• Неодамнешно
SMD Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-300 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента 60 Led диоди По Метар

SMD Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-300 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента 60 Led диоди По Метар

DEN 5736.00
Достапно

Количина на стоки


крајот
До 2015 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12 V SMD5050-300 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента 60 Led диоди По Метар 1) PCB големина : 5000mm*10мм*2.0 mm 2) LED кол : 60led/M 300 LEDs 5meter тркалаат 3) LED Светло Извор : SMD5050 4) бранова Должина : IR 850nm 5)Работни Volt : DC12 V 6)Потрошувачка на Енергија : 14.4 W 7)Гаранција : 2 години 8)Сертификат : CE, ROHS 9)Употреба : Следење на Камера

Карактеристики на понудата

боја:
Бела Позадина, Жолта Позадина, Црна Позадина
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
MC-F5050IR60
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Бренд Име:
UnvarySam
Напон:
12V
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4

Слични понуди

MARSWALLED Висок CRI 80+ LED Лента Светлина SMD5630 Супер Светол бел ден Бела Nonwaterproof 5600K
 • Неодамнешно

MARSWALLED Висок CRI 80+ LED Лента Светлина SMD5630 Супер Светол бел ден Бела Nonwaterproof 5600K

DEN 1008.00 1343.52

Ве молиме погледнете го овој Youtube DIY Видео кое ве научи како да се DIY LED Панел Светлина или Студио таа Светлина е многу корисно и смешно ако DIY со себе.(Видео од Веб Славна личност "DIY Бенефиции" на Youtube вебсајт)Нашите LED ленти употреба добар квалитет emitters што ги репродуцира боите попрецизно и пријатно благодарение на нивните релативно високи CRI (Боја Рендерирање Индекс) на 80+...

5050 LED Лента DC12V 60Led/M Црна PCB Одбор 5M/Roll 300LEDS Не-Водоотпорен Лер Флексибилни светлина Флексибилна Лента
 • Неодамнешно

5050 LED Лента DC12V 60Led/M Црна PCB Одбор 5M/Roll 300LEDS Не-Водоотпорен Лер Флексибилни светлина Флексибилна Лента

DEN 266.00 355.20

Димензија(mm) : L*10*2 Пакет : Антистатички пластична кеса Нето Тежина : 102g Материјал : FPCB Водоотпорен : Нема Надворешноста Боја : Црна Влезен Напон(V) : DC12 V Влез Моќност : 12w / m,36w / 5m Led Драјвер : Надворешни Зрак Агол : 120° Емитуваат Боја : Црвена, Зелена, Сина, Бела(60006500 K), Топло Бела(28003200 K),RGB животниот Век : 50.000 часови Извор на Светлина : LED SMD 5050 300pcs / 5 M (Црна PCB Одбор )Бренд LED, гарантира светлината, подолг живот, Пониски lumens деградација Добра боја конзистентност.Архитектонски декоративни осветлување, Граница / контурата осветлување, Итен безбедност осветлување, Walkway осветлување / Скалила акцент осветлување, Сокриени осветлување / Чове осветлување, Backlighting за signage писма / Channel писмо осветлување, Морски, Слаба светлина, Градина декорација5 Метри / Roll Led Лента (овој пакет не вклучува никаква власт suply)

220V RGB LED Лента 5050 Водоотпорен IP67 Јаже светлина Отворено 1m 2m 3m 5m 10m 15 милиони 20 милиони Сина Топло бела+ Power plug Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

220V RGB LED Лента 5050 Водоотпорен IP67 Јаже светлина Отворено 1m 2m 3m 5m 10m 15 милиони 20 милиони Сина Топло бела+ Power plug Бесплатен превозот

DEN 219.00 230.40

220 V RGB LED Лента 5050 Водоотпорен IP67 Јаже светлина Отворено 1m 2m 3m 5m 10m 15 милиони 20 милиони Сина Топло бела+ Power plug Бесплатен превозотПакетот Вклучува : Карактеристики на производот : Совршен избор за украсување и просветувајќи вашиот дом и бизнис...

5mX топла продажба Божиќ 220V led лента бела жолта црвена сина SMD3528 LED Лента светлина водоотпорен IP67 бесплатен превозот
 • Неодамнешно

5mX топла продажба Божиќ 220V led лента бела жолта црвена сина SMD3528 LED Лента светлина водоотпорен IP67 бесплатен превозот

DEN 1536.00

Спецификации• 5 M 3528 SMD 60 LEDs / Метар флексибилни LED лента• Водоотпорен : IP67силикон цевка• Лесен за употреба и инсталирање• LED type : 3528 SMD• 5 метри / Roll• Секој 60 LEDS / Метар• Агол На Гледање : 120°• Влезен напон : 220 V• Излезна Моќност : 4.8 W / Метар• Животниот век Над 50.000 часаОбјектот слика : Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union,Зачувам ,T / T итн.Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на времето покажа дека во овој оглас по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress...

50W 110V 220V Висока Моќност led чип вграден во возач бела LED, Full Spectrum LED
 • Неодамнешно

50W 110V 220V Висока Моќност led чип вграден во возач бела LED, Full Spectrum LED

DEN 292.00 307.20

110 V 220 V Висока Моќност 50 W led чип вграден во возач 380 NM840 NM Полн Спектар100% Сосема Нов12months гаранцијаОписРаботен Напон : AC90150 V адаптер 110 VAC, AC170250 V адаптер 220 V 240 V ACСветилка Моќност : 50 W +10%Поврзете тип : L N лемење подлогаСветилка Боја : цел спектар 380nm840nm,Топло бела , Неутрални бела ,Кул белоДимензија : L87*W53*H4mmПредност:Оваа led чип адаптер новата технологија, чип вграден во led драјвер, во светилка модул,луѓето не се потребни дополнителни поголеми led драјвер за тоа...

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5050 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V 5050 Флексибилни RGB LED Лента Светлина
 • Неодамнешно

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5050 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V 5050 Флексибилни RGB LED Лента Светлина

DEN 1824.00

RGB LED Лента Спецификација : 5050 LED Лента LED Извор : SMD5050 Чип Бренд : Epistar LED Количина : 60leds / m Моќ : 14.4 W / m Боја : RGB(сите бои се достапни) Прозрачна Флукс : 800 LM / m Влезен Напон : DC12 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Водоотпорен одделение : Неводоотпорен Сертификат : CE,Ro HS и препораките на FCC Гаранција : 2 Години

1m 60LEDs/m DC5V addressable SK6812 led пиксели лента,не-водоотпорен;IP33,60pcs SK6812/M со 60pixels;ЦРНА PCB
 • Неодамнешно

1m 60LEDs/m DC5V addressable SK6812 led пиксели лента,не-водоотпорен;IP33,60pcs SK6812/M со 60pixels;ЦРНА PCB

DEN 240.00

1m 60 LEDs / m DC5 V addressable SK6812 led пиксели лента,неводоотпорен;IP33,60pcs SK6812 / M со 60pixels;ЦРНА PCBLED светло извор : SK6812 ЛЕР : http : / / www.aliexpress.com / store / product / SK6812adressablefullcolorRGB5050LEDlightsourcewithbuiltinchip1000pcsbag / 312912_32365025616.htmlВлезен напон : .......DC5v;Моќност : ............14.4 вати / метар,14.4 вати / тркалаат;Lenght : .............1m долг;текст крај : 3pin JST машки конектор;излез крај : 3pin JST женски конекторLED ресурси : .......SK6812 led(SMD 5050 RGB LED со вграденво SK6812 IC,слични со WS2811 IC)П'ty на LED : ........60leds / метар,60leds / ролна, секоја ПРЕДВОДЕНА е одделно контролираIC Тип : ...........SK6812 IC(изградена во внатрешноста на smd 5050 rgb led)П'ty на IC : ..........60 IC / метар (1 IC дискови 1 led чип);Пиксели : ..............60 / метар;Теренот : ...............16.66 мм(1000 / 60);Сива скала : ...........256;Битови / боја : ............8битови / боја;24bit за RGBFPC големина : ............Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;FPC боја : ............ЦРНА PCBЗаштита го оценувате.........НЕводоотпорен;IP33Бои : ..............Полна боја RGB, сон боја се менува;Cuttable : .............секој ЛЕР е cuttable;Пакет : .............1meter / ролна во антистатички торба

5M SMD RGB 5050 Водоотпорен/Не-Водоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ
 • Неодамнешно

5M SMD RGB 5050 Водоотпорен/Не-Водоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ

DEN 839.52

5 M SMD RGB 5050 Водоотпорен / НеВодоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IRДалечински + 12 V 5 A моќСпецификација : Боја : RGB (Црвено, Зелено, Сино) SMD LED БлицПогледнете агол : 120°Работен напон : DC 12 VLED количина : 60 LED / m, 300 Led диодиLumens : 900 LMЖивотниот век : 50,000+ часаГолемина : W10*H2mmОпис : Superbright SMD 5050 RGB LED, висок интензитет и сигурностВодоотпорен флексибилни LED лента ( IP65 Водоотпорен ниво)60 SMD RGB Led диоди по метар, вкупно 300 Led диоди за 5 метриОдржување слободни, лесно intallationСекој 3LED cutable без оштетување на остатокот лентиФлексибилна лента за curving околу наведнуваУлтрасветли но работи на ниски температуриАпликации : светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапиАрхитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлувањеПрименливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.Пакет се вклучени : 1 x 5 метри ЛЕД Лента Светлина1 x 24 копче за IRдалечински контролер1 x 12 V 5 A НапојувањеПроизвод Слика1...

20 парчиња СМД 3528 2835 60 LED / M RGB LED Лента лента 5M 300 LED IP65 Водоотпорен светло string LED Светло string Осветлување лента
 • Неодамнешно

20 парчиња СМД 3528 2835 60 LED / M RGB LED Лента лента 5M 300 LED IP65 Водоотпорен светло string LED Светло string Осветлување лента

DEN 3647.00 3839.04

Оваа СМД 3528 2835 LED Лента на Светлина е совршен за декорација на вашиот дом, автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Водоотпорен 3528 2835 5 M 300 SMD RGB LED Лента СветлинаКарактеристики : Оваа 5 M СМД 3528 2835 LED Лента на Светлина е за декорација и beautification на различни прилики : дома, во автомобил, во продавница, на сцената, бар, КТВ, хотел, мост и така натаму.Различни светла боја.Со далечински контролер и контрола кутија, ви нуди повеќе изненадени ефекти.Висок квалитет и долг животен век.Мека и еластична.На било која површина и во било која форма.Водоотпорен и издржливи.Еколошки : Ниска употреба на јаглерод, без зрачење, без треперење, и нема загадување на човекот исредина.Сигурна и стабилна.Лесен за инсталација : лепила или ноктите ќе работат.Спецификации : LED type : СМД 3528 2835 чипLED количина : 300 компјутери (60 компјутери / m)Лента должина : 5 МетриМоќност : 24 W / 5 MБранова должина : R 625±2.5 NM, Б 470±2.5 NM, G 525±2.5 NMПотрошувачка : 4.8 W по 1 метарСветла боја : R G B , Црвена , Зелена , Сина , Жолта , Бела .Влез : DC 12 VВодоотпорен ниво : IP65Производ тежина : 170gПакетот вклучува : 20 * LED Лента Светло (Само RGB со 24 Key Remote)1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT PP и така натаму...

Божиќ LED Лента 5050 Водоотпорен 220V IP66 Висок Напон 230V ЛЕР Флексибилни Газа Моќ Plug 60leds/m Градина одмор партија
 • Неодамнешно

Божиќ LED Лента 5050 Водоотпорен 220V IP66 Висок Напон 230V ЛЕР Флексибилни Газа Моќ Plug 60leds/m Градина одмор партија

DEN 2879.00 3062.40

Нема.ОпцијаПакетТежина(кг)120 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 20 метри;Напојување приклучете 220 V : 2 парче2.2 kg230 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 30 метар;Напојување приклучете 220 V : 3 дел3.3 kg340 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 40 метри;Напојување приклучете 220 V : 4 дел4.4 kg450 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : од 50 метри;Напојување приклучете 220 V : 5 парче5.5 килограми5100 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 100 метри;Напојување приклучете 220 V : 10 парче11kgr име на Производ : LED 5050 лента (220 V), ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 14.8 W Работа Напон : 220 V Димензија : 13 MM * 7 MM CRI : 80 фактор на Моќ : 0.9 Температура : 20 до 50 ° Живот : 3000050000 H Зрак агол : 120 Материјал : FPC Забелешка : лента може да се намали според купувачот requiremen Боја : бела / топло бела / жолта / црвена / зелена / сина Генерално, ние испрати стандардни производи, како слика покажа...

5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V
 • Неодамнешно

5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V

DEN 702.00 1151.52

Карактеристики : Ултра сјајна 5050 (3 чипови) SMD LED со висок интензитет и сигурностВодадоказ лента за двата екстерни & внатрешни работи употребаФлексибилна лента за curving околу & трајни квалитетСамолепливи ленти за обратна за лесно прилог, лесно да го инсталиратеМоже да се намали на секои 3 Led диоди заедно сечење линија според потребитеКонтинуирана должина, се одликува со 5 метри на ролнаДолг животен век : 50,000+ часа во просекНиска температура & ниска потрошувачка на енергијаСертификација : CE & Ro HSСпецификации : Состојба : 100% Сосема новLED Type : 5050 3 Чипови SMD LEDОдделение од Водоотпорен : IP65Боја на светлина : Топло БелаLED Количина : 300 Led диоди По 5 Метри или 60 Led диоди По МетарАгол на гледање : 120°Прозрачна Флукс : 1520 lumens / секој 5050 SMD LEDРаботни Влезен Напон : 24 VDCРаботат на струјата : ~3АРаботна Температура : 20° до 50°Возење Режим : Постојана НапонГолемина : L(должина) 500cm (5 Meter) x W (ширина) 1cm x T (дебелина)0.25 cmПакет : 1x 5 Метри во Ролна во АнтиСтатички Торба

2018 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-150 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар
 • Неодамнешно

2018 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-150 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар

DEN 3837.60

2018 Smd Промоција Вистинска Неводоотпорен DC12 V SMD5050150 Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар 1) PCB големина : 5000mm*10мм*2.0 mm 2) LED кол : 30led / M 150 LEDs 5meter тркалаат 3) LED Светло Извор : SMD5050 4) бранова Должина : IR 850nm 5)Работни Volt : DC12 V 6)Потрошувачка на Енергија : 7.2 W 7)Гаранција : 2 години 8)Сертификат : CE, ROHS 9)Употреба : Следење на Камера

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5630 SMD5730 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V Флексибилни 5630 5730 LED Лента Светлина
 • Неодамнешно

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5630 SMD5730 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V Флексибилни 5630 5730 LED Лента Светлина

DEN 1440.00

5630 LED Лента Спецификација : 5630 LED Лента LED Извор : SMD5630 Чип Бренд : Epistar LED Количина : 60leds / m Боја : Сите боја на располагање Прозрачна Флукс : 2100 LM / m Влезен Напон : DC12 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Водоотпорен одделение : Неводоотпорен Сертификат : CE,Ro HS и препораките на FCC Гаранција : 2 Години