• Неодамнешно
TNUKK 23.62Златна свила вез thangka exorcism богатство kf Буда во Тибет и Nepa

TNUKK 23.62Златна свила вез thangka exorcism богатство kf Буда во Тибет и Nepa

DEN 599.00
DEN 767.52
-22 %
Достапно

Количина на стоки


добредојдовте во мојата продавница
Висина 60 cm Долги 40 см
Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакување
Материјали од свила платно
Состојба Добра состојба
Потекло Кина

Карактеристики на понудата

Тема:
Будизмот
Стил:
Традиционален Кинески
Бренд Име:
Tnukk
Материјал:
Текстилна & Ткаенина

Слични понуди

1000pcs 25мм Пеперутка Мешани Дрво Копчиња Стара Шик Embellishments За Cardmaking Scrapbooking Занаети
 • Неодамнешно

1000pcs 25мм Пеперутка Мешани Дрво Копчиња Стара Шик Embellishments За Cardmaking Scrapbooking Занаети

DEN 1103.52

Бесплатен Превозот!200pcs / многу 15mm Мулти Дрвени Копчиња 4 Дупки за Шиење Бебе Фенси Копчето За Scrapbooking DIY Занаети $5.99 бесплатен Превозот!500pcs 13x15mm Симпатична Глувчето Цртан филм Копчиња 2дупка за Шиење Копчиња Мулти Бои За Scrapbooking $7.99 Бесплатен Превозот!1000pcs / многу 16*13mm Бебе Цртан филм Копчиња Пеперутка Форма Копчето Пластичен Прибор за Шиење Копчето За Scrapbooking $12.99 Бесплатен Превозот!1000 Pcs / многу 6mm Мини Мали Смола Копчиња Во Црвениот Круг за Шиење Копчето За Scrapbooking Embellishments $6.99 200pcs / многу 15.0 mm Деца' Дрво Копчиња Пеперутка Насликани Копчиња Со 2 Дупки За Scrapbooking Украси&Занаети $5.99 Ново! 100pcs Антички Стил Светло Кафеава 23mm Круг Дрво Копчиња за Шиење Копчето Со 9 Дупки За Scrapbooking Облека, Додатоци $7.99 3pcs / многу 4.5 cm*1yard / pc рачно изработени Износени Burlap Лента Намали За Свадба Декорација Burlap Цвет Лента Природни $7.99 300pcs / многу 12 X13mm Бисер Бели Сјајна Срцето Смола Копчиња 2 Дупки Бебе Шиење Додатоци Scrapbooking Cardmaking Embellishments $7.991000pcs Стара Шик Дрво Пеперутка Копчиња М aterial 100% дрво Големина Приближно : 25мм Боја Мешани фотографии Квантитетот ќе се 1000pcs на овој објект во листата цена...

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм
 • Неодамнешно

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм

DEN 732.00 938.40

добредојдовте во мојата продавницаГолеминаВисина 35 инчи Долго 24 инченВисина 90 cm Долги 60 смТежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

Свадба Подарок Злато Луксузни Елени Фигурини Прекрасна Роденденски Подарок Украс Креативни Hom Декорација 1 Парче Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Свадба Подарок Злато Луксузни Елени Фигурини Прекрасна Роденденски Подарок Украс Креативни Hom Декорација 1 Парче Бесплатен Превозот

DEN 1098.00 1291.20

Свадба Подарок Злато Луксузни Елени Фигурини Прекрасна Роденденски Подарок Украс Креативни Hom Декорација 1 Парче Бесплатен ПревозотБоја : Злато, Сребро.Висина : Околу 30 смТежина : Околу 1,5 кг / setМатеријал : СмолаПратката, вклучувајќи : 1 Парче 1 Сет ( 2 дел) * Елени смола фигуриниПревозот Бесплатен превозот од Кина Пост Eпакет ...

Елаборат Кинески Класичната Бронза Антички Колекција Коњ подготвени Вагон Статуа
 • Неодамнешно

Елаборат Кинески Класичната Бронза Антички Колекција Коњ подготвени Вагон Статуа

DEN 4272.00 4799.52

материјал високо ширина тежина бронза 24 cm 9.45 инчи 29 cm 11.42 инчи 1350g2.97 фунти рунда ОбјектСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

Исклучителна Кинески античките месинг слон статуа шупливи-out censer темјан режач
 • Неодамнешно

Исклучителна Кинески античките месинг слон статуа шупливи-out censer темјан режач

DEN 2990.00 3359.52

Големина : Висока : 14 См * / 5.5 инчи Ширина : 14 см * / 5.5 инчи Една рунда ОбјектСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови буда дијаграм /8898
 • Неодамнешно

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови буда дијаграм /8898

DEN 748.00 959.52

добредојдовте во мојата продавницаГолемина Ширина : 600mm 23.62" Height : 900mm 35.46'Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

4 Парчиња Слатки Мали Буда Статуа На Монахот Figurine TathagataIndia Јога Mandala Чај Милениче Смола Занаети Декоративни Смола Украси Мито
 • Неодамнешно

4 Парчиња Слатки Мали Буда Статуа На Монахот Figurine TathagataIndia Јога Mandala Чај Милениче Смола Занаети Декоративни Смола Украси Мито

DEN 616.00 963.36

Материјал : Смола Големина : 6x4 Cm (2.36x1.57 Инчи) Стил : Мода Симпатична Тежина : 1 парчиња 80g Пакување : 4 Парчиња Пакет : Пена Образец + Картонски КутииПредност : 1.Екопријателски,исклучителна Изведба.2.Тоа може да го користите за Роденден подароци,Партија подароци,подароци за пријател,роднини,љубовници.3.Тт е, исто така, може да се користат за домашна derecoration.4.Тт е добар figurine за одржување на меморија.

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија Реквизити
 • Неодамнешно

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија Реквизити

DEN 749.00 1152.00

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија РеквизитиМатеријал : Дрво Боја : Како на сликата покажува Големина : Стил 1 : 17*11*2 см (1cm=0.3937 инчи) Стил 2 : 17*14*2 cm Пакување : 1piece / пакет Функција : Детска Соба Декорација Забелешка : Бидејќи производот е чисто се рачно изработени, а некои поради материјални причини нормалното производство на мали недостатоци (ако ум, да не цел)Превозот Услови Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail на САД,ЕУ,Азија,и друга земја.Времето за испорака е околу 735 дена.DHL , UPSот , ТНТ , FEDEX , EMS се исто така достапни кога ќе плаќате дополнителни товар...

8cm Стои бело вештачко Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија Brithday
 • Неодамнешно

8cm Стои бело вештачко Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија Brithday

DEN 410.00 410.40

Висина 8cm Стои бела Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија BrithdayОваа опис на производот е направен од Вештачко дрво, не се цврсто дрво...

TNUKK Антички колекција Антички Бронза Месинг Teapot Среќа Змеј рака тенџере со литургија лонец лонец на пари храбри.
 • Неодамнешно

TNUKK Антички колекција Антички Бронза Месинг Teapot Среќа Змеј рака тенџере со литургија лонец лонец на пари храбри.

DEN 4492.00 5759.52

добредојдовте на мојот sho стр Име : Антички месинг украси fulushou Големина : големи 18 см, х 8 см, x 20 см Труба 15cm x6cm x 14cm Материјал : чист бакар Seiko

Смола занаети, ретро камера Европа и сад носталгични камера снимање реквизити кафе украси, десктоп Декорација(A292)
 • Неодамнешно

Смола занаети, ретро камера Европа и сад носталгични камера снимање реквизити кафе украси, десктоп Декорација(A292)

DEN 657.60

answer : ___________________________ note : Мали стоки мини стокаМатеријал : СмолаРетро носталгијаКревка стокиГолемина може да бидат пристрасниАко постои тарифа, тоа ќе биде платена од страна на клиентот.големина : 14×9×9cm

Европски стил декорација на современото живеење соба Дома Мебел облека продавница модел на меки декорација креативни метал оркестарот
 • Неодамнешно

Европски стил декорација на современото живеење соба Дома Мебел облека продавница модел на меки декорација креативни метал оркестарот

DEN 7632.00

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТТочка Име : легури electroplating моделОбјектот Материјал : алуминиум electroplatingБоја : како на сликите покажуваатПроизвод процес : 100% рачно изработениКарактеристики : 1...

6cm Фацетирани Кристална Топка Фенг Шуи Paperweight Декоративни Стакло Топката Сјајна Роденден Подароци Дома Декорација Додатоци
 • Неодамнешно

6cm Фацетирани Кристална Топка Фенг Шуи Paperweight Декоративни Стакло Топката Сјајна Роденден Подароци Дома Декорација Додатоци

DEN 398.00 568.80

Производи Препорака : Име На Производ : 6cm Фацетирани Кристална Топка Фенг Шуи Paperweight Декоративни Стакло Топката Сјајна Роденден Подароци Дома Декорација ДодатоциОпис На Производот : 1.Материјал : K9 Кристал 2.Тежина : Околу 250g 3.Големина : Кол...

Бесплатен Превозот! 12pcs/многу Нови Дизајн Смола Животинско Мини Симпатична Смола Животните се Погледне Нагоре во Небото За Надеж и Среќа Подарок A1015
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 12pcs/многу Нови Дизајн Смола Животинско Мини Симпатична Смола Животните се Погледне Нагоре во Небото За Надеж и Среќа Подарок A1015

DEN 1113.00 1171.20

Р esin Животинско 12pcs / многу, мешани дизајниСекој подарок Кутија за пакување, со шарени слика налепница надвор.Големина : 5cmПрекрасна смола животно, 12 Мешани дизајни, Топла продажба, Убава Декорација во домот.Напомена : MOQ $ 15 за мешан предмети, ние не прифаќаме било каква цел подолу $ 15.Рок на плаќање : Ве молиме бидете сигурни дека ќе се расчисти исплата во рок од 7 дена по поставување на цел, јас mmediate плаќање е високо ценет.Испорака : Ние ќе ја испорача стоката во рок од 37days откако ќе поставување на цел, било итна наредба не се прифатливи од страна на продавачот.

Ретро Метал Градење Модел Декорација Златна Порта Мост Модел Бар Вино Кабинет Кафе Оркестарот
 • Неодамнешно

Ретро Метал Градење Модел Декорација Златна Порта Мост Модел Бар Вино Кабинет Кафе Оркестарот

DEN 490.00 521.28

Ретро метал градењето модели на златна порта мост модел бар вино кабинет кафе оркестарот метал антички бронза златна порта мостПроизводство Големина : мали : 18 * 2.5 * 6.5 СМ,Големи : 25 * 4 * 8.5 cm CMПроизвод Материјал : Алуминиум железо Производ тежина : мал : 100 G големи : 300 G Производ во боја : бронзени Производ стил : едноставен и ретро пакувањето на Производот : Виткање картон

50PCS/ МНОГУ рачно изработени од Пластика ABS занаети Мини царска круна модел имитација производи додатоци злато феникс круна подарок DIY033
 • Неодамнешно

50PCS/ МНОГУ рачно изработени од Пластика ABS занаети Мини царска круна модел имитација производи додатоци злато феникс круна подарок DIY033

DEN 431.52

50 PCS / МНОГУ рачно изработени од Пластика ABS занаети Мини царска круна модел имитација производи додатоци злато феникс круна подарок #DIY033 Производ : феникс круна Материјал : ABS Пакет : 50 компјутери / многу со Opp Кеси Бои : 2 бои ( 25 парчиња од секоја боја / многу ) Други : повеќе различни производи може да се најде во нашата продавница.

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм
 • Неодамнешно

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм

DEN 732.00 938.40

добредојдовте во мојата продавницаГолеминаШирина : 600mm 23.62" Height : 900mm 35.46'Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети
 • Неодамнешно

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети

DEN 375.00 441.60

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети1) Зачувам е безбедно за купувачи и продавачи, ние recommond можете да изберете Зачувам,таа го поддржува Кредитна картичка,Moneybookers,Виза,Мастеркард,Western union итн.2) Ако ви треба да се користи "други" плаќање ве молиме контактирајте со нас преку email или порака.3) Испорака откако ќе стигнат до пари1)Чекори : Proforma фактура>T / T & L / C > Производство >превозот>услуга по продажбата2) email : ни порака за да се добие нашата емејл адреса,1) препорачуваме стандардниот превозот метод наведени на страницатаНо, исто така, можете да изберете побрзо превозот метод,и превозот цена ќе се додаде...

Кристал автомобил модел, креативни кристал декоративни занаети, убава роденден и Божиќ подароци
 • Неодамнешно

Кристал автомобил модел, креативни кристал декоративни занаети, убава роденден и Божиќ подароци

DEN 912.00

Стилот 1 Стил 3 12.5 cm долги, 6.5 см широк, 4.3 см високСтилот 4 Стил 6 12.7 cm долги, 6.7 см широк, 5.3 cm висок Стил 7 Стил 12.5 10 cm долги, 6.5 см широк, 5 см висок Стил 11 Стил 12.5 15 cm долги, 5.3 cm широки, 5cm висока 1cm=0.01 m (1).Кога ќе го поставите цел,Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2 дена откако вашата уплата е завршен.(2).Ве молиме забележете дека поради разликата на секоја земја данок, некои стоки, поради големата вредност може да предизвикаат дополнителни даночни приходи, купувачот е одговорен за сите дополнителни увозни давачки, но кога ќе се прогласи за царинската вредност на стоката, да се прогласи вредност на стоката во разумен спектар, нека не произведуваат дополнителни давачки, со тоа и намалување на клиентите плаќаат(3).Стоката да пристигне во рацете на клиентите се должи на различни испорака можат да бидат различни, Меѓународни експрес испорака можеби ќе треба да се достигне 4 до 8 дена, како што се меѓународниот DHL express и ПРОЗОРЦИ, агенцијата За пратката може да потрае околу 15 до 20 дена пред дестинација може да се стигне до дестинацијата, како што се Холандија и Шведска пакет, од овие стоки се кршливи и лесно деформација, долго транзит време може да предизвика оштетување на стоката, со цел да се намали штетата стапка на стоки, ќе се даде приоритет на меѓународната експрес испорака(4).Посебни услови прашува : логистика задоцнување или стоки недостаток и изгубени предмети како што ситуација, предизвика стоката да стигне до рацете на корисниците беше одложен, ако овие услови ве молиме клиент разбирање, ние веднаш ќе ги извести...