• Неодамнешно
FUMAT Пастирски Сончоглед сенка Подни Светилки Кратка Модерна Обоено Стакло Подот Светилка За Дневна Соба Уметност Оркестарот LED Светла Кат

FUMAT Пастирски Сончоглед сенка Подни Светилки Кратка Модерна Обоено Стакло Подот Светилка За Дневна Соба Уметност Оркестарот LED Светла Кат

DEN 20866.00
DEN 23184.00
-10 %
Достапно

Количина на стоки


Известување Во Aliexpress.com не може да пребарувате клучен збор "тифани" сега. Бидејќи веб-сајт мора да се заштити Тифани Накит права и интереси. Pls да пребарувате # FUMAT стакло светилка # наместо #Тифани Светилка# Благодарам. 100% Висок квалитет и Сосема нов Опис на Производот Материјал : Метал, Смола, Стакло Извор на Светлина : LED Основни вида : E27*2 Димензии : Абажур Висина 21cm Ширина 40cm Целата висина 160cm Напон : 110 V-120 V 220 V-240 V Боја : види на сликата Гаранција : 1 година Пакет Тежина : 10.5 кг Пакување големина : 35*45*45СМ Основните Собранието е потребно Вистински пука
Плаќање со Банковен налог,Western Union,T/T,И така натаму. Испорака *Брод во светот од Њујорк со USPS / Федекс, и од Кина од DHL, UPS-от,ТНТ, EMS и така натаму. * Купувачот е одговорен за сите применливи царината, на увозни давачки, и VATs. Ако имате било какви прашања,ве молиме потврдете со вашиот царински пред да купите. *Ние може да го прогласам за пакет со пониска вредност. Услови *30days. гаранција од купените датум. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на неисправни објект. *Ние ќе им понуди замена, reshipment, или наплата за да бидете сигурни дека сте 100% задоволни ако сте примиле неисправни или погрешен точка .објектот е оштетен за време на транзитот или неисправни објектот не е како што е опишано. *Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и сите додатоци. *Ве молиме контактирајте со нас, доколку постои било каков проблем со производот. Ние сме тука да ви помогне & решавање на сите прашања. Повратни информации Доколку не сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ако сте незадоволни од било која причина,plese ни даде МОЖНОСТ ДА се НАПРАВАТ НЕШТАТА ДЕСНО пред да ја напушти негативни/неутрален повратни информации.

Карактеристики на понудата

Абажур Боја:
сијалица, топло бела, крушка кул бело
Тип На Објект:
Кат Светилки
Заврши:
Железо
сертификација:
УЛ,CE,CCC
Техника:
Насликани
Гаранција:
1 година
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло,Железо,ABS
Стил:
Тифани
База Тип:
E27
Бренд Име:
FUMAT
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Сенка Тип:
Обоено стакло
Материјал:
Стакло Камен
Број На Модел На:
тифани подот светилка
Карактеристики:
обоено стакло подот светилка-20b
Сенка Ветер:
Надолу
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Осветлување Област:
5-10square метри
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Број на извори на светлина:
2
Wattage:
0-5W
Е dimmable:
No
Светилка нијанса на боја :
мулти боја тифани подот светилка
Светилка Сенка Материјал:
стакло сенка кат светла
Функција:
Обоено Стакло уметност подот светилка
Стил:
Гроздобер Класичен стенд светла
Занает:
Hande-направи
Нарачана:
Yes
Префрлете:
Нога префрлате
Извор На Светлина:
2 парчиња E27 LED
Напон:
110-130V 220-240V
оригиналниот:
Кина

Слични понуди

Модерната LED Декоративни Дрвени Лофт Подот Светилка Црно Бела Стои Светилка со Маса Складирање Полица за Дома Дневна Соба Спални соби
  • Неодамнешно

Модерната LED Декоративни Дрвени Лофт Подот Светилка Црно Бела Стои Светилка со Маса Складирање Полица за Дома Дневна Соба Спални соби

DEN 6854.00 13440.00

Тип : Подот Светилка(3 полици за складирање / display) Материјал : вистинско дрво тело и бела Постелнина сенка(фрла мека, топла сјај) Прекинувач : се Повлечесинџир за вклучување / исклучување Тело Боја : Бело / Black / Дрво Светилка мерки : L : 10.2" x W : 10.2" x H : 63.7" (L : x 26cm W : x 26cm H 162cm) Напон : 85265 V (universal во светот) База Тип : E27*1 (сијалица не е вклучена) Тежина : 5.8 килограми(13 фунти) Место : Дом Кревет,Спална соба,Дневна Соба и сл

Модерен минималистички Нордиските дневна соба кат светлина спална соба со кревет личност Железо црна вертикална подот светилка
  • Неодамнешно

Модерен минималистички Нордиските дневна соба кат светлина спална соба со кревет личност Железо црна вертикална подот светилка

DEN 12864.00

Главното тело материјал : железоИзвор на светлина : блескаво, заштеда на енергија LED светилкиПроцес : сликарство чистењеБрој на извори на светлина : 1Зрачењето област : 1530Применливи простор : дневна соба и трпезарија спалната соба другиСтил : Нордискитеголемина на : h 140cm

Новите Европски Стил Кат Стои Светлина Едноставна Подот Светилка Модерна Lamparas Студија Спалната Соба На Подот Покрај Осветлување Тела Lustres
  • Неодамнешно

Новите Европски Стил Кат Стои Светлина Едноставна Подот Светилка Модерна Lamparas Студија Спалната Соба На Подот Покрај Осветлување Тела Lustres

DEN 34080.00

Новите Европски Стил Кат Стои Светлина Едноставна Подот Светилка Модерна Lamparas Студија Спалната Соба На Подот Покрај Осветлување Тела LustresКатегорија : Кристал Кат Светлина Стил : Креативни, Модерна, Згодна Бренд : Meerosee Модел No : MD30003134 Материјал : Метал, Кристал Големина : Appr D560mm(22 инчи) H1700mm(66.9 инчи) Сијалица : Блескаво сијалица Сијалица База : E14 или E12 L7 Сијалица Вклучени или Не : Светилки не се вклучени Соодветен Напон : 110 V240 V Боја : Сребро и Бронза за опција за Инсталација Тип : Подот Светилка Основните Собранието е потребно...

Цврсти Дрвени Нордиските едноставно цврсто дрво нога стои светилка Јапонски дневна соба и спалната соба студија табела ноќни лампи MZ147
  • Неодамнешно

Цврсти Дрвени Нордиските едноставно цврсто дрво нога стои светилка Јапонски дневна соба и спалната соба студија табела ноќни лампи MZ147

DEN 12432.00

Применливи простор : Дневна соба јадење студија спалната соба друг / другиСветилка тело главен материјал : дрвоГлавен материјал на светилка сенка : текстилТип на светлосен извор : Блескаво светилка ЛЕР заштеда на енергија светилкаТехнологија : резбаизвор на светлина : E27*1(не вклучувајќи)Напон : 90 V~260 VСветлината големина : Види опис деталистил : Едноставен модерен

Нордиските личност LED ѕид Светилки едноставна кревет во спалната соба дневна соба светилка огледало светлата бања светла LU725221
  • Неодамнешно

Нордиските личност LED ѕид Светилки едноставна кревет во спалната соба дневна соба светилка огледало светлата бања светла LU725221

DEN 8112.00

Добредојдовте на осветлување продавницаНие ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.Почитувани купувачиИнформации за производот преглед[боја] : како што е прикажаноАбажур материјал : АлуминиумИзвор на светлина тип : LEDСветилка извор на светлина : со извор на светлина[напон] 90v260v (ние работиме со вашата земја)Големина : види подолуголемина : D : D 24 X H9 CM

Модерната E27 LED Железо, Стакло Сапун Меур Подот Светилка Светлина Осветлување Коридор Дома Спалната соба Читање Дневна Соба Лофт Кафе Оркестарот Подарок
  • Неодамнешно

Модерната E27 LED Железо, Стакло Сапун Меур Подот Светилка Светлина Осветлување Коридор Дома Спалната соба Читање Дневна Соба Лофт Кафе Оркестарот Подарок

DEN 7980.00 8400.00

Опис : Ова подот светилка со одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за канцеларија, трпезарија, дневна Соба, балкон, лоби, aisle или декорација...

Американскиот Стил На Земјата Едноставен Модерен Дизајнер Креативни Европската Примерок Соба Дневна Соба И Спалната Соба Bedsides Лично Подот Светилка
  • Неодамнешно

Американскиот Стил На Земјата Едноставен Модерен Дизајнер Креативни Европската Примерок Соба Дневна Соба И Спалната Соба Bedsides Лично Подот Светилка

DEN 17279.52

Американскиот Стил На Земјата Едноставен Модерен Дизајнер Креативни Европската Примерок Соба Дневна Соба И Спалната Соба Bedsides Лично Подот СветилкаМатеријал : Железо+ТкаенинаГолемина : W450 x H1700Боја : како на сликата шоуИзвор на светлина : E27*1 220 V (сијаличката не се вклучени)

High-end Европската Мода Ткаенина Стакло Led E27 Подот Светилка за Дневна Соба и Спалната соба Студија AC 80-265V со Нога Switch 1196
  • Неодамнешно

High-end Европската Мода Ткаенина Стакло Led E27 Подот Светилка за Дневна Соба и Спалната соба Студија AC 80-265V со Нога Switch 1196

DEN 16171.20

Добредојдовте на нашата продавница!1.Ако сте Русија пријател,ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме, така што можете да приматевашиот парцела успешно.2...

Железо уметност индустрија правец на подот светилка кревање светилка ретро светилка вертикална рака GY133
  • Неодамнешно

Железо уметност индустрија правец на подот светилка кревање светилка ретро светилка вертикална рака GY133

DEN 15312.00

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Да драги мои клиентите.Опис : (1) димензии : како што е прикажано во слика(2) материјал : метал железо(3) боја : Ретро боја(4) фотоелектрически монистра : E27 (не се вклучени)(5) напон : 90v260v ние ќе се базира на вашата земја.Answer : ___________________________ Note : основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот магазин.Ние брод на сите делови на светот, ако не сте во превозот листа, ве молиме контактирајте со нас прв,Товарни и време можат да бидат различни.