• Неодамнешно
EnwYe 5M 300Leds водоотпорен RGB Led Лента Светлина 3528 5050 DC12V 60Leds/M Fiexble Светлината Led Лента Лента Дома Декорација Светилка

EnwYe 5M 300Leds водоотпорен RGB Led Лента Светлина 3528 5050 DC12V 60Leds/M Fiexble Светлината Led Лента Лента Дома Декорација Светилка

DEN 101.00
DEN 140.64
-28 %
Достапно

Количина на стоки


Enw Ye 5 M 300 Leds водоотпорен RGB Led Лента Светлина 3528 5050 DC12 V 60 Leds/M Fiexble Светлината Led Лента Лента Дома Декорација Светилка Производ на Податоци 1 LED Кол : 60 Leds/m, 5m/roll. 2 SMD тип : SMD5050 или SMD3528 3 LED Лента Големина : 5050(5m*1cm), 3528(5m*0.8 cm), (L*W). 4 Влезен напон : DC 12 V. 5 Бои : Ладна бела, Сина, Зелена, Жолта, Црвена, RGB. 6 Зрак агол : 120°. 7 Заштита го Оценувате : Водоотпорен(IP65), Не-водоотпорен(IP20). 8 Работна Температура : -20° до 50°
1 Тркалаат*5m Led лента (не се вклучуваат било контролер,конектор или напојување)

Карактеристики на понудата

Емитуваат Боја:
Сино, Зелено, RGB, Црвена, Жолта, Ладна бела, Топло Бела
боја:
3528 LED, 5050 LED
Wattage:
Not waterproof, waterproof
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CQC,CE,RoHS,CCC
Број На Модел На:
Лента-6
Просечен Живот (часот):
30000
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Боја Temp(К):
*
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
3.84 W/m
Бренд Име:
EnwYe
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
LED Чип Модел:
SMD3528
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
3.6 W/m

Слични понуди

5M RGB Led Лента Светлина Водоотпорен SMD 5050 60Led/M 300Leds String Лента IP65 Лед Лента+44Keys Далечинска Контрола+12V 3А Напојување
 • Неодамнешно

5M RGB Led Лента Светлина Водоотпорен SMD 5050 60Led/M 300Leds String Лента IP65 Лед Лента+44Keys Далечинска Контрола+12V 3А Напојување

DEN 955.00 955.20

трговија на големо 5 M 500cm SMD 5050 12v водоотпорен led лента, светлата за Флексибилни LED Ленти Светлина 12 V за дома декор + бесплатен превозотКарактеристики : 100% Сосема Нов.Врвен право 5050 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.Континуирана должина, се одликува со 5 метри.Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање.Долг животен век 50,000+ часаФлексибилна лента за curving околу наведнуваНиска потрошувачка на енергијаЦелосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблемУлтрасветли но работи на ниски temperaturСпецификации : 1.Влезен напон : DC 12 V ...

1m 60LEDs/m DC5V addressable SK6812 led пиксели лента,не-водоотпорен;IP33,60pcs SK6812/M со 60pixels;ЦРНА PCB
 • Неодамнешно

1m 60LEDs/m DC5V addressable SK6812 led пиксели лента,не-водоотпорен;IP33,60pcs SK6812/M со 60pixels;ЦРНА PCB

DEN 240.00

1m 60 LEDs / m DC5 V addressable SK6812 led пиксели лента,неводоотпорен;IP33,60pcs SK6812 / M со 60pixels;ЦРНА PCBLED светло извор : SK6812 ЛЕР : http : / / www.aliexpress.com / store / product / SK6812adressablefullcolorRGB5050LEDlightsourcewithbuiltinchip1000pcsbag / 312912_32365025616.htmlВлезен напон : .......DC5v;Моќност : ............14.4 вати / метар,14.4 вати / тркалаат;Lenght : .............1m долг;текст крај : 3pin JST машки конектор;излез крај : 3pin JST женски конекторLED ресурси : .......SK6812 led(SMD 5050 RGB LED со вграденво SK6812 IC,слични со WS2811 IC)П'ty на LED : ........60leds / метар,60leds / ролна, секоја ПРЕДВОДЕНА е одделно контролираIC Тип : ...........SK6812 IC(изградена во внатрешноста на smd 5050 rgb led)П'ty на IC : ..........60 IC / метар (1 IC дискови 1 led чип);Пиксели : ..............60 / метар;Теренот : ...............16.66 мм(1000 / 60);Сива скала : ...........256;Битови / боја : ............8битови / боја;24bit за RGBFPC големина : ............Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;FPC боја : ............ЦРНА PCBЗаштита го оценувате.........НЕводоотпорен;IP33Бои : ..............Полна боја RGB, сон боја се менува;Cuttable : .............секој ЛЕР е cuttable;Пакет : .............1meter / ролна во антистатички торба

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5050 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V 5050 Флексибилни RGB LED Лента Светлина
 • Неодамнешно

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5050 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V 5050 Флексибилни RGB LED Лента Светлина

DEN 1824.00

RGB LED Лента Спецификација : 5050 LED Лента LED Извор : SMD5050 Чип Бренд : Epistar LED Количина : 60leds / m Моќ : 14.4 W / m Боја : RGB(сите бои се достапни) Прозрачна Флукс : 800 LM / m Влезен Напон : DC12 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Водоотпорен одделение : Неводоотпорен Сертификат : CE,Ro HS и препораките на FCC Гаранција : 2 Години

5MM тесен PCB 3528 LED лента IP66 водоотпорен, 12V 60LED/M, двострано PCB, 100/многу, гаранција 2 години, Фабриката за промет на Големо
 • Неодамнешно

5MM тесен PCB 3528 LED лента IP66 водоотпорен, 12V 60LED/M, двострано PCB, 100/многу, гаранција 2 години, Фабриката за промет на Големо

DEN 8640.00

5 MM тесен PCB 3528 LED лента IP66 водоотпорен, 12 V 60 LED / M, двострано PCB, 100 / многу, гаранција 2 години, Фабриката за промет на ГолемоКарактеристики : 1...

5mX топла продажба Божиќ 220V led лента бела жолта црвена сина SMD3528 LED Лента светлина водоотпорен IP67 бесплатен превозот
 • Неодамнешно

5mX топла продажба Божиќ 220V led лента бела жолта црвена сина SMD3528 LED Лента светлина водоотпорен IP67 бесплатен превозот

DEN 1536.00

Спецификации• 5 M 3528 SMD 60 LEDs / Метар флексибилни LED лента• Водоотпорен : IP67силикон цевка• Лесен за употреба и инсталирање• LED type : 3528 SMD• 5 метри / Roll• Секој 60 LEDS / Метар• Агол На Гледање : 120°• Влезен напон : 220 V• Излезна Моќност : 4.8 W / Метар• Животниот век Над 50.000 часаОбјектот слика : Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union,Зачувам ,T / T итн.Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на времето покажа дека во овој оглас по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress...

5050 Сина 150 Led диоди 5M/Roll Водоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината + Единствена Боја на LED Лента МИМИ 10key RF Далечински Контролер Dimmer
 • Неодамнешно

5050 Сина 150 Led диоди 5M/Roll Водоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината + Единствена Боја на LED Лента МИМИ 10key RF Далечински Контролер Dimmer

DEN 950.40

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!Пакет содржи : 1 × МИНИ Безжични RF далечински LED Контролорот 1 × RF Dimmer 1 × 5 M Водоотпорен 5050 150 Led диоди Blue Flexible LED Лента Мини dimmer : Напон : 12 V 24 VРаботат на струјата : 6 ARGB контрола : 1 излезен каналРаботна температура : 20 до +60°CДимензија : L1.6*W0.5*H0.2 инчиЗа RF далечински : НА / РЕЖИМ : за да го вклучите или префрлете се во режим на чекањеСВЕТЛИНА : префрлете се во статичен осветлување режим од динамичен режим20% / 50% / 100% : switch to 100% , 50%, 25% осветленост осветлување режимMODE+ / MODE : префрлање на динамичен режим од статички осветлување на владата, или да се префрлате помеѓу динамички режимиБРЗИНА+ / БРЗИНА : прилагоди dynamic mode осветлување брзинаСВЕТЛА+ / СВЕТЛА : прилагодите осветлување на режимот на светлинатаВнимание : RF далечински е управувано од страна на 3 V CR2025 копчето батерија, ве молиме обидете се да го замени со ист тип на батерија...

50W 110V 220V Висока Моќност led чип вграден во возач бела LED, Full Spectrum LED
 • Неодамнешно

50W 110V 220V Висока Моќност led чип вграден во возач бела LED, Full Spectrum LED

DEN 292.00 307.20

110 V 220 V Висока Моќност 50 W led чип вграден во возач 380 NM840 NM Полн Спектар100% Сосема Нов12months гаранцијаОписРаботен Напон : AC90150 V адаптер 110 VAC, AC170250 V адаптер 220 V 240 V ACСветилка Моќност : 50 W +10%Поврзете тип : L N лемење подлогаСветилка Боја : цел спектар 380nm840nm,Топло бела , Неутрални бела ,Кул белоДимензија : L87*W53*H4mmПредност:Оваа led чип адаптер новата технологија, чип вграден во led драјвер, во светилка модул,луѓето не се потребни дополнителни поголеми led драјвер за тоа...

2018 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-150 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар
 • Неодамнешно

2018 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-150 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар

DEN 3837.60

2018 Smd Промоција Вистинска Неводоотпорен DC12 V SMD5050150 Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар 1) PCB големина : 5000mm*10мм*2.0 mm 2) LED кол : 30led / M 150 LEDs 5meter тркалаат 3) LED Светло Извор : SMD5050 4) бранова Должина : IR 850nm 5)Работни Volt : DC12 V 6)Потрошувачка на Енергија : 7.2 W 7)Гаранција : 2 години 8)Сертификат : CE, ROHS 9)Употреба : Следење на Камера

5M SMD RGB 5050 Водоотпорен/Не-Водоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ
 • Неодамнешно

5M SMD RGB 5050 Водоотпорен/Не-Водоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ

DEN 839.52

5 M SMD RGB 5050 Водоотпорен / НеВодоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IRДалечински + 12 V 5 A моќСпецификација : Боја : RGB (Црвено, Зелено, Сино) SMD LED БлицПогледнете агол : 120°Работен напон : DC 12 VLED количина : 60 LED / m, 300 Led диодиLumens : 900 LMЖивотниот век : 50,000+ часаГолемина : W10*H2mmОпис : Superbright SMD 5050 RGB LED, висок интензитет и сигурностВодоотпорен флексибилни LED лента ( IP65 Водоотпорен ниво)60 SMD RGB Led диоди по метар, вкупно 300 Led диоди за 5 метриОдржување слободни, лесно intallationСекој 3LED cutable без оштетување на остатокот лентиФлексибилна лента за curving околу наведнуваУлтрасветли но работи на ниски температуриАпликации : светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапиАрхитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлувањеПрименливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.Пакет се вклучени : 1 x 5 метри ЛЕД Лента Светлина1 x 24 копче за IRдалечински контролер1 x 12 V 5 A НапојувањеПроизвод Слика1...

5050 LED Лента DC12V 60Led/M Црна PCB Одбор 5M/Roll 300LEDS Не-Водоотпорен Лер Флексибилни светлина Флексибилна Лента
 • Неодамнешно

5050 LED Лента DC12V 60Led/M Црна PCB Одбор 5M/Roll 300LEDS Не-Водоотпорен Лер Флексибилни светлина Флексибилна Лента

DEN 266.00 355.20

Димензија(mm) : L*10*2 Пакет : Антистатички пластична кеса Нето Тежина : 102g Материјал : FPCB Водоотпорен : Нема Надворешноста Боја : Црна Влезен Напон(V) : DC12 V Влез Моќност : 12w / m,36w / 5m Led Драјвер : Надворешни Зрак Агол : 120° Емитуваат Боја : Црвена, Зелена, Сина, Бела(60006500 K), Топло Бела(28003200 K),RGB животниот Век : 50.000 часови Извор на Светлина : LED SMD 5050 300pcs / 5 M (Црна PCB Одбор )Бренд LED, гарантира светлината, подолг живот, Пониски lumens деградација Добра боја конзистентност.Архитектонски декоративни осветлување, Граница / контурата осветлување, Итен безбедност осветлување, Walkway осветлување / Скалила акцент осветлување, Сокриени осветлување / Чове осветлување, Backlighting за signage писма / Channel писмо осветлување, Морски, Слаба светлина, Градина декорација5 Метри / Roll Led Лента (овој пакет не вклучува никаква власт suply)

SK6812-RGB bendable addressable LED пиксели лента;48leds со 48pixels/m;не-водоотпорен;БЕЛА ПХБ;DC5V на текст
 • Неодамнешно

SK6812-RGB bendable addressable LED пиксели лента;48leds со 48pixels/m;не-водоотпорен;БЕЛА ПХБ;DC5V на текст

DEN 1872.00

SK6812RGB bendable addressable LED пиксели лента;48leds со 48pixels / m;неводоотпорен;БЕЛА ПХБ;DC5 V на текстLED светло извор : SK6812 ЛЕР : http : / / www.aliexpress.com / store / product / SK6812adressablefullcolorRGB5050LEDlightsourcewithbuiltinchip1000pcsbag / 312912_32365025616.htmlВлезен напон : .......DC5v;Моќност : ............11.52 вати / метар,57.6 вати / тркалаат;LED ресурси : .......SK6812 led(SMD 5050 RGB LED со вграденво SK6812 IC,слични со WS2811 IC)П'ty на LED : ........48leds / метар,240leds / ролна, секоја ПРЕДВОДЕНА е одделно контролираIC Тип : ...........SK6812 IC(изградена во внатрешноста на smd 5050 rgb led)П'ty на IC : .........48 IC / метар (1 IC дискови 1 led чип);Пиксели : .............48 / метар;Теренот : .............20.83 мм(1000 / 48);Сива скала : .........256;Битови / боја : ..........8битови / боја;24bit за RGBFPC големина : ..........Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;FPC боја : ..........БЕЛА ПХБЗаштита го оценувате.......НЕводоотпорен;IP33Бои : ............Полна боја RGB, сон боја се менува;Cuttable : ...........секој ЛЕР е cuttable;Пакет : ..........5meters / ролна во антистатички торба

LED Лента 5730 Флексибилни Светлина DC12V 60 Led диоди/m 5M/Многу, 5730 Лента Посветла Од 5630/5050/3528 Лента
 • Неодамнешно

LED Лента 5730 Флексибилни Светлина DC12V 60 Led диоди/m 5M/Многу, 5730 Лента Посветла Од 5630/5050/3528 Лента

DEN 413.00 503.52

LED Лента 5730 Флексибилни Светлина DC12 V 60 Led диоди / m 5 M / Многу, 5730 Лента Посветла Од 5630 / 5050 / 3528 Лента Опис : Име на Производ : 5730 LED Лента Прозрачна Флукс : 4045 LM Боја Tempreture : 30003500 K(Топло Бела) 50005500 K(Бела) 6000 6500 K(Кул Бело) LED Чип : Epistar 20*44 MIL Големина : 500cm(5 M) x 10мм x 0.2 cmПредност : 1.Па и Висок Квалитет на Контрола 2.Навремена Испорака 3.Конкурентни Цени 4...

5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V
 • Неодамнешно

5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V

DEN 702.00 1151.52

Карактеристики : Ултра сјајна 5050 (3 чипови) SMD LED со висок интензитет и сигурностВодадоказ лента за двата екстерни & внатрешни работи употребаФлексибилна лента за curving околу & трајни квалитетСамолепливи ленти за обратна за лесно прилог, лесно да го инсталиратеМоже да се намали на секои 3 Led диоди заедно сечење линија според потребитеКонтинуирана должина, се одликува со 5 метри на ролнаДолг животен век : 50,000+ часа во просекНиска температура & ниска потрошувачка на енергијаСертификација : CE & Ro HSСпецификации : Состојба : 100% Сосема новLED Type : 5050 3 Чипови SMD LEDОдделение од Водоотпорен : IP65Боја на светлина : Топло БелаLED Количина : 300 Led диоди По 5 Метри или 60 Led диоди По МетарАгол на гледање : 120°Прозрачна Флукс : 1520 lumens / секој 5050 SMD LEDРаботни Влезен Напон : 24 VDCРаботат на струјата : ~3АРаботна Температура : 20° до 50°Возење Режим : Постојана НапонГолемина : L(должина) 500cm (5 Meter) x W (ширина) 1cm x T (дебелина)0.25 cmПакет : 1x 5 Метри во Ролна во АнтиСтатички Торба

Божиќ LED Лента 5050 Водоотпорен 220V IP66 Висок Напон 230V ЛЕР Флексибилни Газа Моќ Plug 60leds/m Градина одмор партија
 • Неодамнешно

Божиќ LED Лента 5050 Водоотпорен 220V IP66 Висок Напон 230V ЛЕР Флексибилни Газа Моќ Plug 60leds/m Градина одмор партија

DEN 2879.00 3062.40

Нема.ОпцијаПакетТежина(кг)120 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 20 метри;Напојување приклучете 220 V : 2 парче2.2 kg230 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 30 метар;Напојување приклучете 220 V : 3 дел3.3 kg340 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 40 метри;Напојување приклучете 220 V : 4 дел4.4 kg450 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : од 50 метри;Напојување приклучете 220 V : 5 парче5.5 килограми5100 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 100 метри;Напојување приклучете 220 V : 10 парче11kgr име на Производ : LED 5050 лента (220 V), ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 14.8 W Работа Напон : 220 V Димензија : 13 MM * 7 MM CRI : 80 фактор на Моќ : 0.9 Температура : 20 до 50 ° Живот : 3000050000 H Зрак агол : 120 Материјал : FPC Забелешка : лента може да се намали според купувачот requiremen Боја : бела / топло бела / жолта / црвена / зелена / сина Генерално, ние испрати стандардни производи, како слика покажа...