• Неодамнешно
2018 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-150 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар

2018 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12V SMD5050-150 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар

DEN 3837.60
Достапно

Количина на стоки


2018 Smd Промоција Вистинска Не-водоотпорен DC12 V SMD5050-150 - Infrared(850nm) Три Чип Флексибилни Led Лента Со 30 Led диоди По Метар 1) PCB големина : 5000mm*10мм*2.0 mm 2) LED кол : 30led/M 150 LEDs 5meter тркалаат 3) LED Светло Извор : SMD5050 4) бранова Должина : IR 850nm 5)Работни Volt : DC12 V 6)Потрошувачка на Енергија : 7.2 W 7)Гаранција : 2 години 8)Сертификат : CE, ROHS 9)Употреба : Следење на Камера

Карактеристики на понудата

боја:
Бела Позадина, Жолта Позадина, Црна Позадина
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Бренд Име:
UnvarySam
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Број На Модел На:
MC-F5050IR30
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.2
Спецификации (монистра светлина / m):
120

Слични понуди

DC24V LED Лента 5050 fiexible светлина Водоотпорен 60Led/м,бела,Топло Бела,Црвена,Зелена,Сина,Жолта,RGB,Бесплатен превозот,5m/многу
 • Неодамнешно

DC24V LED Лента 5050 fiexible светлина Водоотпорен 60Led/м,бела,Топло Бела,Црвена,Зелена,Сина,Жолта,RGB,Бесплатен превозот,5m/многу

DEN 408.00 583.68

DC24 V LED Лента 5050 fiexible светлина Водоотпорен 60 Led / м,бела,Топло Бела,Црвена,Зелена,Сина,Жолта,RGB,Бесплатен превозот,5m / многу Карактеристики Ниска потрошувачка на енергија,Суперсветли но работи со ниска температура...

SK6812-RGB bendable addressable LED пиксели лента;48leds со 48pixels/m;не-водоотпорен;БЕЛА ПХБ;DC5V на текст
 • Неодамнешно

SK6812-RGB bendable addressable LED пиксели лента;48leds со 48pixels/m;не-водоотпорен;БЕЛА ПХБ;DC5V на текст

DEN 1872.00

SK6812RGB bendable addressable LED пиксели лента;48leds со 48pixels / m;неводоотпорен;БЕЛА ПХБ;DC5 V на текстLED светло извор : SK6812 ЛЕР : http : / / www.aliexpress.com / store / product / SK6812adressablefullcolorRGB5050LEDlightsourcewithbuiltinchip1000pcsbag / 312912_32365025616.htmlВлезен напон : .......DC5v;Моќност : ............11.52 вати / метар,57.6 вати / тркалаат;LED ресурси : .......SK6812 led(SMD 5050 RGB LED со вграденво SK6812 IC,слични со WS2811 IC)П'ty на LED : ........48leds / метар,240leds / ролна, секоја ПРЕДВОДЕНА е одделно контролираIC Тип : ...........SK6812 IC(изградена во внатрешноста на smd 5050 rgb led)П'ty на IC : .........48 IC / метар (1 IC дискови 1 led чип);Пиксели : .............48 / метар;Теренот : .............20.83 мм(1000 / 48);Сива скала : .........256;Битови / боја : ..........8битови / боја;24bit за RGBFPC големина : ..........Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;FPC боја : ..........БЕЛА ПХБЗаштита го оценувате.......НЕводоотпорен;IP33Бои : ............Полна боја RGB, сон боја се менува;Cuttable : ...........секој ЛЕР е cuttable;Пакет : ..........5meters / ролна во антистатички торба

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD3528 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V Флексибилни RGB LED Лента 3528 Водоотпорен IP65
 • Неодамнешно

(4PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD3528 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V Флексибилни RGB LED Лента 3528 Водоотпорен IP65

DEN 1488.00

3528 LED Лента Спецификација : 3528 LED Лента LED Извор : SMD3528 Чип Бренд : Epistar LED Количина : 60leds / m Боја : Сите боја на располагање Прозрачна Флукс : 240 LM / m Влезен Напон : DC12 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Водоотпорен одделение : IP65 Водоотпорен Сертификат : CE,Ro HS и препораките на FCC Гаранција : 2 Години

5M SMD rgb лента со led контрола на led 5050 лента водоотпорен 300 Led диоди + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ бесплатен превозот
 • Неодамнешно

5M SMD rgb лента со led контрола на led 5050 лента водоотпорен 300 Led диоди + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ бесплатен превозот

DEN 787.00 959.52

5 M SMD rgb лента со led контрола на led 5050 лента водоотпорен 300 Led диоди + 24 Копче за IRДалечински + 12 V 5 A моќ бесплатен превозотСпецификација : Боја : RGB (Црвено, Зелено, Сино) SMD LED БлицПогледнете агол : 120°Работен напон : DC 12 VLED количина : 60 LED / m, 300 Led диодиLumens : 900 LMЖивотниот век : 50,000+ часаГолемина : W10*H2mmОпис : Superbright SMD 5050 RGB LED, висок интензитет и сигурностВодоотпорен флексибилни LED лента ( IP65 Водоотпорен ниво)60 SMD RGB Led диоди по метар, вкупно 300 Led диоди за 5 метриОдржување слободни, лесно intallationСекој 3LED cutable без оштетување на остатокот лентиФлексибилна лента за curving околу наведнуваУлтрасветли но работи на ниски температуриАпликации : светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапиАрхитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлувањеПрименливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.Пакет се вклучени : 1 x 5 метри ЛЕД Лента Светлина1 x 24 копче за IRдалечински контролер1 x 12 V 5 A НапојувањеПроизвод СликаПлаќањеГаранција и ГаранцијаFQAДругиКонтактирајте Со НасИмаме 100% задоволителна гаранција, Ако не сте задоволни со вашиот купите за било која причина, ве молиме, контактирајте не и ние ќе ви помогнемеза да го реши вашиот проблем...

Црна PCB одбор 5M SMD 5050 300 Led диоди RGB Боја Не-Водоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината DC12V Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Црна PCB одбор 5M SMD 5050 300 Led диоди RGB Боја Не-Водоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината DC12V Бесплатен превозот

DEN 300.00

Црна PCB одбор DC12 V 5 M SMD 5050 300 Led диоди RGB Боја НеВодоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината Бесплатен превозотКарактеристики : Superbright 5050 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.Континуирана должина, се одликува со 5 метар во ролна, секој ролна е продажба на единицата.Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање.Долг животен век 50,000+ часаФлексибилна лента за curving околу наведнуваЦелосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблемУлтрасветли но работи на ниски температуриСамолепливи назад со 3 M двојно страна селотејпСертификација : CE & CCCНиска потрошувачка на енергијаПримена : Широко се користи за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центриАрхитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлувањеШироко се применува во Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлувањеИтни & security осветлување, реклама знак осветлувањеДекоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложбаПрименливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлувањеСпецификации : LED Type : 5050 PLCC2 SMT SMD LED LED Количина : 300 led диоди / 5 Метри или 60 led диоди / МетарБоја : RGB Боја се МенуваРаботни Влезен Напон : DC12 VРаботна Струја : 5 A / 5 МетриПотрошувачка на енергија : 60 W / 5 МетриЗаштита Ранг : Не ВодоотпоренPCB Боја : црнаЕ Dimmable : Yes(dimmer е потребно)Е Trimmable : Yes(cuttable на секои три Led диоди)Возење Режим : Contant НапонЗрак Агол : 120°Агол на гледање : прилагодлив со монтажа позицијаРабота Tempreture : 20° до 50°Големина : L500cm (5 M) x W0.8cm x T0.25cmПакет : 5 Метри / РолнаПакет големина : 22 * 22 * 8cmПакет тежина : 105gПакет / МНОГУ Вклучуваат : 1 x 5 M SMD 5050 300 LEDs RGB Боја НеВодоотпорен LED Лента Светлина црна pcbAnswer : ___________________________ Note : Оваа ставка ќе биде предаден во рок од 2 дена од датумот на плаќање проверка од страна на регистрирани Кина Пост воздухопловната со бесплатно следење на број, па можете да се внимава на вашиот цел по delievery.

5M RGB Led Лента Светлина Водоотпорен SMD 5050 60Led/M 300Leds String Лента IP65 Лед Лента+44Keys Далечинска Контрола+12V 3А Напојување
 • Неодамнешно

5M RGB Led Лента Светлина Водоотпорен SMD 5050 60Led/M 300Leds String Лента IP65 Лед Лента+44Keys Далечинска Контрола+12V 3А Напојување

DEN 955.00 955.20

трговија на големо 5 M 500cm SMD 5050 12v водоотпорен led лента, светлата за Флексибилни LED Ленти Светлина 12 V за дома декор + бесплатен превозотКарактеристики : 100% Сосема Нов.Врвен право 5050 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.Континуирана должина, се одликува со 5 метри.Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање.Долг животен век 50,000+ часаФлексибилна лента за curving околу наведнуваНиска потрошувачка на енергијаЦелосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблемУлтрасветли но работи на ниски temperaturСпецификации : 1.Влезен напон : DC 12 V ...

LED Лента Боја се Менува 5m 5050 RGBW LED Светло Лента + Далечински Контролер+12V 2A Напојување RGB + Бела Затворен за Декорација
 • Неодамнешно

LED Лента Боја се Менува 5m 5050 RGBW LED Светло Лента + Далечински Контролер+12V 2A Напојување RGB + Бела Затворен за Декорација

DEN 888.00 1233.12

LED Лента Боја се Менува 5m 5050 RGBW LED Светло Лента + Далечински Контролер+12 V 2 A Напојување RGB + Бела Затворен за ДекорацијаСпецификација : LED Type : 5050 SDMLED Лента Спецификации : 60 LED / m ; 5m / RollLED Количина : 300 LEDsБоја : RGB + БелаРаботни Влезен Напон : DC12 VЗаштита одделение : IP20 Не е водоотпоренPCB Боја : БелаПанел ширина : 10ммВозење Режим : Contant НапонЗрак Агол : 120°Агол на гледање : прилагодлив со монтажа позицијаРабота Tempreture : 20° до 50°Адаптер : 2 AДалечински Управувач : 40 Key Тип : RGB Лента, СветлатаИзвор на светлина Боја : Ладна Бела,RGBДолжина ( m ) : 5Светла боја : Ладна светлина,RGBWattage (W) : 18Напон : 100 240 VНапојување : АдаптерКарактеристики : Боја се менува,Cuttable,самолепливи,со Далечински УправувачШирина( mm ) : 10Светлосен Извор : SMD 5050Зрак Агол : 180Почетна Lumens ( lm ) : 1800LED Количина : 300Сијалица Вклучени : ДаТемпература на бојата или бранова Должина : 700635nm(Црвено) 560490nm(Зелена) 490450nm(Сино) 60006500 K (Бела) Производ големина (L x W x H) : 500.00 x 1.00 x 0.30 cm / 196.85 x 0.39 x 0.12 инчиПакет тежина : 0.315 kgПакет големина (L x W x H) : 18.00 x 18.00 x 8.00 cm / 7.09 x 7.09 x 3.15 инчи Пакет Содржина : 1 х 5 M Led Лента, 1 x 12 V 2 A Напојување, 1 x RGBW Контролер, 1 x Далечински Контролер

5m 5630 LED лента 90 led/m IP20/IP67 водоотпорен, 12V флексибилни 450 LED лента,5630 LED лента, бела/топло бела боја
 • Неодамнешно

5m 5630 LED лента 90 led/m IP20/IP67 водоотпорен, 12V флексибилни 450 LED лента,5630 LED лента, бела/топло бела боја

DEN 363.00 453.60

5m 5630 LED лента 90 led / m Неводоотпорен, 12 V флексибилни 450 LED лента,5630 LED лента, бела / топло бела боја Бесплатен ПревозотОпис : Име на Производ : 5630 LED Лента Големина : 500cm(5 M) x 10мм x 0.2 cm Боја : Ладна Бела / топло бела Боја Температура : Кул бело : 6000 K6500 K / топло бела : 30003300 K Чипови Бренд : Epistar Вечера Осветленост : 1620 Lm / led LED Кол : 450 led диоди / 5 Мете, 90leds / m Приказ агол : 120 Работен Напон : 12 VDC Работа Tempreture : 20 до 50 НеВодоотпорен IP20 / Цевка Водоотпорен IP67 Карактеристики на Производот : 1...

220V RGB LED Лента 5050 Водоотпорен IP67 Јаже светлина Отворено 1m 2m 3m 5m 10m 15 милиони 20 милиони Сина Топло бела+ Power plug Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

220V RGB LED Лента 5050 Водоотпорен IP67 Јаже светлина Отворено 1m 2m 3m 5m 10m 15 милиони 20 милиони Сина Топло бела+ Power plug Бесплатен превозот

DEN 219.00 230.40

220 V RGB LED Лента 5050 Водоотпорен IP67 Јаже светлина Отворено 1m 2m 3m 5m 10m 15 милиони 20 милиони Сина Топло бела+ Power plug Бесплатен превозотПакетот Вклучува : Карактеристики на производот : Совршен избор за украсување и просветувајќи вашиот дом и бизнис...

Божиќ LED Лента 5050 Водоотпорен 220V IP66 Висок Напон 230V ЛЕР Флексибилни Газа Моќ Plug 60leds/m Градина одмор партија
 • Неодамнешно

Божиќ LED Лента 5050 Водоотпорен 220V IP66 Висок Напон 230V ЛЕР Флексибилни Газа Моќ Plug 60leds/m Градина одмор партија

DEN 2879.00 3062.40

Нема.ОпцијаПакетТежина(кг)120 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 20 метри;Напојување приклучете 220 V : 2 парче2.2 kg230 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 30 метар;Напојување приклучете 220 V : 3 дел3.3 kg340 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 40 метри;Напојување приклучете 220 V : 4 дел4.4 kg450 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : од 50 метри;Напојување приклучете 220 V : 5 парче5.5 килограми5100 метар во собатаled лента 5050 водоотпорен : 100 метри;Напојување приклучете 220 V : 10 парче11kgr име на Производ : LED 5050 лента (220 V), ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 14.8 W Работа Напон : 220 V Димензија : 13 MM * 7 MM CRI : 80 фактор на Моќ : 0.9 Температура : 20 до 50 ° Живот : 3000050000 H Зрак агол : 120 Материјал : FPC Забелешка : лента може да се намали според купувачот requiremen Боја : бела / топло бела / жолта / црвена / зелена / сина Генерално, ние испрати стандардни производи, како слика покажа...

(10PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5050 60LEDs/m Epistar Чип Гаранција 2 Години 12V Флексибилни IP65 Водоотпорен LED Лента RGB 5050
 • Неодамнешно

(10PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5050 60LEDs/m Epistar Чип Гаранција 2 Години 12V Флексибилни IP65 Водоотпорен LED Лента RGB 5050

DEN 3840.00

RGB LED Лента Спецификација : 5050 LED Лента LED Извор : SMD5050 Чип Бренд : Epistar LED Количина : 60leds / m Моќ : 14.4 W / m Боја : RGB(сите бои се достапни) Прозрачна Флукс : 800 LM / m Влезен Напон : DC12 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Водоотпорен одделение : IP65 Водоотпорен Сертификат : CE,Ro HS и препораките на FCC Гаранција : 2 Години

(10PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5730 SMD5630 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V Флексибилни IP65 Водоотпорен 5630 LED Лента 5730
 • Неодамнешно

(10PCS/Многу) 5M 300LEDs SMD5730 SMD5630 60LEDs/m 2 Години Гаранција Epistar Чип 12V Флексибилни IP65 Водоотпорен 5630 LED Лента 5730

DEN 3360.00

5630 LED Лента Спецификација : 5630 LED Лента LED Извор : SMD5630 Чип Бренд : Epistar LED Количина : 60leds / m Боја : Сите боја на располагање Прозрачна Флукс : 2100 LM / m Влезен Напон : DC12 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Водоотпорен одделение : IP65 Водоотпорен Сертификат : CE,Ro HS и препораките на FCC Гаранција : 2 Години

luces tira led 220v 3528 LED Лента 220V 4W/M 60LEDs/M IP67 Водоотпорен Црвена/Жолта/Сина боја/Бела LED Светло Лента
 • Неодамнешно

luces tira led 220v 3528 LED Лента 220V 4W/M 60LEDs/M IP67 Водоотпорен Црвена/Жолта/Сина боја/Бела LED Светло Лента

DEN 7007.52

luces tira led 220v 3528 LED Лента 220 V 4 W / M 60 LEDs / M IP67 Водоотпорен Црвена / Жолта / Сина боја / Бела LED Светло ЛентаАпликации : Широко се користи за дома, хотели, клубови, трговски центри. Празник, настан, покажуваат изложба декорација. Аудиториум прошетка скали осветлување, Скриени каналите, Вино кабинет Оркестарот Лунапарк, театар и авиони кабината расположение осветлување Се применливи за автомобил, брод и велосипед декорација DIY Декорација, кои и да се и каде и да ви се допаѓа!Главниот Производ Параметар : Име на производ : ЛЕР Флексибилни Газа СветлинатаИзлезна моќност : 24 W=5*4.8 w 5 MЕмитуваат Боја : Црвена / Жолта / зелена / Блу / Бела / топло бела / RGBИзвор на светлина : 3528 SMD LEDLED Количина : 60pcs / M ; 5 M / set, 100 / ролна,300 МЕТРИ / Roll, итнИзлез Прозрачна : 8 LM по ledВлезен напон : AC220 VИП Одделение : водоотпорен IP65Зрак агол : 120 степениLED работа температура : 45 C ~ +45 Cживотен век : > 50.000 часаГаранција : 2 годиниСертификација : CE & Ro HSДимензии : 10 W*H2.2*L5000mmПакетот вклучува : 20*5 M led лента светлина 3528Карактеристики : Нови производи со висок квалитет и висока осветленост.Енергијазаштеда на енергија и еколошки, зелен производиНиска потрошувачка на топлина, без УВ или IR зрачење светлинабезбеден и стабилен, сигуренАпликации : Дома осветлување, Фестивал украси, активности, место во собата, изложба декорација, сала декорација,Хотели и други забава декорирани КТВAnswer : ___________________________ Note : Инсталација на животната средина мора да биде мазна, чиста и сува. Дел од ПРЕДВОДЕНА компоненти не може да биде фиксиран на површината на остар раб. Ве молиме следете ги сечење линија, кога ќе треба да се намали на светлината лента.Пакет се вклучени : 100 Meter 3528 SMD RGB LED Лента на Светлина(220v)Производи СликаБесплатен превозот, доаѓа со следење на бројНАС : 714 дена пристигнување, испрати преку e пакетнадвор од нас : 720 дена ,испрати преку воздухопловната услуга*** 30 ДЕН ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ ИЛИ ЦЕЛОСНА 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА СРЕДСТВАТА ИЛИ ДЕВИЗНИТЕ ***сите производи од мојата продавница доаѓаат со гаранција ,ништо проблем, ве молиме контактирајте со мене и дозволете ми да знам пред да ме остави негативни повратни информацииили да се отвори случај на Aliexpress, ќе ми биде задоволство да ви одговори на Aliexpress поракаако може да ми даде 5star позитивни повратни информации, ќе те ценат многу и го стори истото за вас .

5m TM1809 сон боја лента(30leds/m) во силиконската цевка;10pcs TM1809 IC секој метар
 • Неодамнешно

5m TM1809 сон боја лента(30leds/m) во силиконската цевка;10pcs TM1809 IC секој метар

DEN 1872.00

Опис На Производот : Пакет Содржи : 2) 5050LEDRGBWPMS21) LEDCONRFMS (Со Далечински)1) PSЕУ72 W НапојувањеБоја : RGB / МагијаВлезен Напон : DC12 VЖивот : 50,000 hЧип : Кри,Lumiled,Epistar,и дрLED извор : SMD5050Сијалица количина по метар : 30bulbs / метарВодоотпорен : IP67Зрак агол од 120°5m / ролнаCE & Ro HSАпликации : * Индиректна акцент décor светлина* Голема површина назад осветлување* Под контра светло* Ги красат зграда е контура* Замена неонски светлина* Изградба на декорација* Автомобил декорација* Забавен парк и кино осветлување* Итни ходникот осветлување* Трговски центар, ресторан, хотел, сала за состаноци и реклама осветлување и декорација

5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V
 • Неодамнешно

5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V

DEN 702.00 1151.52

Карактеристики : Ултра сјајна 5050 (3 чипови) SMD LED со висок интензитет и сигурностВодадоказ лента за двата екстерни & внатрешни работи употребаФлексибилна лента за curving околу & трајни квалитетСамолепливи ленти за обратна за лесно прилог, лесно да го инсталиратеМоже да се намали на секои 3 Led диоди заедно сечење линија според потребитеКонтинуирана должина, се одликува со 5 метри на ролнаДолг животен век : 50,000+ часа во просекНиска температура & ниска потрошувачка на енергијаСертификација : CE & Ro HSСпецификации : Состојба : 100% Сосема новLED Type : 5050 3 Чипови SMD LEDОдделение од Водоотпорен : IP65Боја на светлина : Топло БелаLED Количина : 300 Led диоди По 5 Метри или 60 Led диоди По МетарАгол на гледање : 120°Прозрачна Флукс : 1520 lumens / секој 5050 SMD LEDРаботни Влезен Напон : 24 VDCРаботат на струјата : ~3АРаботна Температура : 20° до 50°Возење Режим : Постојана НапонГолемина : L(должина) 500cm (5 Meter) x W (ширина) 1cm x T (дебелина)0.25 cmПакет : 1x 5 Метри во Ролна во АнтиСтатички Торба

MARSWALLED Висок CRI 80+ LED Лента Светлина SMD5630 Супер Светол бел ден Бела Nonwaterproof 5600K
 • Неодамнешно

MARSWALLED Висок CRI 80+ LED Лента Светлина SMD5630 Супер Светол бел ден Бела Nonwaterproof 5600K

DEN 1008.00 1343.52

Ве молиме погледнете го овој Youtube DIY Видео кое ве научи како да се DIY LED Панел Светлина или Студио таа Светлина е многу корисно и смешно ако DIY со себе.(Видео од Веб Славна личност "DIY Бенефиции" на Youtube вебсајт)Нашите LED ленти употреба добар квалитет emitters што ги репродуцира боите попрецизно и пријатно благодарение на нивните релативно високи CRI (Боја Рендерирање Индекс) на 80+...

трговија на големо 5M SMD rgb 5050 led лента водоотпорен 300 Led диоди+4 Клучни IR-Далечински+12V 5A моќ CE/RoHS Усогласат за дома деко
 • Неодамнешно

трговија на големо 5M SMD rgb 5050 led лента водоотпорен 300 Led диоди+4 Клучни IR-Далечински+12V 5A моќ CE/RoHS Усогласат за дома деко

DEN 5279.52

трговија на големо 5 M SMD rgb 5050 led лента водоотпорен 300 Led диоди+4 Клучни IRДалечински+12 V 5 A моќ CE / Ro HS Усогласат за дома декоСпецификација : Боја : RGB (Црвено, Зелено, Сино) SMD LED БлицПогледнете агол : 120°Работен напон : DC 12 VLED количина : 60 LED / m, 300 Led диодиLumens : 900 LMЖивотниот век : 50,000+ часаГолемина : W10*H2mmОпис : Superbright SMD 5050 RGB LED, висок интензитет и сигурностВодоотпорен флексибилни LED лента ( IP65 Водоотпорен ниво)60 SMD RGB Led диоди по метар, вкупно 300 Led диоди за 5 метриОдржување слободни, лесно intallationСекој 3LED cutable без оштетување на остатокот лентиФлексибилна лента за curving околу наведнуваУлтрасветли но работи на ниски температуриАпликации : светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапиАрхитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлувањеПрименливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.Пакет се вклучени : 1 x 5 метри ЛЕД Лента Светлина1 x 24 копче за IRдалечински контролер1 x 12 V 5 A НапојувањеПроизвод СликаAnswer : ___________________________ NOTE : а.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност.б.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање / купување.ПлаќањеНие го прифаќаме само alipay плаќање.Ве молиме да плаќаат пари во рок од 5 дена по аукцијата заврши.

5M/Roll Зелена 5050 ЛЕР Флексибилни Газа Светлината 300 Led диоди Не-Водоотпорен Со МИНИ 10Key RF Dimmable Далечинскиот
 • Неодамнешно

5M/Roll Зелена 5050 ЛЕР Флексибилни Газа Светлината 300 Led диоди Не-Водоотпорен Со МИНИ 10Key RF Dimmable Далечинскиот

DEN 609.60

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!Пакет содржи : 1 × МИНИ Безжични RF далечински LED Контролорот 1 × 5 M 5050 300 Led диоди Зелена Флексибилни LED Лента(Не Водоотпорен) Мини dimmer : Напон : 12 V 24 VРаботат на струјата : 6 ARGB контрола : 1 излезен каналРаботна температура : 20 до +60°CДимензија : L1.6*W0.5*H0.2 инчиЗа RF далечински : НА / РЕЖИМ : за да го вклучите или префрлете се во режим на чекањеСВЕТЛИНА : префрлете се во статичен осветлување режим од динамичен режим20% / 50% / 100% : switch to 100% , 50%, 25% осветленост осветлување режимMODE+ / MODE : префрлање на динамичен режим од статички осветлување на владата, или да се префрлате помеѓу динамички режимиБРЗИНА+ / БРЗИНА : прилагоди dynamic mode осветлување брзинаСВЕТЛА+ / СВЕТЛА : прилагодите осветлување на режимот на светлинатаВнимание : RF далечински е управувано од страна на 3 V CR2025 копчето батерија, ве молиме обидете се да го замени со ист тип на батерија...

50W 110V 220V Висока Моќност led чип вграден во возач бела LED, Full Spectrum LED
 • Неодамнешно

50W 110V 220V Висока Моќност led чип вграден во возач бела LED, Full Spectrum LED

DEN 292.00 307.20

110 V 220 V Висока Моќност 50 W led чип вграден во возач 380 NM840 NM Полн Спектар100% Сосема Нов12months гаранцијаОписРаботен Напон : AC90150 V адаптер 110 VAC, AC170250 V адаптер 220 V 240 V ACСветилка Моќност : 50 W +10%Поврзете тип : L N лемење подлогаСветилка Боја : цел спектар 380nm840nm,Топло бела , Неутрални бела ,Кул белоДимензија : L87*W53*H4mmПредност:Оваа led чип адаптер новата технологија, чип вграден во led драјвер, во светилка модул,луѓето не се потребни дополнителни поголеми led драјвер за тоа...

5M SMD RGB 5050 Водоотпорен/Не-Водоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ
 • Неодамнешно

5M SMD RGB 5050 Водоотпорен/Не-Водоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IR-Далечински + 12V 5A моќ

DEN 839.52

5 M SMD RGB 5050 Водоотпорен / НеВодоотпорен лер флексибилни рамен ленти светлина 300 LED + 24 Копче за IRДалечински + 12 V 5 A моќСпецификација : Боја : RGB (Црвено, Зелено, Сино) SMD LED БлицПогледнете агол : 120°Работен напон : DC 12 VLED количина : 60 LED / m, 300 Led диодиLumens : 900 LMЖивотниот век : 50,000+ часаГолемина : W10*H2mmОпис : Superbright SMD 5050 RGB LED, висок интензитет и сигурностВодоотпорен флексибилни LED лента ( IP65 Водоотпорен ниво)60 SMD RGB Led диоди по метар, вкупно 300 Led диоди за 5 метриОдржување слободни, лесно intallationСекој 3LED cutable без оштетување на остатокот лентиФлексибилна лента за curving околу наведнуваУлтрасветли но работи на ниски температуриАпликации : светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапиАрхитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлувањеПрименливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.Пакет се вклучени : 1 x 5 метри ЛЕД Лента Светлина1 x 24 копче за IRдалечински контролер1 x 12 V 5 A НапојувањеПроизвод Слика1...