• Неодамнешно
Елаборат Кина Jingdezhen порцелански рака сликарство кимоно жените стари ashtray тенџере ashtray

Елаборат Кина Jingdezhen порцелански рака сликарство кимоно жените стари ashtray тенџере ashtray

DEN 1409.00
DEN 1583.52
-11 %
Достапно

Количина на стоки

големина : 6.6 inchx 6.6 инчен x 2.2 инчен Тежина : 580g Една рунда Објект
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна. Сепак, за да се избегнат било какви потенцијални oversights, јас respectfully барање вашата поддршка ни помага да се направи оваа заемно задоволителен трансакција со темелно разгледување ставка опис и фотографии, и бара сите прашања ПРЕД ДА НАДДАВАЊЕ. Ве молиме Имајте предвид дека, големината и бојата застапеност се предмет на производство на варијанса и не може да биде точно. Исто така, наведуваат дека ги следи прилагодувањата може да се разликува од компјутер на компјутер и може да ја нарушат вистинските бои. Ве молиме да ги прочитате овие услови темелно пред ставање на вашата понуда.
Превозот
Сите предмети ќе биде предаден во рок од 24 деловни часа по приемот на плаќање . Тоа трае околу 1825 дена да брод за Името на Земјите. Односно : сад, Канада, Европа, Азија или на други места во светот. Ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било обичај задоцнување или данок. Причина е затоа што транзит време е многу зависеше и се обезбедени од страна на Поштенски Услуги (освен за време на викендите и празниците
Повратни информации
На негативни повратни информации ,спор и да се отвори случај се важни за нас. Јас сериозно се надевам дека ќе ме контактираат пред да преземе дејства.Јас ќе дадам се од себе да се направи сте задоволни.Јас сериозно се надевам дека ќе ја напушти позитивни повратни информации за мене.
Клиентите Задоволително не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.

Карактеристики на понудата

Стил:
Народната Уметност
Материјал:
Керамички & Глеѓ
Тема:
Луѓе
Употреба:
Декорација & Подарок

Слични понуди

Бесплатен Превозот! 12pcs/многу Нови Дизајн Смола Животинско Мини Симпатична Смола Животните се Погледне Нагоре во Небото За Надеж и Среќа Подарок A1015
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 12pcs/многу Нови Дизајн Смола Животинско Мини Симпатична Смола Животните се Погледне Нагоре во Небото За Надеж и Среќа Подарок A1015

DEN 1113.00 1171.20

Р esin Животинско 12pcs / многу, мешани дизајниСекој подарок Кутија за пакување, со шарени слика налепница надвор.Големина : 5cmПрекрасна смола животно, 12 Мешани дизајни, Топла продажба, Убава Декорација во домот.Напомена : MOQ $ 15 за мешан предмети, ние не прифаќаме било каква цел подолу $ 15.Рок на плаќање : Ве молиме бидете сигурни дека ќе се расчисти исплата во рок од 7 дена по поставување на цел, јас mmediate плаќање е високо ценет.Испорака : Ние ќе ја испорача стоката во рок од 37days откако ќе поставување на цел, било итна наредба не се прифатливи од страна на продавачот.

1000pcs 25мм Пеперутка Мешани Дрво Копчиња Стара Шик Embellishments За Cardmaking Scrapbooking Занаети
 • Неодамнешно

1000pcs 25мм Пеперутка Мешани Дрво Копчиња Стара Шик Embellishments За Cardmaking Scrapbooking Занаети

DEN 1103.52

Бесплатен Превозот!200pcs / многу 15mm Мулти Дрвени Копчиња 4 Дупки за Шиење Бебе Фенси Копчето За Scrapbooking DIY Занаети $5.99 бесплатен Превозот!500pcs 13x15mm Симпатична Глувчето Цртан филм Копчиња 2дупка за Шиење Копчиња Мулти Бои За Scrapbooking $7.99 Бесплатен Превозот!1000pcs / многу 16*13mm Бебе Цртан филм Копчиња Пеперутка Форма Копчето Пластичен Прибор за Шиење Копчето За Scrapbooking $12.99 Бесплатен Превозот!1000 Pcs / многу 6mm Мини Мали Смола Копчиња Во Црвениот Круг за Шиење Копчето За Scrapbooking Embellishments $6.99 200pcs / многу 15.0 mm Деца' Дрво Копчиња Пеперутка Насликани Копчиња Со 2 Дупки За Scrapbooking Украси&Занаети $5.99 Ново! 100pcs Антички Стил Светло Кафеава 23mm Круг Дрво Копчиња за Шиење Копчето Со 9 Дупки За Scrapbooking Облека, Додатоци $7.99 3pcs / многу 4.5 cm*1yard / pc рачно изработени Износени Burlap Лента Намали За Свадба Декорација Burlap Цвет Лента Природни $7.99 300pcs / многу 12 X13mm Бисер Бели Сјајна Срцето Смола Копчиња 2 Дупки Бебе Шиење Додатоци Scrapbooking Cardmaking Embellishments $7.991000pcs Стара Шик Дрво Пеперутка Копчиња М aterial 100% дрво Големина Приближно : 25мм Боја Мешани фотографии Квантитетот ќе се 1000pcs на овој објект во листата цена...

39*27mm Diy Занает Косата Додаток 20Pcs Мешани Рамен Грб Смола школки Cabochon сјај за diy боја декорација
 • Неодамнешно

39*27mm Diy Занает Косата Додаток 20Pcs Мешани Рамен Грб Смола школки Cabochon сјај за diy боја декорација

DEN 272.00 295.68

Производ Насловот Diy Занает Косата Додаток 20 Pcs Мешани Рамен Грб Смола Cabochon Gilitter Кучето Коски Менаџер препорачува & можеби Ќе сакатеНие сме фабриката , па ние ќе ги нудиме OEM и повеќе попуст за промет на големо клиенти.Можете да ги купуваат производите и ќе видите за промет на големо попуст, повеќе информациите кои можете да оставите порака до нас се Ограничени Супер се Справи да ги Додадете во вашата шопинг кошничка право сегаОпис на ПроизводотЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме споредете го со детали големини пред да ја купите !!!Ве молиме овозможи 12 CM се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме!Ако изберете по Случаен избор Боја,ќе испрати боја Случајно,ве молиме бидете сигурни дека тоа Производ СликаDiy Занает Косата Додаток 20 Pcs Мешани Рамен Грб Смола Cabochon Gilitter Кучето КоскиПовеќе Производи >> >> >>ЗемјаПревозот tiusЗабелешкаСАД714 дена≥20 дена, контактирајте со насАвстралија, Канада, Велика Британија1525 дена, soustiuss 30 дена≥30 дена, контактирајте со насФранција1528 дена, soustiuss 3035 дена≥35 дена, контактирајте со насРусија, Бразил, Шпанија2040 дена, soustiuss 4045 дена≥45 дена, контактирајте со насДруга земјаНормално 2530 дена за да стигнат до≥30 дена, контактирајте со насCustousr Servicer Работи Ti(Пекинг GMT+8 TiЗона)ПонеделникПетокСаботаНедела8.006.00 часотДенотДенотЗабелешка Ако имате било какви проблеми, пред да одам да се отвори расправа, или ја напуштат повратни информации, ве молиме контактирајте со нас прво и ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне, Ние ќе ви одговори на вашата порака и да го реши вашиот проблем побрзо во текот на работното време, не може да одговори на сабота,pls се разбере, ви благодариме! Секогаш ние ги испратите сите парцели со препорачана пошта, со следење на број, ви благодариме!*Овој образец е референца.

Јасно 14mm Octagonal Мушка Додатоци Кристал Лустерот Призми Делови Автомобил Дома Виси Оркестарот DIY Материјал Убавина Подарок
 • Неодамнешно

Јасно 14mm Octagonal Мушка Додатоци Кристал Лустерот Призми Делови Автомобил Дома Виси Оркестарот DIY Материјал Убавина Подарок

DEN 228.00 239.52

Име : Јасно 14mm Octagonal Мушка Додатоци Кристал Лустерот Призми Делови АвтомобилДома Виси Оркестарот DIY Материјал Убавина Подарок.Големина : 14mm / мушка.N.W...

Минијатурни имитација на Минг и Кинг мебел модели абонос дрво занаети украси злато Фиби фотелја фотелја мебел
 • Неодамнешно

Минијатурни имитација на Минг и Кинг мебел модели абонос дрво занаети украси злато Фиби фотелја фотелја мебел

DEN 8064.00

Абонос Палата чаирГолемина; чаир; 10 * 8 * 16 табели; 7.5 * 7.5 * 10 L * W * HПакување; НормаленМатеријал; абонос, злато ФибиМинијатурни мебел производи со користење на природни жолта ружино дрво, црвена сандаловина, ружино дрво, пилешко крило дрво и други вредни дрва, според антички мебел процесот на производство се очекува да се отвори една голема, отворена tenon, собранието, гравирање, мелење и други рачно изработени неколку процеси, се работи со големи мебел како tenon изградба...

Свадба Подарок Злато Луксузни Елени Фигурини Прекрасна Роденденски Подарок Украс Креативни Hom Декорација 1 Парче Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Свадба Подарок Злато Луксузни Елени Фигурини Прекрасна Роденденски Подарок Украс Креативни Hom Декорација 1 Парче Бесплатен Превозот

DEN 1098.00 1291.20

Свадба Подарок Злато Луксузни Елени Фигурини Прекрасна Роденденски Подарок Украс Креативни Hom Декорација 1 Парче Бесплатен ПревозотБоја : Злато, Сребро.Висина : Околу 30 смТежина : Околу 1,5 кг / setМатеријал : СмолаПратката, вклучувајќи : 1 Парче 1 Сет ( 2 дел) * Елени смола фигуриниПревозот Бесплатен превозот од Кина Пост Eпакет ...

Кристал автомобил модел, креативни кристал декоративни занаети, убава роденден и Божиќ подароци
 • Неодамнешно

Кристал автомобил модел, креативни кристал декоративни занаети, убава роденден и Божиќ подароци

DEN 912.00

Стилот 1 Стил 3 12.5 cm долги, 6.5 см широк, 4.3 см високСтилот 4 Стил 6 12.7 cm долги, 6.7 см широк, 5.3 cm висок Стил 7 Стил 12.5 10 cm долги, 6.5 см широк, 5 см висок Стил 11 Стил 12.5 15 cm долги, 5.3 cm широки, 5cm висока 1cm=0.01 m (1).Кога ќе го поставите цел,Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2 дена откако вашата уплата е завршен.(2).Ве молиме забележете дека поради разликата на секоја земја данок, некои стоки, поради големата вредност може да предизвикаат дополнителни даночни приходи, купувачот е одговорен за сите дополнителни увозни давачки, но кога ќе се прогласи за царинската вредност на стоката, да се прогласи вредност на стоката во разумен спектар, нека не произведуваат дополнителни давачки, со тоа и намалување на клиентите плаќаат(3).Стоката да пристигне во рацете на клиентите се должи на различни испорака можат да бидат различни, Меѓународни експрес испорака можеби ќе треба да се достигне 4 до 8 дена, како што се меѓународниот DHL express и ПРОЗОРЦИ, агенцијата За пратката може да потрае околу 15 до 20 дена пред дестинација може да се стигне до дестинацијата, како што се Холандија и Шведска пакет, од овие стоки се кршливи и лесно деформација, долго транзит време може да предизвика оштетување на стоката, со цел да се намали штетата стапка на стоки, ќе се даде приоритет на меѓународната експрес испорака(4).Посебни услови прашува : логистика задоцнување или стоки недостаток и изгубени предмети како што ситуација, предизвика стоката да стигне до рацете на корисниците беше одложен, ако овие услови ве молиме клиент разбирање, ние веднаш ќе ги извести...

Деликатна Кинески Зелен Глазура Порцелански Рачно Изработени Lotus Жаба Четка За Миење
 • Неодамнешно

Деликатна Кинески Зелен Глазура Порцелански Рачно Изработени Lotus Жаба Четка За Миење

DEN 1281.00 1439.52

Продавачот Забелешки : "Состојба : Совршена големина : Lx W 141x52mm тежина : 228g" Примарен Материјал : Порцелански Регионот на Потекло : Кина Една рунда ОбјектСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети
 • Неодамнешно

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети

DEN 375.00 441.60

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети1) Зачувам е безбедно за купувачи и продавачи, ние recommond можете да изберете Зачувам,таа го поддржува Кредитна картичка,Moneybookers,Виза,Мастеркард,Western union итн.2) Ако ви треба да се користи "други" плаќање ве молиме контактирајте со нас преку email или порака.3) Испорака откако ќе стигнат до пари1)Чекори : Proforma фактура>T / T & L / C > Производство >превозот>услуга по продажбата2) email : ни порака за да се добие нашата емејл адреса,1) препорачуваме стандардниот превозот метод наведени на страницатаНо, исто така, можете да изберете побрзо превозот метод,и превозот цена ќе се додаде...

TNUKK Златна светлина, Тибет и Непал kuan Јин thangka exorcism мир и богатство/1888 година
 • Неодамнешно

TNUKK Златна светлина, Тибет и Непал kuan Јин thangka exorcism мир и богатство/1888 година

DEN 744.00 954.24

добредојдовте во мојата продавницаГолемина Ширина : 600mm 23.62" Height : 900mm 35.46'Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

ЏИЈА-GUI ЛУО Boxwood резба дома украсни орнаменти статуа автомобил декорација роденденски подарок Кинески Буда
 • Неодамнешно

ЏИЈА-GUI ЛУО Boxwood резба дома украсни орнаменти статуа автомобил декорација роденденски подарок Кинески Буда

DEN 936.00 1248.00

Име на производ : Кинески Буда Материјал : Boxwood Големина : 6.8 CM*4.5 CM Користи : дома дневна соба вино кабинет украсни орнаменти Резба одржување : 1, висока температура изложувањето на сонце може да направи дрвен оштетени, за да биде беспомошна, тоа е лесно да се скрши.Затворен, ќе се чуваат и во влажна средина, спречување на времетоколиба...

TNUKK 23.62Златна свила вез thangka exorcism богатство kf Буда во Тибет и Nepa
 • Неодамнешно

TNUKK 23.62Златна свила вез thangka exorcism богатство kf Буда во Тибет и Nepa

DEN 599.00 767.52

добредојдовте во мојата продавницаВисина 60 cm Долги 40 смТежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

TNUKK НОВИОТ Кинески Антички колекција на Thangka везови Зелена Tara дијаграм 60x90cm
 • Неодамнешно

TNUKK НОВИОТ Кинески Антички колекција на Thangka везови Зелена Tara дијаграм 60x90cm

DEN 782.00 1002.24

добредојдовте во мојата продавницаГолеминаВисина 35 инчи Долго 24 инченВисина 90 cm Долги 60 смТежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

вештачки овци пластични&furs бела коза големи 23x20cm модел занаетите проп дома декорација подарок d2752
 • Неодамнешно

вештачки овци пластични&furs бела коза големи 23x20cm модел занаетите проп дома декорација подарок d2752

DEN 1272.00 2399.52

Прво,ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно, ако висат надвор од нашата продавница.имаме многу различни серии на играчки,и ние мора да понуди најдобра цена и со најдобар квалитет.Материјал : внатрешната структура пластични садовинадвор структура fursвистински објект слики што се следниве :

ERMAKOVA Метал Занаети Американската Империја Модел Изградба на Статуа Метал Империја Figurine Home Office Десктоп Оркестарот Подарок (Бронза)
 • Неодамнешно

ERMAKOVA Метал Занаети Американската Империја Модел Изградба на Статуа Метал Империја Figurine Home Office Десктоп Оркестарот Подарок (Бронза)

DEN 434.00 511.20

Тема : Империја моделНето Тежина : 0.2 кг / pc(S)0.25 кг / pc(М)Големина : 6.5 см(L)*5cm(W)*18cm(H) / 2.5"*1.9"*7"(S)7cm(L)*5.5 cm(W)*22cm(H) / 2.7"*2.1"*8.6"(M)Боја : Антички БронзаМатеријал : АлуминиумскиКарактеристики : 1...

8cm Стои бело вештачко Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија Brithday
 • Неодамнешно

8cm Стои бело вештачко Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија Brithday

DEN 410.00 410.40

Висина 8cm Стои бела Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија BrithdayОваа опис на производот е направен од Вештачко дрво, не се цврсто дрво...

бесплатен превозот lifelike мачка дома декор полнети мачка кадифен играчки роденденски подарок
 • Неодамнешно

бесплатен превозот lifelike мачка дома декор полнети мачка кадифен играчки роденденски подарок

DEN 1140.00 1296.00

1 Име : вештачки мачка(Кога ќе притиснете на прекинувачот , што ќе се слушне на мачка miaow глас)2 Материјал : пластични модел со синтетичко крзно3.совршен занаетите и изгледа вистински мачки4...

вештачки паун големи 80см пердуви паун птица модел занаети,проп,домашна градина декорација подарок p2884
 • Неодамнешно

вештачки паун големи 80см пердуви паун птица модел занаети,проп,домашна градина декорација подарок p2884

DEN 4070.00 7679.52

Прво,ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно, ако висат надвор од нашата продавница.имаме многу различни серии на играчки,и ние мора да понуди најдобра цена и со најдобар квалитет.Материјал : внатрешната структура пена мувланадвор структура пердувивистински објект слики што се следниве :

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија Реквизити
 • Неодамнешно

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија Реквизити

DEN 749.00 1152.00

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија РеквизитиМатеријал : Дрво Боја : Како на сликата покажува Големина : Стил 1 : 17*11*2 см (1cm=0.3937 инчи) Стил 2 : 17*14*2 cm Пакување : 1piece / пакет Функција : Детска Соба Декорација Забелешка : Бидејќи производот е чисто се рачно изработени, а некои поради материјални причини нормалното производство на мали недостатоци (ако ум, да не цел)Превозот Услови Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail на САД,ЕУ,Азија,и друга земја.Времето за испорака е околу 735 дена.DHL , UPSот , ТНТ , FEDEX , EMS се исто така достапни кога ќе плаќате дополнителни товар...

Кинески вештерство стара книга На собрани Дела на 7 поставување
 • Неодамнешно

Кинески вештерство стара книга На собрани Дела на 7 поставување

DEN 993.00 1439.52

Кинески вештерство стара книга На собрани Дела на 7 поставувањеПроизвод Димензии : Тежина години : 100 грамаПроизвод Димензии : 12*од 20 см (4.7*7.8 инчи )Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

10m/многу 10мм Кристал Намали Топката Монистра Влакно+ Злато Конектори Стакло Синџири За Домашна Декорација Прозорец Партија Снабдување DIY Насоки
 • Неодамнешно

10m/многу 10мм Кристал Намали Топката Монистра Влакно+ Злато Конектори Стакло Синџири За Домашна Декорација Прозорец Партија Снабдување DIY Насоки

DEN 1478.00 1680.00

Добредојдовте на мојата мала продавница !!10m / многу 10мм Кристал Намали Топката Монистра Влакно+ Злато Конектори Стакло Синџири За Домашна Декорација Прозорец Партија Снабдување DIY НасокиМонистра, големина : 10ммМонистра боја : ЈасноМини цел : 10 метри1 Метри големина : 64pcs кристал монистра еден метар синџирЗабелешка : овој дел на кристал завеса прстен конекција, може да се отстрани дел од завеса, да се пополни друг завеса, ако сакате да го направите расте кратко, може да се регулира свои, многу погодно!

Суперхерој Супермен, Ѕид уметност, Детска спална соба ѕид уметност 30cm X30cm
 • Неодамнешно

Суперхерој Супермен, Ѕид уметност, Детска спална соба ѕид уметност 30cm X30cm

DEN 1392.00

Суперхерој СуперменОвој кул Ѕид виси суперхерои е идеален за оркестарот на децата соба.Изберете омилен суперхерој за вашето дете.Подготвен да се откажам.Направени од иверица и МЕДИЈАПАН.Мерки 30 см x 30 см (12" x 12").Ние ги користиме свилен мет боја на водата основа.Види повеќе Суперхерои : Ако сакате повеќе херои или херој кој не е во нашата понуда, ве молиме слободно контактирајте со нас.Ви благодариме за посетата на нашата продавница.

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови буда дијаграм /8898
 • Неодамнешно

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови буда дијаграм /8898

DEN 748.00 959.52

добредојдовте во мојата продавницаГолемина Ширина : 600mm 23.62" Height : 900mm 35.46'Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

Гроздобер Дома Декорација Додатоци на Железо Парна локомотива Украс Домашна Колекција Занаети Figurine Креативни Воз Artesanato
 • Неодамнешно

Гроздобер Дома Декорација Додатоци на Железо Парна локомотива Украс Домашна Колекција Занаети Figurine Креативни Воз Artesanato

DEN 2431.00 3798.24

Материјал : ЖелезоГолемина : 29*8*16cm(11.4*3.1*6.3")Стил : МодаПакувањето Се Вклучени1 PC x ЗанаетФункција : 1.DIY Екопријателски,Исклучителна Изведба.еко,здрав материјал2...