• Неодамнешно
2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент

DEN 1228.00
DEN 1292.64
-5 %
Достапно

Количина на стоки


2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент
Ако сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!
Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница :
Ние само го продаде конкурентни производи. Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи, секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред склад надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Шејк е релативно еден вид на едноставни правец на инструменти т.н. "пет минути за да научат музички инструмент", ако не се разбере музика знаење, ќе можат да научат од 6 дупки шејк.
Има 6 дупки и 12 дупки шејк. Тие се во различни форми, но најголемата разлика е различна вокален спектар, 6 дупки шејк може удар 10 степени звук, со користење на крстот прстите, може да се играат некои едноставни песни. 12 дупки шејк може удар 13 степени звук, со користење на соодветни прстите, може да се игра повеќето од песните.
вокален спектар : поделени во soprano шејк, alto шејк, бас шејк. soprano шејк, како што е пеење на птици, alto шејк mellow и целосна, бас шејк круг и длабоко. Изберете во зависност од вашите лични преференци, општо земено, C копче шејк е често користен, тогаш Г и С копче.
Цената на шејк е направен според производство и процес на тежина, шејк е направен од страна на грнчарството глина, месете со рака и тогаш изгори печење, тоа е тешко да се направи и мелодија. Во процесот на изгори печење, бидејќи на температура не контролирани па, некои од нив лесно да се промени,што доведе да не успех, толку цената ќе се подигне.

Карактеристики на понудата

Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
E Механизам:
No
Тон:
C
Бренд Име:
SevenAngel
Број На Модел На:
0005 Шејк
Клучни материјал:
Керамички
Тело Материјал:
Доломит
Број на Дупки:
12 ДУПКИ
Површината Материјал:
Керамички
Технологија:
Рачно изработени
вокален спектар:
13 степен, исто така, LA - soprano ФА
Големина:
17.5*10.5cm
Површината Технологија:
попуштат

Слични понуди

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi
  • Неодамнешно

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi

DEN 2650.00 3312.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G / F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Игра Кратуна FluteАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје
  • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 6231.00 7330.56

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне Brass Transverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute
  • Неодамнешно

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute

DEN 940.32

започнете Цена : $17.00 Цена : $149.00 Цена : $108.88 Цена : $263.64 Цена : $79.89 Цена : $90.00крајот парчеСАД$ 65.00 / парчеСАД$ 185.00 / парчеСАД$ 149.00 / парчеTianjihundred далеку инструмент Co., LTD е лоцирана во убава брег на bohai море Jing Hai тијанџин, убава средина, географија е супериорен, превоз е лесен...

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba
  • Неодамнешно

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba

DEN 2831.52

На nanxiao, "Јужна xiao"), понекогаш наречен chiba ("ногаосум" старо име сеуште се користи за Јапонски shakuhachi) е краток xiao со отворен дува крајот користи во Nanyin, локалните Fujianese опера од Quanzhou.Површина : ПолирањеПакет Листата : 1 x торба1 x xiao1 x Кинески Јазол

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi
  • Неодамнешно

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi

DEN 1035.00 1089.12

Опис На Производот : Материјал : ABS Отворот ( нетоксични ),месинг fluteДупка : 6Боја : ЗлатнаДолжина : Околу 29cm (Д Клуч)За 32cm (C Копче)