• Неодамнешно
Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO

DEN 2866.00
DEN 3183.84
-10 %
Достапно

Количина на стоки


Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO
Ако сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!
Вие само може да го одржи редот дури и кога сте офлајн, ќе организираме на испорака за вас, откако ќе ја видите вашата цел. И за секое прашање, вие само може да ни остави порака.
Ние само го продаде конкурентни производи.Pls не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој flute ќе бидат проверени звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се магацин - надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите,ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Копче по желба : A F,G копче.Ве молиме оставете порака за да напишете кое копче што сакате да ја купите пред цел,други мудри ние ќе организира испораката од страна на случаен избор, ви благодариме за вашето разбирање.
Прирачник копаат-дупка :
Секој flute е глас - тестиран од страна на стручно лице, како и удар во дупка е рачно digged од страна на наставникот Јанг, на flute повеќе звучи чувствителни и лесно да се игра. (забелешка : flute од другите е digged дупка од машина)
Пакет се вклучени :
1* ВЕРТИКАЛНА бамбус flute
1* Кожна торба
1* ткаенина торба
1* чистење роб
1*лубрикант масло
1* Кинески јазол
Напомена :
1.Ве молиме овозможи 1-2mm грешка поради прирачник за мерење. Ве молиме бидете сигурни дека ќе не ум пред цел.
2. Поради разликата Помеѓу Различни Монитори, Сликата Може да Не Ги Одразуваат Фактичката Боја На Објектот. Со нетрпение очекувам да вашата разбирање!
Гаранција За Квалитет :
Имаме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.

Карактеристики на понудата

боја:
8 дупка F клуч, 8 дупка G клуч, 6 дупка F клуч, 6 дупка G копче
Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
E Механизам:
Yes
Бренд Име:
SevenAngel
Број На Модел На:
0082
Клучни материјал:
горчливо бамбус
Тон:
F G НА
Тело Материјал:
виолетова бамбус
Број на Дупки:
8, односно 6 прст дупки
Површината Материјал:
виолетова бамбус
Материјал:
виолетова бамбус
Бамбус возраст:
над 5 години
бакар зглобовите:
Yes
Пакет:
Црна Линија
страна на flute материјал:
вистински вол рог
боја:
како слики
песни пати:
3 пати
Тип:
Xiao Flute

Слични понуди

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba
  • Неодамнешно

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba

DEN 2831.52

На nanxiao, "Јужна xiao"), понекогаш наречен chiba ("ногаосум" старо име сеуште се користи за Јапонски shakuhachi) е краток xiao со отворен дува крајот користи во Nanyin, локалните Fujianese опера од Quanzhou.Површина : ПолирањеПакет Листата : 1 x торба1 x xiao1 x Кинески Јазол

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент
  • Неодамнешно

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент

DEN 1228.00 1292.64

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички ИнструментАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute
  • Неодамнешно

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute

DEN 940.32

започнете Цена : $17.00 Цена : $149.00 Цена : $108.88 Цена : $263.64 Цена : $79.89 Цена : $90.00крајот парчеСАД$ 65.00 / парчеСАД$ 185.00 / парчеСАД$ 149.00 / парчеTianjihundred далеку инструмент Co., LTD е лоцирана во убава брег на bohai море Jing Hai тијанџин, убава средина, географија е супериорен, превоз е лесен...

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi
  • Неодамнешно

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi

DEN 1035.00 1089.12

Опис На Производот : Материјал : ABS Отворот ( нетоксични ),месинг fluteДупка : 6Боја : ЗлатнаДолжина : Околу 29cm (Д Клуч)За 32cm (C Копче)

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје
  • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 6231.00 7330.56

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне Brass Transverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi
  • Неодамнешно

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi

DEN 2650.00 3312.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G / F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Игра Кратуна FluteАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје
  • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 5604.00

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...