• Неодамнешно
100set/многу #18 Бесплатен Превозот Алуминиумски Круг Ткаенина Покриена Крпа Копчето + Една Алатка Метален Накит Додатоци DIY

100set/многу 18 Бесплатен Превозот Алуминиумски Круг Ткаенина Покриена Крпа Копчето + Една Алатка Метален Накит Додатоци DIY

DEN 647.52
Достапно

Количина на стоки


Количина : ако купите една многу,ќе добиете 100pcs #18 леб форма покрие копчиња+100pcs #18 рамен грб bottoms+еден #18 леб копчето на алатката
Материјал : Алуминиум
Маска Дијаметар : 1.05 cm
Bottoms Дијаметар : 0.9 cm
Големина како слика. Прирачник за мерење, постои грешка од ± 1mm
Состојба : нова
Објектот е Дното се Еколошки материјали производство, па ќе има некои валкани, Но не влијае на користењето на
можете да користите : Покрие Bottoms се толку разновиден и може да се користи за да се направи косата клипови.Палец tacks/притисни игли,перница Копчето ,боби игли,старо-резервации и така натаму.
Работа во DIY
Answer : ___________________________ Note :
Од дното е помал од врвот,мора да го користите копчето со нашите копчето алатка за правење/машина.
Но, оваа точка не ја вклучите машината.
ако ви треба машината може да се провери од нашата продавница
Нашата продавница, исто така, се продава одделно Копчето Алатка и Копчето Машина
Добредојдовте на големо

Карактеристики на понудата

Тип На Производ:
Копчиња
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Метал Тип:
Алуминиум
Копчето Тип:
Snap Копчето
Обликот:
Круг
Материјал:
Метал
Стил:
Месо тело
Декорација:
Никој
Техника:
Опфатени
Број На Модел На:
#18

Слични понуди

WBNLGN Модерен scrapbooking копчиња дрвени 100pcs печатени линија/плоштад 30мм срцето копчето за шиење
 • Неодамнешно

WBNLGN Модерен scrapbooking копчиња дрвени 100pcs печатени линија/плоштад 30мм срцето копчето за шиење

DEN 408.00 479.52

Главната Вовед Тоа е само Мешани случајно како многу бои што е можно од акциите бои Можеби некои бои не се исти како шоу,ве молиме да се ЗАБЕЛЕЖИ...

100pcs 25*23MM метални копчиња круна кристал копчето Свадба Покана разубавувањето Scrapbooking Мобилен телефон стап вежба
 • Неодамнешно

100pcs 25*23MM метални копчиња круна кристал копчето Свадба Покана разубавувањето Scrapbooking Мобилен телефон стап вежба

DEN 2534.00 2880.00

Бесплатен Превозот!100pcs / многу метал кристал копчето со бисер Коса Цвет Клип Свадба Покана ScrapbookingТие изгледаат многу повеќе прилично во реалните!!!

60PCS ретро серија сликарство Види копчиња 25MM дрвени копчето чизми палто за шиење облека додаток чанта одговара на MCB-997
 • Неодамнешно

60PCS ретро серија сликарство Види копчиња 25MM дрвени копчето чизми палто за шиење облека додаток чанта одговара на MCB-997

DEN 120.00

Материјал : ДрвоГолемина : 25 MMБоја : Како На СликатаКоличина : 60pcsТочка Бр.Сите производот(ите) ќе биде внимателно спакувани и испратени до вас во домот случај или картон или друг пакет.Можете да платите директно во alibaba од Зачувам или други четири опции за исплата, како што следува : Western union, Moneygram, или Банкарски трансфер.1...

WB0015 Деца Девојка копчиња облека декорација 100pcs Природата дрво материјали за шиење
 • Неодамнешно

WB0015 Деца Девојка копчиња облека декорација 100pcs Природата дрво материјали за шиење

DEN 330.24

Главната Вовед@ ДЕВОЈКА форма со 2 дупки[email protected]Големина : беа 25,5 мм*17.5 mm (L*W)[email protected] Слики се од сите реални објекти за референца за боја и форма.Превозот@ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ нарачки ќе биде избран од страна на КИНА ПОСТ, 735 работни дена до дестинацијата[email protected] International Express / курир ќе потрае околу 37 работни дена до дестинацијата[email protected] Ако вашата цел е повеќе од $200 вкупно,ние ќе се обидеме да бесплатен превозот по курир, наместо на Кина Пост бесплатен превозот[email protected] Било какви прашања,ве молиме да не контактирате,ќе добиете одговор во 48hours.Плаќање@ Ве молиме љубезно заврши на трансакција за плаќање пред да истече откако ќе се пласира[email protected] Молиме обратете се на шопинг водичи како да се купи и колку да се плати на aliexpress.Сервис И Повратни Информации@ W e ќе се обрне внимание на патеката парцели низ целиот процес[email protected] Ако има повеќе од 1 месец да не примите со цел,ве молиме обратете ни се повторно[email protected] Вашите 5 ѕвезди повратни информации ќе бидат високо ценети.

Бесплатен Превозот на Големо 100pcs/многу Кристал Flatback Копчето За Коса Цвет Свадба Покана Rhineston Копчето DIY BT91919
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот на Големо 100pcs/многу Кристал Flatback Копчето За Коса Цвет Свадба Покана Rhineston Копчето DIY BT91919

DEN 1056.00

Напомена : Ако цел износ е повеќе од Ние ќе брод на стоките од страна на Fedex или DHL за бесплатен превозот.Повратни информации : 1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, ако сте задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни(12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

Бесплатен превозот 18L Akoya школка копчето за кошула 2 дупки фабрика копчето маркови мајка на перл шел копчето 100pcs
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 18L Akoya школка копчето за кошула 2 дупки фабрика копчето маркови мајка на перл шел копчето 100pcs

DEN 248.16

Материјал : Маркови школка копчето(Akoya школка)Големина : 18 L(11.43 mm)Конверзија : 1 инч=2.54 см : 1cm=0.393 инченБоја : природнаКоличина : 100pcs / многуНашата фабрика се прифати различни на копчето наредби,мајката на бисер површината може да отпечатоциАко имате вашето лого ,може да се врежани на копчето површината.ако имате било какви прашања ,можете да им даде на мене порака.Ако ви треба други големина на Akoya школка копчето,можете да кликнете на нив : Пакети : Ние се големо внимание во пакување секој детал да се обезбеди безбедно испорака за вас .Затоа ве молиме проверете пакетот пред да потпишете за да го добијат, ако тоа е скршен или оштетен, може да се направи рекорд со превозникот...

70 Компјутери Мешани Dungarees Шема 2 Дупки Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking Накит DIY 30x23mm(W04962 X 1)
 • Неодамнешно

70 Компјутери Мешани Dungarees Шема 2 Дупки Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking Накит DIY 30x23mm(W04962 X 1)

DEN 178.00 253.92

70 Компјутери Мешани Dungarees Шема 2 Дупки Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking 30x23mm Производи ДеталиМатеријал : ДрвоГолемина на : Прибл : 30x23mmДупка големина : 1.5 mm Дебелина : 2.3 mmконверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инченБоја : МешаниКоличина : Ќе добиете 70 Pcs на овој објект во листата ценаДел Бр.W04962 X 1Answer : ___________________________ Note : Превозот и Предавање на Превозот Метод на Испорака Датум на Испорака Задолжен Кина Воздухопловната 820 Дена на Светот Слободен!! DHL 58 Дена ние задолжен поштенски базираше на вистинските превозот цена...

50 Поставува Бронза на Ѕвонење Ножици Шема Копчиња Жан Капи Метални Копчиња Одговара за Шиење Облека и Додатоци 20mm
 • Неодамнешно

50 Поставува Бронза на Ѕвонење Ножици Шема Копчиња Жан Капи Метални Копчиња Одговара за Шиење Облека и Додатоци 20mm

DEN 168.00 191.52

******************** Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница! ***********************Производ функцијаМатеријал : Zine метални легуриГолемина на : Големина Приближно : 20x 8мм 8мм х 8ммДебелина : 8.0 mmконверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инченСостојба 100% Сосема НовБоја : БронзаКоличина : Ќе добиете 5 0 Поставува на овој објект најмалку ценаДел Бр.R02180Превозот и Предавање на Превозот Метод на Испорака Датум на Испорака Задолжен Кина Воздухопловната 820 Дена на Светот Слободен!! DHL 58 Дена ние задолжен поштенски базираше на вистинските превозот цена...

Трговија на големо копчиња 480pcs 10мм месо тело печурки бела пластика копчиња џемпер diy занает декоративни додатоци
 • Неодамнешно

Трговија на големо копчиња 480pcs 10мм месо тело печурки бела пластика копчиња џемпер diy занает декоративни додатоци

DEN 432.00 479.52

======= Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница! =======Опис На ПроизводотМатеријалПластичниБојаБела боја(како на сликата)Количина480pcs / многуОколу Големина10мм (16 L,13 / 32")Конверзија1 инч = 2.54 см 1cm= 0.393 инченТочка Бр.P0301028УпотребаБело месо тело пластични копчето,што се користи за кошула, cutton или лен облека, decrative додатоци или други занаетчиски DIY.Слични копчиња : Препорачуваме копчињаПакети : Ние се големо внимание во пакување секој детал да се обезбеди безбедно испорака за вас .Затоа ве молиме проверете пакетот пред да потпишете за да го добијат, ако тоа е скршен или оштетен, може да се направи рекорд со превозникот...

20L дрво копчето 12.7 mm 2 дупки добра висока кокос копчето фабрика копчето
 • Неодамнешно

20L дрво копчето 12.7 mm 2 дупки добра висока кокос копчето фабрика копчето

DEN 492.00

Материјал : кокос дрвоГолемина : 20 L(12.7 mm) 1 инч=25.4 mm или 1mm=0.0393 инченБоја : природна бојана кокос копчето може да се customizd,ако имате вашите дизајн ,може да ми даде мојата поракаНашата фабрика може да направи многу видови на кокос.Големина : 24 L(15.24 mm)Големина : 28 L(17.78 mm)Големина : 32 L(20.32 mm)Големина : 34 L(21.59 mm)Големина : 36 L(22.86 mm)Големина : 40 L(25.4 mm)

Бесплатен превозот занает копчиња ГОЛЕМА рачно изработени украсни кристал Смола Копчиња,копчиња за шиење облека додатоци крзнени палта
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот занает копчиња ГОЛЕМА рачно изработени украсни кристал Смола Копчиња,копчиња за шиење облека додатоци крзнени палта

DEN 68.00 71.04

Тип : szzk00121138Боја : Како на сликатаОблик : Тркалезна,АбнормалниКоличина : 1 bucМатеријал : Увоз Кристал +HiQ СмолаФункција : Главно се користи во облека украсни копчиња, крзнени палта,кашмир палта и долната облека.Големина : Како На СликатаВнимание : Поради прирачник за обработка на кристал ,на површината на Копчиња може да имаат малку Лепак е Нормален феномен.Кога пратката,Ние се обидуваме да се избегне!Ви благодариме за разбирањето!SHARONROSE е вашиот најдобар изберете!!!!

WB0007 12*15mm дрвени срцето копчиња 150pcs/лот 2 дупки дрво scrapbooking додатоци
 • Неодамнешно

WB0007 12*15mm дрвени срцето копчиња 150pcs/лот 2 дупки дрво scrapbooking додатоци

DEN 378.24

Главната Вовед@Точка законик : WB0007 [email protected]Големина : 12mm*15mm .(L*W)[email protected]Други форми или дизајни се достапни да се прилагодите[email protected] Слики се од вистинска предмети,ве молиме обратете се на форма и боја.Превозот@ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ нарачки ќе биде избран од страна на КИНА ПОСТ, 735 работни дена до дестинацијата[email protected] International Express / курир ќе потрае околу 37 работни дена до дестинацијата[email protected] Ако вашата цел е повеќе од $200 вкупно,ние ќе се обидеме да бесплатен превозот по курир, наместо на Кина Пост бесплатен превозот[email protected] Било какви прашања,ве молиме да не контактирате,ќе добиете одговор во 48hours.Плаќање@ Ве молиме љубезно заврши на трансакција за плаќање пред да истече откако ќе се пласира[email protected] Молиме обратете се на шопинг водичи како да се купи и колку да се плати на aliexpress.По Продава Услуга@ W e ќе се обрне внимание на патеката парцели низ целиот процес[email protected] Ако има повеќе од 1 месец да не примите со цел,ве молиме обратете ни се повторно[email protected] Вашите 5 ѕвезди повратни информации ќе бидат високо ценети.

Топла Продажба на големо 20pcs/многу Кристал Копчето Flatback Копчето Свадба Копчето Кристал DIY Додатоци YB40
 • Неодамнешно

Топла Продажба на големо 20pcs/многу Кристал Копчето Flatback Копчето Свадба Копчето Кристал DIY Додатоци YB40

DEN 840.00

Напомена : 1)Ако цел износ е повеќе од Ние ќе брод на стоките од експрес за слободни превозот.2)може да Има и некои мала разлика на бојата на origional објекти заради различни монитори.Ве молиме за разбирање.Ви благодариме!Повратни информации : 1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, ако сте задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни(12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

Бесплатен Превозот 15mm 60pcs/многу Flatback Кристал Копчето Со Бисер За Коса Цвет Свадба Разубавувањето LSB003
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 15mm 60pcs/многу Flatback Кристал Копчето Со Бисер За Коса Цвет Свадба Разубавувањето LSB003

DEN 576.00

Напомена : 1) Ако цел износ е повеќе од Ние ќе брод на стоките од UPSот или Fedex за бесплатен превозот.2)ве Молиме изберете боја од следниве боја на табелата,во Спротивно ние ќе брод се меша бои.C olor шема(#1слонова коска,#17Бела,#21Темно кафеава) : Повратни информации : 1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, ако сте задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни(12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

40pcs Случаен Мешани 2 Дупки бебе шема цртани филмови Дрво за Шиење Украсни Копчиња Scrapbooking
 • Неодамнешно

40pcs Случаен Мешани 2 Дупки бебе шема цртани филмови Дрво за Шиење Украсни Копчиња Scrapbooking

DEN 124.00 191.52

4.38 ДОЛАРИ 2.99 ДОЛАРИ 2.99 ДОЛАРИ 3.38 Главниот Вовед Мешани случајно од акциите бои Можеби некои бои не се исти како шоу,ве молиме да се ЗАБЕЛЕЖИ...

200PCs Украсни Копчиња Ласерски Цвет 2 Дупки 15mm Шиење Дрвени Копчиња Flatblck Scrapbooking
 • Неодамнешно

200PCs Украсни Копчиња Ласерски Цвет 2 Дупки 15mm Шиење Дрвени Копчиња Flatblck Scrapbooking

DEN 264.00

Бесплатен Превозот 200 PCs Украсни Копчиња Ласерски Цвет 2 Дупки 15mm Шиење Дрвени Копчиња Flatblck ScrapbookingМат erialДрвоГолеминаAppro : 15mmконверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инченПолковникот илиКако ФотоQuan tity Што ќе добиете за 200 на овој објект во листата ценаИмајте на ум .Забелешка : Ако вашата нарачка сумата е поголема од 100 долари, ние ќе се разгледа за да испратите ќе се изрази преку слободни...

2018 Нови 5pcs/set Злато 24*15mm Arched Цвет Смола u-форма Копчиња декорација за Шиење Додатоци Diamonte Cryusta копчиња
 • Неодамнешно

2018 Нови 5pcs/set Злато 24*15mm Arched Цвет Смола u-форма Копчиња декорација за Шиење Додатоци Diamonte Cryusta копчиња

DEN 239.52

започнетекрајот5pcs / set Злато 24*15mm Arched Цвет Смола Копчиња свадба декорација Diy Коса Поклон Накит Додатоци Diamonte Cryusta копчињаТип на производ : Легури копчињаДекември oration : Легури / Rhinestones / АкриликФункција : Трајни / коса токи / многу сјајнаТехника : ПозлатаМатеријал : МеталГолемина : 24*15mmУпотреба : свадба декорација / DIY Девојка коса / покана лентаМетал Тип : АлуминиумскиКопчиња Тип : FlatbackModle Број : X001Количина : 10 Pcs / SetНие сме добро познати растителни во Провинцијата Жеџијанг во Кина повеќе од десет годишниот тргување искуство за сите видови на додатоци на rhinestones, сега да го следат трендот на започнете бизнис на онлајн продавница, продажба на клиенти од целиот свет со трговија на големо цена на висок квалитет на производите.Плаќање : Ние го прифаќаме компромис, t / t и Western Union...

50sets/многу 44 Леб Форма Алуминиумски Круг Ткаенина Покриена Крпа Копчето Покрие Метал Рамен Грб Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

50sets/многу 44 Леб Форма Алуминиумски Круг Ткаенина Покриена Крпа Копчето Покрие Метал Рамен Грб Бесплатен Превозот

DEN 191.52

Количина : ако купите една многу,ќе добиете 50pcs #44 леб форма покрие копчиња+50pcs #44 рамен грб bottomsМатеријал : АлуминиумМаска Дијаметар : 2.75 cmBottoms Дијаметар : 2.5 cmГолемина како слика...

Бесплатен превозот 27*22mm кристал крстот копчето 10PCS може да се избере бои (BTN-5496)
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 27*22mm кристал крстот копчето 10PCS може да се избере бои (BTN-5496)

DEN 247.00 312.00

Големина : 27*22mmМатеријал : Цинк ЛегураПозлата : Сребро.Боја : Како на сликатаМесо тело : НЕMOQ : 50 PCSПакување : 2 ПАРЧИЊА / opp вреќаПрилагодено : Yes(боја,големина,стил итн.)Купување барањеЗа позлата и кристал боја,големина,ако имате посебни барање,ве молиме контактирајте со нас пред youplace редЗа големи цел повеќе од $500,имаме попуст.За повеќе информации,ве молиме контактирајте со нас!Обработка на време27 дена врз основа на акцииПревозот времеDHL / Федекс / UPSот : 58 денаEMS : 1030 денаEpacket : 715 денаКина Пост : 3050 денаПратката стандард100 PCS / многу= Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ50 PCS / многу=Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ10 PCS / многу= Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТАко купувачот треба брза испорака,ве молиме да обрнете "ЕКСПРЕС Товар" кога купување на стока,тогаш ние willhelp ќе брод од експрес(DHL / Федекс / UPS / EMS)Повратни информацииНие го цениме вашиот брзо потврда на стоки приемот и позитивни зборовиВраќањеРеконструкцијата се дадени еднаш продавачот ја прими пратката од купувачот нормално...

200pcs 10x30mm Црно Дрво рачно изработени Конектори Embellishments Стара Шик за Шиење Копчето Toppers Свадба Cardmaking Бележник
 • Неодамнешно

200pcs 10x30mm Црно Дрво рачно изработени Конектори Embellishments Стара Шик за Шиење Копчето Toppers Свадба Cardmaking Бележник

DEN 335.52

200pcs рачно изработени конектори Embellishments CardmakingОпис : Материјал : дрвоБоја : црнаГолемина : 10x30mmWordings : рачно изработениПРЕВОЗОТ : 1...