• Неодамнешно
Дувачкиот Метал Flute Dizi C Копче Метал Flauta Profesional Кратката Flute Музички Инструмент Еден Дел Само-одбрана Оружје Flauta

Дувачкиот Метал Flute Dizi C Копче Метал Flauta Profesional Кратката Flute Музички Инструмент Еден Дел Само-одбрана Оружје Flauta

DEN 5834.00
DEN 6783.36
-14 %
Достапно

Количина на стоки


Дувачкиот Метал Flute Dizi C Копче Метал Flauta Profesional Кратката Flute Музички Инструмент Еден Дел Само-одбрана Оружје Flauta
Ако сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!
Повеќе Производи, ве Молиме Посетете ја Нашата Продавница : http : //www.aliexpress.com/store/1212802
Ние само го продаде конкурентни производи. Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи, секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред склад надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Само бендот име и клучни знаци се изгравирани на flute acquiescently, ако побарувачката други врежани шема или збор се допадна слики прикажани ве молиме контактирајте со нас.
Цената е само на C копче, не е C D E F G Копчиња за да изберете, различни клучни со различна цена, бидејќи на различни големина и тежина, ако треба други копче, ве молиме контактирајте со нас за да го промените цена или одете на линкот подолу за да ја проверите на последната цена на други копчиња :
Д клуч, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-D-Key-Metal-Flauta-Dizi-One-Section-Profesional-Concert-Flute-Musical-Instrument-Self/1212802_32408580738.html
E копче, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-E-Key-Metal-Flauta-One-Section-Profesional-Musical-Instrument-Flute-Self-defense-Weapon/1212802_32406773495.html
F клуч, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-F-Key-Metal-Flute-Open-Hole-One-Section-Profesional-Musical-Instrument-Flute-Self/1212802_32407591931.html
G копче, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-G-Key-Metal-Flute-Dizi-One-Section-Profesional-Flauta-Musical-Instruments-Self-defense/1212802_32408592919.html
Додатоци :
1* крпа случај
1* Кинески Јазол
1* flute мембрана
1* димо лепак
1* димо заштитник
Бакар flute рутински одржување :
Бакар ќе се оксидираат, која е природна реакција, со цел да се избегнат проблемите на оксидација, ние се направи тест на површината оксидација третман, по два месеци на набљудување, боја е се уште промени.

Карактеристики на понудата

Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
E Механизам:
No
Тон:
C
Бренд Име:
SevenAngel
Тело Материјал:
Дувачкиот
Број На Модел На:
0009 Метал Месинг Flute
Клучни материјал:
Дувачкиот
Број на Дупки:
6 Прстите Дупки
Површината Материјал:
Дувачкиот
приспособен:
Yes
Нето тежина:
600 g
Должина:
about 61 cm

Слични понуди

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi
 • Неодамнешно

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi

DEN 1035.00 1089.12

Опис На Производот : Материјал : ABS Отворот ( нетоксични ),месинг fluteДупка : 6Боја : ЗлатнаДолжина : Околу 29cm (Д Клуч)За 32cm (C Копче)

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi
 • Неодамнешно

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi

DEN 2650.00 3312.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G / F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Игра Кратуна FluteАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute
 • Неодамнешно

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute

DEN 940.32

започнете Цена : $17.00 Цена : $149.00 Цена : $108.88 Цена : $263.64 Цена : $79.89 Цена : $90.00крајот парчеСАД$ 65.00 / парчеСАД$ 185.00 / парчеСАД$ 149.00 / парчеTianjihundred далеку инструмент Co., LTD е лоцирана во убава брег на bohai море Jing Hai тијанџин, убава средина, географија е супериорен, превоз е лесен...

Дрвени пискав Рекордер германски-стил и Барок Soprano 8 дупка Кларинет C Копче Кинески Вертикална Flute Музички Инструменти
 • Неодамнешно

Дрвени пискав Рекордер германски-стил и Барок Soprano 8 дупка Кларинет C Копче Кинески Вертикална Flute Музички Инструменти

DEN 1211.00 1407.84

Дрвени Flute пискав германски стил 8 дупка Кларинет Flute C Копче Кинески Вертикална Flute Дрвени Музички Инструменти Дрвени FluteВоведувањето на Дрвени Кларинет : 1,Користи природни клен од Канада,дрвото се чуваат за 5 години, enviromental и здравиот начин,сосема нетоксичен.2,Целосно рачно изработени дрвени кларинет,58 оперативни секвенци и 8 пати на звук тест...

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba
 • Неодамнешно

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba

DEN 2831.52

На nanxiao, "Јужна xiao"), понекогаш наречен chiba ("ногаосум" старо име сеуште се користи за Јапонски shakuhachi) е краток xiao со отворен дува крајот користи во Nanyin, локалните Fujianese опера од Quanzhou.Површина : ПолирањеПакет Листата : 1 x торба1 x xiao1 x Кинески Јазол

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO
 • Неодамнешно

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO

DEN 2866.00 3183.84

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAOАко сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Вие само може да го одржи редот дури и кога сте офлајн, ќе организираме на испорака за вас, откако ќе ја видите вашата цел...

Рок на отплата Кларинет англиски стил 8 Дупки C копче Flute Dizi Istrumento Музички Flute Професионални Flautas C Кларинет рок на отплата Кларинет
 • Неодамнешно

Рок на отплата Кларинет англиски стил 8 Дупки C копче Flute Dizi Istrumento Музички Flute Професионални Flautas C Кларинет рок на отплата Кларинет

DEN 7068.00 7440.00

Рок на отплата Кларинет англиски стил 8 Дупки C копче Flute Dizi Istrumento Музички Flute Професионални Flautas C Кларинет рок на отплата КларинетQIMEI бренд кларинет и flute со 32 години историја, која е симбол во Кина.Ако сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи,Pls Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи.Pls не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој flute ќе бидат проверени звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се магацин надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите,ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!Предноста на QIMEI кларинет : 1,Конектор дизајн : Има две конектор, кој се одвојува,Преносни и лесен за употреба, најважно е да се прилагоди на теренот, звукот ќе биде многу повисока заедно со вметнување на дното , напротив, звукот ќе биде многу пониска заедно со извлекувајќи...2,Кадифен Чистење род : по игра, чистење на кларинет со вода...3, Подмачкување на нафта : подмачкување конектор и намалување на осипувањеДодатоци, вклучувајќи : 1* кожна торба1*Подмачкување на нафта1* Кадифен Чистење родСертификат за ОдобрувањеЉубезно Ве Потсетам : 1, Чистење со вода после играње2, Свирче јазик е клучен дел на изговорот, pls се заштити тоа внимателно.3, Обидете се вашиот најдобар да се намали расклопување пати.Гаранција За Квалитет : Имаме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед.

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје
 • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 5604.00

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупка Xiao Flute
 • Неодамнешно

8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупка Xiao Flute

DEN 1935.00 2360.16

8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупки Xiao Flute Ако сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Ние само го продаде конкурентни производи.Pls не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој flute ќе бидат проверени звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се магацин надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!Копче по желба : G или F за скролувањеПакет се вклучени : 1*бамбус flute1*Flannelette сет1*Кинески јазолЗабелешки : 1,Две секции на flute поврзани со бакар зглобовите,лесен за носење.Вие треба да ги поврзе заедно пред да игра.Поради висока температура предизвикани од flute звук повисоко,можете да извлечете го поврзете бакар соодветно,на тој начин можат да ги намалат вкупните теренот на flute,повеќе погодно за група соработка.2,Две секции од flute поврзани со бакар е потребно да се исчисти од нечистотијата oftenly,и полира подмачкување на нафта за да се задржи добро подмачкување,кога приклучокот и ротирање треба задржете го flute дел покрај бакар,ако го држите flute главата и flute опашка,тоа ќе резултира со бамбус пауза покрај бакар дел.3,промени на температурата на воздухот и влажноста на воздухот се причини за flute пукање,па некои пријатели рече дека јас не се игра,тоа беше одличен!Ве молиме имајте во предвид дека обично одржување е потребно.но, поради карактеристиките на бамбус,не постојат било апсолутно добар начин да се спречи попуштат.4,Обрнете повеќе внимание на одржување на обичните пати,за да се избегне flute гол во просторијата со централно греење и климатизација.

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент
 • Неодамнешно

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент

DEN 1228.00 1292.64

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички ИнструментАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје
 • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 6231.00 7330.56

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне Brass Transverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...