• Неодамнешно
2017 Нови Чипка Коктел Фустани Девојки Формално Домот Краток враќањето дома Пром Фустани Црвено Партија Коктел Фустани vestidos де coctel

2017 Нови Чипка Коктел Фустани Девојки Формално Домот Краток враќањето дома Пром Фустани Црвено Партија Коктел Фустани vestidos де coctel

DEN 4882.00
DEN 5424.00
-10 %
Достапно

Количина на стоки


2017 Нови Чипка Коктел Фустани Девојки Формално Домот Краток враќањето дома Пром Фустани Црвено Партија Коктел Фустани vestidos де coctel
Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број 11521 Ткаенина Сатен Разубавувањето чипка Целосно Наредени Да се Изгради-во Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Карактеристики на понудата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W
Тип На Објект:
Коктел Фустани
Повод:
Коктел Забава
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Бренд Име:
скромни велејќи
Број На Модел На:
11521
Вграден Градник:
Yes
Декорација:
Beading,Чипка
Деколте:
Лажичка
Sleeve Стил:
Резервоар
Воз:
Никој
Моден Елемент:
едноставна
Материјал:
Полиестер,Памук
Половината:
Природни
Вистински Слики:
Yes
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Силуета:
А-Линија
Ткаенина Тип:
Сатенски
Коктел Фустани:
облека де коктел
Коктел Фустан:
coctail фустан
краток вечер коктел фустани:
Пром Фустани
Партија фустани:
увезени-партија-фустан
Секси Долго Вечер Фустан:
Vestido Долго Де Феста
долгите вечерни фустани:
вечер gown
вечер партија:
Долго Партија Облечи
облека коктел 2017:
Вечерните Фустани
луксузна коктел фустани:
vestidos coctel 2017
vestidos де coctel:
луксузен партија облечи

Слични понуди

Оригиналниот Дизајн Линија Strapless Кратко Пред Долго Назад Јоргованот Chiffon Дизајнер Коктел Фустани
 • Неодамнешно

Оригиналниот Дизајн Линија Strapless Кратко Пред Долго Назад Јоргованот Chiffon Дизајнер Коктел Фустани

DEN 2650.00 3312.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Висок Врат Коктел Фустани За Партија Чипка Реална Слика Коленото Должина Обвивка Капа Ракав Chiffon Зелена Краток Секси Домот За Девојки
 • Неодамнешно

Висок Врат Коктел Фустани За Партија Чипка Реална Слика Коленото Должина Обвивка Капа Ракав Chiffon Зелена Краток Секси Домот За Девојки

DEN 4277.00 4752.00

започнетекрајотве молиме не заборавајте w ритуал следниве детали откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела непречено 1 .Биста _____Инчи или ___cm 2 .Половината _____Инчи или___cm 3 .Колковите _____Инчи или ___4 cm...

Зелена 2018 Домот Коктел Фустани Обвивка Висока Јака Капа Ракави Коленото Должина Сатен Чипка Фустани Враќањето Дома
 • Неодамнешно

Зелена 2018 Домот Коктел Фустани Обвивка Висока Јака Капа Ракави Коленото Должина Сатен Чипка Фустани Враќањето Дома

DEN 2621.00 2880.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Оригиналниот Дизајн Линија Strapless Црвено Chiffon Коктел Партија Фустани
 • Неодамнешно

Оригиналниот Дизајн Линија Strapless Црвено Chiffon Коктел Партија Фустани

DEN 1882.00 2352.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

2018 Жолта Краток Коктел Фустани Плоштадот Вратот Backless Chiffon Мини Дамка Матурска Партија Се Облекуваат Обичај Прави Посебен Повод Наметки
 • Неодамнешно

2018 Жолта Краток Коктел Фустани Плоштадот Вратот Backless Chiffon Мини Дамка Матурска Партија Се Облекуваат Обичај Прави Посебен Повод Наметки

DEN 3302.00 3840.00

2018 Жолта Краток Коктел Фустани Плоштадот Вратот Backless Chiffon Мини Дамка Матурска Партија се Облекуваат Обичај прави Посебен Повод Наметки Деколте : Плоштадот Вратот Ракав Должина : околу Рака Фустан Должина / Воз : Мини Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Pleath Ткаенини : Chiffon Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

Tanpell лажичка вратот капа ракави црна коктел фустан елегантен коленото должина обвивка свадба партија формално beaded чипка коктел фустани
 • Неодамнешно

Tanpell лажичка вратот капа ракави црна коктел фустан елегантен коленото должина обвивка свадба партија формално beaded чипка коктел фустани

DEN 5367.00 8945.28

Tanpell лажичка вратот капа ракави црна коктел фустан елегантен коленото должина обвивка свадба партија формално beaded чипка коктел фустани

Оригиналниот Дизајн Линија Душо Шампањ Chiffon Дизајнер Коктел Фустани
 • Неодамнешно

Оригиналниот Дизајн Линија Душо Шампањ Chiffon Дизајнер Коктел Фустани

DEN 2266.00 2832.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Forevergracedress Вистински Фотографии Црна Линија Коктел Фустан Секси Beaded Кристали Краток Враќањето Дома Вечер Партија Gown Плус Големина
 • Неодамнешно

Forevergracedress Вистински Фотографии Црна Линија Коктел Фустан Секси Beaded Кристали Краток Враќањето Дома Вечер Партија Gown Плус Големина

DEN 4404.00 6672.00

Напомена : Доколку сакате да нарачате овој фустан во custom size и прилагодено боја,можете да изберете по случаен избор на големина и боја кога ќе го поставите цел ,а потоа оставете порака за да нè на вашиот сопствен големина и боја .Па ние може да се види бојата и мерења сакате кога ќе се дојде на ред.Ако треба да обичај се направи фустан, ве молиме да ни ги испратите на мерење на листата што следи : 1.Биста =___cm2.Половината =___cm3.Колковите =___cm4.Половината до подот со чевлите =___cm5.Lenght=___cm( Рамо до Подот со потпетици на)6.Висина =___ cm (од врвот на главата до подот без чевли)7.Фустан во боја =___ (Било која боја да изберете од нашата боја шема или слика боја.Можеби како што се : Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред да купите...

Нови Пристигнување Душо Црвено Коктел фустани 2018 Vestido де феста curto Цвет gown Во парк jurken Коктел фустан
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Душо Црвено Коктел фустани 2018 Vestido де феста curto Цвет gown Во парк jurken Коктел фустан

DEN 4570.00 5712.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Tanpell исклучување на рамо коктел фустан од црвена чипка А-линија коленото должина кратки ракави фустан враќањето дома краток коктел партија gown
 • Неодамнешно

Tanpell исклучување на рамо коктел фустан од црвена чипка А-линија коленото должина кратки ракави фустан враќањето дома краток коктел партија gown

DEN 1915.00 3360.00

Tanpell исклучување на рамо коктел фустан од црвена чипка Алинија коленото должина кратки ракави фустан враќањето дома краток коктел партија gown

Оригиналниот Дизајн Линија Еден Рамо Chiffon Коктел Партија Фустани
 • Неодамнешно

Оригиналниот Дизајн Линија Еден Рамо Chiffon Коктел Партија Фустани

DEN 1882.00 2352.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Пинк 2018 Домот Коктел Фустани Обвивка Шпагети Ремени Коленото Должина Appliques Чипка Се Види Преку Враќањето Дома Фустани
 • Неодамнешно

Пинк 2018 Домот Коктел Фустани Обвивка Шпагети Ремени Коленото Должина Appliques Чипка Се Види Преку Враќањето Дома Фустани

DEN 2577.00 2832.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

2018 Секси A-Линија Коктел Партија Фустани Краток Душо Tulle Види Преку Appliqued Beaded Формално Мини Матурска Облекување Наметки
 • Неодамнешно

2018 Секси A-Линија Коктел Партија Фустани Краток Душо Tulle Види Преку Appliqued Beaded Формално Мини Матурска Облекување Наметки

DEN 3715.00 4320.00

2018 Секси AЛинија Коктел Партија Фустани Краток Душо Tulle Види Преку Appliqued Beaded Формално Мини Матурска Облекување Наметки Деколте : Душо Ракав Должина : Фустан без Ракави Должина / Воз : Мини Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Beaded Ткаенини : Tulle Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

Оригиналниот Дизајн Линија Еден Рамо Жолта Chiffon Коктел Фустани Чипка-up
 • Неодамнешно

Оригиналниот Дизајн Линија Еден Рамо Жолта Chiffon Коктел Фустани Чипка-up

DEN 2112.00 2640.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Облека де Коктел Шампањ Краток Коктел Фустан од Чипка Beaded Backless Обвивка Висока Ниска Матурска Партија Фустани 2018 Vestidos Curtos
 • Неодамнешно

Облека де Коктел Шампањ Краток Коктел Фустан од Чипка Beaded Backless Обвивка Висока Ниска Матурска Партија Фустани 2018 Vestidos Curtos

DEN 5338.00 6672.00

Опис на производотОблека де Коктел Шампањ Краток Коктел Фустан од Чипка Beaded Backless Обвивка Висока Ниска Матурска Партија Фустани 2018 Vestidos CurtosСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Сон Ангел Цвеќиња Strapless Коленото Должина Коктел Фустани 2017 Гроздобер Везови Посебен Повод Облечи Краток Фустан За Партија
 • Неодамнешно

Сон Ангел Цвеќиња Strapless Коленото Должина Коктел Фустани 2017 Гроздобер Везови Посебен Повод Облечи Краток Фустан За Партија

DEN 5220.00 5999.52

започнетекрајотСон Ангел Цвеќиња Strapless Коленото Должина Коктел Фустани 2017 Гроздобер Везови Посебен Повод Облечи Краток Фустан За ПартијаБелешки пред да ги купите предмети1...