• Неодамнешно
Дигитални Метар/DC волтметар 0~100V Voltmeter/Panel Метар Зелена Led дисплеј Volt Метар DC 12V 24V Монитор/Тестер

Дигитални Метар/DC волтметар 0~100V Voltmeter/Panel Метар Зелена Led дисплеј Volt Метар DC 12V 24V Монитор/Тестер

DEN 360.00
Достапно

Количина на стоки


Дигитални Метар/DC волтметар 0~100 V Voltmeter/Panel Метар Зелена Led дисплеј Volt Метар DC 12 V 24 V Монитор/Тестер
Функција : Приказ : 0.36" дигитален LED цевка Освежете го оценувате : за 300m S / време; Мерење на Напон Спектар : DC 0 ~100 V Дисплеј во Боја : Зелена Текст Поларитетот : DC напон Преоптоварување : 4 пати опсег; Текст Отпорност : 100 Kohm; Мерење на точноста : 0.1 %(+/- 1 цифра). Напојување Напон : DC 7~24 V; Оперативен температура : -40°c ~ 85°c LED : 22mm x 14mm x 9mm PCB : 35mm x 16mm Апликација : индустриска опрема,електронска опрема, Енергија дистрибуција кутија, дистрибуција кабинет, регулатори, нагледни средства, апарати за мали дистрибуција кутија, акумулатор Автомобил,Мотоцикл, Автомобил, E-велосипед, АТВ, Скутер, и Сите видови Мерење на Напон.платформи.
Инсталации : Црвено : Напојување + Црна : Напојување -Мерка - Зелена : Мерка +
Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter ( Дигитален Тестер )

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
дигитални метар
DIY Материјали:
Електрични
Мерење на Напон спектар:
DC 0 ~100V
Напојување напонот:
ВАШИНГТОН 7~24V;
Се прикаже:
0.36 дигитален LED цевка
Дисплеј во боја:
Зелена

Слични понуди

Cleqee P1003 Топла Продажба BNC Q9 Да Бакар Doal Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Кабел Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Cleqee P1003 Топла Продажба BNC Q9 Да Бакар Doal Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Кабел Бесплатен Превозот

DEN 186.24

Опис : BNC Q9 Да Чист Бакар Doal Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Кабел Доведе 120 CM Карактеристики : Целосна интеграција на шприц, прекрасен изглед, трајни и нежна.Добра компатибилност и деликатна BNC конектор, мека еластомер диригент.Важи за сите BNC интерфејси (како што се Oscilloscopes, Сигнал генератори, Видео надзор и сл.) е fixedly поврзани со тестот сигнал, лесно да ги следи промените на сигналот...

1 buc 87*60*53mm инструмент кутија din железнички куќиште пластика, електрични din железнички кутија ABS пластика огноотпорни материјали DIY куќиште
 • Неодамнешно

1 buc 87*60*53mm инструмент кутија din железнички куќиште пластика, електрични din железнички кутија ABS пластика огноотпорни материјали DIY куќиште

DEN 300.00 384.00

Тип : Din железнички куќиштаОпис на производот : Име : Din железнички куќиштаБоја : БелаГолемина : 87x60x53 mmМатеријал : ABS пластикаТежина : 80 gПроизвод карактеристики : 1.Со независни пакување кутија и картонска ...

1 buc Железо 200*90*200mm куќиште проектот кутија за електронски Железо, електрични кутија железо инструмент кутија DIY отворено проектот кутија
 • Неодамнешно

1 buc Железо 200*90*200mm куќиште проектот кутија за електронски Железо, електрични кутија железо инструмент кутија DIY отворено проектот кутија

DEN 1498.00 1920.00

опис на производот : 1, Itmes : Железо Делница кутија2, боја : бела3, големина : 200x90x200mm4, Материјал : Железо телото + пластика предни и задни панели5, Тежина : 1350 гпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

A3967 Stepper/Повлекува Моторни Лесно Возачот/Shield Возачот Одбор
 • Неодамнешно

A3967 Stepper/Повлекува Моторни Лесно Возачот/Shield Возачот Одбор

DEN 307.20

Опис на производот : Лесно Возачот повлекува мотор е многу лесен за употреба, може со било кој може да 05 V (3 V ве молиме краток спој SJ2) пулсот сигнал со употреба на опрема...

Крст Линија Ласерски Детектор за Ласерски Ниво на Линија
 • Неодамнешно

Крст Линија Ласерски Детектор за Ласерски Ниво на Линија

DEN 1915.20

Откривање спектар : Блиска далечина : 80 MНа точноста : ±1mm 0.5—15 МИЛИОНИ±3мм (10—80 MОперативен температура : 20 ~50 4 ~122Се наведе : Тридвострано LED индикатор за светлоТри различни тонови (Високо, Ниско, и да го исклучите) им помогне на таргетирање од далечинаБатерија : 1 x 9 V батеријаГолемина : 150mm×56mm×27mmТежина : 104g без батеријаМенгеме носителот : Подвижен брзо се стега носителот или Посебни менгеме држачот за опцијаЛасерски зрак : ласерска бранова должина : 600nm900nmласерски фреквенција : 4.5~10.5 KHz

1kg злато топење графит crucible за топење метал висока чиста парична казна полиран
 • Неодамнешно

1kg злато топење графит crucible за топење метал висока чиста парична казна полиран

DEN 634.00 666.72

start Isv Module Wrap7314end Isv Module Wrap73141kg злато топење графит crucible за топење метал висока чиста парична казна полиранПакетот вклучува1 Xgraphite crucibleНашата предност : 1...

Trimble М3 Батеријата За П.Н.Е.-65 П-75 TRIMBLE DTM-330 DTM-350
 • Неодамнешно

Trimble М3 Батеријата За П.Н.Е.-65 П-75 TRIMBLE DTM-330 DTM-350

DEN 3167.52

Trimble М3 Батеријата за Nikon П.Н.Е.65 П75 TRIMBLE DTM330 DTM350Trimble М3 батеријатаТип На Производ : Замена На БатеријатаКапацитет : 3800m AhНапон : 7.2 VБатерија Тип : Ni MHСостојба : Нова, 1 година гаранцијаКомпатибилен со Nikon П.Н.Е.65...

1 парче 150*70*140mm Железната кутија моќ засилувач железо куќиште железо електронски проектот кутија DIY контрола на раскрсницата случај се префрлите кутија
 • Неодамнешно

1 парче 150*70*140mm Железната кутија моќ засилувач железо куќиште железо електронски проектот кутија DIY контрола на раскрсницата случај се префрлите кутија

DEN 599.00 768.00

опис на производот : 1, Itmes : Железо електронски Делница кутија2, боја : бела3, големина : 150x70x140mm4, Материјал : Железо телото + пластика предните и задните panles5, Тежина : 500 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

НОВА Конекција Кабел C5-L5 LEMO 00 да Microdot за Ултразвучно Пропустот Детектор
 • Неодамнешно

НОВА Конекција Кабел C5-L5 LEMO 00 да Microdot за Ултразвучно Пропустот Детектор

DEN 772.32

НОВА Конекција Кабел C5L5 LEMO 00 да Microdot за Ултразвучно Пропустот ДетекторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianСпецификација : Име : LEMO Конектор + КабелГолемина : 1.8 м, C5L5Се работи за Ултразвучно Пропустот ДетекторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Еден компјутери 275*150*110mm железо куќиште за електронски проектот случај дистрибуција кутија електрични кутија DIY проект кутија делница кутија
 • Неодамнешно

Еден компјутери 275*150*110mm железо куќиште за електронски проектот случај дистрибуција кутија електрични кутија DIY проект кутија делница кутија

DEN 1198.00 1536.00

Тип : Железо проектот кутија опис на производот : 1, Itmes : Железо Делница кутија2, боја : црна3, големина : 275x150x110mm4, Материјал : Железо телото + пластика предни и задни панели5, Тежина : 1600 гпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

USB 0.36 ПРАТЕНИК Индустриски Камера во Боја+ ПАКЕТИ Глобалната Shutter 752x480@100FPS Windows Linux, Android Систем за Видео Рекордерот Индустрија Лабораторија
 • Неодамнешно

USB 0.36 ПРАТЕНИК Индустриски Камера во Боја+ ПАКЕТИ Глобалната Shutter [email protected] Windows Linux, Android Систем за Видео Рекордерот Индустрија Лабораторија

DEN 9530.00 10588.80

USB 0.36 ПРАТЕНИК Индустриски Камера во Боја+ ПАКЕТИ Глобалната Shutter [email protected] FPS Windows Linux, Android Систем за Видео Рекордерот Индустрија ЛабораторијаОваа камера НЕ вклучува леќите на камерата , ако е потребно , ве молиме кажете ни за сите објективот paramters што треба , ви благодариме за разбирањето.​Политика За Испорака1...

Еден компјутери 50*35*80mm мали алуминиумска кутија за електронски проектот за домување DIY контрола кутија моќ инструмент PCB надворешна алуминиумска кутија
 • Неодамнешно

Еден компјутери 50*35*80mm мали алуминиумска кутија за електронски проектот за домување DIY контрола кутија моќ инструмент PCB надворешна алуминиумска кутија

DEN 259.00 360.00

Опис на производот : 1, Itmes : Алуминиумска кутија2, боја : Сребрена3, големина : 50x35x80mm4, Материјал : алуминиум5, Тежина : 90 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

AmScope Материјали Прилагодливи 144 LED Прстен Светлина Илуминатор за Стерео Микроскоп & Камера
 • Неодамнешно

AmScope Материјали Прилагодливи 144 LED Прстен Светлина Илуминатор за Стерео Микроскоп & Камера

DEN 1916.00 2016.48

Ние сме во моментов се соочуваат со заменик продавачот удвојување на нашите огласи и продажба на она што се појавува да биде на нашите производи...

12PCS 6 бои мали Ноктот Тест Кука Клип Грабител, Сонда за PCB SMD IC DIY multimeter Кабел
 • Неодамнешно

12PCS 6 бои мали Ноктот Тест Кука Клип Грабител, Сонда за PCB SMD IC DIY multimeter Кабел

DEN 173.00 182.40

12 PCS 6 бои мали Ноктот Тест Кука Клип Грабител, Сонда за PCB SMD IC DIY multimeter КабелДолжина=48~50mm2 x ЦРВЕНА, 2 x Жолта, 2 x Зелена, 2 x Сина,2 x Бели, 2 x ЦрнотоПлаќање : 1...

Нови и оригинални PA10-U AUTONICS КОНТРОЛЕР СЕНЗОР
 • Неодамнешно

Нови и оригинални PA10-U AUTONICS КОНТРОЛЕР СЕНЗОР

DEN 2208.00

100% Нови и оригинални PA10U AUTONICS КОНТРОЛЕР СЕНЗОРНаправени во Кореја Мултифункционален контролер сензор, преку сензор повратен сигнал контрола начини Преку DIP прекинувач може да се избере 12 видови на работа режими на Висока брзина на текст одговорот Вграден во предизвика коло функција На вграден тајмер функција DIN слот железнички инсталација Широк напојување (100240 VAC 50 / 60 Hz)Дел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...