• Неодамнешно
10pcs бесплатен превозот 74HC138D 74HC138 SN74HC138D СОП-16 Логика Гејтс QUAD 2-ВО NAND ПОРТАТА нови оригинални

10pcs бесплатен превозот 74HC138D 74HC138 SN74HC138D СОП-16 Логика Гејтс QUAD 2-ВО NAND ПОРТАТА нови оригинални

DEN 52.32
Достапно

Количина на стоки


14950 електронска компонента комплет пакетот Производот Категорија : Encoders, Decoders, Мултиплексери & Demultiplexers Производ : Decoders / Demultiplexers Логика Семејство : РК Број на Влезни Линии : 3 Текст Број на Излезни Линии : 8 Излез Размножување Одложување Време : 45 Напон - Max : 6 V Напон - Мин : 2 V Максимум на Температурата на работа : + 85 C Монтажа Стил : СМД/SMT Пакет / Случај : SOIC-16 Пакување : Цевка Минимум Температурата на работа : - 40 C Температурата на работа Опсег : - 40 C до + 85 C Оперативен Напон : 2 V до 6 V Дисипација : 320 мw Серија :

Карактеристики на понудата

Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Напон:
Меѓународниот стандард
Моќ Дисипација:
Меѓународниот стандард
Температурата На Работа:
Меѓународниот стандард
Број На Модел На:
74HC138D
is_customized:
Yes
Бренд Име:
IGMOPNRQ
Пакет:
СОП
Примена:
pcb

Слични понуди

Бесплатен превозот 10pcs/многу MAP3202 СОП-14 IC Најдобар квалитет
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 10pcs/многу MAP3202 СОП-14 IC Најдобар квалитет

DEN 288.00 351.36

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција .2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

бесплатен превозот 20PCS TL072CDR TL072CD TL072C TL072 СОП-8 новиот квалитет е многу добра работа од IC чип
  • Неодамнешно

бесплатен превозот 20PCS TL072CDR TL072CD TL072C TL072 СОП-8 новиот квалитет е многу добра работа од IC чип

DEN 81.12

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

Бесплатен превозот 10PCS FSW25N50A 25N50A FSW25N50 ДА-3P новиот квалитет е многу добра работа од IC чип
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот 10PCS FSW25N50A 25N50A FSW25N50 ДА-3P новиот квалитет е многу добра работа од IC чип

DEN 360.96

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

10pcs/многу IRS2110STRPBF IRS2110 16-SOIC
  • Неодамнешно

10pcs/многу IRS2110STRPBF IRS2110 16-SOIC

DEN 1104.00

Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството PMIC MOSFET, Мост Возачи Надворешен Прекинувач Серија Конфигурација на Висок и Низок Страна, Независно Текст Тип на НеInverting Доцнењето 130ns Тековната Врв 2.5 Број на Конфигурации 1 Број на Излези 2 Висок Страна на Напон Макс (Bootstrap) 500 V Напон Снабдување 10 V ~ 20 V Оперативни температури 40°C ~ 125°C Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај 16SOIC (0.295", 7.50 mm Ширина) Снабдувачот Уред Пакет 16SOIC

5pcs Батеријата Штит За WeMos Д1 мини еден литиум батерија на Полнење & Зголеми Микро USB Интерфејс За wemos д1 мини
  • Неодамнешно

5pcs Батеријата Штит За WeMos Д1 мини еден литиум батерија на Полнење & Зголеми Микро USB Интерфејс За wemos д1 мини

DEN 387.00 407.04

Опис На ПроизводотСпецификации : Материјал : PCBA одборГолемина на : 2.58*2.81*0.5 cmВлезен напон : DC5 VИзлез : наизменична СТРУЈА 3.34.2 VЛитиум батерија сврзното порта тип : XH2 2.54 mmUSB порта : Micro USB портИндикатор : Зелена LED по целосно наполнета; црвени LED за време на полнењето.Пакетот вклучува : 5x Батеријата Штит За We Mos Д1 мини еден литиум батерија на Полнење & Зголеми Микро USB Интерфејс За wemos д1 миниОбјектот сликиЗа повеќе понуди, ве молиме кликнете на линкот подолу.