• Неодамнешно
КОЧАН LED SMD G4 LED СИЈАЛИЦА 3W 12VDC/12VAC/24VDC МОРСКИ RV БРОД BULBCAPSULE СИЛИКОН G4 IP ЗАШТИТА 5pcs/многу

КОЧАН LED SMD G4 LED СИЈАЛИЦА 3W 12VDC/12VAC/24VDC МОРСКИ RV БРОД BULBCAPSULE СИЛИКОН G4 IP ЗАШТИТА 5pcs/многу

DEN 773.00
DEN 888.00
-13 %
Достапно

Количина на стоки


Г4 КОЧАН LED КУЛА ТИП СИЈАЛИЦА Dimmable 12 V 24 V
Г4 база висока моќност led сијалица со висока моќност КОЧАН led , ПРЕДВОДЕНА bi-pin крушка ,кула тип,360degree зрак , користење на нови 336 V tantalum кондензатори за заштита на сијалицата и на 24 V , 6400k Ден Светлина Бела и 3200 Топло Бела со G4 Фитинг , bi-поларитетот способен,320 LM Светлината Еквивалентно на 20 WHalogen . Апликацијата вклучувајќи 12 V/24 V marrine, RV и воени возила.Bi-иглички се користи на многу LED светилки вклучувајќи ги и LED MR11 & MR16.
Долго Оперативни Живот : Бела LED До 50.000+ часот (5.7+ години),ги Зачувате на вашиот моќ бил со замена на овие
Примена
СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА СИСТЕМИ , ВЕТЕРНАТА ТУРБИНА ГЕНЕРАТОР , ХИДРО ГЕНЕРАТОР
КОРИСТИТЕ ДОМА, СО СООДВЕТНА НАПОН
МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ .
НАУКА ПРОЕКТИ .
ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ .
RV , Јахти , Чамци , Бродови , Автомобили , Коли
Наведете
Модел : Г4-75-9 A-ХВ
Извор на светлина : Супер Светло КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ
Напон : 12 VDC/12 VAC/24 VDC
Димензии : Φ9*L21mm,,Pin-9mm. Вкупно 30мм долго
Зрак Агол : 360°
База тип : G4
Осветлување : 310-325 LM
Моќ Консумираат : 3 W
Боја : чиста бела, топло бела,кул бело
Bi-поларитетот Способен
Димензија(mm) :

Карактеристики на понудата

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
3w
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Зрак Агол(°):
360°
Просечен Живот (часот):
50000
Напон:
12V 24V
База Тип:
G4
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Обликот:
Бар
Бренд Име:
XINGJUMING
Број на LED Чип:
Други
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
30mm

Слични понуди

10PCS БРЗО Бесплатен Превозот Супер светло cordless батерија за LED боја се менува светлината батерија со далечински управувач
 • Неодамнешно

10PCS БРЗО Бесплатен Превозот Супер светло cordless батерија за LED боја се менува светлината батерија со далечински управувач

DEN 19104.00

Itme ДеталиЕден Сет Вклучуваат ( светилка, адаптер, далечински управувач)Секоја Светилка Со 16 Бои Промени, Супер Светло!!Детали & Како Да Се НаплататПакување ДеталиАдаптери За Различни ЗемјиСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.За Превозот1...

6 компјутери DHL Бесплатен Превозот Супер Светло 38LEDs RGBW безжично полнење водоотпорен батерија управувана LED светла
 • Неодамнешно

6 компјутери DHL Бесплатен Превозот Супер Светло 38LEDs RGBW безжично полнење водоотпорен батерија управувана LED светла

DEN 11904.00

Itme ДеталиЕден Сет Вклучуваат ( светилка, адаптер, далечински управувач)Секоја Светилка Со 16 Бои Промени, Супер Светло!!Детали & Како Да Се НаплататПакување ДеталиАдаптери За Различни ЗемјиСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.За Превозот1...

6PCS DHL Бесплатен Превозот Супер Светло RGB 16 бои промена Безжична Литиум водоотпорен LED цевка модули
 • Неодамнешно

6PCS DHL Бесплатен Превозот Супер Светло RGB 16 бои промена Безжична Литиум водоотпорен LED цевка модули

DEN 11904.00

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.Повеќе Светла Убаво Led Осветлување Систем Сијалица ( Кликни слики подолу)За Превозот1...

Бесплатен превозот 50pcs dia20mm водоотпорен јасно доведе леќа носителот 15//30/45/60/90/120 степен led collimator леќа
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 50pcs dia20mm водоотпорен јасно доведе леќа носителот 15//30/45/60/90/120 степен led collimator леќа

DEN 408.00

Леќа Transmittance : 95%Температура Отпор : 30 на + 103Степени : 15 , 30 , 45 , 60 , 90 , 120Функција : 100% сосема нов, силен отпор на влијание, агол навистина точни.Пакетот Вклучува : 50 парчиња ПРЕДВОДЕНА од Леќа

YNL led свеќа светлина, крушка светилка E14 2835 SMD Топло/ Кул Бело Led светлото на рефлекторите Лустерот предводена од пластични школка За Домашна Декорација
 • Неодамнешно

YNL led свеќа светлина, крушка светилка E14 2835 SMD Топло/ Кул Бело Led светлото на рефлекторите Лустерот предводена од пластични школка За Домашна Декорација

DEN 47.00 71.52

Карактеристики : Ниска потрошувачка на енергија, ниска топлина, и заштеда на енергија.Стабилни перформанси и долг животен век.Лесно да се инсталира.Не UV и IR зрачење.Не содржи олово, жива и други загадување елементи.Повеќе Енергетски ефикасни од Блескаво и повеќето Халоген Светилки.Широка примена, вклучувајќи хотел, трпезариска соба, сала за состаноци, цртање соба, простории, магацини, канцеларии, изложба итн.Спецификации : LED количина : 8 парчиња(Smd2835)Материјал : PCБаза тип : E14Моќност : 3 WСветла боја : Ладна Бела (6000 ~ 6500 K) или топло бела(30003500k )Текст : AC напон 220 V

6 компјутери DHL Бесплатен Превозот Супер Светло RGB мулти-боја cordless ip68 водоотпорен батеријата напојува LED извор за коцка топката мебел
 • Неодамнешно

6 компјутери DHL Бесплатен Превозот Супер Светло RGB мулти-боја cordless ip68 водоотпорен батеријата напојува LED извор за коцка топката мебел

DEN 11904.00

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.За Превозот1...

Висок квалитет 24V Камион T5 лер Табла за Предупредување Индикатор,Товарен Автомобил led Инструмент светлина w3w оптоварување бесплатен превозот 10pcs/многу
 • Неодамнешно

Висок квалитет 24V Камион T5 лер Табла за Предупредување Индикатор,Товарен Автомобил led Инструмент светлина w3w оптоварување бесплатен превозот 10pcs/многу

DEN 261.00 326.40

1 Тип на производ : T5 1 LED2 Влезен Напон : DC24 V3 Моќ Дисипација : 0.06 W Max4 Прозрачна Флукс(lm) : 68 LM5 LED количина : 1 LED6.LED спецификација : : Φ5mm НАТОПИ LED конкавна,7.LED Боја : Сина,бела,жолта,црвена боја.Зелена.8.Зрак Агол : 120 степен9...

1 метар ПИР Сензор за Движење светилки кујна предводена под Кабинет светлина Човечкото тело индукција за кабинетот DC 12V бела/топло бела
 • Неодамнешно

1 метар ПИР Сензор за Движење светилки кујна предводена под Кабинет светлина Човечкото тело индукција за кабинетот DC 12V бела/топло бела

DEN 2645.00 2784.00

Карактеристики : Висока светла, висока чувствителност, ниска потрошувачка на енергија, долг оперативни живот, заштеда на енергија.лесен за монтирање.Користење на напредни ПИР уреди со покажувач на технологија, автоматски се идентификува човечкото тело.Елегантен изглед, со висок квалитет на алуминиум легура база.Придвижуван од 12 V DC адаптерТоа може да се користи во спалната соба, купатило, кујна, ходник, герет гардероба, ambry,плакар и сл.Спецификации : LED светла боја : Бела / бела wamВлијание на владата : ПИР сензор за движењеВлијание контрола : вградениот сензор за светлоВлијание на далечина : во Рок од 3 метри (30 секунди по затворање на нивните сопствени)Влијание агол : 120 степениLED : SMD LED 5730LED количина : 69 PcsLED живот : Над 100000hLED осветлувањето : 1200 lmВлезна моќност : DC 12 VМатеријал : Алуминиумски + ПММАСветлината големина : 102 *2.2(theign)cmМала тежина : 0.3 KGПакет тежина : 1.5 килограмиПакет листата : 2 парче * 1 метар led светлоШопинг водич линк : За Приклучок :

2 парчиња Мвр.Светлината 2.4 G 5W GU10 УПТ LED Сијалица Боја Температура Прилагодливи Двојна Бела WiiFi Компатибилен +1xWireless RF 4-Зона Далечинскиот
 • Неодамнешно

2 парчиња Мвр.Светлината 2.4 G 5W GU10 УПТ LED Сијалица Боја Температура Прилагодливи Двојна Бела WiiFi Компатибилен +1xWireless RF 4-Зона Далечинскиот

DEN 1704.00

2 парчиња Мвр.Светлината 2.4 G 5 W GU10 УПТ LED Сијалица Боја Температура Прилагодливи Двојна Бела Wii Fi Компатибилен +1x Wireless RF 4Зона ДалечинскиотНа сијалицата можат да работат со Топла / Кул Бело далечински управувач, или од страна на i OS или Android Апликација преку Wi Fi адаптерот...

Супер светло 20W КОЧАН LED Лента, Светлата за Крушка Светилка Топло Бела DC21-24V 2000-2200LM за DIY 200x55MM за DIY LED Осветлување рефлектори
 • Неодамнешно

Супер светло 20W КОЧАН LED Лента, Светлата за Крушка Светилка Топло Бела DC21-24V 2000-2200LM за DIY 200x55MM за DIY LED Осветлување рефлектори

DEN 606.00 766.56

20 W Висока Моќност КОЧАН LED Лента Светилка Светла Сијалица 2000 LM Топло Бела За DIY 200x55 MM 1224 V нови#LRT15693 Функција Сосема нов , КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од Светлината чипови Ултра долготрајни дизајн Ниска потрошувачка на енергија, зачувување целата многу енергија Одговараат за назад осветлување и други Спецификација : Meterial : Алуминиум Легура плоча+КОЧАН Led Влезен Напон : DC2124 V Моќ : 20 W светла Боја : Топло Бела (30003500 K) Светлосен флукс : 2000 LM Големина : 200 MM*55ММ Пакет се Вклучени : 1 x 20 W КОЧАН LED светилка

(50PCS/Многу) Epistar Чип 3 Години Гаранција CE, RoHS 5W Далечински LED Сијалица RGB Промена на Бојата на Вниманието Место Светло
 • Неодамнешно

(50PCS/Многу) Epistar Чип 3 Години Гаранција CE, RoHS 5W Далечински LED Сијалица RGB Промена на Бојата на Вниманието Место Светло

DEN 10560.00

RGB LED Сијалица Спецификација : RGB LED Сијалица Чип Бренд : Epistar Моќ : 5 W LED Количина : 1pcsДимензија : 60*105mm Боја : RGB Влезен Напон : 85265 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Сертификат : CE, и Ro HS Гаранција : 3 Години

10PCS БРЗО Бесплатен Превозот Супер светло Батерија RGB бои менување на далечинскиот управувач Led трепка светлина
 • Неодамнешно

10PCS БРЗО Бесплатен Превозот Супер светло Батерија RGB бои менување на далечинскиот управувач Led трепка светлина

DEN 19104.00

Itme ДеталиЕден Сет Вклучуваат ( светилка, адаптер, далечински управувач)Секоја Светилка Со 16 Бои Промени, Супер Светло!!Детали & Како Да Се НаплататПакување ДеталиАдаптери За Различни ЗемјиСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.Повеќе Светла Убаво Led Осветлување Систем Сијалица ( Кликни слики подолу)За Превозот1...

Висок квалитет 6V 6.3 V 158,168,194,912,W5W,W3W,501,T10 Оптоварување Led Предупредување Сигналот Индикатор за Светло Пилот Светилка бесплатен превозот 10pcs/многу
 • Неодамнешно

Висок квалитет 6V 6.3 V 158,168,194,912,W5W,W3W,501,T10 Оптоварување Led Предупредување Сигналот Индикатор за Светло Пилот Светилка бесплатен превозот 10pcs/многу

DEN 676.00 844.80

1 Модел : T109 SMD2 Влезен Напон : DC6 V3 Led type : 50504 Чип бренд : Epistar5 LED количина : 9 pc6 Лумен излез : 180210lm7 Потрошувачка на енергија : 1.62 W Max8...

10 компјутери/многу G4 LED Осветлување Светилки 3W LED светлото на рефлекторите Крушка Светилка во кристал на Светлина светилка AC DC 12V 24 3014 SMD
 • Неодамнешно

10 компјутери/многу G4 LED Осветлување Светилки 3W LED светлото на рефлекторите Крушка Светилка во кристал на Светлина светилка AC DC 12V 24 3014 SMD

DEN 340.00 358.08

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет Ниска потрошувачка на енергија и ултра долг живот Лесно да го инсталирате, едноставно да се замени, погодно за користењеСпецификации Сијалица Модел : G4 Напон : AC / DC12 V W : 3 W LED Кол : 24 SMD 3014 светла боја : Топло бела / ладно бела Големина : 3.8 cm x 0.8 х 0.8 cm 1.5 инчен x 0.31 инчен x 0.31 cmm.Спакувани Безбедно во Меур Торба.ПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

LEDGLE 9W E26/E27 18Leds Движење се Активира Сијалица ПИР Инфраред Движење Откривање на Светлината Затворен Осветлување Сијалица Со Сензор за Движење
 • Неодамнешно

LEDGLE 9W E26/E27 18Leds Движење се Активира Сијалица ПИР Инфраред Движење Откривање на Светлината Затворен Осветлување Сијалица Со Сензор за Движење

DEN 316.00 479.52

LEDGLE 9 W E26 / E27 18 Leds Движење се Активира Сијалица ПИР Инфраред Движење Откривање на Светлината Затворен Осветлување Сијалица Со Сензор за ДвижењеИнформацииLEDGLE® Еден Свет, Еден Светлина.Мали димензии, повеќе функција!Нашите трајни и интелигентни инфраред сензор сијалица со ефективни топлина дисипација и висока светлина ќе биде вашиот најдобар помошник во текот на ноќта или во темен...

Висок квалитет 6.3 v E10 led индикатор светла,E10 6v led сигнал LED светилка E10 led светилки 6.3 v e10 Пилот светилки бесплатен превозот 10pcs/многу
 • Неодамнешно

Висок квалитет 6.3 v E10 led индикатор светла,E10 6v led сигнал LED светилка E10 led светилки 6.3 v e10 Пилот светилки бесплатен превозот 10pcs/многу

DEN 230.00 288.00

1.Тип на производ : HCLE101 LED2.Влезен Напон : DC66.3 V3.Моќ Дисипација : 0.06 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 1012 LM5.LED количина : 1 LED6.LED спецификација : LED НАТОПИ7.LED Боја : Блу / бела / жолто / црвени / зелени,8.Зрак Агол : 60 degre9.Светилки носителот : E1010.Димензија : Φ12x25mm11.Тежина : 3.0 g12.Оперативен Температура : 40~85 C13.Сертификати : ROHS , CE14 Употреба : LED Автомобил Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка

Висок квалитет DC6.3V 6V T10 w5w 194 168 led Сигнал светлата на возилото претпазливост Индикатор за светло во светлина бесплатен превозот 20pcs/многу
 • Неодамнешно

Висок квалитет DC6.3V 6V T10 w5w 194 168 led Сигнал светлата на возилото претпазливост Индикатор за светло во светлина бесплатен превозот 20pcs/многу

DEN 1008.00 1344.00

1.Тип на производ : T109 SMD2.Влезен Напон : DC6 V3.Моќ Дисипација : 1.62 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 180230 LM5.LED количина : 9 LED6.LED спецификација : : 5050 SMD LED7.LED Боја : Сина,бела,жолта,црвена,топло бела,зелена.8.Зрак Агол : 360 степени9.Светилки носителот : T1010.Димензија : Φ10x33mm11.Тежина : 3.2 g12.Оперативен Температура : 40~85 C13.Сертификати : ROHS , CE14 Употреба : LED Автомобил Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка итн.

6PCS DHL Бесплатен Превозот Супер Светло безжична литиум батерија полнење на отворено rgb led Светилки
 • Неодамнешно

6PCS DHL Бесплатен Превозот Супер Светло безжична литиум батерија полнење на отворено rgb led Светилки

DEN 11904.00

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.Повеќе Светла Убаво Led Осветлување Систем Сијалица ( Кликни слики подолу)За Превозот1...

A19 Килибар Форма,3W Dimmable Lumiled LED Мека Сијалица со Вжарено,Супер топло 2200K,E26 E27 База,Домаќинство Декоративни Осветлување
 • Неодамнешно

A19 Килибар Форма,3W Dimmable Lumiled LED Мека Сијалица со Вжарено,Супер топло 2200K,E26 E27 База,Домаќинство Декоративни Осветлување

DEN 757.00 890.88

Модел : A19 Спирала LED Сијалица со ВжареноГолемина : 60 *110mmМатеријал : Стакло Покрие & Алуминиум LampholderТемпература на бојата : Супер Топло Бела 2200 KLampholder : E26 E27 БазаНапон : AC110 V&220 V 50 / 60 HzМоќност : 3 W (Dimmable)Живот Време : > 20,000 Часа Гаранција : 2 годиниПогледнете Агол : 360 СтепениСертификација : CE & ROHS и УЛ & PSE

(50PCS/Многу) Гаранција 3 Години 5W RGB LED Сијалица E27 GU10 MR16 Далечински центарот на Вниманието Промена на Бојата Светилка Место Светло
 • Неодамнешно

(50PCS/Многу) Гаранција 3 Години 5W RGB LED Сијалица E27 GU10 MR16 Далечински центарот на Вниманието Промена на Бојата Светилка Место Светло

DEN 15456.00

RGB LED Сијалица центарот на Вниманието Спецификација : RGB LED Сијалица Чип Бренд : Epistar Моќ : 5 W LED Количина : 1pcsДимензија : 50*100mm Боја : RGB Влезен Напон : 85265 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Сертификат : CE, и Ro HS Гаранција : 3 Години

50pairs/многу 10см/еез 20cm/пар 2pin LED поврзување жица, машки и женски конектор Терминали кабел, SMP 22awg се Прошири жичен жица
 • Неодамнешно

50pairs/многу 10см/еез 20cm/пар 2pin LED поврзување жица, машки и женски конектор Терминали кабел, SMP 22awg се Прошири жичен жица

DEN 367.00 432.00

Тип : LED поврзување жица, машки тип, тип женскиСпецификација : 2pin SMP 22awg,10cm должина / парче 20cm / пар.Изолатор Материјал : ПВЦФункција : 1...