• Неодамнешно
3d CNC Камен Машини , Камен Гравирање CNC Рутер За Гранит , Мермер , Дрво

3d CNC Камен Машини , Камен Гравирање CNC Рутер За Гранит , Мермер , Дрво

DEN 307200.00
Достапно

Количина на стоки

3d CNC Камен Машини , Камен Гравирање CNC Рутер За Гранит , Мермер , Дрво Mail : export12/на/acctekcnc.com Skype : acctek12
1.Применливи Материјали од Камен Гравирање CNC Рутер
Гранит, мермер, Qingshi, песочник и други камен carvings . Гранит и други тврд камен резба да бидат на ниво 5 мм . Мермер, Qingshi, може да биде скулптура до 5 мм .
2.Машина Карактер на камен за обработка на машини
1. Заварени струг кревет на профилот челик, стабилизирање третираат под висока температура.
2. Креветот висина е пониска за стави на тешки камен лесно.
3. Y оска со двојно мотори да се вози кои ќе обезбедат стабилен и прецизна изведба.
4. Оваа машина донесе голема прецизност рек предни тркала пренос и Hiwin линеарен квадратен водич железнички начин се обезбеди висока точност,брзо расте,тешки-должност со долг животен век.
5. Feeler блок се направи машина работи, поточно.
6. Т-слот worktable со стеги може да се одржи на workpieces цврсто.
7. Резервоарот ѕид е од нерѓосувачки челик во случај на се rusty при допир со вода.
8. Dustproof и водоотпорен дизајн на сите оски даде целосна заштита на машина пренос делови.
9. 3.0 kw-8.0 kw вретено е задолжително.
10. Ротари уред за цилиндар материјали е задолжително.
11. Софтвер компатибилност : компатибилен со Typ3/Artcam/Castmate / Wentai, и други CAD / CAM дизајн на софтвер.
3.Параметар на Камен Гравирање CNC Рутер Модел : AKS1325 X,Y-оската работна површина 1300*2500mm Тело димензии(со заградата) 2900*1750*1400mm Z-оската работна површина 150 или 200 mm Max. Хранење висина 120mm или поголеми Сечење дебелина на материјалот ≤40mm Max. патување брзина 8000mm/min брзина Гравирање 0-6000mm/мин Механички прецизност 0.01 mm Компатибилен Софтвер Тип 3 софтвер , Artcut софтвер , Artcam софтвер Max. Потрошувачка на енергија 3.2 KW извор на Енергија 220 V/380 V Возење систем Stepper моторни Меморија Без или DSP Вретено 5.

Карактеристики на понудата

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKS1325 Камен Гравирање CNC Рутер
Бренд Име:
ACCTEK
CNC или Не:
CNC
modle број:
AKS1325 Камен Гравирање CNC Рутер
Вретено моќ:
5.5 KW Вода за ладење вретено мотор
Вретеното брзина на ротација:
0-24000rpm
Струг структура:
Заварување Челична Рамка
Табела површина:
Т слот табела со резервоар за вода
Вози Мотори:
stepper моторни и возачот
Брзина:
12000mm/мин
Инвертер:
Fuling инвертер
работна површина:
1300*2500*300
Систем за контрола:
Mach3

Слични понуди

Новиот дизајн мини cnc 3040 CNC рутер струг рамка собрани моторни и граница вклучите
 • Неодамнешно

Новиот дизајн мини cnc 3040 CNC рутер струг рамка собрани моторни и граница вклучите

DEN 31632.00

Новиот дизајн мини cnc 3040 CNC рутер струг рамка собрани моторни и граница вклучите​Технички ПараметриМашина Димензии650×520×420mmРек материјал6061 и 6063 Тешко алуминиум легура(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина400 X300mmZОската Мозочен Удар60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алаткаПрифатливи материјални дебелина≤90mmЖелезнички типChromeplate вратило + Поддржани водич железничкиТип на елементXY е 1605 топката завртка, Z е 1204 топката заврткаДијаметар на Вретено мотор65mmStepper моторни големина57*76mm со моторни (изборен без мотор)Повторете Прецизноста на позиционирањето0.02 mmНето тежина26kgСо пакет40kg

AKG1212 3 оска cnc рутер машина, fresatrice по legno elettrico, 4x4 нозе мултифункционален дрво машина
 • Неодамнешно

AKG1212 3 оска cnc рутер машина, fresatrice по legno elettrico, 4x4 нозе мултифункционален дрво машина

DEN 143952.00

Acc Tek AKG1212 3 оска cnc рутер машина, fresatrice по legno elettrico, 4x4 нозе мултифункционален дрво машинаAKG1212 4x4 нозе мултифункционален дрво машина Карактеристики : 1) Усвојување на оригиналниот TBI топката завртки, Тајван HIWIN линеарна водич.2)донесувањето на breakpoint меморија...

5 Оска Столб Тип CNC 6040 Гравирање Машина 1.5 KW / 2.2 KW CNC Рутер
 • Неодамнешно

5 Оска Столб Тип CNC 6040 Гравирање Машина 1.5 KW / 2.2 KW CNC Рутер

DEN 149021.00 173280.00

5 Оска Столб Тип CNC 6040 Гравирање Машина 1.5 KW / 2.2 KW CNC РутерСпецификацииМодел6040 5 Оска CNC МашинаПроизвод demention970*810*790 ммЕфективна работа област600x400x(150)mmПрецизност ballscrew1605XYZ железнички материјалТешко хром окноXY железнички дијаметар20mmZ железнички дијаметар16mmXYZ оската на моторот57*78 250 МЛ / ВО (2.2 N / CM)4 и 557*564то и 5то пренос на односот на1 : 6Повторете прецизноста на позиционирањето0.01 mmРаботни прецизност0.02 mmБрзина на обработка04000 mm / МинНаоската Боска на ротација брзина0180 вртежи / минXY табела максимално оптоварување50kgXY+А+Б оска табела максимално оптоварување15kgЗадната врата материјалНерѓосувачки челикПрефрлување НапојувањеИнтегрирани 24 V 350 WВретено моќ1500 W водено ладење фреквенција вретеноВретено конвертор1500 WВлезна Моќност220 V / 110 V напојувањеИзлезна СтрујаВози 4.5 A (врв 5 A)Вози мотор57*78 stepper мотори (двафаза 4 жица)Нето Тежина75kgБруто Тежина120kgНадвор од пакување110*90*85 (cm)Карактеристики1...

Рака Точка Peen Преносни Точка Peen Означување/Гравирање Машина за Nameplate
 • Неодамнешно

Рака Точка Peen Преносни Точка Peen Означување/Гравирање Машина за Nameplate

DEN 66941.00 70464.00

Zixu е инженери разви еден нов вид на пренослив пневматски означување машина која wasvery на барање наклиенти,Ова означување машина е тестиран, со користење на T7 контролер, контактирајте со печатење три пати, печатење на челикнад длабочината на повеќе од 1mm...

Напреден дизајн мали дрво ласерски машина за сечење/150w co2 ласер машина за продажба
 • Неодамнешно

Напреден дизајн мали дрво ласерски машина за сечење/150w co2 ласер машина за продажба

DEN 151200.00

Напреден дизајн мали дрво ласерски машина за сечење / 150w co2 ласер машина за продажба1390 ласерски машина за сечење параметри : Item / МоделRDJ1390Работна површина1300*900mmЛасерски моќ60 W / 80 W / 100 W / 130 W150 W / 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

1390 100w co2 покана картичка машина за сечење/ласерски машина
 • Неодамнешно

1390 100w co2 покана картичка машина за сечење/ласерски машина

DEN 151200.00

1390 100w co2 покана картичка машина за сечење / ласерски машина1390 ласерски машина за сечење параметри : Item / МоделRDJ1390Работна површина1300*900mmЛасерски моќ60 W / 80 W / 100 W / 130 W150 W / 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

AKJ1390H струг cnc рутер, USB порта лист метални ласерски машина за сечење цена на големо 1300*900
 • Неодамнешно

AKJ1390H струг cnc рутер, USB порта лист метални ласерски машина за сечење цена на големо 1300*900

DEN 355200.00

AKJ1390 H струг cnc рутер, USB порта лист метални ласерски машина за сечење цена на големо 1300*900Карактеристики на лист метални ласерски машина за сечење цена : 1 .Леднамалување на : металод не ' Рѓосувачки челик, јаглероден челик и неметалакрил, одбор2.Висока прецизност : Увезени серво мотор со увезени топката завртка tansmission голема мера да ги подобрат реакција брзина и сечење прецизност на опрема, се прошири на времето на користење.3.Постојана светлина систем : На машина користи постојана светлина, постигнување на висока прецизност сечење на целата област.4.Висока прецизност и Добра стабилност : Со прецизност топката завртка да се приближат и оптимизиран nc систем за контрола, што може да се сретне на прецизност делови обработка,стабилна динамични перформанси,исто така, може да се работи за долги часови.5...

Десктоп cnc 3020Z 4 оска cnc рутер со 300W вода за ладење вретено за метал сечење дрво
 • Неодамнешно

Десктоп cnc 3020Z 4 оска cnc рутер со 300W вода за ладење вретено за метал сечење дрво

DEN 36288.00

CNC 3020 ZD300 4axis Рутер Engraver / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведНа 3020 Лесно да се произведе име значки, опрема ознаки, мали знаци, плакети и признанија, подарок предмети, пет ознаки, беџ, електрични ознаки, воена име ознаки, масата ознаки или означете индустриски делови.Дали сте стартување бизнис, или модел ентузијасти, или се во потрага за да додадете машина за дополнување на капацитетот на постоечката работа, 3020 е голем одговара.Ние со нетрпение очекуваме, 3020 ќе стане вашиот добар помошникПопрецизно Повлекува МоторГравирање процес е видлива како контролирани од компјутерЕдноставна операција и инсталација1 година машина дел и 6 месеци електрични делови、повлекува моторни、вретено Слободни Гаранција Превозот од DHL FEDEX ПРОЗОРЦИ со следење на бројТехнички ПараметриМашина Димензии 560 X450 X450mmРек материјал 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина 300 X200mmZОската Мозочен Удар 60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката работ)Прифатливи материјални дебелина ≤60mmЖелезнички тип Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Тип на елемент НОВАТА Топка screw1605,Теренот 5mmВретено мотор 300 W / 12000r / мин((Многу мал шум))Collet typ ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper моторот и возите двофаза хибрид повлекува мотор , 3А / ФАЗА,150 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето ≤0.03 mmКомуникациски интерфејс Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)Софтвер Compatability Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда кодот G code / .

YOOCNC Гравирање машина 4axis дрво cnc рутер 800W вретено 6040 ER11 collet со ограничена
 • Неодамнешно

YOOCNC Гравирање машина 4axis дрво cnc рутер 800W вретено 6040 ER11 collet со ограничена

DEN 58934.00 84192.00

CNC Рутер 6040 Z / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведНа CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

AKG1212 2017 најновите подарок! струг машина за дупчење cnc рутер 1200x1200 со граница вклучите за МЕДИЈАПАН, иверица пластика
 • Неодамнешно

AKG1212 2017 најновите подарок! струг машина за дупчење cnc рутер 1200x1200 со граница вклучите за МЕДИЈАПАН, иверица пластика

DEN 151200.00

AKG1212 2017 најновите подарок! струг машина за дупчење cnc рутер 1200x1200 со граница вклучите за МЕДИЈАПАН, иверица пластикакарактеристики на cnc рутер со граница вклучите за МЕДИЈАПАН, иверица пластика1...

Топла Продажба Co2 Метални Ласерски Машина за Сечење 150w за Нерѓосувачки Јаглерод Челични Лимови
 • Неодамнешно

Топла Продажба Co2 Метални Ласерски Машина за Сечење 150w за Нерѓосувачки Јаглерод Челични Лимови

DEN 348000.00

Топла Продажба Co2 Метални Ласерски Машина за Сечење 150w за Нерѓосувачки Јаглерод Челични ЛимовиЛасерски машина за сечење метал опис : Item / МоделRDJ1390 MРаботна површина1300 x 900mmЛасерски моќ150 W / 180w / 280wЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

4PCS baluster главата 3d модел STL помош за cnc STL формат baluster 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат
 • Неодамнешно

4PCS baluster главата 3d модел STL помош за cnc STL формат baluster 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат

DEN 363.00 576.00

4 PCS baluster главата 3d модел STL помош за cnc STL формат baluster 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стрематНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Топла модел шише вино ласерско гравирање машина со ротациони/1390 cnc ласерски engraver
 • Неодамнешно

Топла модел шише вино ласерско гравирање машина со ротациони/1390 cnc ласерски engraver

DEN 151200.00

Топла модел шише вино ласерско гравирање машина со ротациони / 1390 cnc ласерски engraver1390 ласерски машина за сечење параметри : Item / МоделRDJ1390Работна површина1300*900mmЛасерски моќ60 W / 80 W / 100 W / 130 W150 W / 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

cnc рамка за полнење 3040 Z cnc рутер рамка
 • Неодамнешно

cnc рамка за полнење 3040 Z cnc рутер рамка

DEN 17000.00 23288.16

cnc рамка за полнење 3040 Z cnc рутер рамкаcnc рамка на Техничките ПараметриМашина Димензии 660×570×450 ммРек материјал 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина 400 X300mmZОската Мозочен Удар 60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алаткаПрифатливи материјални дебелина ≤60mmЖелезнички тип Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,(Површината стврднување 61 HRC)Тип на елемент НОВАТА Топка screw1605,Теренот 5mmДијаметар на Вретено мотор 52mm ( 65mm опционално)Stepper моторни големината (не мора мотор) 57mmПовторете Прецизноста на позиционирањето 0.03 mmтежина 26kgКупувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

Цвеќиња 3D Модел STL помош за cnc STL формат Мебел цвеќиња 3D STL формат на мебел и декорација
 • Неодамнешно

Цвеќиња 3D Модел STL помош за cnc STL формат Мебел цвеќиња 3D STL формат на мебел и декорација

DEN 192.00

Цвеќиња 3 D Модел STL помош за cnc STL формат Мебел цвеќиња 3 D STL формат на мебел и декорацијаОваа 3 D модел е 110 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 540.18 mmY оските : 310.14 mmZ оска : 6mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Jinan co2 150w 180w метални ласерски машина 1325 топла продажба метални ласерски машина за сечење
 • Неодамнешно

Jinan co2 150w 180w метални ласерски машина 1325 топла продажба метални ласерски машина за сечење

DEN 367200.00

Jinan co2 150w 180w метални ласерски машина 1325 топла продажба метални ласерски машина за сечењеметални ласерски машина за сечење на слики : ласерско гравирање и машина за сечење 6090 1390 1325 ласерски машина за сечење метални ласерски машинаItem / МоделRDJ1390Работна површина1300 x 900mmЛасерски моќ150w w6Ласерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

45pcs/set baluster 3d модел STL помош за cnc STL формат скалите колона 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат
 • Неодамнешно

45pcs/set baluster 3d модел STL помош за cnc STL формат скалите колона 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат

DEN 2117.00 3360.00

45pcs / set baluster 3d модел STL помош за cnc STL формат скалите колона 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стрематНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

2017 популарен модел 1313 1212 3D CNC Рутер за знак на одлуки, реклама Акрилик машина за сечење за продажба
 • Неодамнешно

2017 популарен модел 1313 1212 3D CNC Рутер за знак на одлуки, реклама Акрилик машина за сечење за продажба

DEN 157920.00

Пред место цел ,ве молиме потврди сите детали со мене ! Мојот емаил : export12"на" acctekcnc.com Skype : acctek12Машина работна површина опции : 900*1200 ,1200*1200,1300*1300,1400*1500mm2017 популарен модел 1313 1212 3 D CNC Рутер за знак на одлуки, реклама Акрилик машина за сечење за продажбаПараметар на AKM1313 : Акрилик машина за сечењеМоделAKG1313XYZ Работи Големина1300*1300*150mmМашина телоЦелата екипа структураТабела површинаТслот маса и вакуум маса во комбинацијаXY структураТопката завртка дискZ структураТопката завртка дискВретено1.5(2.2)kw вода за ладење вретеноВретеното брзина024000 ВРТЕЖИ во минутаВози моторStepper моторни и leadshine возачотMax...