• Неодамнешно
40W Кристал Ѕид Светилка ноќни Ламби/220v Ѕид sconce Светлата Дома Затворен Осветлување E14 Светилки/Сала Walkway Дневна Соба Светлина Тела

40W Кристал Ѕид Светилка ноќни Ламби/220v Ѕид sconce Светлата Дома Затворен Осветлување E14 Светилки/Сала Walkway Дневна Соба Светлина Тела

DEN 1612.00
DEN 1696.80
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики на понудата

Абажур Боја:
Сребро.
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Бренд Име:
qiseyuncai
Карактеристики:
кристал ѕид светилка
Употреба:
За итни случаи
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Примена:
Foyer
Стил:
Модерна
Осветлување Област:
5-10square метри
Е Светилки Вклучени:
No
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Сенка Ветер:
Up
Сенка Тип:
Кристално
Техника:
Рачно Плетени
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Гаранција:
1 години
Број на извори на светлина:
1
сертификација:
CCC,FCC
Е dimmable:
No
База Тип:
E14
Напон:
90-260V
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Боја На Каросеријата:
Јасно
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
d

Слични понуди

Ретро Ѕид Светилка Ноќни Ламби Слон Креативни Позадина Ѕид Декоративни Осветлување Коридор Модерната Led Светилки Applique
 • Неодамнешно

Ретро Ѕид Светилка Ноќни Ламби Слон Креативни Позадина Ѕид Декоративни Осветлување Коридор Модерната Led Светилки Applique

DEN 4469.00 4704.00

[xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768] Претпоставувам дека Ви се Допаѓа ОписМатеријал : колофон + матирано стакло*Големина : Широк 33cm *Висина 41cm ,Max растојание од ѕид 18cm види слика за детали*Lightsource & bulbholder : E14 / E12, 1bulbs / светла*35 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалицаlightsource / светилки не се вклучени (Ако треба pls контактирајте со нас)Боја : види на сликата за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)Напомена : Ако сте Шведска или Ru ssian Федерација buyerplease оставите вашето име и презиме, кога прави нарачка[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа[xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052] најпопуларниот Испорака и услугаЗа Превозот / испорака1).

Европската Сјај Кристал Led Ѕид Светла Тела Злато/Chrome Метал Спалната Соба Led Ѕид Светилка Коридор Led Ѕид Светлина Ѕид Sconce
 • Неодамнешно

Европската Сјај Кристал Led Ѕид Светла Тела Злато/Chrome Метал Спалната Соба Led Ѕид Светилка Коридор Led Ѕид Светлина Ѕид Sconce

DEN 3626.00 5755.20

Опис на производот : Име : Европската Сјај Кристал Led Ѕид Светла Тела Злато / Chrome Метал Спалната Соба Led Ѕид Светилка Коридор Led Ѕид Светлина Ѕид Sconce ;Модел no : SJ100;Материјал : челик и стакло;Сијалица база : E14 * 1 блескаво / заштеда на енергија / LED сијалица;Уметност : плоча, боја, полски, burnish;Примена : спална соба, ресторан, кафе куќа;Големина : W18 x H18cm;Тежина : 1.5 килограми;

Опашот на кристал ѕид светла дневна соба и спалната соба ноќни позадина канал скалите модерна креативен поединец ѕид lights (светла)-за се
 • Неодамнешно

Опашот на кристал ѕид светла дневна соба и спалната соба ноќни позадина канал скалите модерна креативен поединец ѕид lights (светла)-за се

DEN 8880.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : смола + кристал абажур[Извор на светлина] : E14 (не вклучувајќи извор на светлина)[Главната технологија] : резба[Применуваат] : дневна соба, ресторан, студија, хотел и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)[Size] :

Модерна стаклена сенка злато ѕид Светилка sconce за ходникот Foyer ѕид светлина соблекувалната 1-2 компјутери E14 Led огледало светилка Verlichting
 • Неодамнешно

Модерна стаклена сенка злато ѕид Светилка sconce за ходникот Foyer ѕид светлина соблекувалната 1-2 компјутери E14 Led огледало светилка Verlichting

DEN 5520.00

[xlmodel][производи][5483] Претпоставувам дека Ти се Допаѓа.. ОписpendantМатеријал : полиран цинкметални легури база & оружје+стакло lampshades+висок јасни кристали*Големина / димензија : 1 светлоза широк 16 см, Висина 41 cm2 светлина за широк 43 см , Висина 41 cm*Lightsource & сијалица носителот : E14 / E12 , 12 светилки / светла*35 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица), lightsource / светилки не се вклучениБоја : сатен злато,бела ,транспарентенвиди слика за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)Напомена : Ако сте Шведска или руската Федерација купувачот ве молиме оставете ги вашите име и презиме, кога прави нарачка[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа[xlmodel][производи][5478] најпопуларнитеТаванот Испорака и УслугаЗа Превозот / испорака1).превозот / време на испорака според превозот начин вашиот choosed (се Однесува на следната табела ),но понекогаш одложувања, бидејќи царинење политика на секоја земја е различна .2) Кина Пост Воздух Парцела превозот е најевтин, но најмал превозот начин.3)...

Лофт Стил Железо Lumiled Ѕид Sconce Индустриска Вода Цевка Светилка Гроздобер Ѕид Светлина Тела Антички Затворен Осветлување Lampara Споредено
 • Неодамнешно

Лофт Стил Железо Lumiled Ѕид Sconce Индустриска Вода Цевка Светилка Гроздобер Ѕид Светлина Тела Антички Затворен Осветлување Lampara Споредено

DEN 6192.00

Спецификации Светлината Информации Тип на Ѕид Sconces Рустикален Стил / Поднесе Заврши Сликарство Светлина Насока Uplight Димензии вкупна Висина од 28 CM вкупна Ширина 19 CM Целокупната Длабочина 23 СМ Сијалица Информации Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица МАКС 60 W Сијалица Вклучени Да Материјал Тела Материјал Метал Сенка Материјал Метал Декорација Материјал Метална Боја Тела Боја Бронзена Нијанса на Боја Бронза Декорација Боја Бронза Тежина Нето Тежина(kg) 1.6 KGПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

Европската Кристал Ѕид Светилки 2 Светла Златна Боја Гроздобер Ѕид Sconce Светлина E14 LED Кристал Ѕид Заградата Градник Кревет Ѕид Осветлување
 • Неодамнешно

Европската Кристал Ѕид Светилки 2 Светла Златна Боја Гроздобер Ѕид Sconce Светлина E14 LED Кристал Ѕид Заградата Градник Кревет Ѕид Осветлување

DEN 3459.00 3641.28

Европската Кристал ѕид светилки 2 Светла Златна Боја Гроздобер Ѕид Sconce Светлина E14 LED Кристал Ѕид Заградата Градник Кревет Ѕид ОсветлувањеКупи Упатство1...

Злато Ѕид Sconce Декорација Гроздобер Кристал Ѕид Светлина Површината Монтирани Кристал Ѕид Светилка за Спалната соба Светла Ткаенина Нијанси Светилка
 • Неодамнешно

Злато Ѕид Sconce Декорација Гроздобер Кристал Ѕид Светлина Површината Монтирани Кристал Ѕид Светилка за Спалната соба Светла Ткаенина Нијанси Светилка

DEN 2333.00 2592.00

Материјал : злато позлата Цинк легура +K9 кристал+ткаенина сенка+стакло *Големината на целиот : една светлина ѕид светлина големина : W12*H35cm,основната големина : W12*H26 CM Две светла ѕид светлина големина : W37*H42cm,основната големина : W13*H36 CM три светла ѕид светлина големина : W38*H55cm,основната големина : W13*H45 CM *Светлосен извор : Не вклучуваат *Светилка носителот & Кол : E14 / E12 ( може да се користи за заштеда на енергија светилка или LED сијалица,ви препорачуваме употреба led свеќа сијалица 12 W) Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

Лофт Ретро железо водовод гроздобер ѕид светилка кревет со lumiled/led сијалица E27 110v-220v светла за ресторан, кафе ноќ светлина
 • Неодамнешно

Лофт Ретро железо водовод гроздобер ѕид светилка кревет со lumiled/led сијалица E27 110v-220v светла за ресторан, кафе ноќ светлина

DEN 1546.00 1680.00

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина 1 KG Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел YYBG817 Боја антички црна ' рѓа Стил АНТИЧКИ Заврши антички balck рѓа Материјал метал Шема Форма Извор на Енергија E27 MAX 1*60 W Напон 110240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите целВреме на испоракаВо принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 1535 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел...

Кол 22CM Американски Ретро Железо RH Лофт Индустриски LED Гроздобер Ѕид Светилка Затворен Осветлување Ноќни ѕид Светла за дома 110V/220V E27
 • Неодамнешно

Кол 22CM Американски Ретро Железо RH Лофт Индустриски LED Гроздобер Ѕид Светилка Затворен Осветлување Ноќни ѕид Светла за дома 110V/220V E27

DEN 967.00 1074.72

ОписЗемјата гроздобер Ѕид Светлина.Сосема нов и висок квалитет.Изработени од железоСовршена декорација за дома мебел.Простор Одговара : Дневна Соба, Спална Соба, БарИзвор на светлина : блескаво светилка, заштеда на енергија светилки, ПРЕДВОДЕНИЗабелешка : ве Молиме да се побара професионална техничар за да помогне да се инсталира.Светлината Информации : Светилка тип : ѕид СветилкаМатеријал : ЖелезоСтил : Антички Индустриски Американската ДржаваПредложено е применливо простор : трпезарија, дневна соба, бар, итн.Предложено е применливо простор големина : 510 метри квадратниЖица Напон : 110240 V,50 / 60 HzБрој на светилки : светилки не се опфатени(ако треба,ве молиме контактирајте со нас да се купат)Предложениот извор на светлина : E27x1Извор на светлина вклучени Да или Не : НеБоја : ЦрнаДимензии : Дијаметар 22cmAnswer : ___________________________ Note : производот е сцена график е само за на сцена симулација...

Модерната Коридор Кристал Ѕид Светлото во Спалната соба Ходникот Ѕид Sconces Дневна Соба и Ѕидни Светилки Полиран хром Ѕид Осветлување Тела
 • Неодамнешно

Модерната Коридор Кристал Ѕид Светлото во Спалната соба Ходникот Ѕид Sconces Дневна Соба и Ѕидни Светилки Полиран хром Ѕид Осветлување Тела

DEN 2687.52

Мали Модерни Кристал Спалната Соба / Ходникот / Дневна Соба Ѕид Светла / Светилки Подарок Уметнички ДелаОпис 100% Сосема Нов и со висок квалитет на Модел : метал и кристално ѕид светилка Димензии : Должина на кристал абажур е 130 MM(5") Извор на Светлина : E14*1 (Цената не вклучува светилки) Напон : 3140w / 220 V Материјал : метал и стакло Пакет се вклучени : 1*ѕид Светилка Тежина : 1.5 КИЛОГРАМИИспоракаСите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.Политика на враќањеНие сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.Услуга на клиентитеАко имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

IWHD Железо Ѕид Sconce Стакло Гроздобер Светилка Индустриски Ѕид Светлина Тела на Лофт Ретро Wandlamp Скали Осветлување Дневна Соба Аранда
 • Неодамнешно

IWHD Железо Ѕид Sconce Стакло Гроздобер Светилка Индустриски Ѕид Светлина Тела на Лофт Ретро Wandlamp Скали Осветлување Дневна Соба Аранда

DEN 8640.00

Спецификации Светлината Информации Тип гроздобер Стил Заврши Бренд IWHD Димензии вкупна Висина (CM) како на слика вкупна Ширина (СМ) како на слика Целокупната Длабочина (CM) како на слика Сијалица Информации Број на Светилки Сијалица База Wattage по Сијалица (W) Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал за Декорација Материјал метал / стакло Тежина Нето Тежина(kg) 3kgрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...