• Неодамнешно
500 X 1M Групи/Многу 30 степен агол форма led лента алуминиумски профил и U профил led канал за ѕиден или тавански светилки

500 X 1M Групи/Многу 30 степен агол форма led лента алуминиумски профил и U профил led канал за ѕиден или тавански светилки

DEN 156695.00
DEN 164941.92
-5 %
Достапно

Количина на стоки

500 X 1 M Групи/Многу 30 степен агол форма led лента алуминиумски профил и U профил led канал за ѕиден или тавански светилки
LED алуминиумски профил Стилови :
Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., Ltd
Детали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 -T6 Diffuser Стил : млечниот/полу-бриши/јасни Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5/1/2м/други Големина 17.1 X20.4 MM Внатрешна ширина 12.3 MM Додатоци Крајот капи, клипови Одговараат на Парчиња SMD 3528/5050/3014 флексибилна лента Водоотпорен N/A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма U
Апликации :
Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување.
Подот, Таванот и Ѕидот LED осветлување.
Мебел производство осветлување.
Внатрешни работи акцент осветлување
Отворено осветлување(IP67 или повисока)
Предност на EWI anodizing алуминиум led профил истиснување за led лента се прикаже :
1), Дизајниран за лер флексибилни ленти
2), ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил може да прахосвам топлина многу путер.
3), Високо квалитетни LED алуминиумски профил прави flex лента повеќе домот.
4), Обезбедуваме два типа на PC Покритие : Транспарентен Капак & пренесуваат на трети лица
5), Може да се вдлабнати монтирани.
Производот се покаже
Производи апликации :
500 X 1 M Групи/Многу 30 степен агол форма led лента алуминиумски профил и U профил led канал за ѕиден или тавански светилки
Инсталација Метод :
Фабриката покажува :
500 X 1 M Групи/Многу 30 степен агол форма led лента алуминиумски профил и U профил led канал за ѕиден или тавански светилки
Пакување и Испорака :
Гаранција :
3 години од денот на купувањето, ве молиме посетете ја нашата веб-страница за повеќе гаранција услови!
Повеќе загрижени за anodizing алуминиум led профил истиснување за led дисплеј, ве молиме не двоумете се да не контактирате!
Целосна Поставува Пакување Листа : (Ако одберете профил само, ние ќе ви испратиме без маска или додатоци, ве молиме имајте во предвид ова)
- 500 x 1 M Предводена од алуминиумски профил;
- 500 x 1 M Капак(незадолжително);
- 500 x 2 парчиња Крајот капи(незадолжително);
- 500 x 2 парчиња Монтажа клипови(незадолжително);
Нашите Повратни Информации :
500 X 1 M Групи/Многу 30 степен агол форма led лента алуминиумски профил и U профил led канал за ѕиден или тавански светилки Внимание :
1, Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена;
2, Ако имате било какви посебни барања за вредност на ИД за вашиот ги локалните обичаи, како што се помали тоа, ве Молиме ги споделите со нас, тоа
однапред, во спротивно, ние ќе ги направиме вредност на ИД како истото со вашиот вистински платена.

Карактеристики на понудата

Емитуваат Боја:
Опал мат, Јасно се Покријат, semiclear
боја:
целосна поставува
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
празник
Бренд Име:
BENE ПОБЕДИ INNO
Карактеристики:
Висок интензитет, мала тежина, добра стабилност
Должина:
100cm
Е dimmable:
No
Ширина:
1.71cm
Напон:
12V
Број На Модел На:
EWI-AL004L
Гаранција:
3+ Години
База Тип:
У тип
Употреба:
led лента
Wattage:
2.4-38.4W/M
Производ големина:
17.1 * 20.4 mm
внатрешна ширина:
12.3 mm
Име:
30 степен агол форма led лента алуминиумски профил
Површината Finishee:
Елоксирани Сребро.
ПММА Опфаќаат:
избриши /Полу-бриши/Млечниот
Додатоци:
2 парчиња крајот капи, 2 парчиња монтажа клипови
Примена:
Внатрешни или надворешно кат/кујна/организирање изложби/хотел декорација осветлување
Легура Или Не:
Е Легура
Темперамент:
T3-T8
Одделение:
6063 Серија

Слични понуди

10 X 1M Групи/Многу 30 степени Агол Aluminiumprofil led leisten и Anodised Алуминиумски профил предводена за Кабинет или кујна, светла
 • Неодамнешно

10 X 1M Групи/Многу 30 степени Агол Aluminiumprofil led leisten и Anodised Алуминиумски профил предводена за Кабинет или кујна, светла

DEN 4246.00 4469.28

10 X 1 M Групи / Многу 30 степени Агол Aluminiumprofil led leisten и Anodised Алуминиумски профил предводена за Кабинет или кујна, светлаLED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : Млечниот / ПолуБриши / Јасни Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 18.4 X19.8ММ Внатрешна ширина 12.2 MM Додатоци Крајот капи, Монтажа клипови Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма ФанОбликАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

Најновите Двоен Ред Кореја Чип 8520 Тешко led лента 50cm 100cm 1m Led Лента Светлина 120leds/m 50pcs/Многу Големо Брза Испорака
 • Неодамнешно

Најновите Двоен Ред Кореја Чип 8520 Тешко led лента 50cm 100cm 1m Led Лента Светлина 120leds/m 50pcs/Многу Големо Брза Испорака

DEN 3533.00 4416.00

SMD : Кореја чип ( Zener диоди ) 8520 SMD led двоен ред на хард led лента Напон : DC12 V Должина : 50cm , 100cm Ширина : 12 MM Супер Осветленост : Светла : 60leds / 50cm, 120leds / 100cm Емитирана бои : Кул бело Моќ : 2224 W / 100cm, 1214w / 50cm Карактеристики : 1.лесно да се инсталира; 2.погоден за DIY; сопствени собранието; или директна употреба 4.Cuttable 4.Фабриката за директна продажба; добредојдовте прилагодено должина! Ако ви треба други должини; ве молиме контактирајте со нас! Ви благодариме! ~ Пакет се вклучени : 50pcs 8520 led цврсти лента

100 X 1M Групи/Многу 90 степени агол алуминиумски профил за led ленти и led истиснување за плакарот или кујна led светла
 • Неодамнешно

100 X 1M Групи/Многу 90 степени агол алуминиумски профил за led ленти и led истиснување за плакарот или кујна led светла

DEN 20059.00 21114.72

100 X 1 M Групи / Многу 90 степени агол алуминиумски профил за led ленти и led истиснување за плакарот или кујна led светлаLED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : Млечниот / ПолуБриши / Јасни Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 16 X22 MM Внатрешна ширина 11 MM Додатоци Крајот капи Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма VАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

10 x 1M Групи/Многу 60 степени Агол LED алу lichtleiste и AL6063 елоксирани Алу профил led streifen за Кабинет или гардероба светла
 • Неодамнешно

10 x 1M Групи/Многу 60 степени Агол LED алу lichtleiste и AL6063 елоксирани Алу профил led streifen за Кабинет или гардероба светла

DEN 3525.00 3709.92

10 x 1 M Групи / Многу 60 степени Агол LED алу lichtleiste и AL6063 елоксирани Алу профил led streifen за Кабинет или гардероба светлаLED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : Млечниот / ПолуБриши / PC дифузен Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 16 X18.5 MM Внатрешна ширина 11 MM Додатоци Крајот капи, клипови Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма ФанОбликАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

Слободен Испорака на Високо квалитетни алуминиумски профил со капак и на крајот капи и клипови
 • Неодамнешно

Слободен Испорака на Високо квалитетни алуминиумски профил со капак и на крајот капи и клипови

DEN 18960.00

led алуминиумски профил за led лента спецификација2000mm X38mm X30mm1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента2) Должината на Алуминиум LED профил 2 M3) PC покритие на Алуминиум LED профил Млечниот / заоблачено4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 2m со 4 парчиња на крајот капи5) Клипови од Алуминиум LED профил 2 m со 4pcs на клипови6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајнled алуминиумски профил за led лента предноста...

100 X 1M Групи/Многу Дом дизајн предводена од алуминиумски профил и линеарна led канал со 30 степен објектив за вдлабнати ѕид светла
 • Неодамнешно

100 X 1M Групи/Многу Дом дизајн предводена од алуминиумски профил и линеарна led канал со 30 степен објектив за вдлабнати ѕид светла

DEN 31724.00 33393.12

100 X 1 M Групи / Многу Дом дизајн предводена од алуминиумски профил и линеарна led канал со 30 степен објектив за вдлабнати ѕид светлаLED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : јасно Леќа Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 17.1 X20.4 MM Внатрешна ширина 12.3 MM Додатоци Крајот капи Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма UАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

10 x 1M Групи/Многу V Облик предводена од алуминиумски профил канал и елоксирани led профил Канал за Кабинет или гардероба светилки
 • Неодамнешно

10 x 1M Групи/Многу V Облик предводена од алуминиумски профил канал и елоксирани led профил Канал за Кабинет или гардероба светилки

DEN 3657.00 4405.92

10 x 1 M Групи / Многу V Облик предводена од алуминиумски профил канал и елоксирани led профил Канал за Кабинет или гардероба светилкиLED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : Млечниот / ПолуБриши / PC дифузен Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 16 X18.5 MM Внатрешна ширина 11 MM Додатоци Крајот капи,клипови Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма ФанОбликАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

10m/многу TS07B 1m должина предводена од алуминиумски профил за led лента светла led лента од алуминиумска led профил канал домување
 • Неодамнешно

10m/многу TS07B 1m должина предводена од алуминиумски профил за led лента светла led лента од алуминиумска led профил канал домување

DEN 1901.00 2160.00

Алуминиум LED Профил бесплатен превозот led лента алуминиумски канал за домување *LED Алуминиумски профил објекти Нема...

Слободен Испорака на Високо квалитетни alumium профил со капак и на крајот капи и клипови
 • Неодамнешно

Слободен Испорака на Високо квалитетни alumium профил со капак и на крајот капи и клипови

DEN 16128.00

led алуминиумски профил за led лента спецификација2000mm X19mm X8mm1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента2) Должината на Алуминиум LED профил 2 M3) PC покритие на Алуминиум LED профил Млечниот / заоблачено4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 2m со 4 парчиња на крајот капи5) Клипови од Алуминиум LED профил 2 m со 4pcs на клипови6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајнled алуминиумски профил за led лента предноста...

LED Лента Светлина 5630 50cm IP68 SMD 5630 36LED Бела LED Цврсти Лента Базен 12V
 • Неодамнешно

LED Лента Светлина 5630 50cm IP68 SMD 5630 36LED Бела LED Цврсти Лента Базен 12V

DEN 210.00 300.48

50cm IP68 SMD 5630 36 LED Бела LED Цврсти Лента Базен 12 VНапон : 12 V DCWattage : 9 WLED Количина : 36pcsВодоотпорен : IP68Цевка Светилка на : 5630 SMDLED Количина : 36pcs супер светло 5630 СМД Led диодиГолемина : 500mm(L) * 13.5 mm(W) * 7mm(H)Светла Боја : Чиста бела(6000k6500k)Сместување : Акрил и АлуминиумКарактеристики : Исклучително одлична дисипација на топлина способност.Цврстдржава, висок шок / вибрации отпорни.Лесно да може да биде поврзан со кабел конектор.Одржување слободни, лесна инсталација.Примена : Извонредно тенок LED светло дава од високо, па дури и светлината со ниско ниво на топлина .Тоа е идеален за мебел, декоративни осветлување, се прикаже и да се покаже случај .Погодна за многу 12 V DC апликации, вклучувајќи : Брод кабината & палубата осветлувањеМамката резервоарот осветлувањеСкалило осветлувањеКујна осветлувањеБлагодарение осветлувањеКараван осветлувањеКампување & отворено осветлувањеГрадина & надворешно осветлувањеПакет Се Вклучени : 1 X LED Цврсти Лента

200pcs/многу Driverless хард лента светлина 0.5 m 1m 1.2 m 220v 230V SMD 2835 144 led pcb бар светлина нема потреба моќ со цевка водоотпорен
 • Неодамнешно

200pcs/многу Driverless хард лента светлина 0.5 m 1m 1.2 m 220v 230V SMD 2835 144 led pcb бар светлина нема потреба моќ со цевка водоотпорен

DEN 19808.00 21072.00

Производ Descrption : 100% Сосема Нов Супер светло 2835 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност Долг животен век 50,000+ часа Ниска потрошувачка на енергија Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем Ултрасветли но работи на ниска температура, Висока осветленост, ниско ниво на енергија, долг живот, лесна инсталација, производство на високо приспособливи, Декоративен ефект е брилијантен, заштеда на енергија, заштита на животната средина.Specificaiton : 2835 SMD Чип Бренд : Epistar LED кол : 144 ПАРЧИЊА ЛЕР Емитуваат Боја : Бела / Топло бела Лумен : 30lm / LED Wattage : 15 W~18 W / еез Големина : 100 CM Влезен Напон : AC 180 V~230 V IP65 Водоотпорен Боја temparature : Бела : 6000 K~6500 K,Топло бела : 3000 K~3200 K 2 години гаранцијаПримена : дизајнот на Ентериер, како што се декорација на вашиот дом, хотел, КТВ, бар, диско, клуб итн...

1 BUC LED светлото бар HE315GH-Б11 RSAG7.820.5102 за LED32K160JD GT-1119424-А 44 Led диоди 393MM
 • Неодамнешно

1 BUC LED светлото бар HE315GH-Б11 RSAG7.820.5102 за LED32K160JD GT-1119424-А 44 Led диоди 393MM

DEN 591.36

ние можеме да брод од USP / FEDEX / DHL / ТНТ / ЕМС Превозот : DHL 48 денови за испорака со ЕМС 712days испорака Кина poste воздух mail 1530 дена за испорака Ther сите производи се со Оригинални делови на Производите се тестираат пред пратката, ние инсистираше на принципот дека ако тоа не е тест не е предаден, па можете да остатокот увери за да се купи! Нашата компанија главно трговија сите инчен Оригинални делови,плоча, инвертер, светлото одбор, моќ одбор, ТЕДИН одбор, оригинални електронско IC...

10 x 1M Групи/Многу 60 степен агол алуминиумски профил led лента на светлина и У тип канал за вдлабнати ѕиден или тавански светилки
 • Неодамнешно

10 x 1M Групи/Многу 60 степен агол алуминиумски профил led лента на светлина и У тип канал за вдлабнати ѕиден или тавански светилки

DEN 4195.00 4415.52

10 x 1 M Групи / Многу 60 степен агол алуминиумски профил led лента на светлина и У тип канал за вдлабнати ѕиден или тавански светилкиLED алуминиумски профил Стилови : Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко., LtdДетали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 T6 Diffuser Стил : Јасно Леќа Diffuser ПММА Материјал Должина 0.5 / 1 / 2м / други Големина 17.1 X13.5 MM Внатрешна ширина 12.3 MM Додатоци Крајот капи, клипови Одговараат на Парчиња SMD 3528 / 5050 / 3014 флексибилна лента Водоотпорен N / A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма UАпликации : Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување...

5pcs КОЧАН LED светло лента светилка за ламбата панел на 12V светилка во дресот на површината плоча 140x10mm DIY бела
 • Неодамнешно

5pcs КОЧАН LED светло лента светилка за ламбата панел на 12V светилка во дресот на површината плоча 140x10mm DIY бела

DEN 600.00

Може директно да се поврзе на 12 v батерија,не заборавајте да додадете на радијаторотСпецификации : Емитуваат боја : Бела 60006500 KЧип : Tan Wanнапон : 12 VГолемина : 140x10mmНеводоотпоренПримена : внатрешна и надворешна осветлување,Автомобил Светлина ,реклама светилка, маса светилка и така натамуГлавната предност на КОЧАН светлина1...