• Неодамнешно
Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 5604.00
Достапно

Количина на стоки


Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје
Ние само го продаде конкурентни производи. Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи, секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред склад надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Само бендот име и клучни знаци се изгравирани на flute acquiescently, ако побарувачката други врежани шема или збор се допадна слики прикажани ве молиме контактирајте со нас.
Клучни Lenght Дијаметар Тежина C 620 мм 24 мм 700 g D 580 мм 23 мм 670 g E 480 mm, 21 mm 380 g F 450 mm 19 мм 210 g G 415 mm 19 mm 195 g
Цената е само на Ф клуч, таму е C D E F G Копчиња за да изберете, различни клучни со различна цена, бидејќи на различни големина и тежина, ако треба други копче, ве молиме контактирајте со нас за да го промените цена или одете на линкот подолу за да ја проверите на последната цена на други копчиња :
C копче, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-C-Key-Flute-Thicken-Brass Transverse-Flute-Professional-Musical-Instruments-Metal-Flauta-Self-defense/1212802_32407368126.html
Д клуч, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-D-Key-Metal-Flute-Thicken-Brass-Concert-Flute-Professional-Musical-Instrument-Metal-Flauta/1212802_32407484965.html
E копче, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-E-Key-Metal-Flauta-Thicken-Brass-Chinese-Dizi-Flute-Professional-Musical-Instrument-Flauta/1212802_32407528518.html
G копче, ве молиме отворете го линкот подолу :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Brass-Metal-Flute-Dizi-G-Key-Metal-Flauta-Profesional-Transverse-Flute-Musical-Instruments-Flauta-Self-defense/1212802_32406391808.html
Додатоци :
1* крпа случај
1* Кинески Јазол
1* flute мембрана
1* димо лепак
1* димо заштитник
Бакар flute рутински одржување :
Бакар ќе се оксидираат, која е природна реакција, со цел да се избегнат проблемите на оксидација, ние се направи тест на површината оксидација третман, по два месеци на набљудување, боја е се уште промени.

Карактеристики на понудата

Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
E Механизам:
No
Бренд Име:
SevenAngel
Тело Материјал:
Дувачкиот
Број На Модел На:
0005 Метал Месинг Flute
Клучни материјал:
Дувачкиот
Тон:
F КЛУЧ
Број на Дупки:
6 Прстите Дупки
Површината Материјал:
Дувачкиот
Должина:
45 cm
Дијаметар:
1.9 cm
приспособен:
Yes
Нето тежина:
210 g

Слични понуди

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute
  • Неодамнешно

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute

DEN 940.32

започнете Цена : $17.00 Цена : $149.00 Цена : $108.88 Цена : $263.64 Цена : $79.89 Цена : $90.00крајот парчеСАД$ 65.00 / парчеСАД$ 185.00 / парчеСАД$ 149.00 / парчеTianjihundred далеку инструмент Co., LTD е лоцирана во убава брег на bohai море Jing Hai тијанџин, убава средина, географија е супериорен, превоз е лесен...

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент
  • Неодамнешно

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент

DEN 1228.00 1292.64

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички ИнструментАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba
  • Неодамнешно

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba

DEN 2831.52

На nanxiao, "Јужна xiao"), понекогаш наречен chiba ("ногаосум" старо име сеуште се користи за Јапонски shakuhachi) е краток xiao со отворен дува крајот користи во Nanyin, локалните Fujianese опера од Quanzhou.Површина : ПолирањеПакет Листата : 1 x торба1 x xiao1 x Кинески Јазол

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi
  • Неодамнешно

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi

DEN 1035.00 1089.12

Опис На Производот : Материјал : ABS Отворот ( нетоксични ),месинг fluteДупка : 6Боја : ЗлатнаДолжина : Околу 29cm (Д Клуч)За 32cm (C Копче)

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје
  • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 6231.00 7330.56

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне Brass Transverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi
  • Неодамнешно

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi

DEN 2650.00 3312.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G / F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Игра Кратуна FluteАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...