• Неодамнешно
Минијатурни имитација на Минг и Кинг мебел модели абонос дрво занаети украси злато Фиби фотелја фотелја мебел

Минијатурни имитација на Минг и Кинг мебел модели абонос дрво занаети украси злато Фиби фотелја фотелја мебел

DEN 8064.00
Достапно

Количина на стоки


Абонос Палата чаир
Големина; чаир; 10 * 8 * 16 табели; 7.5 * 7.5 * 10 L * W * H
Пакување; Нормален
Материјал; абонос, злато Фиби
Минијатурни мебел производи со користење на природни жолта ружино дрво, црвена сандаловина, ружино дрво, пилешко крило дрво и други вредни дрва, според антички мебел процесот на производство се очекува да се отвори една голема, отворена tenon, собранието, гравирање, мелење и други рачно изработени неколку процеси, се работи со големи мебел како tenon изградба. Површински третман според процесот на исцелување не само полски восок боја, неочекуваните махагони природна текстура. Според процентот на еден од осум минијатура, направени од страна на занаетчии прецизно џеб Минг и Кинг мебел антички мебел репродукција на славна историја на Кинеската култура, е суштината на Кинески античка култура, уметност, уникатен стил, со висока уметничка вредност на колекции
Посебна забелешка :
II : било проблеми со квалитетот, превозот штета, продавница одговорни за враќање превозот се врати за вас!
Купувачот мора да ги прочитате :
1, боја
Боја мрежа на трговија е проблем, бидејќи камерата, светлината, за да се прикаже многу ќе се формира слика со вид на боја, продавницата на сопственикот да се обезбеди производот слики со Canon SLR пукање во нормална светлина, боја е релативно мал, но бојата е прашање не може да се избегне засекогаш, се надевам дека купувачи Да се разбере.
2 превозот на штета
Ние имаме многу безбеден транспорт пакување мерки, за да се осигура дека повеќе од 99% од транспорт безбедност, но Кина експрес испорака е дека се ' е можно, пред да го потпише кутијата за проверка на интегритетот на товарот, ако е оштетен, ве молиме бидете сигурни дека одби да се врати и да се јавите на сопственикот, јас ќе во најкус можен рок за корисниците да се направи на задоволителен одговор; ако знакот (вклучувајќи овластена знак), а потоа вие се согласувате со претставникот на стоката непроменети
3 Квалитетот
Сопственикот чувствуваат квалитетот на сите предмети се многу добри, а ние се инсистира на задоволство на плаќање политики, како што е квалитетот на стоките кога купувачи не се задоволни, може да биде безусловна наплата или замена) во рок од седум дена, се врати превозот се на товар на сопственикот на лице !
Во меѓувреме, продаден занаети се рачно изработени, па може да има мали разлики се во детали на изведбата на секој производ не е совршен за да се беспрекорна, се надевам купувачи се разбере Поштенски инструкции : Една : затоа што купувачите пријатели географска разместеност, страница стандард превозот само рима испорака во рок од еден килограм цена, за прекумерна тежина предмети, ве молиме контактирајте со евнухот завршувањето на превозот Две : "Нашата соработка курир за тактичност,, постојат посебни барања за курир купувачи, ве молиме распрашајте се во времето на купување.

Карактеристики на понудата

Моделирање:
Други

Слични понуди

TNUKK Антички колекција Антички Бронза Месинг Teapot Среќа Змеј рака тенџере со литургија лонец лонец на пари храбри.
 • Неодамнешно

TNUKK Антички колекција Антички Бронза Месинг Teapot Среќа Змеј рака тенџере со литургија лонец лонец на пари храбри.

DEN 4492.00 5759.52

добредојдовте на мојот sho стр Име : Антички месинг украси fulushou Големина : големи 18 см, х 8 см, x 20 см Труба 15cm x6cm x 14cm Материјал : чист бакар Seiko

природни Кристал среќен дрво, среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство дрво!
 • Неодамнешно

природни Кристал среќен дрво, среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство дрво!

DEN 1279.68

природни Кристал среќен дрво, среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство на дрвотомултибоја парчеприродни Кристал среќен дрво, среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство на дрвотозелена парчеприродни Кристал среќен дрво, среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство на дрвотоцрвена парчеприродни Кристал среќен дрво, среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство на дрвотовиолетова парчеприродни Кристал среќен дрво, среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство на дрвоторозова парчеприродни кристал занает дрво , среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство treegren1726 зелена парчеприродни кристал занает дрво , среќа фенг шуи дрво како маскота, донесе во богатство и богатство, богатство treegrenрозова парчеприродни Кристал среќен дрво, го донесе во богатство и богатство, богатство дрво JX1706 парче** Објектите се добро спакувани со картонска кутија,со цел да се обезбеди да добиете вашата цел со данок или пониски даночни при увоз,ние ќе го пријават како "подарок" со помала вредност,ако било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.** Бесплатен превозотсамо пратете од Кина Пост Воздух Mail,треба околу 1525 работни дена да пристигнат...

Европски стил декорација на современото живеење соба Дома Мебел облека продавница модел на меки декорација креативни метал оркестарот
 • Неодамнешно

Европски стил декорација на современото живеење соба Дома Мебел облека продавница модел на меки декорација креативни метал оркестарот

DEN 7632.00

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТТочка Име : легури electroplating моделОбјектот Материјал : алуминиум electroplatingБоја : како на сликите покажуваатПроизвод процес : 100% рачно изработениКарактеристики : 1...

10pcs Симпатична Сина Сјајот Пет ѕвездички Смола Flatback Cabochon DIY Scrapbooking Декоративен Занает Одлуки,39mm
 • Неодамнешно

10pcs Симпатична Сина Сјајот Пет ѕвездички Смола Flatback Cabochon DIY Scrapbooking Декоративен Занает Одлуки,39mm

DEN 95.52

Matetial : смолаГолемина : 39mmКоличина : 10pcs / многу1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Ако не може да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

Вештачки фокс декорација арктикот фокс подарок мајка и син фокс реквизити
 • Неодамнешно

Вештачки фокс декорација арктикот фокс подарок мајка и син фокс реквизити

DEN 720.00

Име : симулација мајка фоксСпецификација : 19 cm висока 16 см широкМатеријал : зајакот кожата рачно изработениHeze градот е родното место на симулација на животните, и макро уметност симулација на животинско крзно направи еден од најраните производители Макро уметност крзно co., LTD., долгорочно снабдување со крзно играчка, крзно занаети, симулација на животинско крзно занаети, играчка животни, крзно, пердув занаети...

1000pcs 25мм Пеперутка Мешани Дрво Копчиња Стара Шик Embellishments За Cardmaking Scrapbooking Занаети
 • Неодамнешно

1000pcs 25мм Пеперутка Мешани Дрво Копчиња Стара Шик Embellishments За Cardmaking Scrapbooking Занаети

DEN 1103.52

Бесплатен Превозот!200pcs / многу 15mm Мулти Дрвени Копчиња 4 Дупки за Шиење Бебе Фенси Копчето За Scrapbooking DIY Занаети $5.99 бесплатен Превозот!500pcs 13x15mm Симпатична Глувчето Цртан филм Копчиња 2дупка за Шиење Копчиња Мулти Бои За Scrapbooking $7.99 Бесплатен Превозот!1000pcs / многу 16*13mm Бебе Цртан филм Копчиња Пеперутка Форма Копчето Пластичен Прибор за Шиење Копчето За Scrapbooking $12.99 Бесплатен Превозот!1000 Pcs / многу 6mm Мини Мали Смола Копчиња Во Црвениот Круг за Шиење Копчето За Scrapbooking Embellishments $6.99 200pcs / многу 15.0 mm Деца' Дрво Копчиња Пеперутка Насликани Копчиња Со 2 Дупки За Scrapbooking Украси&Занаети $5.99 Ново! 100pcs Антички Стил Светло Кафеава 23mm Круг Дрво Копчиња за Шиење Копчето Со 9 Дупки За Scrapbooking Облека, Додатоци $7.99 3pcs / многу 4.5 cm*1yard / pc рачно изработени Износени Burlap Лента Намали За Свадба Декорација Burlap Цвет Лента Природни $7.99 300pcs / многу 12 X13mm Бисер Бели Сјајна Срцето Смола Копчиња 2 Дупки Бебе Шиење Додатоци Scrapbooking Cardmaking Embellishments $7.991000pcs Стара Шик Дрво Пеперутка Копчиња М aterial 100% дрво Големина Приближно : 25мм Боја Мешани фотографии Квантитетот ќе се 1000pcs на овој објект во листата цена...

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм
 • Неодамнешно

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм

DEN 732.00 938.40

добредојдовте во мојата продавницаГолеминаШирина : 600mm 23.62" Height : 900mm 35.46'Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

TNUKK Златна светлина, Тибет и Непал kuan Јин thangka exorcism мир и богатство/1888 година
 • Неодамнешно

TNUKK Златна светлина, Тибет и Непал kuan Јин thangka exorcism мир и богатство/1888 година

DEN 744.00 954.24

добредојдовте во мојата продавницаГолемина Ширина : 600mm 23.62" Height : 900mm 35.46'Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови буда дијаграм /8898
 • Неодамнешно

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови буда дијаграм /8898

DEN 748.00 959.52

добредојдовте во мојата продавницаГолемина Ширина : 600mm 23.62" Height : 900mm 35.46'Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

39*27mm Diy Занает Косата Додаток 20Pcs Мешани Рамен Грб Смола школки Cabochon сјај за diy боја декорација
 • Неодамнешно

39*27mm Diy Занает Косата Додаток 20Pcs Мешани Рамен Грб Смола школки Cabochon сјај за diy боја декорација

DEN 272.00 295.68

Производ Насловот Diy Занает Косата Додаток 20 Pcs Мешани Рамен Грб Смола Cabochon Gilitter Кучето Коски Менаџер препорачува & можеби Ќе сакатеНие сме фабриката , па ние ќе ги нудиме OEM и повеќе попуст за промет на големо клиенти.Можете да ги купуваат производите и ќе видите за промет на големо попуст, повеќе информациите кои можете да оставите порака до нас се Ограничени Супер се Справи да ги Додадете во вашата шопинг кошничка право сегаОпис на ПроизводотЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме споредете го со детали големини пред да ја купите !!!Ве молиме овозможи 12 CM се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме!Ако изберете по Случаен избор Боја,ќе испрати боја Случајно,ве молиме бидете сигурни дека тоа Производ СликаDiy Занает Косата Додаток 20 Pcs Мешани Рамен Грб Смола Cabochon Gilitter Кучето КоскиПовеќе Производи >> >> >>ЗемјаПревозот tiusЗабелешкаСАД714 дена≥20 дена, контактирајте со насАвстралија, Канада, Велика Британија1525 дена, soustiuss 30 дена≥30 дена, контактирајте со насФранција1528 дена, soustiuss 3035 дена≥35 дена, контактирајте со насРусија, Бразил, Шпанија2040 дена, soustiuss 4045 дена≥45 дена, контактирајте со насДруга земјаНормално 2530 дена за да стигнат до≥30 дена, контактирајте со насCustousr Servicer Работи Ti(Пекинг GMT+8 TiЗона)ПонеделникПетокСаботаНедела8.006.00 часотДенотДенотЗабелешка Ако имате било какви проблеми, пред да одам да се отвори расправа, или ја напуштат повратни информации, ве молиме контактирајте со нас прво и ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне, Ние ќе ви одговори на вашата порака и да го реши вашиот проблем побрзо во текот на работното време, не може да одговори на сабота,pls се разбере, ви благодариме! Секогаш ние ги испратите сите парцели со препорачана пошта, со следење на број, ви благодариме!*Овој образец е референца.

4pcs/set Црна и Бела Керамички Еж Фигурини од Животинско Статуи Украси на Европските Модерни Занаети Дома Декор Канцеларија Декорација
 • Неодамнешно

4pcs/set Црна и Бела Керамички Еж Фигурини од Животинско Статуи Украси на Европските Модерни Занаети Дома Декор Канцеларија Декорација

DEN 1248.00 1435.20

4pcs / set Црна и Бела Керамички Еж Фигурини од Животинско СтатуиИнформација за производот : Големина : ве Молиме погледнете на производ слики, ви благодаримеМатеријал : КерамичкиМет Стаклен површина,ликовната уметност, совршена за домашни и канцелариски декорацијаПакет се вклучени : 4pc / set керамички Еж Фигурини Забелешка : Како и Керамички производ, процес на производство е комплицирано,тоа може да постои малку несовршеност, ве молиме ум и да се провери големината пред место со цел, ви благодариме ! Најголемиот дел од објектите ќе бидат испратени во рок од 4 работни дена .* Ние само брод да се потврди цел адреси...

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм
 • Неодамнешно

TNUKK Кинески Антички колекција на Thangka везови Божица на милост дијаграм

DEN 732.00 938.40

добредојдовте во мојата продавницаГолеминаВисина 35 инчи Долго 24 инченВисина 90 cm Долги 60 смТежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

4 Парчиња Слатки Мали Буда Статуа На Монахот Figurine TathagataIndia Јога Mandala Чај Милениче Смола Занаети Декоративни Смола Украси Мито
 • Неодамнешно

4 Парчиња Слатки Мали Буда Статуа На Монахот Figurine TathagataIndia Јога Mandala Чај Милениче Смола Занаети Декоративни Смола Украси Мито

DEN 616.00 963.36

Материјал : Смола Големина : 6x4 Cm (2.36x1.57 Инчи) Стил : Мода Симпатична Тежина : 1 парчиња 80g Пакување : 4 Парчиња Пакет : Пена Образец + Картонски КутииПредност : 1.Екопријателски,исклучителна Изведба.2.Тоа може да го користите за Роденден подароци,Партија подароци,подароци за пријател,роднини,љубовници.3.Тт е, исто така, може да се користат за домашна derecoration.4.Тт е добар figurine за одржување на меморија.

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија Реквизити
 • Неодамнешно

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија Реквизити

DEN 749.00 1152.00

Нордиските Дрво Лента Рекордер Деца 's Играчки Радио Фигурини Детска Соба Виси Декорација Занаети Продавница Декоративни Фотографија РеквизитиМатеријал : Дрво Боја : Како на сликата покажува Големина : Стил 1 : 17*11*2 см (1cm=0.3937 инчи) Стил 2 : 17*14*2 cm Пакување : 1piece / пакет Функција : Детска Соба Декорација Забелешка : Бидејќи производот е чисто се рачно изработени, а некои поради материјални причини нормалното производство на мали недостатоци (ако ум, да не цел)Превозот Услови Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail на САД,ЕУ,Азија,и друга земја.Времето за испорака е околу 735 дена.DHL , UPSот , ТНТ , FEDEX , EMS се исто така достапни кога ќе плаќате дополнителни товар...

ЏИЈА-GUI ЛУО Boxwood резба дома украсни орнаменти статуа автомобил декорација роденденски подарок Кинески Буда
 • Неодамнешно

ЏИЈА-GUI ЛУО Boxwood резба дома украсни орнаменти статуа автомобил декорација роденденски подарок Кинески Буда

DEN 936.00 1248.00

Име на производ : Кинески Буда Материјал : Boxwood Големина : 6.8 CM*4.5 CM Користи : дома дневна соба вино кабинет украсни орнаменти Резба одржување : 1, висока температура изложувањето на сонце може да направи дрвен оштетени, за да биде беспомошна, тоа е лесно да се скрши.Затворен, ќе се чуваат и во влажна средина, спречување на времетоколиба...

8cm Стои бело вештачко Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија Brithday
 • Неодамнешно

8cm Стои бело вештачко Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија Brithday

DEN 410.00 410.40

Висина 8cm Стои бела Дрво Писмо Убави Дрвени Дрво Писмо Азбуката Збор Слободни Стои Свадба Партија BrithdayОваа опис на производот е направен од Вештачко дрво, не се цврсто дрво...

TNUKK НОВИОТ Кинески Антички колекција на Thangka везови Зелена Tara дијаграм 60x90cm
 • Неодамнешно

TNUKK НОВИОТ Кинески Антички колекција на Thangka везови Зелена Tara дијаграм 60x90cm

DEN 782.00 1002.24

добредојдовте во мојата продавницаГолеминаВисина 35 инчи Долго 24 инченВисина 90 cm Долги 60 смТежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали од свила платноСостојба Добра состојбаПотекло Кина

Деликатна Кинески Зелен Глазура Порцелански Рачно Изработени Lotus Жаба Четка За Миење
 • Неодамнешно

Деликатна Кинески Зелен Глазура Порцелански Рачно Изработени Lotus Жаба Четка За Миење

DEN 1281.00 1439.52

Продавачот Забелешки : "Состојба : Совршена големина : Lx W 141x52mm тежина : 228g" Примарен Материјал : Порцелански Регионот на Потекло : Кина Една рунда ОбјектСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети
 • Неодамнешно

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети

DEN 375.00 441.60

Среќа Камен Минерални Кристал Земјината Топка скапоцен камен 50mm Црвено Голдстоун Песок Сфера Чакра Исцелување Реики Камен Издлабени Занаети1) Зачувам е безбедно за купувачи и продавачи, ние recommond можете да изберете Зачувам,таа го поддржува Кредитна картичка,Moneybookers,Виза,Мастеркард,Western union итн.2) Ако ви треба да се користи "други" плаќање ве молиме контактирајте со нас преку email или порака.3) Испорака откако ќе стигнат до пари1)Чекори : Proforma фактура>T / T & L / C > Производство >превозот>услуга по продажбата2) email : ни порака за да се добие нашата емејл адреса,1) препорачуваме стандардниот превозот метод наведени на страницатаНо, исто така, можете да изберете побрзо превозот метод,и превозот цена ќе се додаде...

вештачки овци пластични&furs бела коза големи 23x20cm модел занаетите проп дома декорација подарок d2752
 • Неодамнешно

вештачки овци пластични&furs бела коза големи 23x20cm модел занаетите проп дома декорација подарок d2752

DEN 1272.00 2399.52

Прво,ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно, ако висат надвор од нашата продавница.имаме многу различни серии на играчки,и ние мора да понуди најдобра цена и со најдобар квалитет.Материјал : внатрешната структура пластични садовинадвор структура fursвистински објект слики што се следниве :

50PCS/ МНОГУ рачно изработени од Пластика ABS занаети Мини царска круна модел имитација производи додатоци злато феникс круна подарок DIY033
 • Неодамнешно

50PCS/ МНОГУ рачно изработени од Пластика ABS занаети Мини царска круна модел имитација производи додатоци злато феникс круна подарок DIY033

DEN 431.52

50 PCS / МНОГУ рачно изработени од Пластика ABS занаети Мини царска круна модел имитација производи додатоци злато феникс круна подарок #DIY033 Производ : феникс круна Материјал : ABS Пакет : 50 компјутери / многу со Opp Кеси Бои : 2 бои ( 25 парчиња од секоја боја / многу ) Други : повеќе различни производи може да се најде во нашата продавница.

вештачки паун големи 80см пердуви паун птица модел занаети,проп,домашна градина декорација подарок p2884
 • Неодамнешно

вештачки паун големи 80см пердуви паун птица модел занаети,проп,домашна градина декорација подарок p2884

DEN 4070.00 7679.52

Прво,ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно, ако висат надвор од нашата продавница.имаме многу различни серии на играчки,и ние мора да понуди најдобра цена и со најдобар квалитет.Материјал : внатрешната структура пена мувланадвор структура пердувивистински објект слики што се следниве :

Кристал автомобил модел, креативни кристал декоративни занаети, убава роденден и Божиќ подароци
 • Неодамнешно

Кристал автомобил модел, креативни кристал декоративни занаети, убава роденден и Божиќ подароци

DEN 912.00

Стилот 1 Стил 3 12.5 cm долги, 6.5 см широк, 4.3 см високСтилот 4 Стил 6 12.7 cm долги, 6.7 см широк, 5.3 cm висок Стил 7 Стил 12.5 10 cm долги, 6.5 см широк, 5 см висок Стил 11 Стил 12.5 15 cm долги, 5.3 cm широки, 5cm висока 1cm=0.01 m (1).Кога ќе го поставите цел,Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2 дена откако вашата уплата е завршен.(2).Ве молиме забележете дека поради разликата на секоја земја данок, некои стоки, поради големата вредност може да предизвикаат дополнителни даночни приходи, купувачот е одговорен за сите дополнителни увозни давачки, но кога ќе се прогласи за царинската вредност на стоката, да се прогласи вредност на стоката во разумен спектар, нека не произведуваат дополнителни давачки, со тоа и намалување на клиентите плаќаат(3).Стоката да пристигне во рацете на клиентите се должи на различни испорака можат да бидат различни, Меѓународни експрес испорака можеби ќе треба да се достигне 4 до 8 дена, како што се меѓународниот DHL express и ПРОЗОРЦИ, агенцијата За пратката може да потрае околу 15 до 20 дена пред дестинација може да се стигне до дестинацијата, како што се Холандија и Шведска пакет, од овие стоки се кршливи и лесно деформација, долго транзит време може да предизвика оштетување на стоката, со цел да се намали штетата стапка на стоки, ќе се даде приоритет на меѓународната експрес испорака(4).Посебни услови прашува : логистика задоцнување или стоки недостаток и изгубени предмети како што ситуација, предизвика стоката да стигне до рацете на корисниците беше одложен, ако овие услови ве молиме клиент разбирање, ние веднаш ќе ги извести...