• Неодамнешно
БЕЗ даноци Електричен Велосипед Сребро Риба Стил Батеријата 36v 15ah Li-ion Батерија Пакет со 42v 2A Полначот и USB порт

БЕЗ даноци Електричен Велосипед Сребро Риба Стил Батеријата 36v 15ah Li-ion Батерија Пакет со 42v 2A Полначот и USB порт

DEN 14198.00
DEN 27840.00
-49 %
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики :
Добри вести : Бесплатен превозот и Слободни customes даноци
,не ви плати ништо ,заштедите повеќе пари ,само да го направи тоа
Батеријата Модел
3615
Напон
36 V
Капацитет :
15 AH
Тип :
3.7 v 3 C 18650 ќелија
Извор Отпор
40
Полнење
Начин на полнење
CC/CV
Стандард на наполнетост на Тековната
2 A
Макс. полнење тековната
5 A
Полнење критичниот Напон
42.0 V
Cell Overcharge заштита Напон
4.2 V/CELL
Испуштање
Continouns Испуштање Струја
15 Amp може да се прилагоди
Врв За Испуштање Струја
50 Amp може да се прилагоди
Мобилен Overdischarge Напон
2.8 v/cell
Испуштање на критичниот Напон
28.0 v
Циклус На Животот
1000 пати
Безбедност тест
Ниту првото ,Ниту експлозија
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност тест
Needling безбедност тест
130 C висока Температура безбедност тест
Тежина
4.5 кг
Големина
75*110*390mm
Одговара мото моќ
Помалку 540w (Погоден Wattage на Мотор : од 250 Вати да 540 Вати предложи.)
Работна Температура
0 C—45 C
-20 C-65 C
Задржување на полнење
>95%
Сертификат
CE,УЛ,ROSH,UN38.3,MSDS
Примена
E-велосипед,E-мото,E-скутер
Гаранција
Една година
36 V 15 AH 500 W Li-Po /Li-ion Batterywith Тенок Алуминиум Случај,BMS и Полначот :
Делови се вклучени :
1. Литиум Батерија со тенок Алуминиум случај
2. Вграден-во BMS одбор
3. Полначот (42.0 V 2.0 100-240 V 50/60 HZ САД ,ЕУ,велика БРИТАНИЈА,АУ ПРИКЛУЧОК)
Оваа батеријата може да се вклопи во овие моторни колекции и така натаму 36 V 350 W BAFANG Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции 36 V 500 W BAFANG Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции 36 V 1000 W BAFANG BBS02 Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции TONGSHENG TSDZ2 36 V 500 W Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции TONGSHENG TSDZ2 36 V 350 W Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции
Оваа батерија може да се наплаќаат на сите мобилни телефони ,PDA ,PSP,Таблет и така натаму
Не се потопи батеријата во вода или seawater, и чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако тоа стои страна.

Карактеристики на понудата

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
Riskcell
Капацитет:
15ah
Одговара мото моќ:
Помалку 540w
Големина:
75*110*390mm
Клетка:
3.7 v 2600mah ќелија
Примена:
електричен велосипед батеријата|ebike батеријата|Електричен Велосипед на Батеријата
функција 1:
36V 1000w 8fun bafang bbs01 моторни батеријата
функцијата 2:
36V 750w 8fun bafang bbs02 моторни батеријата
Функција 3:
bafang 8fun bbshd bbs03 моторни батеријата
Функцијата 4:
tsdz2 моторни батеријата
is_customized:
yes

Слични понуди

36V 20AH електричен велосипед батеријата велосипед литиум батерија задните преградата за батеријата со Алуминиумски домување опашка светлина 42v полнач
 • Неодамнешно

36V 20AH електричен велосипед батеријата велосипед литиум батерија задните преградата за батеријата со Алуминиумски домување опашка светлина 42v полнач

DEN 15600.00

36 V 20 AH електричен велосипед батеријата велосипед литиум батерија задните преградата за батеријатасо Алуминиумски домување опашка светлина 42v полначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се состојат од 1...

Без даноци Висок Квалитет 24V 30AH Сребро Риба Батерија Li-ion Батерија 24V E-велосипед на Батеријата со USB Порта За Samsung мобилен
 • Неодамнешно

Без даноци Висок Квалитет 24V 30AH Сребро Риба Батерија Li-ion Батерија 24V E-велосипед на Батеријата со USB Порта За Samsung мобилен

DEN 20400.00

Карактеристики : Добри вести : Бесплатен превозот и Слободни customes даноци,не ви плати ништо ,заштедите повеќе пари ,само да го направи тоа електричен велосипед батеријата,ebike батеријата,електричен велосипед на батеријатаБатеријата Модел2430Напон24 VКапацитет : 30 AHТип : 3.7 v 3 C 18650 ќелијаИзвор Отпор40ПолнењеНачин на полнењеCC / CVСтандард на наполнетост на Тековната2 AМакс...

ConhisMotor Ebike 5A Литиум Батерија Полнач За 48V Електричен Велосипед Батеријата 54.6 V Излезниот Напон 100-240V Влезен Напон
 • Неодамнешно

ConhisMotor Ebike 5A Литиум Батерија Полнач За 48V Електричен Велосипед Батеријата 54.6 V Излезниот Напон 100-240V Влезен Напон

DEN 2832.00

Ebike 54.6 V 5 A Брз Полнач За 48 V LiPo / Литиум БатеријаСпецификација : Влезен Напон : 110 V и 220 V switchable 50 / 60 Hz (Universal за земји во светот)Влезен Приклучок : Ќе биде компатибилен со вашата земјаИзлезен Напон : 54.6 V (за 13 серија 48 V LiPo Батерија се користи)Излезна Струја : 5 AПолнење на Владата : CCCVАлуминиум Случај со добри топлина тонеСупер Ладење ВентилаторГолемина : 189*95*55ммТежина : 965gВисок КвалитетИнтелигентни ПолначСертификат : CE, FCC, УЛПолнење Порта Plug Опции : A : Топ Приклучок (1+,2)Б : Топ Приклучок (1+,3)C : РКА Приклучок (Централна +, Круг )D : DC Приклучок (Централна +, Круг )E : 3prong Приклучок (N+, L)Ве молиме наведете тип на полнење порта (Топови / РКА / DC / 3prong приклучок) кога ќе ја поставите вашата цел.Користење На Упатството : 1...

48V 12AH 1000w Литиум Батерија се користи за Panasonic мобилен Електричен Велосипед e-велосипед Li-ion Батерија со BMS и 2A полначот бесплатен превозот
 • Неодамнешно

48V 12AH 1000w Литиум Батерија се користи за Panasonic мобилен Електричен Велосипед e-велосипед Li-ion Батерија со BMS и 2A полначот бесплатен превозот

DEN 16224.00

48 V 12 AH 1000w Литиум Батерија се користи за Panasonic 2900mah мобилен Електричен Велосипед eвелосипед Liion Батерија со BMS и 2 A полначот бесплатен превозотЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации...

Без даноци Нов Стил 36v 500w сребро риба ebike батеријата 36v 12ah li-ion батеријата со USB порт
 • Неодамнешно

Без даноци Нов Стил 36v 500w сребро риба ebike батеријата 36v 12ah li-ion батеријата со USB порт

DEN 12730.00 24960.00

Карактеристики : Добри вести : Бесплатен превозот и Слободни customes даноци,не ви плати ништо ,заштедите повеќе пари ,само да го направи тоаБатеријата Модел3612Напон36 VКапацитет : 12 AHТип : 3.7 v 3 C 18650 ќелијаИзвор Отпор40ПолнењеНачин на полнењеCC / CVСтандард на наполнетост на Тековната2 AМакс...

ЕУ не НИ данок 2000W 48V 25AH електричен велосипед Литиум батерија 48V 25AH Скутер батеријата со 50A BMS 2A Полначот бесплатен превозот
 • Неодамнешно

ЕУ не НИ данок 2000W 48V 25AH електричен велосипед Литиум батерија 48V 25AH Скутер батеријата со 50A BMS 2A Полначот бесплатен превозот

DEN 21024.00

ЕУ не НИ данок 2000 W 48 V 25 AH електричен велосипед батеријата 48 V 25 AH eскутер употреба на батеријата 3.7 V 2.5 АХ 18650 мобилен 50 A BMS со 2 A ПолначНапомена : Оваа батеријата може да се користи за 48 V 200 W2000 W моторако ви треба брз полнач,ве молиме контактирајте со нас!Делови се вклучени : 1.48 v 25ah Литиум Батерија со пвц случај,50 A BMS Изграден во2.54.6 V 2 A Полначот (Со ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU AC Полнач plug ние може да понуди )Литиум батерија спецификација : Батеријата Модел : 48 V 25 AhНоминалниот Капацитет (AH) : 25ahНоминален Напон (V) : 48 VМобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 40mΩМобилен Спецификација : 3.7 V 2.5 АХ 18650 ЌелијаЖивотен циклус : повеќе од 800 циклусиБатеријата Големина : 250*190*70mmБатеријата Тежина : Околу 6.5 килограмиПолнење : Начин на полнење : CC / CVСтандард наплатат Струја : 2 AМаксимален непрекинат наплатат струја : 5 AПолнење критичниот Напон : 54.6 VМобилен Overcharge заштита Напон : 4.2 VПолнење Температура Опсег : 0 45°CПразнење : Макс Постојано Испуштање Струја : 50 AВрв за Испуштање Струја : 100 AИспуштање на критичниот Напон : 39 + / 1 VМобилен Overdisharge заштита Напон : 2.8 VИспуштање Температура Опсег : 20 60°CБезбедност Тест : Краток Спој Безбедност ТестOvercharge Безбедност ТестЗдроби Безбедност Тест Не оган, Нема експлозијаПотреба Од Безбедносни ТестИстиснување Безбедност ТестВисока Температура Безбедност ТестАпликации : ·Електрични Возила, како што се Eвелосипед, Eскутери, голф автомобил, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички ·Електрични чамци, како што се контрола рибарски чамец ·Роботи за индустрии и воени ·Remote data transfer system ·Сателитска комуникација станица ·Онекипаж на авиони ·Моќ алатки, како што се дупчење, сечење и полирање алатки ·Моќ снабдувач за системите за Обука, како што се Торпедо Тренер За Испуштање порта : Ние нудиме на овие празнење порта како што следува.

Електричен Велосипед батеријата 36V 10AH 500W сребро риба Батеријата 36 V 10AH Литиум батерија со 15A BMS 42V 2A Држачи за Слободни царински такса
 • Неодамнешно

Електричен Велосипед батеријата 36V 10AH 500W сребро риба Батеријата 36 V 10AH Литиум батерија со 15A BMS 42V 2A Држачи за Слободни царински такса

DEN 9840.00

36 V електричен велосипед батеријата 36v 10ah 500 W сребро риба Батеријата 36v 10ah со 15 A BMS,42v 2 A Држачи за Слободни царински таксаНапомена : Оваа батеријата може да се користи за 36 V 200 W500 W моторДелови се вклучени : 1...

Ексклузивно 48V 11AH Црна, Сребрена Електричен Велосипед Li-ion Седиште Цевка Батеријата Со Тенок Алуминиум Случај BMS и 5A Брз Полнач
 • Неодамнешно

Ексклузивно 48V 11AH Црна, Сребрена Електричен Велосипед Li-ion Седиште Цевка Батеријата Со Тенок Алуминиум Случај BMS и 5A Брз Полнач

DEN 11040.00

Hallo Motor Ebike Liion Батерија 48 V 11 AH Батеријата Со Тенок Алуминиум Случај,Изграденаво BMS и 5 A Брз ПолначДелови Вклучени 48 V 11 AH LiPo Батерија со Тенок Алуминиум Случај (Седиште Цевка Тип на Дното Празнење на Батеријата) Дното на Испуштање на Приклучок+Кабел Лизгачки Бар за одредување 54.6 V 5 A Брз Полнач во Алуминиумско Случај ЗабелешкиНе го користете или полнење на батеријата под висока температура.Не предизвикувајте краток спој на позитивниот (+) и негативниот () крај на батеријата.Не се потопи батеријата во вода и киселост течности, или дозволуваат тоа да се навлажни.Батеријата треба да бидат подредени во чиста, сува околност и обвинет за да се полни со полнач на секои два месеци, кога не се користи за долго време.Ве молиме полнење на батеријата преку користење на посебни држачи.Не дозволувајте им на батеријата во близина на оган.Не расклопување на батеријата.ГаранцијаОбјектот има една година гаранција...

36v 10ah Батеријата 500w Ebike Батеријата 36v Со 42v 2a Полнач,15a Bms Литиум Скутер Батеријата 36v Електричен Велосипед Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

36v 10ah Батеријата 500w Ebike Батеријата 36v Со 42v 2a Полнач,15a Bms Литиум Скутер Батеријата 36v Електричен Велосипед Бесплатен Превозот

DEN 11424.00

36v 10ah Батеријата 500w Ebike Батеријата 36v Со 42v 2a полнач,15a BMS Литиум Скутер Батеријата 36v Electric Bicycle Бесплатен Превозот​Литиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1...

Триаголник стил 51.8 V 1000W електричен велосипед батеријата 52v 30ah за Samsung мобилен електричен велосипед батеријата 51.8 v литиум јонска батерија
 • Неодамнешно

Триаголник стил 51.8 V 1000W електричен велосипед батеријата 52v 30ah за Samsung мобилен електричен велосипед батеријата 51.8 v литиум јонска батерија

DEN 27264.00

Триаголник стил 51.8 V 1000 W електричен велосипед батеријата 52v 30ahfor Samsung мобилен 3000mah електричен велосипед батеријата 51.8 v литиум јонска батеријаЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...

ConhisMotor 42V 5A Електричен Велосипед Li-Po Батерија Брз Полнач за 36V Литиум Li-ion Ebike Батеријата 100-240V Влезен Напон
 • Неодамнешно

ConhisMotor 42V 5A Електричен Велосипед Li-Po Батерија Брз Полнач за 36V Литиум Li-ion Ebike Батеријата 100-240V Влезен Напон

DEN 2832.00

Ebike 42 V 5 A Брз Полнач За 36 V LiPo / Литиум БатеријаСпецификација : Влезен Напон : 110 V и 220 V switchable 50 / 60 Hz (Universal за земји во светот)Влезен Приклучок : Ќе биде компатибилен со вашата земјаИзлезен Напон : 42 V (за 10 серија 36 V LiPo Батерија се користи)Излезна Струја : 5 AПолнење на Владата : CCCVАлуминиум Случај со добри топлина тонеСупер Ладење ВентилаторГолемина : 189*95*55ммТежина : 965gВисок КвалитетИнтелигентни ПолначСертификат : CE, FCC, УЛПолнење Порта Plug Опции : A : Топ Приклучок (1+,2)Б : Топ Приклучок (1+,3)C : РКА Приклучок (Централна +, Круг )D : DC Приклучок (Централна +, Круг )E : 3prong Приклучок (N+, L)Ве молиме наведете тип на полнење порта (Топови / РКА / DC / 3prong приклучок) кога ќе ја поставите вашата цел.Користење На Упатството : 1...

48V 15.4 АХ Електричен Велосипед Задните Превозникот Li-ion Батерија За OEM18650-H22P Ќелија Со Рамен Алуминиум Случај 5A Полнач и BMS
 • Неодамнешно

48V 15.4 АХ Електричен Велосипед Задните Превозникот Li-ion Батерија За OEM18650-H22P Ќелија Со Рамен Алуминиум Случај 5A Полнач и BMS

DEN 15264.00

48 V 15.4 AH Liion Батерија ( Hallo Motor OEM18650H22 P 10 A 3 C со Рамен Алуминиум Случај, BMS, 5 A Брз Полнач)Делови Вклучени48 V 15.4 AH Liion Батерија со Рамен Алуминиум Случај (со Андерсон Полнење Пристаниште)Вграденво BMS ОдборИспуштање Cable (поврзување на батеријата на вашиот контролер)5 A Висок Квалитет Брз ПолначЗабелешкиНе го користете или полнење на батеријата под висока температура.Не предизвикувајте краток спој на позитивниот (+) и негативниот () крај на батеријата.Не се потопи батеријата во вода и киселост течности, или дозволуваат тоа да се навлажни.Батеријата треба да бидат подредени во чиста, сува околност и обвинет за да се полни со полнач на секои два месеци, кога не се користи за долго време.Ве молиме полнење на батеријата преку користење на посебни држачи.Не дозволувајте им на батеријата во близина на оган.Не расклопување на батеријата.ГаранцијаОбјектот има една година гаранција...

Бесплатни пие E-велосипед надолу цевка батеријата со USB 10Ah 36V Електричен Велосипед батеријата за Bafang/8fun 500W моторни 36V литиум батерија
 • Неодамнешно

Бесплатни пие E-велосипед надолу цевка батеријата со USB 10Ah 36V Електричен Велосипед батеријата за Bafang/8fun 500W моторни 36V литиум батерија

DEN 10560.00

Бесплатен превозот Eвелосипед надолу цевка батеријата со USB 10 Ah 36 V Електричен Велосипедбатерија за Bafang / 8fun 500 W моторни 36 V литиум батерија+2 A полначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1 ...

Бесплатни царина Триаголник 72v 18ah li-ion батерија 72v 18ah ebike батеријата 72v 1500w електричен велосипед батерија за електрична велосипед
 • Неодамнешно

Бесплатни царина Триаголник 72v 18ah li-ion батерија 72v 18ah ebike батеријата 72v 1500w електричен велосипед батерија за електрична велосипед

DEN 22944.00

Бесплатни царина Триаголник 72v 18ah liion батерија 72v 18ah ebike батеријата 72v 1500w електричен велосипед батерија за електрична велосипедЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1.72 v 20ah Литиум Батерија со пвц случај,50 A BMS Изграден во2.84 V 2.0 Полнач или 5a полначот (Со ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU AC Полнач plug ние може да понуди )Спецификација На ПроизводотБатеријата Модел72v 17.5 ахНоминален Напон (V)72vНоминалниот Капацитет (AH)17.5 ахИзвор Отпор (mΩ)околу 40Мобилен Спецификација3.7 V 2.5 АХМобилен Комбинација7паралелно 20серијаМобилен Големина18650Мобилен Количина (паралелно*серија)140pcsИспуштање Исклучување Напон (V)60+ / 1 VПолнење Исклучување Напон (V)84vНоминална Испуштање Струја (A)30 Aмоментален Максимум Испуштање Струја (A)90 AМаксимален Непрекинат Испуштање Струја (A)30 AМаксимален Непрекинат Наплатат Струја (A)5 AПолнење На ЧекањеCCCVСтандард Наплатат Струја (A)15 AПолнење Време под Стандард Наплатат Струја11hoursБрзо Полнење Струја (A)5 AПолнење Време под Брзо Полнење Тековната4hoursПолнење Температура Опсег2055°CМобилен Големина (L*W*T ) Големина : 50*70*90*200*310*350mmБатеријата ТежинаЗа 7 KGБатеријата1500 WФункција : 1...

Топла продажба 36V 12AH Електричен Велосипед батеријата 500W Литиум E-Велосипед Батеријата со ПВЦ случај 15A BMS 42V 2A полначот Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Топла продажба 36V 12AH Електричен Велосипед батеријата 500W Литиум E-Велосипед Батеријата со ПВЦ случај 15A BMS 42V 2A полначот Бесплатен превозот

DEN 10320.00

Топла продажба 36 V 12 AH Електричен Велосипед батеријата 500 W Литиум EВелосипед на Батеријатасо ПВЦ случај 15 A BMS 42 V 2 A полначот Бесплатен превозотЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...

Висок квалитет на електричен велосипед батеријата 36V 13Ah задните рек ebike батеријата
 • Неодамнешно

Висок квалитет на електричен велосипед батеријата 36V 13Ah задните рек ebike батеријата

DEN 13824.00

Висок квалитет на електричен велосипед батеријата 36 V 13 Ah задните рек ebike батеријатаЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...

ЕУ не НИ данок 48v 14ah надолу цевка e-велосипед батеријата пакет со 2A полначот ues за Sanyo мобилен 48v 750W моторни 8fun bafang мотор
 • Неодамнешно

ЕУ не НИ данок 48v 14ah надолу цевка e-велосипед батеријата пакет со 2A полначот ues за Sanyo мобилен 48v 750W моторни 8fun bafang мотор

DEN 15120.00

ЕУ не НИ данок 48v 14ah надолу цевка eвелосипед батеријата пакет со 2 A полначот ues за Sanyo 3500mah мобилен 48v 750 W моторни 8fun bafang моторЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1...

36V 24.2 АХ E-велосипед Задните Рек Li-ion Батерија За OEM18650-H22P Ќелија со Рамен Алуминиум Случај 5A Полнач и BMS
 • Неодамнешно

36V 24.2 АХ E-велосипед Задните Рек Li-ion Батерија За OEM18650-H22P Ќелија со Рамен Алуминиум Случај 5A Полнач и BMS

DEN 16944.00

36 V 24.2 AH Liion Батерија ( Hallo Motor OEM18650H22 P 10 A 3 C со Рамен Алуминиум Случај, BMS, 5 A Брз Полнач)Делови Вклучени36 V 24.2 AH Liion Батерија со Рамен Алуминиум Случај (со Андерсон Полнење Пристаниште)Вграденво BMS ОдборИспуштање Cable (поврзување на батеријата на вашиот контролер)5 A Висок Квалитет Брз ПолначЗабелешкиНе го користете или полнење на батеријата под висока температура.Не предизвикувајте краток спој на позитивниот (+) и негативниот () крај на батеријата.Не се потопи батеријата во вода и киселост течности, или дозволуваат тоа да се навлажни.Батеријата треба да бидат подредени во чиста, сува околност и обвинет за да се полни со полнач на секои два месеци, кога не се користи за долго време.Ве молиме полнење на батеријата преку користење на посебни држачи.Не дозволувајте им на батеријата во близина на оган.Не расклопување на батеријата.ГаранцијаОбјектот има една година гаранција...

Бесплатен превозот 36v 8ah електричен велосипед литиум батерија пакет за електричен велосипед и 350w и 500w ebike батеријата
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 36v 8ah електричен велосипед литиум батерија пакет за електричен велосипед и 350w и 500w ebike батеријата

DEN 9840.00

Бесплатен превозот 36v 8ah електричен велосипед литиум батерија пакет за електричен велосипеди 350w и 500w ebike батеријатаЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...