• Неодамнешно
8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупка Xiao Flute

8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупка Xiao Flute

DEN 1935.00
DEN 2360.16
-18 %
Достапно

Количина на стоки


8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупки Xiao Flute Ако сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!
Ние само го продаде конкурентни производи.Pls не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој flute ќе бидат проверени звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се магацин - надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Копче по желба : G или F за скролување
Пакет се вклучени :
1*бамбус flute
1*Flannelette сет
1*Кинески јазол
Забелешки :
1,Две секции на flute поврзани со бакар зглобовите,лесен за носење.Вие треба да ги поврзе заедно пред да игра.Поради висока температура предизвикани од flute звук повисоко,можете да извлечете го поврзете бакар соодветно,на тој начин можат да ги намалат вкупните теренот на flute,повеќе погодно за група соработка.
2,Две секции од flute поврзани со бакар е потребно да се исчисти од нечистотијата oftenly,и полира подмачкување на нафта за да се задржи добро подмачкување,кога приклучокот и ротирање треба задржете го flute дел покрај бакар,ако го држите flute главата и flute опашка,тоа ќе резултира со бамбус пауза покрај бакар дел.
3,промени на температурата на воздухот и влажноста на воздухот се причини за flute пукање,па некои пријатели рече дека јас не се игра,тоа беше одличен!Ве молиме имајте во предвид дека обично одржување е потребно.но, поради карактеристиките на бамбус,не постојат било апсолутно добар начин да се спречи попуштат.
4,Обрнете повеќе внимание на одржување на обичните пати,за да се избегне flute гол во просторијата со централно греење и климатизација.

Карактеристики на понудата

боја:
8 дупка F Клуч, 8 Дупка G Копче
Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
E Механизам:
Yes
Бренд Име:
SevenAngel
Број На Модел На:
0069
Клучни материјал:
виолетова бамбус
Тон:
F,G
Тело Материјал:
виолетова бамбус
Број на Дупки:
8 прст дупки
Површината Материјал:
виолетова бамбус
Материјал:
виолетова бамбус
Бамбус возраст:
над 4 години
бакар зглобовите:
Yes
Пакет:
Црна Линија
страна на flute материјал:
Имитација jade
боја:
како слики
песни пати:
4 пати
Тип:
8 дупка Xiao Flute

Слични понуди

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје
  • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 5604.00

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi
  • Неодамнешно

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi

DEN 1035.00 1089.12

Опис На Производот : Материјал : ABS Отворот ( нетоксични ),месинг fluteДупка : 6Боја : ЗлатнаДолжина : Околу 29cm (Д Клуч)За 32cm (C Копче)

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје
  • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 6231.00 7330.56

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне Brass Transverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO
  • Неодамнешно

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO

DEN 2866.00 3183.84

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAOАко сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Вие само може да го одржи редот дури и кога сте офлајн, ќе организираме на испорака за вас, откако ќе ја видите вашата цел...

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi
  • Неодамнешно

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi

DEN 2650.00 3312.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G / F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Игра Кратуна FluteАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba
  • Неодамнешно

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba

DEN 2831.52

На nanxiao, "Јужна xiao"), понекогаш наречен chiba ("ногаосум" старо име сеуште се користи за Јапонски shakuhachi) е краток xiao со отворен дува крајот користи во Nanyin, локалните Fujianese опера од Quanzhou.Површина : ПолирањеПакет Листата : 1 x торба1 x xiao1 x Кинески Јазол

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute
  • Неодамнешно

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute

DEN 940.32

започнете Цена : $17.00 Цена : $149.00 Цена : $108.88 Цена : $263.64 Цена : $79.89 Цена : $90.00крајот парчеСАД$ 65.00 / парчеСАД$ 185.00 / парчеСАД$ 149.00 / парчеTianjihundred далеку инструмент Co., LTD е лоцирана во убава брег на bohai море Jing Hai тијанџин, убава средина, географија е супериорен, превоз е лесен...

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент
  • Неодамнешно

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент

DEN 1228.00 1292.64

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички ИнструментАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...