• Неодамнешно
Бебе Девојки Фустан 2017 Нов Бренд Девојки Фустан Без Ракави Carnation Жакард Фустан Детска Облека Девојки Лето Фустани

Бебе Девојки Фустан 2017 Нов Бренд Девојки Фустан Без Ракави Carnation Жакард Фустан Детска Облека Девојки Лето Фустани

DEN 565.00
DEN 594.72
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Добредојдовте драги мои cumstomers,
Pls напишете го целосниот назив , точна адреса и телефонски број ,escepially на Бразил пријател не заборавајте куќата број.
Ви благодарам многу !
Големина на табела,може да се 1-3cm грешка. (1 инч=2.54 см)
Големина
Фустан Должина
(cm)
Биста*2
(cm)
Должина На Ракав
(cm) Деца НАС Големина
Погоден Висина
(см) 100 58 30 / 2 T-3 T 80-90 110 61 31 / 4 T-5 T 90-100 120 64 32 / 6 T 100-110 130 67 33 / 7 T 110-120 140 70 34 / 8 T 120-130
повеќе убави предмети што може да оди http : //www.aliexpress.com/store/1357018http : //www.aliexpress.com/store/1357018
ПРЕВОЗОТ ВРЕМЕ
САД ; РУСИЈА Бесплатен превозот од e Packet (5-15 работни дена на патот) Брза испорака
EMS (5-15 работни дена на патот)
Кина, воздухот mail (15-50 работни дена на патот)
DHL (2-5 работни дена на патот)
Fedex(2-7 работни дена на патот)

Карактеристики на понудата

Дете НИ Големина:
3T, 4T, 5, 6, 7, 8
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Фустани Должина:
Колено-Должина
Број На Модел На:
AE139
Силуета:
А-Линија
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Декорација:
Цвеќиња
Материјал:
Полиестер,Памук
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Бренд Име:
Останете Наивни
Шаблон Тип:
Флорални
Стил:
Европски и Американски Стил
Јака:
О Деколте

Слични понуди

KANCOOLD Фустан нова високо квалитетен моден Секси Печатење Дами Појас Слим фустан Bodycon Коктел Партија се облекуваат лето jan27
 • Неодамнешно

KANCOOLD Фустан нова високо квалитетен моден Секси Печатење Дами Појас Слим фустан Bodycon Коктел Партија се облекуваат лето jan27

DEN 499.00 767.52

Секси Женска Печатење Фустан Дами Bodycon Коктел Партија Вечер ФустанЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме да се споредат детали големини со твое пред да ја купите!!! Користи слична облека да се споредат со големина.Спецификации : 100% сосема нов и висок квалитет.Пол : ЖенитеФустани Должина : Над Коленото,МиниСилуета : АЛинијаДекорација : ПојасСтил : СексиМатеријал : ПолиестерМодел : ПечатењеДеколте : O ВратотВерзија : ТенокРакавот : Без РакавиПакетот вклучува : 1 PC Фустан+1 PC Појас Големина Детали : Int'l Големина НАС велика БРИТАНИЈА ЕУ Биста Рамо Половината Должина S 4 8 34 80 см / 31.5" 31cm / 12.2" 6878cm / 26.830.7" 78cm / 30.7" М 6 10 36 82 cm / 32.3" 31cm / 12.2" 7080см / 27.631.5" 79cm / 31.1" L 8 12 38 84cm / 33.1" 31cm / 12.2" 7282cm / 28.432.3" 80см / 31.5" XL 10 14 40 86 см / 33.9" 31cm / 12.2" 7484cm / 29.133.1" 81cm / 31.9"Трговија на големо и пад на превозот и двата се добредојдени...

Девојка Долги Ракави Чипка Фустан Дете Бебе Принцезата Свадба Партија Девојки Фустан, Бела/Темно сина
 • Неодамнешно

Девојка Долги Ракави Чипка Фустан Дете Бебе Принцезата Свадба Партија Девојки Фустан, Бела/Темно сина

DEN 634.00 667.20

Мерка со раце pls дозволете грешка во 23 cmГолемина1 / 2chestдолжинаракавитеознака 110#(големина 4t)316839ознака 120#(големина 6)327341ознака 130#(size 8)337743ознака 140#(големина 10)358145ознака 150#(size 12)378548запис 160#(големина 14)398950ознака 170#(големина 16) 47 94 52

Секси жените капчиња чипка шупливи од чиста лето Лабава облека глуждот должина V вратот Фрлам Strappy boho мрежа Макси фустани
 • Неодамнешно

Секси жените капчиња чипка шупливи од чиста лето Лабава облека глуждот должина V вратот Фрлам Strappy boho мрежа Макси фустани

DEN 880.00 1128.00

Ве молиме мерење на обемот на Градите, половината, колковите,БедротоТаму ќе биде 12 см грешка поради прирачник за мерење.

COSPOT 2018 Нови Девојки Фустан Флорални Кавга Ракави Секојдневен Принцеза Партија Фустани Vestidos Лето Деца Облека се Облекуваат Девојка C50
 • Неодамнешно

COSPOT 2018 Нови Девојки Фустан Флорални Кавга Ракави Секојдневен Принцеза Партија Фустани Vestidos Лето Деца Облека се Облекуваат Девојка C50

DEN 288.00 575.52

2018 Нови Девојки Фустан Флорални Кавга Ракави Секојдневен Принцеза Партија Фустани Vestidos Лето Деца Облека Облечи ДевојкаПроизводотGrils Лето Принцеза Се ОблекуваатМатеријал100% ПамукMOQ1 PcsЗабелешкаМожеби тоа е боја на отстапување се должи на различни монитори и светло;Големина на Табелата има 13cm грешка;ГолеминаЗа возраст 03 години деца;1cm = 0.39 инчен;НИ ГолеминаДолжинаБистаСовети ВозрастСовети Висинаcmcmгодинаcm9 M12 M49501year7018 МИЛИОНИ52521.5 година8024 M55542year903 T58563year100

Жените Лето Без Ракави Bodycon Секојдневен Оглавник Backless Поклон Фустан Партија Вечер Плажа, Мини Фустан
 • Неодамнешно

Жените Лето Без Ракави Bodycon Секојдневен Оглавник Backless Поклон Фустан Партија Вечер Плажа, Мини Фустан

DEN 310.00 356.64

Добредојдовте На Нашиот Магазин Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели.Моден дизајн,100% Сосема Нов И Висок квалитет!Материјал : Полиестер / Spandex МешавинаБоја : Како Се ПокажеГолемина : S,M,L,XL ,XXL Големина : S, M, L,XLГолеминаПоловинатаLenghtБистаS82cm66cm68cmМ86cm67cm72cmL90cm68cm76cmXL94cm69cm 80см Има 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.Она Што Ќе Добиете : 1 x Мода се ОблекуваатМеѓународни Купувачи Ве Молиме Имајте Во Предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Жените Формално Венчаница Деверуша Долго Вечер Партија Топката Матурска Gown Мода Се Облекуваат Жените Девојка Облека Фустани
 • Неодамнешно

Жените Формално Венчаница Деверуша Долго Вечер Партија Топката Матурска Gown Мода Се Облекуваат Жените Девојка Облека Фустани

DEN 547.00 684.00

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница!Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели...

Мало девојки се облекуваат принцеза сон убавина фустан Меки девојки аурора фустан принцеза партија се облекуваат 3-9Y девојки облека vestidos
 • Неодамнешно

Мало девојки се облекуваат принцеза сон убавина фустан Меки девојки аурора фустан принцеза партија се облекуваат 3-9Y девојки облека vestidos

DEN 816.00 1088.16

Принцезата аурора Девојка Патен Костим 1 ) Големина : 110150 одговара за висина на 100135cm 2) Боја : како на сликата покаже Совети : 1,Памучна ТКАЕНИНА...

Жените Boho Backless Нерегуларни Флорални Pinted Фустан 2018 Лето Длабоко V Висока Половината Трим Фустани Отвори Задната Страна Vestidos
 • Неодамнешно

Жените Boho Backless Нерегуларни Флорални Pinted Фустан 2018 Лето Длабоко V Висока Половината Трим Фустани Отвори Задната Страна Vestidos

DEN 1188.00 1583.04

Информации За ПроизводотСтоки класа : Директни Фабрика Цена, со Висок квалитетСостојба : 100% Сосема НовПоддршка : Dropship& трговија на големо​Големина : S2 XLГолемина Мерка1...

SFFZ Жените Плетени Фустан О Деколте, Долга А-Линија Џемпер Облека Елеганција Бела Црна Комбинација Млади Женски Удобно Мека Фустани
 • Неодамнешно

SFFZ Жените Плетени Фустан О Деколте, Долга А-Линија Џемпер Облека Елеганција Бела Црна Комбинација Млади Женски Удобно Мека Фустани

DEN 2073.00 3454.08

SFFZ Жените Плетени Фустан О Деколте, Долга АЛинија Џемпер Облека Елеганција Бела Црна Комбинација Млади Женски Удобно Мека Фустани*Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се плати за мојата купување? A : ние прифаќа следниве начини на плаќање : со кредитна картичка; moneybooker;Т / T;western union...

Danjeaner Жени Секси Backless Чипка Зимски Облечи Мода Обичните Краток О-вратот Долг Ракав Директно Фустан Плус Големина Партија Облечи
 • Неодамнешно

Danjeaner Жени Секси Backless Чипка Зимски Облечи Мода Обичните Краток О-вратот Долг Ракав Директно Фустан Плус Големина Партија Облечи

DEN 575.52

Danjeaner Жени Секси Backless Чипка Зима Мода Се ОблекуваатПовик Краток Овратот Долг Ракав Директно Фустан Плус Големина Партија ОблечиЗабелешка : Ако ви се исполнат следниве два услови,можете да добиете $2 купони за вашата следна цел : 1.ве молиме да ни покаже на екранот на двата 5 ѕвезди за детална оценка ...

Висок квалитет на Лето Дами Облечи Нов Стилски Зголеми Везови Чипка Крои се Облекуваат Секси Тенок Големи Димензии Молив Облекуваат Женски H23
 • Неодамнешно

Висок квалитет на Лето Дами Облечи Нов Стилски Зголеми Везови Чипка Крои се Облекуваат Секси Тенок Големи Димензии Молив Облекуваат Женски H23

DEN 960.00 1919.04

ГОЛЕМИНА на ТАБЕЛАТА Големина(cm) Должина Биста Половината Хип S 97 8084 69 83 M 98 8488 73 87 L 99 8892 77 95 XL 100 95100 85 99 XXL 101 101106 89 105 3 XL 102 106110 93 109 1inch=2.54 см Совети : Точка мери од страна на страна, тоа би можело да биде од 23cm различни,и различни монитори може да биде малку differnt на боја на сликатаЗа Нас: IOQRCJV онлајн продавница поздравува можете да уживате во задоволување на шопинг искуство...

Девојки Фустан Зима Девојки Облека Партија Цвет Деца Се Облекуваат Бренд За Детска Облека Принцеза Празник Пролет Свадба Бебе Дете
 • Неодамнешно

Девојки Фустан Зима Девојки Облека Партија Цвет Деца Се Облекуваат Бренд За Детска Облека Принцеза Празник Пролет Свадба Бебе Дете

DEN 446.00 479.52

големина должина фустан биста*2 ракав должина изберете возраст 100 56 29 35 3 T 110 60 31 37 4 T 120 64 33 39 5 T 130 68 35 41 6 T 140 72 37 43 7 T 150 76 39 45 8 T 160 80 41 47 9 TМожете да оставите порака да ми големина ти требаПрирачник за мерење, постојат и 23 cm за грешкабоја : 8598% Сличен на слики , но таму ќе биде малку боја разлика поради различни монитори и светла

3-14 година Божиќ Деца Девојки Свадба Чипка Долго Девојка се Облекуваат елегантна Принцеза Партија Церемонија Формално Фустан без Ракави Девојки Облека
 • Неодамнешно

3-14 година Божиќ Деца Девојки Свадба Чипка Долго Девојка се Облекуваат елегантна Принцеза Партија Церемонија Формално Фустан без Ракави Девојки Облека

DEN 739.00 1055.52

Име : Деца грбМатеријал : VoileГолемина : 110120130140150160170големина 3 T / 4 T=110size4 T / 5 T=120size6 T / 7 T=130големина 7 T / 8 T=140size8 T / 9 T=150size10 T / 11 T=160size11 T / 12 T=1701lot=1set, можете да изберете една големина!

Топла Дете Бебе Девојка Чипка Долг Ракав бал Летен Фустан Партија Церемонија Формално Фустан Слој Кавга Tulle Туту Backless Фустан 0-5T
 • Неодамнешно

Топла Дете Бебе Девојка Чипка Долг Ракав бал Летен Фустан Партија Церемонија Формално Фустан Слој Кавга Tulle Туту Backless Фустан 0-5T

DEN 314.00 392.64

Најновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во МодаМатеријал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме.Ве молиме љубезно се однесуваат на вашите деца реалната висина и големината на табелата пред купување / наддавање...

Нови 2017 Бебе Мода Девојки Фустан Пролет, Есен Долг Ракав Деца Фустани Секојдневен Симпатична памук носат мини здолниште Девојки Облека 2-7y
 • Неодамнешно

Нови 2017 Бебе Мода Девојки Фустан Пролет, Есен Долг Ракав Деца Фустани Секојдневен Симпатична памук носат мини здолниште Девојки Облека 2-7y

DEN 328.80

Бренд НОВИ со Висок квалитетТип : Долг Ракав Девојка се ОблекуваатБоја : Покаже како слики

Новата Црна Земја Период Готски Викторија Фустан Gown Историска Фаза Костим Топката Ноќта На Вештерките/Божиќ Партија Принцеза Се Облекуваат
 • Неодамнешно

Новата Црна Земја Период Готски Викторија Фустан Gown Историска Фаза Костим Топката Ноќта На Вештерките/Божиќ Партија Принцеза Се Облекуваат

DEN 6144.00

ВНИМАНИЕ : Бидете сигурни дека ќе се земе вашата мерења боси, ве молиме да ни остават порака ако ви треба неколку инчи додадена на должина за да се овозможи носење на високи потпетици.Ве молиме не се измери во текот облека очекуваат undergarment, ние ќе го земе во предвид.За да бидете сигурни дека ќе добиете совршено се вклопуваат да се облекува, тоа е високо препорачливо да ни снабдување други големина мерења ако е потребно, или на друго место ќе се процени да се направи.Превозот : 1...

плус големина 3xl 4xl 5xl 2017 Жените Тренерки Маскирани Качулка Фустан Патент Pullover Зимски спорт носат Секојдневен сиво зелена Евтина Облека
 • Неодамнешно

плус големина 3xl 4xl 5xl 2017 Жените Тренерки Маскирани Качулка Фустан Патент Pullover Зимски спорт носат Секојдневен сиво зелена Евтина Облека

DEN 485.00 630.24

Изборот на големината техники : Главно се погледне во биста, биста е соодветно, во суштина соодветен

Прашка Долго Фустани Супер Голема Големина Лето Нови Жените Модални Ракави Шпагети Рака Mopping Дното Фустан 6XL 5XL 4XL 3XL AE2093
 • Неодамнешно

Прашка Долго Фустани Супер Голема Големина Лето Нови Жените Модални Ракави Шпагети Рака Mopping Дното Фустан 6XL 5XL 4XL 3XL AE2093

DEN 767.00 1447.20

Прашка Долго Фустани Супер Голема Големина Лето Нови Жените Модални Ракави Шпагети Рака Mopping Дното Фустан 6 XL 5 XL 4 XL 3 XL AE2093големина на табелата (cm) CM биста должина на ракав рамо половината хип3 XL 94120 124 4 XL 104135 125 5 XL 114145 126 6 XL 125165 127Таму можеби 13 cm отстапување во различни големини Боја може да бидат посветли или потемни поради различни PC екранот

Деца Девојки Прилагодливи Оглавник Нивоа Мрежа Туту Фустан со Еднорог Коса Обрачот Сет за ноќта на Вештерките Cosplay Костим Партија се Облекуваат SZ 2-7
 • Неодамнешно

Деца Девојки Прилагодливи Оглавник Нивоа Мрежа Туту Фустан со Еднорог Коса Обрачот Сет за ноќта на Вештерките Cosplay Костим Партија се Облекуваат SZ 2-7

DEN 595.00 959.04

Сет Вклучуваат : 1 Pc Фустан, 1 Pc на Косата ОбрачотСостојба : Нова со ознакаМатеријал : Полиестер, MeshБоја : Шарени(како слики show)Фустан Должина : Коленото ДолжинаКарактеристики : Фустанот е изработен од полиестер и решетката материјал, рака мие.Големина на Табела значи возраст се движи за девојка, но тие се за општи насоки само.Прилагодливи оглавник ремени се врзуваат bowknot на назад деколте, удобно еластична врвот bodice.1 слој туту мрежа е во прилог на половината, грбот е украсена со нивоа мрежа...

КЕНДИС ЕЛСА жена фустан дигитално печатење трговија на големо черепот цветни печатење дигитално печатење во големи Skd1210
 • Неодамнешно

КЕНДИС ЕЛСА жена фустан дигитално печатење трговија на големо черепот цветни печатење дигитално печатење во големи Skd1210

DEN 787.00 960.00

Големина mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки,но секогаш во рамките на 3cm.Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и плати за нарачката...

Деца Повик Еден-Линија Фустани за Девојки се Облекуваат Црвен Розова Сина Долг Ракав Симпатична Децата Лето Есен Принцезата се Облекуваат За 2-8 Години
 • Неодамнешно

Деца Повик Еден-Линија Фустани за Девојки се Облекуваат Црвен Розова Сина Долг Ракав Симпатична Децата Лето Есен Принцезата се Облекуваат За 2-8 Години

DEN 153.00 169.44

Опис : Производ : принцеза се облекуваатМатеријал : ленБоја : како на сликатаПол : девојкаSleeve должина : долги ракавиСезони : пролет, лето, есенГолемина : 90, 100, 110, 120, 130погоден за возраст кај децата (27), бебе млади деца (02 години на возраст), cuhk деца (8 до 16)Ве молиме однесуваат на мерење на табелата внимателно : Големина на табелата : Ознака...

Жените се облекуваат 2018 Лето Секси backless Sequins Camisole Клуб Ракави V Деколте, мини фустан од Црна партија кратки фустани vestidos
 • Неодамнешно

Жените се облекуваат 2018 Лето Секси backless Sequins Camisole Клуб Ракави V Деколте, мини фустан од Црна партија кратки фустани vestidos

DEN 907.00 1296.00

Answer : ___________________________ NOTE : 1 Ве молиме да строго ги следат големината на табелата за да изберете големина...

Нови Зимски Дебели Фустани, Модни А-Линија Поврзана Долг Ракав Топло Дами О-Вратот Фустани Пролет, Есен Тенок, Елегантен Фустани RE0205
 • Неодамнешно

Нови Зимски Дебели Фустани, Модни А-Линија Поврзана Долг Ракав Топло Дами О-Вратот Фустани Пролет, Есен Тенок, Елегантен Фустани RE0205

DEN 1616.00 3048.48

Нови Зимски Дебели Фустани, Модни АЛинија Поврзана Долг Ракав Топло Дами ОВратот Фустани Пролет, Есен Тенок, Елегантен Фустани RE0205големина на табелата (cm) CM биста должина на ракав рамо половината хип M 84 80 63 37 82 L 88 80 64 38 86 XL 92 81 65 39 90 2 XL 96 82 66 40 94 3 XL 100 83 67 41 98 4 XL 104 84 68 42 102