• Неодамнешно
DC 4~28V 15A Соларни Панели/Полнење на Батеријата Пожелно да се Спречи Обратна Идеален Диоди Модул 12V 24VHigh Ефикасност со Топлина Мијалник

DC 4~28V 15A Соларни Панели/Полнење на Батеријата Пожелно да се Спречи Обратна Идеален Диоди Модул 12V 24VHigh Ефикасност со Топлина Мијалник

DEN 335.52
Достапно

Количина на стоки


Висок Квалитет и Сосема Нов пожелно е да се спречи обратна диоди и две 8 milliohms отпор паралелно со низок напон пад,Наместо на обичните диоди,Таа се користи за соларни панели спречи обратна, полнење на батеријата да се спречи обратна. Намалување на топлина и да се зголеми ефикасноста.Со топлина мијалник во високо-тековната употреба е повеќе погодна за дисипација на топлина. Модул paraments : Модул Име : 15 A спречи обратна идеален диоди(со топлина мијалник) со Оперативен напон : DC4-28 V Работат на струјата : 15 A (МАКС) Врвот 18 A (работат долги часови, без топлина мијалник во 10 A, може да се користи во исто време да се зголеми на оперативниот тековен) Quiescent струја : 0.7 m A (во 12 V,различни погонски напон ќе има грешка) Работна температура : -40 до + 85 степен целзиусови степени Текст обратна поларитетот заштита : Никој, (ако е позитивен и негативен се сменат, можно е да се изгори чипови) Конекција : заварување излезен Модул димензии : 22*20*9.3 mm (L*W*T) Апликации : 1. соларни панели спречи обратна. 2. разни полнење на батеријата да се спречи обратна. 3. DC-DC постојан напон и постојан струја модул излез спречи обратна. 4. повеќе апликации слободно. Инсталации Опис : земјата : поврзете соларни панели, батерии, моќ модул е негативен. + Текст : поврзете соларни панели, моќ модули е позитивен. + Излез : поврзете се вчита , батеријата е позитивен. На пад на притисок се мери на податоци : Оптоварување тековната од 2 A напон капка 0.0086 V Оптоварување тековната од 5 A напон капка 0.022 V Оптоварување тековната од 8 A напон капка 0.036 V Оптоварување тековната од 10 A напон капка 0.042 V Оптоварување тековната од 12 A напон капка 0.052 V Оптоварување тековната од 15 A напон капка 0.075 V Обичните диоди напон пад за 0.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
ailavi
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
15A
Излез Тип На:
15A

Слични понуди

Еден компјутери 50*35*80mm мали алуминиумска кутија за електронски проектот за домување DIY контрола кутија моќ инструмент PCB надворешна алуминиумска кутија
 • Неодамнешно

Еден компјутери 50*35*80mm мали алуминиумска кутија за електронски проектот за домување DIY контрола кутија моќ инструмент PCB надворешна алуминиумска кутија

DEN 259.00 360.00

Опис на производот : 1, Itmes : Алуминиумска кутија2, боја : Сребрена3, големина : 50x35x80mm4, Материјал : алуминиум5, Тежина : 90 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

2 парчиња/многу 174*139*57mm firproof се префрлите на контрола кутија Din железнички куќиште пластична кутија за електронски проектот ABS САЛАДИН индустриски случај
 • Неодамнешно

2 парчиња/многу 174*139*57mm firproof се префрлите на контрола кутија Din железнички куќиште пластична кутија за електронски проектот ABS САЛАДИН индустриски случај

DEN 1310.00 1680.00

Тип : Din железнички куќиштаОпис на производот : Име : Din железнички куќишта огноотпорниБоја : БелаГолемина : 174x139x57 mmМатеријал : ABS пластикаТежина : 300gПроизвод карактеристики : 1...

Нови и оригинални PA10-U AUTONICS КОНТРОЛЕР СЕНЗОР
 • Неодамнешно

Нови и оригинални PA10-U AUTONICS КОНТРОЛЕР СЕНЗОР

DEN 2208.00

100% Нови и оригинални PA10U AUTONICS КОНТРОЛЕР СЕНЗОРНаправени во Кореја Мултифункционален контролер сензор, преку сензор повратен сигнал контрола начини Преку DIP прекинувач може да се избере 12 видови на работа режими на Висока брзина на текст одговорот Вграден во предизвика коло функција На вграден тајмер функција DIN слот железнички инсталација Широк напојување (100240 VAC 50 / 60 Hz)Дел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...

НОВА Конекција Кабел C5-L5 LEMO 00 да Microdot за Ултразвучно Пропустот Детектор
 • Неодамнешно

НОВА Конекција Кабел C5-L5 LEMO 00 да Microdot за Ултразвучно Пропустот Детектор

DEN 772.32

НОВА Конекција Кабел C5L5 LEMO 00 да Microdot за Ултразвучно Пропустот ДетекторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianСпецификација : Име : LEMO Конектор + КабелГолемина : 1.8 м, C5L5Се работи за Ултразвучно Пропустот ДетекторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Cleqee P1003 Топла Продажба BNC Q9 Да Бакар Doal Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Кабел Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Cleqee P1003 Топла Продажба BNC Q9 Да Бакар Doal Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Кабел Бесплатен Превозот

DEN 186.24

Опис : BNC Q9 Да Чист Бакар Doal Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Кабел Доведе 120 CM Карактеристики : Целосна интеграција на шприц, прекрасен изглед, трајни и нежна.Добра компатибилност и деликатна BNC конектор, мека еластомер диригент.Важи за сите BNC интерфејси (како што се Oscilloscopes, Сигнал генератори, Видео надзор и сл.) е fixedly поврзани со тестот сигнал, лесно да ги следи промените на сигналот...

USB 0.36 ПРАТЕНИК Индустриски Камера во Боја+ ПАКЕТИ Глобалната Shutter 752x480@100FPS Windows Linux, Android Систем за Видео Рекордерот Индустрија Лабораторија
 • Неодамнешно

USB 0.36 ПРАТЕНИК Индустриски Камера во Боја+ ПАКЕТИ Глобалната Shutter [email protected]FPS Windows Linux, Android Систем за Видео Рекордерот Индустрија Лабораторија

DEN 9530.00 10588.80

USB 0.36 ПРАТЕНИК Индустриски Камера во Боја+ ПАКЕТИ Глобалната Shutter [email protected] FPS Windows Linux, Android Систем за Видео Рекордерот Индустрија ЛабораторијаОваа камера НЕ вклучува леќите на камерата , ако е потребно , ве молиме кажете ни за сите објективот paramters што треба , ви благодариме за разбирањето.​Политика За Испорака1...

A3967 Stepper/Повлекува Моторни Лесно Возачот/Shield Возачот Одбор
 • Неодамнешно

A3967 Stepper/Повлекува Моторни Лесно Возачот/Shield Возачот Одбор

DEN 307.20

Опис на производот : Лесно Возачот повлекува мотор е многу лесен за употреба, може со било кој може да 05 V (3 V ве молиме краток спој SJ2) пулсот сигнал со употреба на опрема...

Нови Sokkia Висок Квалитет на ВРВОТ на Батеријата BDC35A со Полнач CDC40 за SOKKIA Анкетирање
 • Неодамнешно

Нови Sokkia Висок Квалитет на ВРВОТ на Батеријата BDC35A со Полнач CDC40 за SOKKIA Анкетирање

DEN 8160.00

Нови Sokkia Висок Квалитет Оригинална Батерија BDC35 A со Оригинални Полначот CDC40 за Sokkia Анкетирање +Бесплатен превозотФункција : Sokkia Оригинална Батерија BDC35 A Детали Опис : 100% сосема нов и висок квалитетSokkia Вкупно Станица никел hydride на полначот на батеријата BDC35 Aнапон и капацитет : 6.0 V / 2700m AhМашина Модел : Sokkia вкупно станица SET030 R ,130 R,2100,22 D серијамасовно купување , Најдобри цениSokkia Оригинални Полначот CDC40 Детали Опис : 1...

CNIM Топла 1 Пар Multimeter Електрични Тестирање Двојна SMD IC Тест Кука Доведе Кабел 1M
 • Неодамнешно

CNIM Топла 1 Пар Multimeter Електрични Тестирање Двојна SMD IC Тест Кука Доведе Кабел 1M

DEN 66.24

CNIM Топла 1 Пар Multimeter Електрични Тестирање Двојна SMD IC Тест Кука Доведе Кабел 1 MТест кука да кука Доведе кабли често се користат во училиштето физика лаборатории за брзо...

2 Канал DC 5V Микро USB Време на Одложување Реле CH340 CH340G USB Интелигентна Контрола Прекинувач Табла со MCU Микроконтролерски Модул
 • Неодамнешно

2 Канал DC 5V Микро USB Време на Одложување Реле CH340 CH340G USB Интелигентна Контрола Прекинувач Табла со MCU Микроконтролерски Модул

DEN 364.32

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : USB Интелигентна Контрола Реле е двојно интелигентна контролор, со користење на USB интерфејс, може да биде директно вметнат во компјутер или други уреди...

Ниво Авто Ниво Тијанџин DS32
 • Неодамнешно

Ниво Авто Ниво Тијанџин DS32

DEN 7680.00

Употреба : Нивоа на воздухот, пригушувањето е широко се користи за геодетски инструменти, мултинационални стандарди за мерење, изградба мерење и инсталација на големи машини...

60pcs Рефлектор Лист 60 x 60 mm 60x60 Рефлексивни Лента Целна Вкупно Станица
 • Неодамнешно

60pcs Рефлектор Лист 60 x 60 mm 60x60 Рефлексивни Лента Целна Вкупно Станица

DEN 2640.00

Информациите Во Врска Со : Тендерот, ќе добиете 60 рефлектор (наместо еден)Спецификација на производот : 60x60mmИспорака : EMSСамолепливи рефлексивни филм описРефлексивни лист големина : 20 × 20] [mm, 40 x 40 мм, [60 × 60]Одберете ја соодветната мерење алатки кои ви овозможуваат да направите повеќе со помалку = самолепливи рефлексивни филмот е најдобро да се заврши истрагатаНасочен алатка...

1kg злато топење графит crucible за топење метал висока чиста парична казна полиран
 • Неодамнешно

1kg злато топење графит crucible за топење метал висока чиста парична казна полиран

DEN 634.00 666.72

start Isv Module Wrap7314end Isv Module Wrap73141kg злато топење графит crucible за топење метал висока чиста парична казна полиранПакетот вклучува1 Xgraphite crucibleНашата предност : 1...

Еден компјутери 220*195*80mm железо електроника кутија DIY делница комплет вентил кутија Железо проектот случај инструмент случај се префрлите кутија
 • Неодамнешно

Еден компјутери 220*195*80mm железо електроника кутија DIY делница комплет вентил кутија Железо проектот случај инструмент случај се префрлите кутија

DEN 1048.00 1344.00

опис на производот : 1, Itmes : Железо Делница кутија2, боја : црна3, големина : 220x195x80mm4, Материјал : Железо телото + пластика предни и задни панели5, Тежина : 1400 гпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Крст Линија Ласерски Детектор за Ласерски Ниво на Линија
 • Неодамнешно

Крст Линија Ласерски Детектор за Ласерски Ниво на Линија

DEN 1915.20

Откривање спектар : Блиска далечина : 80 MНа точноста : ±1mm 0.5—15 МИЛИОНИ±3мм (10—80 MОперативен температура : 20 ~50 4 ~122Се наведе : Тридвострано LED индикатор за светлоТри различни тонови (Високо, Ниско, и да го исклучите) им помогне на таргетирање од далечинаБатерија : 1 x 9 V батеријаГолемина : 150mm×56mm×27mmТежина : 104g без батеријаМенгеме носителот : Подвижен брзо се стега носителот или Посебни менгеме држачот за опцијаЛасерски зрак : ласерска бранова должина : 600nm900nmласерски фреквенција : 4.5~10.5 KHz

1 buc 87*60*53mm инструмент кутија din железнички куќиште пластика, електрични din железнички кутија ABS пластика огноотпорни материјали DIY куќиште
 • Неодамнешно

1 buc 87*60*53mm инструмент кутија din железнички куќиште пластика, електрични din железнички кутија ABS пластика огноотпорни материјали DIY куќиште

DEN 300.00 384.00

Тип : Din железнички куќиштаОпис на производот : Име : Din железнички куќиштаБоја : БелаГолемина : 87x60x53 mmМатеријал : ABS пластикаТежина : 80 gПроизвод карактеристики : 1.Со независни пакување кутија и картонска ...

Нови RY-S200D ТВ Сигнал Ниво Метар CATV Кабел Тестирање 5-870MHZ Спектар Анализа
 • Неодамнешно

Нови RY-S200D ТВ Сигнал Ниво Метар CATV Кабел Тестирање 5-870MHZ Спектар Анализа

DEN 10592.16

Нови RYS200 D ТВ Сигнал Ниво Метар CATV Кабел Тестирање 5870 MHZ Спектар АнализаWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianКарактеристики : Тест инструмент што е во примена за одржување на CATV (Аналогни, Дигитални мерења на локации,за НАВАЛУВАЊЕ на столбот)систем;Компактна, лесна тежина, лесно да се носат;Со dualканал мерење на екранот, тоа е погодно и прагматични;Во можност да се измери MER, БЕР Сигнал Ниво,Канал Моќ,V / A,C / N,FM,Багажникот Напон;Каналот и еден фреквенција на владата.Спецификации : ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

12PCS 6 бои мали Ноктот Тест Кука Клип Грабител, Сонда за PCB SMD IC DIY multimeter Кабел
 • Неодамнешно

12PCS 6 бои мали Ноктот Тест Кука Клип Грабител, Сонда за PCB SMD IC DIY multimeter Кабел

DEN 173.00 182.40

12 PCS 6 бои мали Ноктот Тест Кука Клип Грабител, Сонда за PCB SMD IC DIY multimeter КабелДолжина=48~50mm2 x ЦРВЕНА, 2 x Жолта, 2 x Зелена, 2 x Сина,2 x Бели, 2 x ЦрнотоПлаќање : 1...

PCI-E 16X 8X 4X PCI express Слот Тестер Картичка за motherbaor Откривање на southbridge краток или отворете PCI-E со светлина тестер
 • Неодамнешно

PCI-E 16X 8X 4X PCI express Слот Тестер Картичка за motherbaor Откривање на southbridge краток или отворете PCI-E со светлина тестер

DEN 959.52

Тестот картичка со користење на софтвер за контрола коло автоматски брзо откривање на отворени или краток спој на матичната плоча Southbridge чип, наместо рачно да се мери поединечно, со други suite производи, поправка на компјутерски матични плочи не треба да се борат против отпор на картичката ќе бидат во можност брзо да findpoint на неуспех...

SRP-100 Стандард Сонда Трансдуцерот-SRT-6200 6210 Површина Грубост Тестер Метар Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

SRP-100 Стандард Сонда Трансдуцерот-SRT-6200 6210 Површина Грубост Тестер Метар Бесплатен превозот

DEN 13272.00

SRP100 Стандард Сонда ТрансдуцеротSRT6200 6210 Површина Грубост Тестер Метар Бесплатен превозотWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianВоведСРС1 Стандард Истрагата е посебна за SRT6200 и SRT6210 Површина Грубост Тестер.Дел# : SRP100ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

8 компјутери/многу 174*139*57mm пластични куќиште за електронски PCL инструмент кутија Din железнички куќиште ABS огноотпорни проект контрола кутија
 • Неодамнешно

8 компјутери/многу 174*139*57mm пластични куќиште за електронски PCL инструмент кутија Din железнички куќиште ABS огноотпорни проект контрола кутија

DEN 4493.00 5760.00

Тип : Din железнички куќиштаОпис на производот : Име : Din железнички куќишта огноотпорниБоја : БелаГолемина : 174x139x57 mmМатеријал : ABS пластикаТежина : 300gПроизвод карактеристики : 1...

Брзо пристигнување 10 Компјутери Fluke TL71 Тешко Точка Тест Води Дигитални Метар Сонди се користи за fluke 189 289 187 287
 • Неодамнешно

Брзо пристигнување 10 Компјутери Fluke TL71 Тешко Точка Тест Води Дигитални Метар Сонди се користи за fluke 189 289 187 287

DEN 15623.00 16444.80

Еден пар (црвена, црна) удобност зафат сонди со силиконска изолација, десен агол тест водиСе препорачува за µV мерењаCAT III 600 V, CAT III 1000 V, 10 рејтинг...