои За Eyewear Додатоци
 • Неодамнешно

Ново Читање Eyeglass Очила Очила Очила За Сонце Lanyard Носителот Врат Врвца Метал Рака Синџир 3 Бои За Eyewear Додатоци

DEN 130.00 160.32

Ставка ОписОПИС Материјал : Метал Боја : Црна / Gold / Сребрена Димензии : Должина : 61cm / 24.01" Дијаметар : 0.19 cm / 0.07" Пакет се Вклучени : 1 x pc Lanyard синџирКАРАКТЕРИСТИКИ 1.Се вклопуваат речиси сите големина рамки...

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Бронза Злато
 • Неодамнешно

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Бронза Злато

DEN 865.00 1055.52

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Половина Јакна XLJ очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Бронза Злато Светлина Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

3 Пара Mryok Анти-Нула ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Gascan очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвена
 • Неодамнешно

3 Пара Mryok Анти-Нула ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Gascan очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвена

DEN 1760.00 2346.24

Mryok АнтиНула Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Gascan очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (3 Пара) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Gascan очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено Светло Пренос : 9%~18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRYOK.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

PapaViva Поларизирана Замена на Леќи и Црна Гума за Полнење за Автентични Вилицата очила за сонце Рамка - Повеќе Опции
 • Неодамнешно

PapaViva Поларизирана Замена на Леќи и Црна Гума за Полнење за Автентични Вилицата очила за сонце Рамка - Повеќе Опции

DEN 820.00 863.52

Papa Viva Поларизирана Замена на Леќи и Црна Гума за Полнење за Автентични ВилицатаОбјектот Карактеристики*1 x Леќи & 1 x Гума Комплет Како ваш Избор**Полнење Направени од Силиконската Гума**Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Плазма Пурпурна & Кристал Жолта 2 Пара Замена на Леќи За TwoFace очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита
 • Неодамнешно

Плазма Пурпурна & Кристал Жолта 2 Пара Замена на Леќи За TwoFace очила за сонце Рамка УВА & UVB Заштита

DEN 1128.00 1281.12

Замена на Леќи за Two FaceОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Сива Photochromic
 • Неодамнешно

MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Сива Photochromic

DEN 856.00 930.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Парче) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Crankcase Рамка Леќи во Боја : Сива Photochromic Светлина Пренос : 18% Ги исполнуваат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Популарниот Мини Плоштад Контактна Леќа Случај Кутија Комплет За Патување Лесна За Носење Огледало Сад
 • Неодамнешно

Популарниот Мини Плоштад Контактна Леќа Случај Кутија Комплет За Патување Лесна За Носење Огледало Сад

DEN 44.00 52.32

Опис : Нов & Висок квалитет.Материјал : пластика.Случај големина на : 5.1*5.8*1.8 cm.Додатоци : раствор шише + пинцети + стап врска + леќа носителот + огледало.Зелена и животната средина,nontoxic.Погоден за користење за време на патување или надворешна активност.Мал и лесен за носење, чување на вашите контактни леќи чисти и јасни.Ве молиме миење на пластични контактна леќа случај за неколку пати пред првата употреба.За зелената : Според вашиот стандард,тоа може да изгледа како жолта.Ве молиме не го предвид,пред да конкурираат.Пакет Се Вклучени : 1pcs X Контактна Леќа Случај(НЕМА Мало Поле...

4 Пара MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќа за Oakley Петки Квадрат очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено & Сребрена Титаниум
 • Неодамнешно

4 Пара MRY ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќа за Oakley Петки Квадрат очила за сонце Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено & Сребрена Титаниум

DEN 2264.00 3018.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Петки Квадрат очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (4 Пара) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Петки Квадрат очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Стелт Црна & Мраз Сина & Оган Црвено & Сребрена Титаниум Светлина Пренос : 9%18% ги исполни Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Мраз Сина
 • Неодамнешно

Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Мраз Сина

DEN 763.00 930.24

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Crankcase очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Парче) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Crankcase Рамка Леќи во Боја : Мраз Сина Светлина Пренос : 18% Ги исполнуваат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

10 пара Висок Квалитет со Силиконска Против пролизгување Држач За Очила Додатоци Уво Кука Спортски Eyeglass Храмот Совет Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

10 пара Висок Квалитет со Силиконска Против пролизгување Држач За Очила Додатоци Уво Кука Спортски Eyeglass Храмот Совет Бесплатен Превозот

DEN 143.04

PS : се Меша во Боја pls оставите порака на вашиот налог за напорните бои и секој квантитет Ако без никаква порака, ние секогаш ќе ви испрати на мешани бои во Случаен избор, ви благодариме за разбирањето.