• Неодамнешно
G05-X473 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement Керамички елеганција зголеми Садови 40pcs/set

G05-X473 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement Керамички елеганција зголеми Садови 40pcs/set

DEN 993.00
DEN 1103.52
-10 %
Достапно

Количина на стоки


Вклучително и : како на сликата : 1* teapot, 4 * чаша со 4 чинијата, 4 *кафе, 4 * стакло, 4 * снек пршлен, 4 * сад, 1 * супа слив, 2 * пршлен, 2 * партија пршлен, 1 * брод во облик на леќата пршлен, 3 * со уво стомна, 1 * вазна, 1 * тенџере супа, 2 * лажица, 1 стави таблети нож, 1 * шпатула
Големина : постави долго 34 CM широк 14 CM; Супа сад 3.8 CM
Материјали : керамика

Карактеристики на понудата

Тип На Објект:
Кукла Додатоци
Пол:
Унисекс
Број На Модел На:
Играчка
Предупредување:
Играчка
Бренд Име:
Umedolly
Форма:
1/12
Материјал:
Керамички
BJD/SD Атрибут:
Додатоци
Димензии:
Супа сад 3.8 CM
Mfg Серија Број:
Начин на живот
Тип:
Додатоци

Слични понуди

G05-X530 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement Флорални Блуза дама 1pcs
 • Неодамнешно

G05-X530 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement Флорални Блуза дама 1pcs

DEN 648.00 719.52

Екстремитети може да се претвори, дел лактите, половината и колената свиткани, може да претставува спектар на пози, Боже, испрати поддршка, независен и транспарентен пакувањеГолемина : застанете со стојат висина 15.5 CM, заградата дното 5.2 широк 4 CM;Материјал : керамички главата и екстремитетите на телото, чипка ткаенина

8PCS/МНОГУ Нови Кадрава Кукла Коса Перика DIY 15CM Синтетички Влакна BJD Коса За Перика
 • Неодамнешно

8PCS/МНОГУ Нови Кадрава Кукла Коса Перика DIY 15CM Синтетички Влакна BJD Коса За Перика

DEN 815.52

Совети Пред Цел 1.Поради Светлина Или Други Причини, Ќе Има Некои Празнини Помеѓу Реалниот Производи И Сликите, Ако Сте Перфекционист, ве Молиме да се Разгледа Сериозно Пред Цел...

1/6 BJD Кукла Чевли BJD Snickers Чевли за BJD Кукли,Мини Играчка Чизми 5 СМ,Мода 1/6 Скала Кукли Додатоци 12 Пар/Многу
 • Неодамнешно

1/6 BJD Кукла Чевли BJD Snickers Чевли за BJD Кукли,Мини Играчка Чизми 5 СМ,Мода 1/6 Скала Кукли Додатоци 12 Пар/Многу

DEN 2493.00 5087.52

НОВИ Пристигнување! Добар Квалитет!Други слични кукла чевли!1 / 6 BJD Кукла Чевли BJD Snickers Чевли за BJD Кукли,Мини Играчка Чизми 5 СМ,Мода 1 / 6 Скала Кукли Додатоци 12 Пар / МногуБоја : А, Б,В,Г,Д...

Кукла чевли ,bue спорт и рекреација кукла чевли за 18 инчен американска девојка кукла за бебе подарок TX-11
 • Неодамнешно

Кукла чевли ,bue спорт и рекреација кукла чевли за 18 инчен американска девојка кукла за бебе подарок TX-11

DEN 239.52

Обично, се облекуваат ќе испрати случаен како стил промена брзо, а некои стилови може и да не се во belowpicture , имам повеќе од 40 стилови, но јас ќе бидете сигурни дека тие се multicolors и во различни стилови.Ви благодариме за избере овој фустан во мојата продавница, како подарок за малку девојки , јас се надевам дека таа ќе сакаат овие фустан и додатоци.Моето 4 годишно момче ме праша : Мајката, јас, исто така, може да добиете некои од овие прекрасни фустан?Се смеев и му велам : Синот, ќе момче, не малку девојки, можете да ми кажете зошто?Тој одговори : Тие се толку beatiful, јас како нив многу.Мене : ...Повратни информации1, што зависи од нашите клиенти satusfaction да се успее...

Топла Продажба Црно Бели Шари Волна Слободно Јакна/Палто За SSDF SD17 1/4 Чичко MSD BJD Облека
 • Неодамнешно

Топла Продажба Црно Бели Шари Волна Слободно Јакна/Палто За SSDF SD17 1/4 Чичко MSD BJD Облека

DEN 1195.00 1195.20

Топла Продажба Црно Бели Шари Волна Слободно Јакна / Палто За SSDF SD17 1 / 4 Чичко MSD BJD ОблекаОбјектот покажува : Состојба : 100% Сосема НовБоја : Како на сл покажуваПакет се вклучени : 1* ГРБ( Други работи кои не се вклучени.)За испорака : 1...

Нови 1/3 1/4 BJD SD MSD LUTS ДОД MSD Облека Црна Bling Шапка Газа Долга Кошула/Облека
 • Неодамнешно

Нови 1/3 1/4 BJD SD MSD LUTS ДОД MSD Облека Црна Bling Шапка Газа Долга Кошула/Облека

DEN 859.00 859.20

Нови Чичко 1 / 3 1 / 4 МОМЧЕ SD10 девојка BJD MSD Кукла Облека Ѕвезди Лилјак ракав chiffon Црна КошулаОбјектот покажува : Состојба : 100% Сосема НовБоја : Како на сл покажуваПакет се вклучени : 1* Кошули( Други работи кои не се вклучени.)За испорака : 1...

Мини куклена куќа Минијатурни мебел на апстрактен модел керамички супа лименки
 • Неодамнешно

Мини куклена куќа Минијатурни мебел на апстрактен модел керамички супа лименки

DEN 259.20

Опис : материјал : КерамичкиГолемина на : Висок околу 1.6 СМ (не вклучувајќи и справи) ширина 2.1 CMОбјектот содржи : 1 супа лименки капак може де се отвориПовеќе убави куклена куќа предмети ве молиме да ја посетите мојата продавницаВо комбинација испоракаНие не се во комбинација за испорака...

Нови пристигнува Розова куфер за 18 инчен Американска девојка кукла, Деца најдобри Роденденски Подарок (Само куфер)
 • Неодамнешно

Нови пристигнува Розова куфер за 18 инчен Американска девојка кукла, Деца најдобри Роденденски Подарок (Само куфер)

DEN 576.00 719.52

Опис тоа не е вклучуваат куклаГледате нова симпатична Фустанна кукла облека која е професија направени за 18" Американска девојка кукли.Тоа може да се направи вашиот симпатична Американска девојка кукли многу повеќе чиста,убавина и шармантен.само ќе изгледа како на сликата...

бесплатен превозот 25cm директно кукла перики за BJD SD dolll коса BJD diy перики додаток
 • Неодамнешно

бесплатен превозот 25cm директно кукла перики за BJD SD dolll коса BJD diy перики додаток

DEN 104.00 145.92

Добредојдовте во мојата продавницаНа перики големина е 25cm*100cm.Нормално, за 1 / 3 кукла главата треба 2 парчиња,за 1 / 4 кукла главата треба 1.5 парчиња,за 1 / 6 кукла треба 1pieces само.ако сте freshhand, јас предлагам да се подготви 2pieces најмалку.Оваа опција само за боја #1119, за други бои можете да кликнете 110

JD091 1/6 Класичната mohair перика YOSD Синтетички mohair кукла перики
 • Неодамнешно

JD091 1/6 Класичната mohair перика YOSD Синтетички mohair кукла перики

DEN 1178.40

Опис На ПроизводотТочка БР : JD091Материјал : синтетички mohairГолемина : 67"(78",8 и 9", исто така, е достапна)Боја : Светло морков SM8,Мешавина браун ( ве Молиме да ми кажете бојата што сакате, кога ќе се одржицел.ви благодариме! )Мешавина БраунСветлината SM8Новодојдени Белешки 1...

Нова Жешка 8-9inch чиста Имитација Ма Haimao Злато Перика За 1/3 SD АА BJD Перика
 • Неодамнешно

Нова Жешка 8-9inch чиста Имитација Ма Haimao Злато Перика За 1/3 SD АА BJD Перика

DEN 1193.28

Нова Жешка 89inch чиста Имитација Ма Haimao Злато Перика За 1 / 3 SD АА BJD ПерикаОбјектот покажува : ​Состојба : 100% Сосема НовБоја : Како на сл покажуваПакет се вклучени : 1* перика( Други работи кои не се вклучени.)Проблеми со квалитетот : Ако примите производи имаат проблеми со квалитетот,ве молиме контактирајте со нас,и на производ слики испратени до нас, откако ќе ги проверите фотографии,ако имаат квалитет проблем,ние ќе комуницира со вас.Хроматска разлика : Сите производи што се продаваат се фотографирани во вид,но тоа е неизбежно дека ќе има мало боја ,разликата се должи на светлина или на екранот,и боја на производот е во вид.За испорака : 1...

ABWE Најдобри Продажба 8pcs 1/6 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сад/Купот/Плоча Чај Set---Розева Роза
 • Неодамнешно

ABWE Најдобри Продажба 8pcs 1/6 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сад/Купот/Плоча Чај Set---Розева Роза

DEN 209.76

Убава дизајн и одлично изработка Исклучителна колекција за кукли Одговараат за : 1 / 6 Минијатурни куклена куќа Материјал : Порцелански Боја : Бела + Розова Зголеми Цвет Pattern Beautiful дизајн и одлично изработкаИсклучителна колекција на куклиОдговараат за : 1 / 6 Минијатурни куклена куќаМатеријал : ПорцеланскиБоја : Бела + Розова Зголеми Цвет ШемаОвој исклучителен порцелански чај првенство на плоча поставена, костуми за секој стил на куклена куќа сцена.Тие може да се стави во кујна, трпезариска соба, или во спалната соба.Безбедност Shockproof пакување.За декоративни употреба само, не е играчкаВе молиме чувајте го подалеку од деца се премногу младиГолемина на : Дијаметарот на голема тркалезна плоча Прибл...

G07-X433 деца подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement Кукла додатоци DIY Триаголен врвот вратата 1pcs
 • Неодамнешно

G07-X433 деца подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement Кукла додатоци DIY Триаголен врвот вратата 1pcs

DEN 691.00 767.52

скала : 1 : 12Големина : W12.3cm*Т1.5cm*H22cm Материјал : бреза објектот можете да DIY со себе боја боја според личен избор, се препорачува да се наслика пред пескарење sandpaper, инсталација на бел лепак се препорачува.(1 : 12 големина ,ве молиме бидете сигурни дека однапред)

JD401 1/3 Прекрасна Балерина Кукла перики 8-9 инчен SD BJD синтетички mohair перика мода кукла додатоци
 • Неодамнешно

JD401 1/3 Прекрасна Балерина Кукла перики 8-9 инчен SD BJD синтетички mohair перика мода кукла додатоци

DEN 1164.00

Опис На ПроизводотТочка бр : JD401материјал : синтетички mohairГолемина : 89 инченБоја : Руси,Сива,Темно Кафена ( ве Молиме да ми кажете бојата што сакате кога ќе нарачате.ви благодариме! )Име на производ : Симпатична перика за BJD кукла.Детали : Синтетички Mohair перики се направени од најдобрите синтетички mohair влакна со парична казна слаб и светлината...

DIY Раѓа Колекции Додатоци за 22inch раѓа кукла играчки за девојчиња DK-50 Мек Винил Раѓа Бебе Кукли DIY Реални Играчки за Колекции
 • Неодамнешно

DIY Раѓа Колекции Додатоци за 22inch раѓа кукла играчки за девојчиња DK-50 Мек Винил Раѓа Бебе Кукли DIY Реални Играчки за Колекции

DEN 1676.00 2360.64

DIY Раѓа Колекции Додатоци за 22inch раѓа кукла играчки за девојчиња DK50 Мек Винил Раѓа Бебе Кукли DIY Реални Играчки за КолекцииОпис : DK50Големина : фитинг за 22inchМатеријал : високо квалитетен меки силиконски .ако сакате Магнет pacifier ,ве молиме погледнете на оваа вебстраница : Магнет pacifier :ако сакате Mohair ,ве молиме погледнете на оваа вебстраница : mohair:ако сакате хранење шише ,ве молиме погледнете на оваа вебстраница : хранење шише :

Прифати сопствени НОВИ Црна Господин Одговараат на 1/3 1/4 SD MSD LUTS BJD Кукла Облека
 • Неодамнешно

Прифати сопствени НОВИ Црна Господин Одговараат на 1/3 1/4 SD MSD LUTS BJD Кукла Облека

DEN 3787.00 3787.20

Прифати сопствени НОВИ Црна Господин Одговараат на 1 / 3 1 / 4 SD MSD LUTS BJD Кукла ОблекаОбјектот покажува : Ве молиме да ми даде вашата кукла детални мерења((висина, Градите,Половината,Хип) ), тогаш јас ќе се потврди и со нашата фабрика...

15cm Кукла перики/ DIY кукла кадрава коса/перики розова виолетово-сина боја на косата за 1/3 1/4 1/6 BJD SD кукла
 • Неодамнешно

15cm Кукла перики/ DIY кукла кадрава коса/перики розова виолетово-сина боја на косата за 1/3 1/4 1/6 BJD SD кукла

DEN 89.00 147.84

Добредојдовте во мојата продавницаНа перики големина е 15cm*100cm.Нормално, за 1 / 3 кукла главата треба 2 парчиња,за 1 / 4 кукла главата треба 1.5 парчиња,за 1 / 6 кукла треба 1pieces само.ако сте freshhand, јас предлагам да се подготви 2pieces најмалку.12pieces= боја како што е подолу, или можете да ме остави порака или боја ви се допаѓа .Тука само опција за боја 1324, за боја 112, можете да кликнете

НОВИ Сиво/белата Лента Рог Ракав Блузи SD10 девојка 1/3 1/4 Момче BJD MSD КУКЛА Облека BJD Додатоци
 • Неодамнешно

НОВИ Сиво/белата Лента Рог Ракав Блузи SD10 девојка 1/3 1/4 Момче BJD MSD КУКЛА Облека BJD Додатоци

DEN 1132.80

НОВИ Сиво / белата Лента Рог Ракав Блузи SD10 девојка 1 / 3 1 / 4 Момче BJD MSD КУКЛА Облека BJD ДодатоциОбјектот покажува : Состојба : 100% Сосема НовБоја : Како на сл покажуваПакет се вклучени : 1* ГРБ( Други работи кои не се вклучени.)За испорака : 1...

Соберат DIY Кукла Куќа Играчка Дрвени минијатура italia in miniatura Кукла Куќи Минијатурни куклена куќа играчки Со Мебел LED Светла Роденденски Подарок K013
 • Неодамнешно

Соберат DIY Кукла Куќа Играчка Дрвени минијатура italia in miniatura Кукла Куќи Минијатурни куклена куќа играчки Со Мебел LED Светла Роденденски Подарок K013

DEN 3156.00 5845.44

Ве молиме Вид знаат Кукла куќа треба да бидат составени од делови Ги вклучува сите furnutures како слики прикажани...

JSB05 Симпатична Зајакот се Облекуваат Одговараат BJD кукла облека Три-парче одговара за Blyth Кукла облека за кукла Облека Кукла Додатоци
 • Неодамнешно

JSB05 Симпатична Зајакот се Облекуваат Одговараат BJD кукла облека Три-парче одговара за Blyth Кукла облека за кукла Облека Кукла Додатоци

DEN 2304.00

Опис На ПроизводотТочка Бр : JSB05Големина : Костим за Blythe Кукла ( Три дела : Облека,Шапка и Sock )​1 Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Рачно изработени Кукла maison Мебел минијатура italia in miniatura куќа Diy Кукла Куќи Дрвени Играчки За Деца Grownups Подарок де poupee JHTY042
 • Неодамнешно

Рачно изработени Кукла maison Мебел минијатура italia in miniatura куќа Diy Кукла Куќи Дрвени Играчки За Деца Grownups Подарок де poupee JHTY042

DEN 2037.60

Забелешка!!!! : Бидејќи пост граница ние може да не се испраќа за лепак и Батеријата Но, ќе стави друг Подарок играчка за вашето детеЗабелешка!!!! : Бидејќи пост граница...

ABWE Најдобри Продажба 1:12 Скала Вода во Стомна Мијалник Рек 3 Парчиња Поставување Мебел за куклена куќа
 • Неодамнешно

ABWE Најдобри Продажба 1:12 Скала Вода во Стомна Мијалник Рек 3 Парчиња Поставување Мебел за куклена куќа

DEN 208.32

Куклена куќа минијатурни сина цветни печати вода во тенџере мијалник и управување со сетУбава дизајн и одлично изработкаИсклучителна колекција за кукли куќа декорацијаСкала : 1 / 12 куклена куќа минијатурниМатеријал : Порцелански + МеталБоја : Сина + БелаГолемина На Табелата : Вода во Тенџере(L x H) : Прибл...

Мини куклена куќа Симулација модел круг скара јами мини додатоци градина сцена
 • Неодамнешно

Мини куклена куќа Симулација модел круг скара јами мини додатоци градина сцена

DEN 422.40

Опис : материјал : MtalГолемина : L : 5.7 cm W : 4.7 целосна H : 8.5 уменОбјектот вклучуваат : Круг скара јамиБидејќи тоа е вештачки, сликарство, процесот на транспорт неизбежно ќе Diaoxie феномен, не како неисправни политика на враќање, внимателно шут!Повеќе убави куклена куќа предмети ве молиме да ја посетите мојата продавницаВо комбинација испоракаНие не се во комбинација за испорака...

G05-X490 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement грб фустан 1pcs
 • Неодамнешно

G05-X490 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement грб фустан 1pcs

DEN 259.00 287.52

големина : грб : 5*7cmфустан : 4*6.5 смматеријал : крпаФустан и капут само за Декоративни ,не може да се носат за кукла,ве молиме бидете сигурни дека однапредЦената е за 1pcs ,откако ќе се купи ,ве молиме да ни кажете кој вид не сакате ,на грб или на фустанот ,инаку ние ќе испрати по случаен избор

48PCS/МНОГУ.1mm Ева пена листови,Занает листови, Училишни проекти, Лесно да се намали,Удар лист,рачно изработени материјал.48x48x0.1cm.24 боја.
 • Неодамнешно

48PCS/МНОГУ.1mm Ева пена листови,Занает листови, Училишни проекти, Лесно да се намали,Удар лист,рачно изработени материјал.48x48x0.1cm.24 боја.

DEN 1713.00 2635.20

Бесплатен превозот 48 PCS / Многу од Кина пост воздух mail Ева пена листови,Занает листови, Училишни проекти, Лесно да се намали,Удар лист,рачно изработени материјал Големина : 48x48cm,1mm дебелина Боја : 24 боја мешано,секоја боја 2 на компјутери...

20Pcs Пластична Кукла Безбедност Очи За Животно Играчка Кукла Одлуки DIY Занает Додатоци
 • Неодамнешно

20Pcs Пластична Кукла Безбедност Очи За Животно Играчка Кукла Одлуки DIY Занает Додатоци

DEN 45.00 52.32

20 Pcs / 1 Bag Пластична Кукла Безбедност Очи За Животно Играчка Кукла Одлуки DIY Занает Додатоци 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Трајни и практични Многу убава и прекрасна очи за маски или кукли им Даде на вашиот прекрасна кукла има нови очи, Многу парична казна изработка и животкако очите, совршен за DIY Погодна за многу видови на кукли, како кукла, мечето, кадифен животни, итн Спецификации : Материјал : Пластични Големина : 14x19mm;12x16mm;10x14mm(изборен) Боја : Сина,Кафена,Сива,Зелена Количина : 20 Парчиња / 1 Bag Забелешка : 1.Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење...

2 парчиња/set црна и злато чаши Кукла Додатоци круг во облик на electroplated рамки за очила погоден за blyth кукла подарок играчка девојка
 • Неодамнешно

2 парчиња/set црна и злато чаши Кукла Додатоци круг во облик на electroplated рамки за очила погоден за blyth кукла подарок играчка девојка

DEN 204.00 240.00

★ големина ★ погодни за blyth кукла!Боја : Црна + ЗлатоКоличина : 2 ПАРЧИЊАПлаќање : 1.Ние ја прифатат плаќање Aliexpress поддршка.Visa, Master Card, Маестро, American Express, Преведување, Webmoney, Yandex.Пари, Western Union, QIWI, ДОКУ, Mercado Pago, Boleto,bancontact, TEF, безбедност, Giropay, Sofort Банкарство, Carte Bancaire (Carte Сино), Przelewy24, СМС Плаќање во Русија (МТВ, Mega Fon, Beeline,TELE2), Паричните средства за Плаќање (Euroset, Syvaony, руски Пост), и Ali Express ЏебПратката И Ракувањето Со : 1.Пратката ќе се организира во рамките на 17 бизнис дена откако плаќање е завршена.2.Ве молиме да ја потврдите вашата цел адреса одговара на вашиот превозот адреса.3.Тоа обично трае околу 1060days испорака по превозот, тоа можеби малку одложи за време на празник, ве молиме почекајте со трпение.За Повратни Информации : 1.Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен(5 ѕвезди) повратни информации ...

Кукла Облека, бела маица Носат одговара Американска Девојка Кукла За 18 инчи /43 см Бебе Родено zapf, Деца најдобри Роденденски Подарок n1426
 • Неодамнешно

Кукла Облека, бела маица Носат одговара Американска Девојка Кукла За 18 инчи /43 см Бебе Родено zapf, Деца најдобри Роденденски Подарок n1426

DEN 115.00 143.52

Кукла Облека, бела маица Носат одговара Американска Девојка Кукла За 18 инчи / 43 см Бебе Родено zapf, Деца најдобри Роденденски Подарок n1426 тоа не е вклучуваат куклаГледате нова симпатична Фустанна кукла облека која е професија направени за 18" Американска девојка кукли.Тоа може да се направи вашиот симпатична Американска девојка кукли многу повеќе чиста,убавина и шармантен.само ќе изгледа како на сликата...

JD2031 Долго Ангола mohair Прекрасна Ана плетенки BJD кукла перики големина 10-11 инчен Кукла додатоци
 • Неодамнешно

JD2031 Долго Ангола mohair Прекрасна Ана плетенки BJD кукла перики големина 10-11 инчен Кукла додатоци

DEN 2128.80

Опис На ПроизводотТочка Бр : JD2031Материјал : mohairГолемина : 1011inchБоја : Руса М9,Морков М8,Црна М1,Пепел Руса М4,Светло Кафеава M11,Кафе M7 ( ве Молиме да ми кажете бојата што сакате кога ќе нарачате.ви благодариме! )Детали : Mohair перики се направени од најдобрите 100% природни Mohair влакна, кој е идеален за коса материјалза реални и елегантен изглед на изборот кукла...