• Неодамнешно
Камерата 2.5 х LCD Екранот пронаоѓачот на изглед го Зголемувачот Loupe за Nikon D810 D800 D7000 D7100 D5300 D5100 D5200 D3100 D3200 D3300 D90

Камерата 2.5 х LCD Екранот пронаоѓачот на изглед го Зголемувачот Loupe за Nikon D810 D800 D7000 D7100 D5300 D5100 D5200 D3100 D3200 D3300 D90

DEN 2710.00
DEN 3114.72
-13 %
Достапно

Количина на стоки


Функција :
1.Мала цена, но со голема карактеристики
- На QV-1 е еден од нашите повеќето достапни LCD View Finders за dslr фото Видео Камери!
- Новиот QV-1 користи иновативни магнетни брзо ослободување дека инсерти на Manfrotto 501 PL компатибилен baseplate. Дизајн кој е и брза и функционална.(ако вашата топката главата не е Manfrotto,ќе може да се качи на вашите брзо плоча под QV-1 брз плоча.Постојат 1/4" и 3/8" шрафови за QV-1 брз плоча.)
2.Со цел да се Вклопи
Напред / Назад / Лево / Десно корекција може да се врши за да се собере голем број на популарни dslr фото Апарати што користат 3"-3.2" LCD екран.
3.Јасни и Остри Слики, Фокус со Леснотијата На QV-1 LCD Видите во Него ќе се величаат вашиот lcd екранот слика од 2.5 x, така што ќе може лесно да се фокусира на субјектот, и, исто така, ќе понудат вистински приказ на сликата, кога работат на отворено во светол бел ден. -На прилагодливи диоптрија прстен потези на основното леќа напред или назад, ако сликата не се појави фокусирани. Ова е особено корисно за оние кои имаат помалку од совршен визија. 4.Уживаат Во Снимањето На Отворено
-Да се спречи досадни сјајот на вашиот екран, така што ќе може да се види вистинската боја сатурација, контраст и правилно изложување.
-На QV-1 останува заклучена во надолното прилагодување, но флипс до брзо да се користи како едноставна сонцето хаубата или да пристапите до вашиот екран на допир LCD.
5.Иновативни Baseplate Дизајн
-Иновативни магнетни брзо ослободување дизајн им овозможува на QV-1 да се вметнат и отстранети од цврст метал брзо ослободување baseplate во прилог на дното на вашата камера.
-На QV-1 baseplate акции слична форма на Manfrotto 501 PL брзо ослободување плоча. Откако QV-1 baseplate е прикачена на вашиот камера, ќе може да се качи директно да поддржани Manfrotto видео течност глави.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
ujm
Пакет:
Yes

Слични понуди

нова Хард Пластична Фолија LCD Монитор Екран Покрие Заштитник За N D80 BM-7
 • Неодамнешно

нова Хард Пластична Фолија LCD Монитор Екран Покрие Заштитник За N D80 BM-7

DEN 50.00 84.00

Опис : Материјал : Тешко Пластични LCD Монитор Екран Заштитник Покритие за Nik & n D80 Заштитете го вашиот Nik & n D80 LCD екран против прашина, пукнатини и гребнатини Лесно да се држат на Тврд пластичен капак обезбедува тешка заштитен слој над LCD екран Најдобри замена за ОЕМ BM7 LCD покрие Целосно компатибилен со Nik & n D80 Големина : Совршено се вклопуваат Боја : Транспарентна Забелешка : Додаток САМО, Камера не се вклучениПакетот вклучува : 1 x LCD Екран на Поклопецот за Nik & n D80 BM7

Seetec 17.3 1920x1080 Носат на Емитува Следи со 3G-SDI HDMI AV YPbPr 1080p Директор на Набљудувачите на Алуминиум Случај P173-9HSD-КО
 • Неодамнешно

Seetec 17.3 1920x1080 Носат на Емитува Следи со 3G-SDI HDMI AV YPbPr 1080p Директор на Набљудувачите на Алуминиум Случај P173-9HSD-КО

DEN 35978.00 37872.00

Екранот Spec Модел P1739 HSDКО Големина на Екранот 17.3" Боја на Длабочина 16.7 M Резолуција 1920×1080 пиксели Pixe Теренот 0.1989(H)×0.1989(V) mm Размер 16 : 9 Осветленост 400cd / m⊃2; Контраст Размер 600 : 1 Осветлување LED Агол на Гледање 80° / 80°(L / R) 60° / 80°(U / D) Текст 1 X BNC 3 GSDI 1 X HDMI HDMI 3 X BNC YPb Pr 1 X DVII DVII 1 X BNC Видео 2 X РКА Аудио(L / R) Излез 1 X BNC 3 GSDI 1 X HDMI HDMI 3 X BNC YPb Pr 1 X BNC Видео Аудио Аудио Излез Стерео приклучок за Слушалки, Звучници SDI Поддршка Формат 480i / 576i 720p(60 / 59.94 / 50 / 30 / 29 / 25 / 24 / 23.98) 1080i(60 / 59.94 / 50) 1080p(60 / 59.94 / 50 / 30 / 29.97 / 25 / 24 / 24s F / 23.98 / 23.98 s F) HDMI Поддршка Формат 480i / 576i / 480p / 576p 1080i (60 / 59.94 / 50) 720p (60 / 59.94 / 50 / 30 / 29 / 25 / 24 / 23.98) 1080p (60 / 59.94 / 50 / 30 / 29.97 / 25 / 24 / 24s F / 23.98 / 23.98 s F) Општи Влезен Напон DC9~24 V Потрошувачка на Енергија ≤26 W Работна Температура 10°C~50°C, Температура на Чување 20°C~60°C Големина на Единица 414 L×280 H×35.1 D mm (W / O Куфер) Единица Тежина 2.75 килограм (W / O Куфер) Напредни Функции Ѕирка Фокус им Помогне на(Црвениот се потенцира во делови на монохроматски слика во фокусот) Центар за Напредок Екран Маркер (80%,85%,90%,93%,96%,2.35 : 1) Слика Замрзнување Слика Флип (H, V, H / V) Камера Режим ПикселдаПиксели Проверете Поле (Црвено,Зелено,Сино,Моно) Вграден LED резултати индикаториFull HD 1920 X1080 PanelСо P1739 HSDКО е 17.3инчен 1920×1080 Full HD панел она што го гледаме е навистина гледање агли outputting свежи, јасни снимки на теренот, што значи помалку време во уредување соба...

Супер Квалитет НОВ Објектив за Зумирање Зафат Гума за сигма 18-35mm f/1.8 DC HSM Поправка Дел
 • Неодамнешно

Супер Квалитет НОВ Објектив за Зумирање Зафат Гума за сигма 18-35mm f/1.8 DC HSM Поправка Дел

DEN 696.00

НасловСупер Квалитет НОВ Објектив за Зумирање Зафат Гума за сигма 1835mm f / 1.8 DC HSM Поправка Дел[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа за насПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Godox АД-H1200 1200W Гола Сијалица Флеш Цевка со Pergear Чисти Комплет за Godox AD600 AD600B AD600M AD600BM
 • Неодамнешно

Godox АД-H1200 1200W Гола Сијалица Флеш Цевка со Pergear Чисти Комплет за Godox AD600 AD600B AD600M AD600BM

DEN 10400.16

Godox АДH1200 1200 W Гола Сијалица Флеш Цевка со Pergear Чисти Комплет за Godox AD600 AD600 B AD600 M AD600 BMОпис : * 1200 W Флеш Цевка* Посветен Флеш Цевка за AD600Пакет Содржина : 1* Godox АДH1200 Флеш Цевка

Meking GoPro Планината со Магнет за GoPro Херој 3 4 Sj5000 Xiao Yi Акција Камера Случај Магнетен Држач Мини Стојат
 • Неодамнешно

Meking GoPro Планината со Магнет за GoPro Херој 3 4 Sj5000 Xiao Yi Акција Камера Случај Магнетен Држач Мини Стојат

DEN 180.00

Објектот карактеристики Интегрирани низок профил триprong систем на монтирање на Висока јачина на магнет на дното за да ви овозможи да ги приложите вашите Gopro на метална површина Компатибилен со акција камера како gopro и други апаратури со стандардни триprong планината Премиум ABS да се направи трајни и временските resistan Прибл.4cm во дијаметар, 3.5 цм во висина на Објектот вклучени 1 * Триprong магнетни планината

16 40 x 40cm Фотографија Фото Студио за Снимање Шатор Светлина Кутија SoftBox Со следење на број
 • Неодамнешно

16 40 x 40cm Фотографија Фото Студио за Снимање Шатор Светлина Кутија SoftBox Со следење на број

DEN 644.00 699.84

100% Нов Фото Softbox Светлина Шатор Cbe Мека Кутија 16" 40cm Професионален имиџ во секунди. Совршени за дигитална или на филмската камера. Работи на дневната светлина, флеш, флуоресцентни кварц волфрам светлина и потоп светлината. Р emovable предната маска со камерата леќи на камерата шлиц. Дојде со 4 позадина, бела, сина, црвена и црна Евтини но и високо продуктивни.Вклучуваат1 x 16" фото шатор 1 x црна позадина 1 x белата позадина 1 x темно сина позадина 1 x црвена позадина 1 x футрола

Топла Чевли Адаптер 1/4 Завртка За Canon Dslr Фото Камера Кафез Екипаж Микрофон Blackmagic Кино Фото Студио За Полнење
 • Неодамнешно

Топла Чевли Адаптер 1/4 Завртка За Canon Dslr Фото Камера Кафез Екипаж Микрофон Blackmagic Кино Фото Студио За Полнење

DEN 458.00 539.04

Топла Чевли Адаптер 1 / 4 Завртка За Canon dslr фото Камера Кафез Екипаж Микрофон Blackmagic Кино Фото Студио за Полнење Опис : На Ладно Жешко Чевли Планината е направен од алуминиум...

опрема за Noritsu QSSQSS28/29/31/32 minilab A050698-01 /A050698 купи 2 многу добие 1 многу слободни
 • Неодамнешно

опрема за Noritsu QSSQSS28/29/31/32 minilab A050698-01 /A050698 купи 2 многу добие 1 многу слободни

DEN 2736.00 2880.00

опрема за Noritsu QSSQSS28 / 29 / 31 / 32 minilab A05069801 / A050698 купи 2 многу добие 1 многу слободни ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

Godox SK300 Професионално Студио Strobe SK Серија 220V Моќ 5600K Max 300WS GN58 флеш студио светлина светилка
 • Неодамнешно

Godox SK300 Професионално Студио Strobe SK Серија 220V Моќ 5600K Max 300WS GN58 флеш студио светлина светилка

DEN 4776.00

Godox SK300 Професионално Студио Strobe SK Серија 220 V Моќ 5600 K Max 300 WS GN58 флеш студио светлина светилкаКАРАКТЕРИСТИКИ : Брзо се инсталира различни светлина изменувачи како што softbox;Безжична моќ и контрола флеш активирање на системот150 W моделирање светилка прилагодува во 9 енергетски нивоаПрецизни за излез прикажана на LED панел, 20 чекори од 1.0 до 3.0 во 0.1 зголемувањаАнтиpreflash функција овозможува aynchronization со камери кои имаат еденpreflash отпуштање системИзвонредна излезна стабилност, не повеќе од 2% смени кога под истата излезнаАвто меморија и обновување на прилагоди паното за поставкиСПЕЦИФИКАЦИЈА : Флеш Излез : 300 WSВодич Број (ISO 100) : 65Температура на бојата : 5600 ± 200 KМоќ Напон : AC200~240 V / 50 HZИзлезна Контрола : ОФ, 1.03.0 (1 / 8 1 / 1)Моделирање Светилка : 150 W / 9 Нивоа (1 9)Рециклирање Време : 0.43sАктивирање Режим : Sync мозок, Тест копчето, Роб предизвикувајќи, Безжични контрола портаФлеш Времетраење : 1 / 2000 1 / 800sОсигурач : 5 AТежина Прибл...

Трговија на големо FOTGA 3383cm Фото Студио Блиц Светлина Рефлектор Рефлексивни Црна Sliver Чадор
 • Неодамнешно

Трговија на големо FOTGA 3383cm Фото Студио Блиц Светлина Рефлектор Рефлексивни Црна Sliver Чадор

DEN 282.00 331.20

FOTGA 33"83cm Фото Студио Блиц Светлина Рефлектор Рефлексивни Црна Sliver ЧадорОва студио рефлектор чадор е двојно слоеви еден (црна и Сребрена)...

Нови Оригинал, За Nikon Леќа AF-S DX Nikkor 18-200 18-200mm F/3.5-5.6 G ЕД VR II Зум Четка ( 1K241-588 ) Замена Поправка Дел
 • Неодамнешно

Нови Оригинал, За Nikon Леќа AF-S DX Nikkor 18-200 18-200mm F/3.5-5.6 G ЕД VR II Зум Четка ( 1K241-588 ) Замена Поправка Дел

DEN 475.20

НасловНови Оригинал, За Nikon Леќа AFS DX Nikkor 18200 18200mm F / 3.55.6 G ЕД VR II Зум Четка ( 1 K241588 ) Замена Поправка Дел[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа за насПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Повеќе Агол Двојна Топла Чевли Држачот за Speedlite dslr фото Камера Блиц Светлина Заградата
 • Неодамнешно

Повеќе Агол Двојна Топла Чевли Држачот за Speedlite dslr фото Камера Блиц Светлина Заградата

DEN 648.00

Двојна Флеш заградата плоча е издржлива и хоризонтална флеш протезата со прилагодливи рака која обезбедува двојна топла чевли кои ќе ви овозможи да се качи два удари или други додатоци како што се видео светилки, далечински управувач на вашата камера...

бесплатен превозот оригинални 70D Екранот одбор 70D Екран за CANON EOS 70DLCD екран вози одбор Поправка дел
 • Неодамнешно

бесплатен превозот оригинални 70D Екранот одбор 70D Екран за CANON EOS 70DLCD екран вози одбор Поправка дел

DEN 714.24

бесплатен превозот 100% оригинални 70 D Екранот одбор 70 D Екран за CANON EOS 70 D LCD одбор Камера поправка деловиПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Mcoplus HN-12 Микрофон Вештачко Крзно Покритие За TASCAM д-р-05 DR05 МИКРОФОН Шофершајбната Отворено Кожен ветробранското стакло Muff HN-12
 • Неодамнешно

Mcoplus HN-12 Микрофон Вештачко Крзно Покритие За TASCAM д-р-05 DR05 МИКРОФОН Шофершајбната Отворено Кожен ветробранското стакло Muff HN-12

DEN 435.84

McoplHN12 Микрофон Вештачко Крзно Покритие За TASCAM др05 DR05 МИКРОФОН Шофершајбната Отворено Кожен ветробранското стакло Muff HN12Карактеристики : Специјално дизајнирани за да се намали правец на бучава да се добие јасна евиденција.Спецификација : Одговара за TASCAM др05Материјал : Вештачко крзноНадворешни Димензии : 10cmВнатрешни Димензии : 5cmШирина : 7cmДебелина : 2cmСтандарден интерфејс : 4cmИнтерфејс протегала : 8cmБоја : како на сликаЗабелешка : ве Молиме мерка вашиот микрофон големина за да бидете сигурни дека големината на микрофон крзно се вклопи во вашиот микрофон пред наддавање.Пакет Се Вклучени : 1 x Микрофон Шофершајбната

НОВИ Оригинал, За Nikon D750 Сет На Телото Гума 3 еез Зафат, Палец, Предната Гума Камера Замена Единица Поправка Делови
 • Неодамнешно

НОВИ Оригинал, За Nikon D750 Сет На Телото Гума 3 еез Зафат, Палец, Предната Гума Камера Замена Единица Поправка Делови

DEN 2832.00

НасловНОВИ Оригинал, За Nikon D750 Сет На Телото Гума 3 еез Зафат, Палец, Предната Гума Камера Замена Единица Поправка Делови[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа за насПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

3pcs 30*40cm Фото Студио за Фотографија Одраз на Екранот BoardsTranslucent за Фотографија и Снимањето
 • Неодамнешно

3pcs 30*40cm Фото Студио за Фотографија Одраз на Екранот BoardsTranslucent за Фотографија и Снимањето

DEN 1722.72

Фото Студио Одраз на Екранот Одбори Проѕирен Црн Бел 3in1 30*40cm Фотографија и СнимањетоПакетот Вклучува : 1 × 30*40cm Одраз Табла (Црна)1 × 30*40cm Одраз Табла (Бела)1 × 30*40cm Одраз Табла (Проѕирен)Снимање Одраз Одбор 3in1 Комплетsuitble за снимање на Накит, козметика,електронски производи, како и предмети изработени од метал или стакло и така натаму.со мазна површина, тоа може да влијае на убави сенки, која ви помага да го засени на карактеристики на производот.за производи кои не треба сенка, тоа може да послужи како позадина, како и.работа со студиото осветлување поставува, резултатот ќе биде многу подобро.Носителот на работ да се спречи површината биде изгребани кога го користите.димензии : 30cm x40cmДвете страни може да се користи.Материјал : АкриликБоја : Црна / Бела / Проѕирен1.По плаќањето, ние ќе ја испрати на предмети во рамките 17days откако вашата уплата е завршена2.ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разлики воцаринската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производе прегледано,Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерските провизии,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние нема да наплата на Превозоттрошоци за одбиени пратки.3.На shippping цената не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни зацаринските давачки .многу е важно за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди акосе задоволни со нашите предмети и услуги.За било каков проблем со нашиот предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт првпред да остави негативни повратни информации.

C-200RS Професионални FlapJack 7 ПРЕДВОДЕНА од 3200-5600K Bicolor Работ Светлина Круг Ultrathin бел ден Мека LED Dimmer Фотографија Осветлување
 • Неодамнешно

C-200RS Професионални FlapJack 7 ПРЕДВОДЕНА од 3200-5600K Bicolor Работ Светлина Круг Ultrathin бел ден Мека LED Dimmer Фотографија Осветлување

DEN 6960.00 8592.00

започнетекрајотАЛHR672 SC200 RS Професионални Flap Jack 7" ПРЕДВОДЕНА од 32005600 K Bicolor Работ Светлина Круг Ultrathin бел ден Мека LED Dimmer Фотографија ОсветлувањеC200 RS ја претставува најновата идеја во LED осветлување; на Flapjack Edge LED светло...

Selens Tripod фиксна нозе Стабилизирање адаптер општи користи за фотографски
 • Неодамнешно

Selens Tripod фиксна нозе Стабилизирање адаптер општи користи за фотографски

DEN 5875.20

Selens Tripod фиксна нозе Стабилизирање адаптер општи користи за tripod kit( нозе само )Пакетот Вклучува : 1 × Tripod фиксна нозе Стабилизирање адаптер(нозе само,не се вклучуваат на мирување)Превозот ЗабелешкаПРЕВОЗОТ : 1.Вашата цел ќе бидат обработени за 13 дневна по вашата исплата е примена или бришат.2.Вашата цел ќе биде предаден преку Кина Пост Воздух Mail,e Packet,EЕМС или ЕМС.3.Тоа ќе трае околу 560days во транзит,ве молиме почекајте трпеливо.4.Ако не сте го доби пакет на време, ние може да се прошири испорака датум за вас.5.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви понуди задоволителен одговор.Следново е нормално пристигнување време курс за вашиот референца : ЗемјаРаботни Дена(не вклучувајќи одмор)591015162021252635>35СадНоминална(време пристигна)5.1%50.1%33.6%7.5%3.7%Контактирајте со насЕвропаНоминална(време пристигна)8.6%61.2%19.1%7.0%4.1%Контактирајте со насАвстралијаНоминална(време пристигна)4.7%52.6%30.2%9.6%2.9%Контактирајте со насКанадаНоминална(време пристигна)6.7%50.6%30.4%8.5%3.8%Контактирајте со насРусијаНоминална(време пристигна)1.5%10.3%29.7%41.2%18,8% сеКонтактирајте со насАзијаНоминална(време пристигна)10.5%30.6%43.8%12.1%4.0%Контактирајте со насДруга ЗемјаНоминална(време пристигна)3.5%25.0%47.9%17.9%5.7%Контактирајте со насПЛАЌАЊЕ : 1.Ние прифаќаме Escrew за плаќање.2.Ве молиме да се осигурате вашата адреса,телефонски број се во право кога ќе се плати.3.Ако производот што сте го добиле не е задоволен за вас,можете да контактирате со нас,и тогаш ние ќе ја или наплата.ПОВРАТНИ информации : 1.

нови Softest камера рамо, рака најкул нацијата ветрот рака neckband вратот рака за Камерата
 • Неодамнешно

нови Softest камера рамо, рака најкул нацијата ветрот рака neckband вратот рака за Камерата

DEN 105.00 144.00

За испорака (ве молиме да ги прочитате пред да нарачате ) : Answer : ___________________________ NOTE : Наредби за Помалку Од СЕДУМ Долари Нема да Бидат Прикажани Следење на Бројиспративме на производи од Кина Пост НП Плус, што значи следење на број ќе ви даде не е валиден ,не можете да добиете на следење на информациите од вебсајтот...

2 Парчиња Нови LCD Flex Кабел Лента Поправка на Дел За Samsung D31i D36i D39i D93i D903i D99i
 • Неодамнешно

2 Парчиња Нови LCD Flex Кабел Лента Поправка на Дел За Samsung D31i D36i D39i D93i D903i D99i

DEN 364.80

2 Парчиња Нови LCD Flex Кабел Лента Поправка на Дел За Samsung D31i D36i D39i D93i D903i D99iПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

327D1061591A / 327D1061591 ОПРЕМА 24.Т Fuji 550/570 minilab опрема
 • Неодамнешно

327D1061591A / 327D1061591 ОПРЕМА 24.Т Fuji 550/570 minilab опрема

DEN 912.00 960.00

327 D1061591 A ОПРЕМА 24.Т Fuji 550 / 570 minilab опрема, ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

3 Во 1 8.5 X 5.5 см Бела Црна 18% Сива Боја Рамнотежа Картички за Дигитални Сива Картичка Со Вратот Рака За dslr фото Камера P0.3
 • Неодамнешно

3 Во 1 8.5 X 5.5 см Бела Црна 18% Сива Боја Рамнотежа Картички за Дигитални Сива Картичка Со Вратот Рака За dslr фото Камера P0.3

DEN 63.00 70.08

3 Во 1 8.5 x 5.5 см Бела Црна 18% Сива Боја Рамнотежа Картички за Дигитални Сива Картичка Со Вратот Рака За dslr фото КамераЗошто да се одбере оваа дигитални сива картички : Дигиталниот Сива Картичка и Баланс на Белата боја се идеални Алатки за помагање се постигне баланс на белата боја и боја корекција.Во прилог на обезбедување на средства за мерење на изложеност,сива картичка обезбедува удобен референца за балансот на белата боја или боја на рамнотежа, дозволувајќи им на камерата за да компензирате за illuminant боја во една сцена.Со други зборови, Дигитални Боја Картичка е одличен додаток за секое студио, бидејќи тоа ви овозможува да се создаде остри слики кои навистина се одразува бојата на сцена.Спецификација : Големина : 8.5х5.5cm (L*W)Карта во Боја : Сива, Бела и ЦрнаРака Боја : ЦрвенаНето Тежина (картички + рака) : 40gЗа оптимални колор корекција : Црна картичка постигнува навистина длабоко црнците (RGB 16,16,15);Сивиот картичка прикажува супериорен спектрален неутралност со измерени вредности на 162, 162, 160;Белата картичка има тестирани RGB вредноста на (220, 224, 223).Вратот на рака со брзо ослободување пластични тока на крајот, погодно за вашата употребаПакет се вклучени : 1 сет Дигитални Сива Картичка