• Неодамнешно
21 Дупки Tremolo Harmonica C A B D E F G F# G# О# C# Д# Мелодија Harmonica 7 и 12 се Поставува Easttop Harpa 21 Дупки Harmonica Tremolo

21 Дупки Tremolo Harmonica C A B D E F G F G О C Д Мелодија Harmonica 7 и 12 се Поставува Easttop Harpa 21 Дупки Harmonica Tremolo

DEN 2399.00
DEN 2665.44
-10 %
Достапно

Количина на стоки

21 Дупки Tremolo Harmonica C A B D E F G F# G# О# C# Д# Мелодија Harmonica 7 и 12 се Поставува Easttop Harpa 21 Дупки Harmonica Tremolo
Ако сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!
Ние само го продаде конкурентни производи.Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се warehouseout,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите,ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Боја за да изберете : сребро ,
Копчињата по желба : Постои C, A, B, D, E, F,G, F#, G#, А#, C#, D# 12 Копчиња за да изберете
Цената на едно парче, ако побарувачката сетови (7 копчиња групи : A, B, C ,D ,E ,F ,G или 12 копчиња групи : A, A#,B, C , C#, D , D#, E ,F ,F#, G, G# ), ве молиме оставете порака или пратете ни е-маил за детали.
На harmonica ќе ви бидат доставени со смола кутија и ткаенина за чистење.
Опис :
1,Увезени phosphor бронза полињата(Звукот на Пролет) : Бакар содржина 99.99%,anticorrosion,antifatigue со посветла на ѕвонење.
2,Германија опрема : На Кинеско-германски заеднички потфат DMG CNC planer пролет машина,гаранција на звук пролет intonation.
3, Згусне Бакарна плоча, 1mm бакарна плоча прави harmonica звук повеќе јасни и распеана.
4,Покријте дизајн : згусне бакар маска,парична казна за печатење дизајн со доволно цврстина,тоа не е лесно да се деформира со долго време играјќи.
5, ABS смола frets.
6, мулти-точка за поддршка дизајн на предната страна, Повеќе цврсти и издржливи.
7,совршен процес.Користење на UNTEX складира енергија заварување машина,заварување harmonica звук пролет, guaranteefastness на пролет, кога играње.Користење на дигитални флеш tuned инструмент за тестирање на harmonica за 8 пати, се обезбеди intonation на производи.

Карактеристики на понудата

боја:
Клучни, Б Клуч, C Копче, Д Клуч, Е Клуч, F Клуч, G Клуч, bA Клуч, бб Клуч, bD Копче, се Клучни, bG Копче
Број на Забива:
21
Тело Материјал:
Метал
Бренд Име:
ИСТОК ВРВОТ
Маска Материјал:
Хром-обложено Бакар Одбор
Изговорот Метод:
Tremolo
Број На Модел На:
0078
Тип:
21 дупки Tremolo Harmonica
Тон:
C, A, B, D, E, F,G, F#, G#, А#, C#, D#
Број на Копчиња:
no
копче:
C, A, B, D, E, F,G, F#, G#, А#, C#, D#
Место на Потекло:
Кина
Пакет:
смола случај
Тип:
Tremolo Harmonica 21 Дупки
frets материјал:
ABS смола

Слични понуди

10 Дупки Harmonica шарени C копче Harmonica црвено Diatonica Устата Ogan во свирењето на Харфа Музички Инструменти Професионална 10 Дупки Harmonica
  • Неодамнешно

10 Дупки Harmonica шарени C копче Harmonica црвено Diatonica Устата Ogan во свирењето на Харфа Музички Инструменти Професионална 10 Дупки Harmonica

DEN 1171.00 1232.16

10 Дупки Harmonica шарени C копче Harmonica црвено Diatonica Устата Ogan во свирењето на Харфа Музички Инструменти Професионална 10 Дупки HarmonicaАко сте Русија пријател,pls запомнете да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Повеќе Производи,Pls Посетете ја Нашата Продавница : http : / / www.aliexpress.com / store / 1212802Ние само го продаде конкурентни производи.Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се warehouseout, ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите,ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!Боја за да изберете : сребрена,златна,црна,розова и сина боја.Копче по желба : C Копче,Ве молиме оставете порака за да ни кажете КОИ се КЛУЧНИ и КОЈА БОЈА сакате да се купи,инаку ние ќе се организира испораката од страна на случаен избор,ви благодариме за вашето разбирање.На harmonica ќе ви бидат доставени со смола кутија и ткаенина за чистење.Опис : 1,Увезени phosphor бронза полињата(Звукот на Пролет) : Бакар содржина 99.99%,anticorrosion,antifatigue со посветла на ѕвонење.2,Германија опрема : На Кинескогермански заеднички потфат DMG CNC planer пролет машина,гаранција на звук пролет intonation.3, Згусне Бакарна плоча, 1mm бакарна плоча прави harmonica звук повеќе јасни и распеана.4,Покријте дизајн : згусне нерѓосувачки челик маска,парична казна за печатење дизајн со доволно цврстина,тоа не е лесно да се деформира со долго време играјќи.5,квалитетна ABS смола frets.Користете Храна одделение ABS innocuity инженеринг смоли frets,Водоотпорен и здрави.6, мултиточка за поддршка дизајн на предната страна, Повеќе цврсти и издржливи.

B39 1pc Сребро Swan Harmonica 10 Дупка Клуч на C за Блуз Рок, Џез Народни Harmonicas Нови
  • Неодамнешно

B39 1pc Сребро Swan Harmonica 10 Дупка Клуч на C за Блуз Рок, Џез Народни Harmonicas Нови

DEN 185.28

Опис : На timbre од исклучителна способност да имитираат, убавината на меланхолија, и уникатни свиткување техники се направи 10 дупка harmonica е карактеристичен, затоа се погодни за блуз, рок, кантри, фолк, џез и други стил, исто така, кој е анимација, филм и телевизија забава, поп музика најчестите harmonica 100% сосема нов и висок квалитет Што навистина се работи, тоа нека можете да пуштате музика во секое време, насекаде Убава и висок квалитет на timbre Метално тело и метал трската Заштитени со удобно кутија Совршен за секој почетник или harmonica љубовник 10 дупки со клуч на C Количина : 1pcСпецификација : Материјал : Метал + Колофон Дупки : 10 Големина на : 10 * 2.8 * 1.7 cm / 3.94" * 1.1" * 0.67" (прибл.) Боја : СребренаЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен се Должи на разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Swan Harmonica 10 дупки Diatonic Устата Ogan Armonica Блуз 12 КОПЧЕ Блуз Diatone Устата Ogan Музички Инструмент Harmonica Харфи
  • Неодамнешно

Swan Harmonica 10 дупки Diatonic Устата Ogan Armonica Блуз 12 КОПЧЕ Блуз Diatone Устата Ogan Музички Инструмент Harmonica Харфи

DEN 290.00 527.52

Устата Ogan Инструмент 10 Дупки Armonica Блуз A B C D E F G О# C# Д# F# G#12 КОПЧЕ Блуз Музика Diatone Устата Ogan ИнструментНие само го продаде конкурентни производи.Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се warehouseout, ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите,ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!Боја за да изберете : сребро,Копче по желба : A B C D E F G О # C # Д # F # G # 12 КопчињаГаранција за квалитет : Ние сме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед.Секој производ ќе се проверуваат и тестираат пред превозот,па ние ќе ви понуди производ добар во квалитетот, но ниско ниво на цена,јас не мислам дека вие ќе добиете задоволни производ од нас...