• Неодамнешно
6 Дупки Шејк Алто F Клуч Професионални Шејк Flute Рачно Изработени Керамички Flauta Класични Музички Инструмент 6 Дупка Шејк

6 Дупки Шејк Алто F Клуч Професионални Шејк Flute Рачно Изработени Керамички Flauta Класични Музички Инструмент 6 Дупка Шејк

DEN 1011.00
DEN 1176.00
-14 %
Достапно

Количина на стоки


6 Дупки Шејк Алто F Клуч Професионални Шејк Flute Рачно Изработени Керамички Flauta Класични Музички Инструмент 6 Дупка Шејк
Ако сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!
Ние само го продаде конкурентни производи. Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи, секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред склад надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Шејк е релативно еден вид на едноставни правец на инструменти т.н. "пет минути за да научат музички инструмент", ако не се разбере музика знаење, ќе можат да научат од 6 дупки шејк.
Има 6 дупки и 12 дупки шејк. Тие се во различни форми, но најголемата разлика е различна вокален спектар, 6 дупки шејк може удар 10 степени звук, со користење на крстот прстите, може да се играат некои едноставни песни. 12 дупки шејк може удар 13 степени звук, со користење на соодветни прстите, може да се игра повеќето од песните.
вокален спектар : поделени во soprano шејк, alto шејк, бас шејк. soprano шејк, како што е пеење на птици, alto шејк mellow и целосна, бас шејк круг и длабоко. Изберете во зависност од вашите лични преференци, општо земено, C копче шејк е често користен, тогаш Г и С копче.
Цената на шејк е направен според производство и процес на тежина, шејк е направен од страна на грнчарството глина, месете со рака и тогаш изгори печење, тоа е тешко да се направи и мелодија. Во процесот на изгори печење, бидејќи на температура не контролирани па, некои од нив лесно да се промени,што доведе да не успех, толку цената ќе се подигне.

Карактеристики на понудата

боја:
Модел 1, Модел 2, Моделот 3, Моделот 4
Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
E Механизам:
No
Бренд Име:
SevenAngel
Број На Модел На:
0010 Шејк
Клучни материјал:
Керамички
Тон:
F КЛУЧ
Тело Материјал:
Доломит
Број на Дупки:
6 дупки
Површината Материјал:
Керамички
Технологија:
Рачно изработени
вокален спектар:
10 степен, од НЕ - soprano MI
Големина:
12*7cm
Површината Технологија:
обоени глазура

Слични понуди

Дувачкиот Метал Flute Dizi C Копче Метал Flauta Profesional Кратката Flute Музички Инструмент Еден Дел Само-одбрана Оружје Flauta
 • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute Dizi C Копче Метал Flauta Profesional Кратката Flute Музички Инструмент Еден Дел Само-одбрана Оружје Flauta

DEN 5834.00 6783.36

Дувачкиот Метал Flute Dizi C Копче Метал Flauta Profesional Кратката Flute Музички Инструмент Еден Дел Самоодбрана Оружје FlautaАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, ве Молиме Посетете ја Нашата Продавница : http : / / www.aliexpress.com / store / 1212802Ние само го продаде конкурентни производи...

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент
 • Неодамнешно

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент

DEN 1228.00 1292.64

2015 година Нови 12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички ИнструментАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје
 • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне BrassTransverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 6231.00 7330.56

Дувачкиот Метал Flute C Копче Flute Згусне Brass Transverse Flute Професионални Музички Инструменти Метал Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO
 • Неодамнешно

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAO

DEN 2866.00 3183.84

Кларинет Flute XIAO F G Клучна Кинески Вертикална Flute 6 или 8 дупка Flauta Profissional Музички Инструменти Кларинет Flute XIAOАко сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Вие само може да го одржи редот дури и кога сте офлајн, ќе организираме на испорака за вас, откако ќе ја видите вашата цел...

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba
 • Неодамнешно

Професионални 8 Дупки NanXiao Flute Рачно Изработени Пурпурна Бамбус G F Клуч Chiba

DEN 2831.52

На nanxiao, "Јужна xiao"), понекогаш наречен chiba ("ногаосум" старо име сеуште се користи за Јапонски shakuhachi) е краток xiao со отворен дува крајот користи во Nanyin, локалните Fujianese опера од Quanzhou.Површина : ПолирањеПакет Листата : 1 x торба1 x xiao1 x Кинески Јазол

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi
 • Неодамнешно

Дувачкиот Ирски Свирче D/C копче Ирска Flute Feadog Калај свирче Метал Џеб Feadan Музички Инструмент dizi

DEN 1035.00 1089.12

Опис На Производот : Материјал : ABS Отворот ( нетоксични ),месинг fluteДупка : 6Боја : ЗлатнаДолжина : Околу 29cm (Д Клуч)За 32cm (C Копче)

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје
 • Неодамнешно

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Само-одбрана Оружје

DEN 5604.00

Дувачкиот Метал Flute Dizi F Клуч Метал Flauta Згусне Месинг Кинески Flute Професионални Музички Инструмент Flauta Самоодбрана ОружјеНие само го продаде конкурентни производи...

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi
 • Неодамнешно

Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Кратуна Flauta Hulusi

DEN 2650.00 3312.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Црна Бамбус Hulusi Flute Gourd Flauta Hulusi G / F Клуч Кратуна Flute Hulusi Народни Инструменти Професионална Игра Кратуна FluteАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи, Ве Молиме Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи...

Рок на отплата Кларинет англиски стил 8 Дупки C копче Flute Dizi Istrumento Музички Flute Професионални Flautas C Кларинет рок на отплата Кларинет
 • Неодамнешно

Рок на отплата Кларинет англиски стил 8 Дупки C копче Flute Dizi Istrumento Музички Flute Професионални Flautas C Кларинет рок на отплата Кларинет

DEN 7068.00 7440.00

Рок на отплата Кларинет англиски стил 8 Дупки C копче Flute Dizi Istrumento Музички Flute Професионални Flautas C Кларинет рок на отплата КларинетQIMEI бренд кларинет и flute со 32 години историја, која е симбол во Кина.Ако сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи,Pls Посетете Ја Нашата Продавница : Ние само го продаде конкурентни производи.Pls не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој flute ќе бидат проверени звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се магацин надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите,ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!Предноста на QIMEI кларинет : 1,Конектор дизајн : Има две конектор, кој се одвојува,Преносни и лесен за употреба, најважно е да се прилагоди на теренот, звукот ќе биде многу повисока заедно со вметнување на дното , напротив, звукот ќе биде многу пониска заедно со извлекувајќи...2,Кадифен Чистење род : по игра, чистење на кларинет со вода...3, Подмачкување на нафта : подмачкување конектор и намалување на осипувањеДодатоци, вклучувајќи : 1* кожна торба1*Подмачкување на нафта1* Кадифен Чистење родСертификат за ОдобрувањеЉубезно Ве Потсетам : 1, Чистење со вода после играње2, Свирче јазик е клучен дел на изговорот, pls се заштити тоа внимателно.3, Обидете се вашиот најдобар да се намали расклопување пати.Гаранција За Квалитет : Имаме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед.

Дрвени пискав Рекордер германски-стил и Барок Soprano 8 дупка Кларинет C Копче Кинески Вертикална Flute Музички Инструменти
 • Неодамнешно

Дрвени пискав Рекордер германски-стил и Барок Soprano 8 дупка Кларинет C Копче Кинески Вертикална Flute Музички Инструменти

DEN 1211.00 1407.84

Дрвени Flute пискав германски стил 8 дупка Кларинет Flute C Копче Кинески Вертикална Flute Дрвени Музички Инструменти Дрвени FluteВоведувањето на Дрвени Кларинет : 1,Користи природни клен од Канада,дрвото се чуваат за 5 години, enviromental и здравиот начин,сосема нетоксичен.2,Целосно рачно изработени дрвени кларинет,58 оперативни секвенци и 8 пати на звук тест...

8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупка Xiao Flute
 • Неодамнешно

8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупка Xiao Flute

DEN 1935.00 2360.16

8 Дупка Xiao Flute Две Делот Бас Flute Instrumento Музички Професионални Кратката Бамбус Концерт Flute 8 Дупки Xiao Flute Ако сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Ние само го продаде конкурентни производи.Pls не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој flute ќе бидат проверени звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се магацин надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!Копче по желба : G или F за скролувањеПакет се вклучени : 1*бамбус flute1*Flannelette сет1*Кинески јазолЗабелешки : 1,Две секции на flute поврзани со бакар зглобовите,лесен за носење.Вие треба да ги поврзе заедно пред да игра.Поради висока температура предизвикани од flute звук повисоко,можете да извлечете го поврзете бакар соодветно,на тој начин можат да ги намалат вкупните теренот на flute,повеќе погодно за група соработка.2,Две секции од flute поврзани со бакар е потребно да се исчисти од нечистотијата oftenly,и полира подмачкување на нафта за да се задржи добро подмачкување,кога приклучокот и ротирање треба задржете го flute дел покрај бакар,ако го држите flute главата и flute опашка,тоа ќе резултира со бамбус пауза покрај бакар дел.3,промени на температурата на воздухот и влажноста на воздухот се причини за flute пукање,па некои пријатели рече дека јас не се игра,тоа беше одличен!Ве молиме имајте во предвид дека обично одржување е потребно.но, поради карактеристиките на бамбус,не постојат било апсолутно добар начин да се спречи попуштат.4,Обрнете повеќе внимание на одржување на обичните пати,за да се избегне flute гол во просторијата со централно греење и климатизација.

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute
 • Неодамнешно

Chinese Професионални Висок Квалитет Бамбус Инструмент Бамбус Flute

DEN 940.32

започнете Цена : $17.00 Цена : $149.00 Цена : $108.88 Цена : $263.64 Цена : $79.89 Цена : $90.00крајот парчеСАД$ 65.00 / парчеСАД$ 185.00 / парчеСАД$ 149.00 / парчеTianjihundred далеку инструмент Co., LTD е лоцирана во убава брег на bohai море Jing Hai тијанџин, убава средина, географија е супериорен, превоз е лесен...