• Неодамнешно
G05-X490 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement грб фустан 1pcs

G05-X490 деца бебе подарок Играчка 1:12 куклена куќа мини Мебел Минијатурни rement грб фустан 1pcs

DEN 259.00
DEN 287.52
-10 %
Достапно

Количина на стоки


големина : грб : 5*7cm
фустан : 4*6.5 см
материјал : крпа
Фустан и капут само за Декоративни ,не може да се носат за кукла,ве молиме бидете сигурни дека однапред
Цената е за 1pcs ,откако ќе се купи ,ве молиме да ни кажете кој вид не сакате ,на грб или на фустанот ,инаку ние ќе испрати по случаен избор

Карактеристики на понудата

Тип На Објект:
Кукла Додатоци
Димензии:
грб
Пол:
Унисекс
Материјал:
Платно
Број На Модел На:
Играчка
Предупредување:
Играчка
Бренд Име:
Umedolly
Форма:
1/12
BJD/SD Атрибут:
Додатоци
Mfg Серија Број:
Начин на живот
Тип:
Додатоци

Слични понуди

Нови 1/3 1/4 BJD SD MSD LUTS ДОД MSD Облека Црна Bling Шапка Газа Долга Кошула/Облека
 • Неодамнешно

Нови 1/3 1/4 BJD SD MSD LUTS ДОД MSD Облека Црна Bling Шапка Газа Долга Кошула/Облека

DEN 859.00 859.20

Нови Чичко 1 / 3 1 / 4 МОМЧЕ SD10 девојка BJD MSD Кукла Облека Ѕвезди Лилјак ракав chiffon Црна КошулаОбјектот покажува : Состојба : 100% Сосема НовБоја : Како на сл покажуваПакет се вклучени : 1* Кошули( Други работи кои не се вклучени.)За испорака : 1...

1 КОМПЈУТЕР Кукла Облека+1 Пара Чевли за 18' Американска Девојка Кукла рачно изработени Студент Облека X60
 • Неодамнешно

1 КОМПЈУТЕР Кукла Облека+1 Пара Чевли за 18' Американска Девојка Кукла рачно изработени Студент Облека X60

DEN 302.00 335.52

4984635964748286 Облека за 18" Американска девојка кукла парче парче парче парче парче парче парче парче Feture : Тоа е убаво подарок за девојчиња...

Luckdoll Симпатична Панда Чевли за 18-Инчен Американска Девојка Кукли, Децата е Најдобро Празник Подароци
 • Неодамнешно

Luckdoll Симпатична Панда Чевли за 18-Инчен Американска Девојка Кукли, Децата е Најдобро Празник Подароци

DEN 108.00 143.52

Кукла Фустани За 18" Американска Девојка Моден Дизајн,Перат Само кукла чевли,кукла не се Вклучени! Молиме Забележете : 1...

Кукла чевли ,bue спорт и рекреација кукла чевли за 18 инчен американска девојка кукла за бебе подарок TX-1
 • Неодамнешно

Кукла чевли ,bue спорт и рекреација кукла чевли за 18 инчен американска девојка кукла за бебе подарок TX-1

DEN 239.52

Обично, се облекуваат ќе испрати случаен како стил промена брзо, а некои стилови може и да не се во belowpicture , имам повеќе од 40 стилови, но јас ќе бидете сигурни дека тие се multicolors и во различни стилови.Ви благодариме за избере овој фустан во мојата продавница, како подарок за малку девојки , јас се надевам дека таа ќе сакаат овие фустан и додатоци.Моето 4 годишно момче ме праша : Мајката, јас, исто така, може да добиете некои од овие прекрасни фустан?Се смеев и му велам : Синот, ќе момче, не малку девојки, можете да ми кажете зошто?Тој одговори : Тие се толку beatiful, јас како нив многу.Мене : ...Повратни информации1, што зависи од нашите клиенти satusfaction да се успее...

500PCS/МНОГУ.Смола круг писма,Алкохол круг азбука монистра.Занаетчиски материјал.Рачно изработени модни додатоци.0.7x0.35cm,Freeshipping.
 • Неодамнешно

500PCS/МНОГУ.Смола круг писма,Алкохол круг азбука монистра.Занаетчиски материјал.Рачно изработени модни додатоци.0.7x0.35cm,Freeshipping.

DEN 340.00 523.20

1.Ако било sepecial барање, ве молиме контактирајте со нас пред се платени,не оставете порака по платени.2.Ве молиме додадете ги сите избрани предмети на количката и изберете превозот метод.Потоа кликнете на "Плати Сега" копчето,потоа целосно плаќање откако ќе кликнете на нарачката.3.Ние ќе пишува "подарок" на врвот на полето доколку испратите преку нормална пост.Ние ќе прогласи мала вредност accordting на цел износ и кутија големина.Ако сакате да ја прогласи вистинската вредност ве молиме оставете порака кога платени.4.Ние ќе ја испратите вашата нарачка во рок од 7days откако ќе се плати...

Сива Симпатична Мечка Причинско-Плетени Џемпер Облека За Барби куклена куќа Здолништа Врвот Шорцеви Здолништа За 1/6 BJD Кукла
 • Неодамнешно

Сива Симпатична Мечка Причинско-Плетени Џемпер Облека За Барби куклена куќа Здолништа Врвот Шорцеви Здолништа За 1/6 BJD Кукла

DEN 134.00 191.04

Сива Симпатична Мечка ПричинскоПлетени Џемпер Облека За Барби куклена куќа Здолништа Врвот Шорцеви Здолништа За 1 / 6 BJD КуклаПогодни за : за кукли за 11.5"(29cm ) висинаОблека само, кукли не се вклучени.

JD018B 1/8 Lati жолта кукла перики 5-6inch 13-15CM синтетички mohair BJD перики Anne двојно плетенка перика
 • Неодамнешно

JD018B 1/8 Lati жолта кукла перики 5-6inch 13-15CM синтетички mohair BJD перики Anne двојно плетенка перика

DEN 1087.20

Опис На ПроизводотТочка БР : JD018 BМатеријал : синтетички mohairГолемина : 56inch(67 инчен,78inch,89inch исто така е достапен)Боја : Морков, црвено,Coffce црна ( ве Молиме да ми кажете бојата што сакате кога ќе нарачате.ви благодариме! )Морков црвенаCoffce црнаСинтетички Mohair перики се направени од најдобрите синтетички mohair влакна со парична казна слаб и светлината.Таа има природна функција и мекост како Човечка коса...

JD401 1/3 Прекрасна Балерина Кукла перики 8-9 инчен SD BJD синтетички mohair перика мода кукла додатоци
 • Неодамнешно

JD401 1/3 Прекрасна Балерина Кукла перики 8-9 инчен SD BJD синтетички mohair перика мода кукла додатоци

DEN 1164.00

Опис На ПроизводотТочка бр : JD401материјал : синтетички mohairГолемина : 89 инченБоја : Руси,Сива,Темно Кафена ( ве Молиме да ми кажете бојата што сакате кога ќе нарачате.ви благодариме! )Име на производ : Симпатична перика за BJD кукла.Детали : Синтетички Mohair перики се направени од најдобрите синтетички mohair влакна со парична казна слаб и светлината...

Рачно изработени Кукла maison Мебел минијатура italia in miniatura куќа Diy Кукла Куќи Дрвени Играчки За Деца Grownups Подарок де poupee JHTY042
 • Неодамнешно

Рачно изработени Кукла maison Мебел минијатура italia in miniatura куќа Diy Кукла Куќи Дрвени Играчки За Деца Grownups Подарок де poupee JHTY042

DEN 2037.60

Забелешка!!!! : Бидејќи пост граница ние може да не се испраќа за лепак и Батеријата Но, ќе стави друг Подарок играчка за вашето детеЗабелешка!!!! : Бидејќи пост граница...

Кукла Облека, бела маица Носат одговара Американска Девојка Кукла За 18 инчи /43 см Бебе Родено zapf, Деца најдобри Роденденски Подарок n1426
 • Неодамнешно

Кукла Облека, бела маица Носат одговара Американска Девојка Кукла За 18 инчи /43 см Бебе Родено zapf, Деца најдобри Роденденски Подарок n1426

DEN 115.00 143.52

Кукла Облека, бела маица Носат одговара Американска Девојка Кукла За 18 инчи / 43 см Бебе Родено zapf, Деца најдобри Роденденски Подарок n1426 тоа не е вклучуваат куклаГледате нова симпатична Фустанна кукла облека која е професија направени за 18" Американска девојка кукли.Тоа може да се направи вашиот симпатична Американска девојка кукли многу повеќе чиста,убавина и шармантен.само ќе изгледа како на сликата...

бесплатен превозот 15cm BJD/SD Кукла Перики/коса DIY Високи-температура Жица Кадрава бран виножито боја на Коса, Перики
 • Неодамнешно

бесплатен превозот 15cm BJD/SD Кукла Перики/коса DIY Високи-температура Жица Кадрава бран виножито боја на Коса, Перики

DEN 109.00 136.80

Добредојдовте во мојата продавницаНа перики големина е 15cm*100cm.Нормално, за 1 / 3 кукла главата треба 2 парчиња,за 1 / 4 кукла главата треба 1.5 парчиња,за 1 / 6 кукла треба 1pieces само.ако сте freshhand, јас предлагам да се подготви 2pieces најмалку.Како да се справат со тоа.

2600PCS/500Gram/МНОГУ.Пластични алкохол жолта ѕвезда со голема дупка,Занает материјал.Креирај свој,рачно изработени модни додатоци.1cm.Трговија на големо
 • Неодамнешно

2600PCS/500Gram/МНОГУ.Пластични алкохол жолта ѕвезда со голема дупка,Занает материјал.Креирај свој,рачно изработени модни додатоци.1cm.Трговија на големо

DEN 808.00 1243.20

1.Ако било sepecial барање, ве молиме контактирајте со нас пред се платени,не оставете порака по платени.2.Ве молиме додадете ги сите избрани предмети на количката и изберете превозот метод.Потоа кликнете на "Плати Сега" копчето,потоа целосно плаќање откако ќе кликнете на нарачката.3.Ние ќе пишува "подарок" на врвот на полето доколку испратите преку нормална пост.Ние ќе прогласи мала вредност accordting на цел износ и кутија големина.Ако сакате да ја прогласи вистинската вредност ве молиме оставете порака кога платени.4.Ние ќе ја испратите вашата нарачка во рок од 7days откако ќе се плати...

18 инчен кукла кожени чевли 18: американски девојки кукла чевли, исто така одговараат за Бебе нова роден кукли
 • Неодамнешно

18 инчен кукла кожени чевли 18: американски девојки кукла чевли, исто така одговараат за Бебе нова роден кукли

DEN 162.00 202.56

Читање пред да нарачате : Чевли надвор големина на : 7.0*3.5*2.2 ,Чевли внатрешна големина на : 6.8*3.4*2.1,Одговараат за 45см Американска девојка кукла, александар кукла..Повратни информации1, што зависи од нашите клиенти satusfaction да се успее...

ABWE Најдобри Продажба 8pcs 1/6 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сад/Купот/Плоча Чај Set---Розева Роза
 • Неодамнешно

ABWE Најдобри Продажба 8pcs 1/6 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сад/Купот/Плоча Чај Set---Розева Роза

DEN 209.76

Убава дизајн и одлично изработка Исклучителна колекција за кукли Одговараат за : 1 / 6 Минијатурни куклена куќа Материјал : Порцелански Боја : Бела + Розова Зголеми Цвет Pattern Beautiful дизајн и одлично изработкаИсклучителна колекција на куклиОдговараат за : 1 / 6 Минијатурни куклена куќаМатеријал : ПорцеланскиБоја : Бела + Розова Зголеми Цвет ШемаОвој исклучителен порцелански чај првенство на плоча поставена, костуми за секој стил на куклена куќа сцена.Тие може да се стави во кујна, трпезариска соба, или во спалната соба.Безбедност Shockproof пакување.За декоративни употреба само, не е играчкаВе молиме чувајте го подалеку од деца се премногу младиГолемина на : Дијаметарот на голема тркалезна плоча Прибл...

3PCS/МНОГУ Нови Синтетички Кукла Коса Перика 15CM DIY Природни Бои Кадрава Коса За BJD Кукла Перика
 • Неодамнешно

3PCS/МНОГУ Нови Синтетички Кукла Коса Перика 15CM DIY Природни Бои Кадрава Коса За BJD Кукла Перика

DEN 305.00 335.52

Совети Пред Цел 1.Поради Светлина Или Други Причини, Ќе Има Некои Празнини Помеѓу Реалниот Производи И Сликите, Ако Сте Перфекционист, ве Молиме да се Разгледа Сериозно Пред Цел...

Нови пристигнува Розова куфер за 18 инчен Американска девојка кукла, Деца најдобри Роденденски Подарок (Само куфер)
 • Неодамнешно

Нови пристигнува Розова куфер за 18 инчен Американска девојка кукла, Деца најдобри Роденденски Подарок (Само куфер)

DEN 576.00 719.52

Опис тоа не е вклучуваат куклаГледате нова симпатична Фустанна кукла облека која е професија направени за 18" Американска девојка кукли.Тоа може да се направи вашиот симпатична Американска девојка кукли многу повеќе чиста,убавина и шармантен.само ќе изгледа како на сликата...

Мини куклена куќа Симулација модел круг скара јами мини додатоци градина сцена
 • Неодамнешно

Мини куклена куќа Симулација модел круг скара јами мини додатоци градина сцена

DEN 422.40

Опис : материјал : MtalГолемина : L : 5.7 cm W : 4.7 целосна H : 8.5 уменОбјектот вклучуваат : Круг скара јамиБидејќи тоа е вештачки, сликарство, процесот на транспорт неизбежно ќе Diaoxie феномен, не како неисправни политика на враќање, внимателно шут!Повеќе убави куклена куќа предмети ве молиме да ја посетите мојата продавницаВо комбинација испоракаНие не се во комбинација за испорака...

Мини куклена куќа Минијатурни мебел на апстрактен модел керамички супа лименки
 • Неодамнешно

Мини куклена куќа Минијатурни мебел на апстрактен модел керамички супа лименки

DEN 259.20

Опис : материјал : КерамичкиГолемина на : Висок околу 1.6 СМ (не вклучувајќи и справи) ширина 2.1 CMОбјектот содржи : 1 супа лименки капак може де се отвориПовеќе убави куклена куќа предмети ве молиме да ја посетите мојата продавницаВо комбинација испоракаНие не се во комбинација за испорака...

JD091 1/6 Класичната mohair перика YOSD Синтетички mohair кукла перики
 • Неодамнешно

JD091 1/6 Класичната mohair перика YOSD Синтетички mohair кукла перики

DEN 1178.40

Опис На ПроизводотТочка БР : JD091Материјал : синтетички mohairГолемина : 67"(78",8 и 9", исто така, е достапна)Боја : Светло морков SM8,Мешавина браун ( ве Молиме да ми кажете бојата што сакате, кога ќе се одржицел.ви благодариме! )Мешавина БраунСветлината SM8Новодојдени Белешки 1...

топла година нови 18 Американска девојка кукла Додатоци Мали флорални облека/облека за девојки подарок
 • Неодамнешно

топла година нови 18 Американска девојка кукла Додатоци Мали флорални облека/облека за девојки подарок

DEN 129.00 187.20

За : 1618 Инчен (4045cm) кукли, Американска Девојка, намигна кукли, кукла салон Тоа не вклучува кукла.Превозот Бесплатен превозот нарачки ќе бидат испратени од страна на Кина Пост Воздух Парцела, CPAP ќе пристигне во 35 работни дена најмногу, откако ќе бидат испратени (тоа ќе бидат доставени до вашиот локален поштата)...

15cm Кукла перики/ DIY кукла кадрава коса/перики розова виолетово-сина боја на косата за 1/3 1/4 1/6 BJD SD кукла
 • Неодамнешно

15cm Кукла перики/ DIY кукла кадрава коса/перики розова виолетово-сина боја на косата за 1/3 1/4 1/6 BJD SD кукла

DEN 89.00 147.84

Добредојдовте во мојата продавницаНа перики големина е 15cm*100cm.Нормално, за 1 / 3 кукла главата треба 2 парчиња,за 1 / 4 кукла главата треба 1.5 парчиња,за 1 / 6 кукла треба 1pieces само.ако сте freshhand, јас предлагам да се подготви 2pieces најмалку.12pieces= боја како што е подолу, или можете да ме остави порака или боја ви се допаѓа .Тука само опција за боја 1324, за боја 112, можете да кликнете

8PCS/МНОГУ Нови Кадрава Кукла Коса Перика DIY 15CM Синтетички Влакна BJD Коса За Перика
 • Неодамнешно

8PCS/МНОГУ Нови Кадрава Кукла Коса Перика DIY 15CM Синтетички Влакна BJD Коса За Перика

DEN 815.52

Совети Пред Цел 1.Поради Светлина Или Други Причини, Ќе Има Некои Празнини Помеѓу Реалниот Производи И Сликите, Ако Сте Перфекционист, ве Молиме да се Разгледа Сериозно Пред Цел...

Кукла чевли ,bue спорт и рекреација кукла чевли за 18 инчен американска девојка кукла за бебе подарок TX-11
 • Неодамнешно

Кукла чевли ,bue спорт и рекреација кукла чевли за 18 инчен американска девојка кукла за бебе подарок TX-11

DEN 239.52

Обично, се облекуваат ќе испрати случаен како стил промена брзо, а некои стилови може и да не се во belowpicture , имам повеќе од 40 стилови, но јас ќе бидете сигурни дека тие се multicolors и во различни стилови.Ви благодариме за избере овој фустан во мојата продавница, како подарок за малку девојки , јас се надевам дека таа ќе сакаат овие фустан и додатоци.Моето 4 годишно момче ме праша : Мајката, јас, исто така, може да добиете некои од овие прекрасни фустан?Се смеев и му велам : Синот, ќе момче, не малку девојки, можете да ми кажете зошто?Тој одговори : Тие се толку beatiful, јас како нив многу.Мене : ...Повратни информации1, што зависи од нашите клиенти satusfaction да се успее...

бесплатен превозот 25cm директно кукла перики за BJD SD dolll коса BJD diy перики додаток
 • Неодамнешно

бесплатен превозот 25cm директно кукла перики за BJD SD dolll коса BJD diy перики додаток

DEN 104.00 145.92

Добредојдовте во мојата продавницаНа перики големина е 25cm*100cm.Нормално, за 1 / 3 кукла главата треба 2 парчиња,за 1 / 4 кукла главата треба 1.5 парчиња,за 1 / 6 кукла треба 1pieces само.ако сте freshhand, јас предлагам да се подготви 2pieces најмалку.Оваа опција само за боја #1119, за други бои можете да кликнете 110

JSB05 Симпатична Зајакот се Облекуваат Одговараат BJD кукла облека Три-парче одговара за Blyth Кукла облека за кукла Облека Кукла Додатоци
 • Неодамнешно

JSB05 Симпатична Зајакот се Облекуваат Одговараат BJD кукла облека Три-парче одговара за Blyth Кукла облека за кукла Облека Кукла Додатоци

DEN 2304.00

Опис На ПроизводотТочка Бр : JSB05Големина : Костим за Blythe Кукла ( Три дела : Облека,Шапка и Sock )​1...

JD041 9-10 инчен Мека Зелка Долго Бран Кукла Перики Syntheitc mohair BJD перики мода Кукла Додатоци
 • Неодамнешно

JD041 9-10 инчен Мека Зелка Долго Бран Кукла Перики Syntheitc mohair BJD перики мода Кукла Додатоци

DEN 1125.60

Опис На ПроизводотТочка Бр : JD041Материјал : синтетички mohairголемина : 910 инченбоја : Кафена SM916Постои весели краток кадрава перика која изгледа малку непослушен.Внатрешниот перика капа : Синтетички влакна перика ззп еластичност и е завршена со мека облеказа мека на допир и фитинг и на кукла главата.Новодојдени Белешки 1...

Нови 14mm 16mm 18mm Сиво Бел Сјај очното јаболко За BJD AOD ДОД Кукла Dollfie Стаклени Очи Облека
 • Неодамнешно

Нови 14mm 16mm 18mm Сиво Бел Сјај очното јаболко За BJD AOD ДОД Кукла Dollfie Стаклени Очи Облека

DEN 666.72

Нови 14mm 16mm 18mm Сиво Бел Сјај очното јаболко За BJD AOD ДОД Кукла Dollfie Стаклени Очи ОблекаОбјектот покажува : Состојба : 100% Сосема НовБоја : Како на сл покажуваПакет се вклучени : 1* Пар ОЧИ( Други работи кои не се вклучени.)Проблеми со квалитетот : Ако примите производи имаат проблеми со квалитетот,ве молиме контактирајте со нас,и на производ слики испратени до нас, откако ќе ги проверите фотографии,ако имаат квалитет проблем,ние ќе комуницира со вас.Хроматска разлика : Сите производи што се продаваат се фотографирани во вид,но тоа е неизбежно дека ќе има мало боја ,разликата се должи на светлина или на екранот,и боја на производот е во вид.За испорака : 1...