• Неодамнешно
LS-5021 10-22awg 5 во 1 прецизност кабел машина/stripper мулти функција алатка за сечење 30мм max соголување 0.6-2.6mm2 електрична жица

LS-5021 10-22awg 5 во 1 прецизност кабел машина/stripper мулти функција алатка за сечење 30мм max соголување 0.6-2.6mm2 електрична жица

DEN 78.72
Достапно

Количина на стоки


Мулти цел Жица Stripper (LS-5021)automatic кабел stripper прирачник кабел stripper
Опис На Производот
1.Детали За Опис
спецификација : Сечење жица, 30 мм max Соголување жица, 0.6~2.6 mm 2 Crimping терминали, итн. Жица Stripper со Избор Дупки Автоматски се враќа на пролет Без оштетување на диригент core Должина : 165mm
кабел stripper и машина жица лента LS-5021
1.Различни пресек може да се користи за замена на соодветните 4 или 6wiring дупка специјален челик сечилото
2.По дерењето, жица непречено без bur и нарушување. Исто како мулти-заробени жица
3.Кога дерењето, изолирана жица фиксна цврсто со жица менгеме
4.Во потребата од повторување на операции, донесе прилагодлива должина локатор за гаранција на должината на жицата.
5.Менгеме автоматски ќе го ресетирате кога пролетта ги ресетирате
6.Метал менгеме на светлината и издржливи.
2.Слики од LS-5021 Кабел stripper

Карактеристики на понудата

is_customized:
Yes
Примена:
Жица Stripper
Бренд Име:
ЛСД
Материјал:
Јаглероден Челик
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
LS-5021
Тип:
Круг На Носот

Слични понуди

Деветтата Светска 10pcs мала Тежина Мини 130mm Електрични Crimping Plier Snip Машина Рака Алатка Долг Нос Сечење Клешти Сина Рачка
 • Неодамнешно

Деветтата Светска 10pcs мала Тежина Мини 130mm Електрични Crimping Plier Snip Машина Рака Алатка Долг Нос Сечење Клешти Сина Рачка

DEN 493.00 616.80

Опис : 100% сосема нов и висок квалитетМатеријал : vanadium челикБоја : Софистицирани удобно се справи со дизајн, се чувствуваат особено добро...

ESD Пинцети Прецизност Високо еластична Анти-статички Нерѓосувачки Челик Tweezer Лемење Рака Алатки Станица Висок Квалитет
 • Неодамнешно

ESD Пинцети Прецизност Високо еластична Анти-статички Нерѓосувачки Челик Tweezer Лемење Рака Алатки Станица Висок Квалитет

DEN 87.00 91.68

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет, од Нерѓосувачки челик материјал задебелување, висока цврстина На површината е црна и нема рефлектира осветлување се Применуваат на хемиските / медицински / електронски уред / убавина / градинарство и слПревозот : 48 часа брза испорака1...

WX-02B crimping алатка crimping plier 2 мулти алатката tools раце Ratchet Crimping Plier (Европски Стил) висок квалитет година
 • Неодамнешно

WX-02B crimping алатка crimping plier 2 мулти алатката tools раце Ratchet Crimping Plier (Европски Стил) висок квалитет година

DEN 262.08

Ако вашата цел е многу голема, ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Повратни информации : Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 Бодови Детали Продавачот Рејтингот.Ако сте незадоволни од било која причина,plese ни даде МОЖНОСТ ДА се НАПРАВАТ НЕШТАТА ДЕСНО пред да ја напушти негативни / неутрален повратни информации.Starрезултати се многу важни за нас.

Нови Прицврстување и Алатка за Сечење И Специјални Жици за Кабел Вратоврска Пиштол За Најлон Кабел Вратоврска Ширина 2.4 - 9mm ХС-519
 • Неодамнешно

Нови Прицврстување и Алатка за Сечење И Специјални Жици за Кабел Вратоврска Пиштол За Најлон Кабел Вратоврска Ширина 2.4 - 9mm ХС-519

DEN 384.96

Објектот Се Опише : 1 100% Сосема Нов и Висок Квалитет2 Тип : Прицврстување и Алатка за Сечење3 Материјал : Јаглероден Челик4...

1Pcs МТ-W2A Солидна Барел терминал UH2-5 Позиционер Кабел Crimper Авијација AF8 Рака Алатки Crimping за Харли Германски Harting
 • Неодамнешно

1Pcs МТ-W2A Солидна Барел терминал UH2-5 Позиционер Кабел Crimper Авијација AF8 Рака Алатки Crimping за Харли Германски Harting

DEN 10080.00

ИЗВЕСТУВАЊЕ 1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

Деветтата Светска Флексибилни 24 Кабел Жица Долга Стигнат До Црево Стегач Plier Автомобилската Алатка Масло Гориво Нови
 • Неодамнешно

Деветтата Светска Флексибилни 24 Кабел Жица Долга Стигнат До Црево Стегач Plier Автомобилската Алатка Масло Гориво Нови

DEN 662.00 778.56

Авто Возило Алатки Кабел Тип Флексибилни Жица Долга Стигнат до Црево Стегач Клешти за Автомобил Поправки Црево Стегач Отстранување Алатка AlicateФункција : 1.100% сосема нов.2.Овозможува техничар за пристап до станоттип црево стеги се наоѓа во тешкодапристап области.3.Клешти има механизам за заклучување за да се одржи менгеме во отворена позиција.4.Високквалитет Рачка,површината е мазна, убава и удобно да се користи.6.Прави отстранување и вградување на менгеме многу полесно.7.Тешки 24" кабел flexes за скоро било која позиција.Спецификација : Материјал : Јаглероден ЧеликЛинија должина : 630mmКоличина : 1 PcsБоја : ЦрвенаТежина : 550gПакетот вклучува : 1*Цревото стеги клешти''

Професионални Автоматско Електричен Кабел Жица Stripper Жица Striper Мултифункционален Машина Crimper Crimping Клешти Терминал Алатка
 • Неодамнешно

Професионални Автоматско Електричен Кабел Жица Stripper Жица Striper Мултифункционален Машина Crimper Crimping Клешти Терминал Алатка

DEN 599.00 748.32

Материјал : ABS+TPR Хендл Сечилото тврдост(HRC) : 52° 57° Вкупна должина (mm) : 210mm Оперативни функции : За изолирани терминали 1022 AW (0.56.00 mm) За неизолирани терминали 1210 AWG (4.06.0 mm) 2214 AWG (0.52.5 mm) Лесно соголување без какво било прилагодување Мултифункционален, направени од челик, со посебен закорави, со долго траење За соголување жица од AWG2410(0.2~6.0 mm⊃2;) За сечење и одземање на жица и кабел За crimping изолирани и неизолирани терминали За Нас Peformance Дома,Ние сме млади продавница,но ние имаме години на Б2Б искуство.Ние веруваме дека нашите производи и услуги ќе ги задоволи вас...

1 Сет LAOA Мини Појас Удар Алатка Кожа Дупка Удари Дупчење Шупливи
 • Неодамнешно

1 Сет LAOA Мини Појас Удар Алатка Кожа Дупка Удари Дупчење Шупливи

DEN 613.00 1039.20

Производ параметри Бренд : LAOA име на Производ : Тропа замени појас шупливи удар Модел : LA115304 Големина : 1.0 2.0 3.0 4.0 5.0 6.0 mm Материјал : легиран челик Тежина : 0.1 КГ Потекло : ТАЈВАН карактеристики на Производот : Појас шупливи удар, Удар perfort вдлабнатини на појас.Направи вашата страна алатка повеќе посебни, 6pcs малку може да се замени.Лесно го замени и удар.Малку направени од алуминиум, остар и издржливи.Детали за производотA...

Тешки Кабел Гкл Crimping Алатка за не-изолирани кабел линкови 10-240mm2,Бакарни цевки терминал crimping алатка/plier, DH-230
 • Неодамнешно

Тешки Кабел Гкл Crimping Алатка за не-изолирани кабел линкови 10-240mm2,Бакарни цевки терминал crimping алатка/plier, DH-230

DEN 3816.00

Тешки Кабел Гкл Crimping Алатка за неизолирани кабел линкови 10240mm2,Бакарни цевки терминал crimping алатка / plier, DH230За crimping кабел гкл / бакарни цевки терминали / неизолирани кабел линковиCrimping опсег : 10240mm2 AL / CU(#4, #350 MCM AWG)Должина : 980mmЗа неизолирани кабел линкови (покажува "dot" форма по crimping )Crimping клешти е применливо за незаварување crimping во согласност со стандардните електрични конекција, материјал за уста мувла е точна SK5 алатка челик за долг рок на траење, се приспособат на Калибар според големината на терминали.

L-1256 нов прирачник crimping алатка за Не-изолирани кабел линкови терминал
 • Неодамнешно

L-1256 нов прирачник crimping алатка за Не-изолирани кабел линкови терминал

DEN 495.84

Неизолирани кабел линкови crimping алаткаМодел No : L1256Crimping опсег : 1.256mm2Crimping алатки за неизолирани кабел линковиКабел повлечи crimping алатки1.ЛСД нов тип crimping алатки adpots најдобар показател принципот за ефикасно дизајнирање на справи,иако неговиот structre е краток и компактен, работата е многу laborsaving кога crimping жица на поголем пресек2.Е применливо за незаварување, во согласност со стандардните електрични конекција.3.Дизајнот на точни crimping габи и заврши заклучување(Само за заклучување и ослободување механичар единица)да се осигура висок crimping квалитетот кога crimping постојано.4.Точни прилагодување е направен пред нејзиното напуштање на фабриката.Можете да нарачате повеќе умираат поставува под следниот линк : http : / / www.aliexpress.com / store / product / DieSetsforHSandDNseriescrimpernotforAM10PneumaticCrimpingToolsand / 600220_1222622726.html

Yalku Кабел Жица Stripper Crimping Plier Crimper Алатки Plier Рака Алатки Жица Stripper Multifuction Crimper Клешти Жица
 • Неодамнешно

Yalku Кабел Жица Stripper Crimping Plier Crimper Алатки Plier Рака Алатки Жица Stripper Multifuction Crimper Клешти Жица

DEN 216.00 312.00

Опис : Име на производ : Соголување клешти / Crimping клешти / Кабел жица соголување клешти / Мултифункција соголување клештиПроизвод модел : 6 инчен / 7 инчен / 7.5 инченПроизвод материјал : Висок јаглероден челик +PPR, CRVПроцес : фино полирање третманСоголување опсег : 0.62.6 mmСпецификација : 6 инчен=Целосна должина 160mm7 инчен=Целосна должина 180mm7.5 инчен=Целосна должина 190mmУпотреба предмет : исклучувањето, одземање, Пилинг, кабел, челична жица, пумпа за вода, оптички влакна 01 : Зелена справи со одземање plier 02 : Двојна боја се справи со одземање plier 03 : Кабел жица соголување plier 04 : Мултифункционален соголување plier 05 : Crimping соголување plierКарактеристики : 1...

LY-03B crimping алатка crimping plier 2 мулти алатката tools раце LY Ratchet Crimping Plier (Европски Стил)
 • Неодамнешно

LY-03B crimping алатка crimping plier 2 мулти алатката tools раце LY Ratchet Crimping Plier (Европски Стил)

DEN 260.00 305.76

започнетекрајотАко вашата цел е многу голема, ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Повратни информации : Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 Бодови Детали Продавачот Рејтингот.Ако сте незадоволни од било која причина,plese ни даде МОЖНОСТ ДА се НАПРАВАТ НЕШТАТА ДЕСНО пред да ја напушти негативни / неутрален повратни информации.Starрезултати се многу важни за нас.

LUBAN Мрежата Ethernet Кабел Тестер RJ45 Комплет Crimping Алатка за Мрежата Компјутер Одржување и Поправка Алатка за Полнење Кабел Тестер на Крстот/Стан
 • Неодамнешно

LUBAN Мрежата Ethernet Кабел Тестер RJ45 Комплет Crimping Алатка за Мрежата Компјутер Одржување и Поправка Алатка за Полнење Кабел Тестер на Крстот/Стан

DEN 315.00 350.40

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

Метал Prong Прстен Snap сврзувачки елементи Притиснете Studs Poppers Plier + 100Pcs Прстен Snap S08 Капка брод
 • Неодамнешно

Метал Prong Прстен Snap сврзувачки елементи Притиснете Studs Poppers Plier + 100Pcs Прстен Snap S08 Капка брод

DEN 224.64

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Материјал : Алуминиум & chrome обложени или Црвени Пластични Боја : како што е прикажано на сл 9.5 мм Дијаметар Сребро Prong Прстен Snap сврзувачки елементи се Користи за фиктивни клипови, копче за синџири, маици, фармерки, јакни, чанти и занаети, итн...

Накит Клешти Tools 5 Парче Универзална Внатрешни Надворешни Circlip Клешти Кадар Прстен Клешти со 4 Совет Склопови
 • Неодамнешно

Накит Клешти Tools 5 Парче Универзална Внатрешни Надворешни Circlip Клешти Кадар Прстен Клешти со 4 Совет Склопови

DEN 287.00 409.92

Клиентите Кои Bougt Овој Предмет Исто Така Се Купи : Накит Клешти Tools 5 Парче Универзална Внатрешни Надворешни Circlip Клешти Кадар Прстен Клешти со 4 Совет СклоповиОпис : Вклучува Клешти се Справи со Вклучува 2 Директно Совет Собранија Вклучува 1 парче 45º и 90º Совет Собранија Винил Зафат Рачки За Внатрешна или Надворешна Snap ПрстениВклучува 2 Директно Совет Склопови и 45º и 90º Совет СклоповиБојата може да бидат различни од сликатаФлексибилна Алатка, Флексибилни ЖивотFlexsteel tools нуди различни рака и моќ алатки и стручни надворешна трговија сервис како извори на сите наши деловни партнери и потенцијалните странски клиенти во светот...

Ротари Coax Коаксијален Кабел за RG58 Stripper Машина Алатка За RG58 Мрежна Алатка Бесплатен Превозот NG4S
 • Неодамнешно

Ротари Coax Коаксијален Кабел за RG58 Stripper Машина Алатка За RG58 Мрежна Алатка Бесплатен Превозот NG4S

DEN 72.00 85.92

100% сосема нов и висок квалитет!Двојно ножеви, coax кабел stripperЦелосно прилагодливи и заменливи ножевиГи отстранува 4, 6, 8 и 12mm Изолација (Прилагодливи)Користете лесно, заклучување на алатка преку кабел, спин насока на стрелките на часовникот, а потоа застанете на несакани делНаправени од високо влијание материјал; економски, но на високаперформансиДоаѓаат со хексадецимален клучМоже да наместите разни сечење длабочините според различни каблиНа соголување дијаграм на врвот на stripper го прави тоа брзо да го изберете соодветна алатка за коаксијален кабелМоже да се користи за RG58 / 59 / 62 / 6 / 6 QS / 3 C / 4 C / 5 CДизајниран за RG59, RG59 Quad, RG6, RG6 Quad, и RG58 каблиДолжина : 3.9" (приближна 100mm) 1 x Ротари Coax Коаксијален Кабел Машина Алатка за RG58 RG6 Stripper 1...

АП-30J crimping алатка crimping plier 2 мулти алатката tools раце Новата Генерација на Заштеда На Енергија Crimping Plier
 • Неодамнешно

АП-30J crimping алатка crimping plier 2 мулти алатката tools раце Новата Генерација на Заштеда На Енергија Crimping Plier

DEN 284.00 334.56

Ако вашата цел е многу голема, ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Повратни информации : Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 Бодови Детали Продавачот Рејтингот.Ако сте незадоволни од било која причина,plese ни даде МОЖНОСТ ДА се НАПРАВАТ НЕШТАТА ДЕСНО пред да ја напушти негативни / неутрален повратни информации.Starрезултати се многу важни за нас.

WORKPRO 5PCS Мини Прецизни Клешти Поставите Накит Клешти Diagnoal Клешти Машина DIY Алатка
 • Неодамнешно

WORKPRO 5PCS Мини Прецизни Клешти Поставите Накит Клешти Diagnoal Клешти Машина DIY Алатка

DEN 835.00 1391.52

Капка кован челик со NiFe слој за издржливост, машински вилици помош зафат предмети безбедно Вклучува 5 видови на клешти : мини долго носот клешти,мини combanation клешти,мини diagnoal клешти,мини игла клешти,мини крајот сечење клешти 1 PC носи торба вклучени За грчевито држејќи се за мали предмети во затворен простор

1pcs ХС-07FL 20-14 AWG 0.5-2.5mm2 Ratchet Crimping Plier За 0.5-2.5mm2 Знаме Тип Женски кутиите на двата краја Изолирани Терминали
 • Неодамнешно

1pcs ХС-07FL 20-14 AWG 0.5-2.5mm2 Ratchet Crimping Plier За 0.5-2.5mm2 Знаме Тип Женски кутиите на двата краја Изолирани Терминали

DEN 738.00 984.00

Тип Женски Кутиите На Двата Краја Изолирани ТерминалиПредмет : Ratchet Crimping Plier(Европски Стил) ХС07 FLЗа 0.52.5 mm⊃2; Знаме Тип Женски кутиите на двата краја Изолирани ТерминалиКапацитет : 0.52.5 mm⊃2; 2014 AWGДолжина : 230 mmТежина : 0.6 kgПакетот вклучува : 1 x ХС07 FL Ratchet Crimping Plier

ХС-600A Најлон Кабел Вратоврска Пиштол plier менгеме Automatic за Прицврстување на алатка за сечење посебно За Најлон Вратоврска ширина: 2.4-4.8 мм
 • Неодамнешно

ХС-600A Најлон Кабел Вратоврска Пиштол plier менгеме Automatic за Прицврстување на алатка за сечење посебно За Најлон Вратоврска ширина: 2.4-4.8 мм

DEN 562.00 660.48

Опис На Производот : Кабел вратоврска пиштол1 Умрефрлија челична конструкција за издржливост и longlife2 Обезбедува рамна со намалување на оикКабел вратоврска пиштол : 1 Умрефрлија челична конструкција за издржливост и longlife2 Обезбедува рамна со намалување на секоја употреба за уредни ,професионални инсталации3 Напнатост се прилагоди овозможува употреба на минијатура ,средно кабел врски4 Тензија на вредноста овозможува користење на стандардни и тешки кабел врски5 Работа со најлон кабел вратоврска од 2.2 mm до 4.8 мм во Ширина6 Тежина : 0.380 килограми7 Должина : 165mm

LAOA 10 Инчен мултифункционален Пумпа за Вода Клешти Цевка Клуч Водовод комбинација клешти Зафат цевка клуч Водоводџија Рака Алатки
 • Неодамнешно

LAOA 10 Инчен мултифункционален Пумпа за Вода Клешти Цевка Клуч Водовод комбинација клешти Зафат цевка клуч Водоводџија Рака Алатки

DEN 1248.00 2495.04

За производи : 1.Ќе го добиете она што го плаќаат.Ние ќе се обиде да обезбеди повеќе висок квалитет на стоките до купувачот...

LAOA Нови Пристигнување Автоматско жица соголување Мултифункционален Професионални Електрична жица stripper Висок Квалитет жица stripper Алатки
 • Неодамнешно

LAOA Нови Пристигнување Автоматско жица соголување Мултифункционален Професионални Електрична жица stripper Висок Квалитет жица stripper Алатки

DEN 1272.00 2495.04

Режим на пролетта за купување : Забелешка : Бидејќи Подарок Кутија се потребни дополнителни трошоци.Ние нудиме две опции : 1...

Нерѓосувачки Челик Tweezer Електроника Пинцети Поставени Комплет Лажни Eyelash Форцепс Прецизност Часовничар Поправка Мулти Алатки Тешко Дебели
 • Неодамнешно

Нерѓосувачки Челик Tweezer Електроника Пинцети Поставени Комплет Лажни Eyelash Форцепс Прецизност Часовничар Поправка Мулти Алатки Тешко Дебели

DEN 50.00 52.32

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет, од Нерѓосувачки челик материјал задебелување, висока цврстина На површината е фино полиран и нема рефлектира осветлување се Применуваат на хемиските / медицински / електронски уред / убавина / градинарство и слПревозот : 48 часа брза испорака1...

нов стил coax crimping алатка за коаксијален BNC конектори за кабелот за RG174,RG179 L-03H
 • Неодамнешно

нов стил coax crimping алатка за коаксијален BNC конектори за кабелот за RG174,RG179 L-03H

DEN 495.84

нов стил coax crimping алатка за коаксијален BNC конектори за кабелот за RG174,RG179 L03 H1.капацитет : 1.0,1.72,3.84,3.25,4.5 мм2.AWG : (2818 AWG)3.тежина : 0.5 кг4.должина : 190mmМожете да нарачате повеќе умираат поставува под следниот линк : http : / / www.aliexpress.com / store / product / DieSetsforHSandDNseriescrimpernotforAM10PneumaticCrimpingToolsand / 600220_1222622726.html