• Неодамнешно
Нови Пристигнување Круг Од Не ' Рѓосувачки Челик Магнетни Делови Сад Алатка Фах Ореви Завртки Завртки Дел Фах Магнетни Делови Плоча Сребро Продажба

Нови Пристигнување Круг Од Не ' Рѓосувачки Челик Магнетни Делови Сад Алатка Фах Ореви Завртки Завртки Дел Фах Магнетни Делови Плоча Сребро Продажба

DEN 301.00
DEN 401.76
-25 %
Достапно

Количина на стоки


Нови Пристигнување Круг Од Не ' Рѓосувачки Челик Магнетни Делови Сад Алатка Фах Ореви Завртки Завртки Дел Фах Магнетни Делови Плоча Сребро Продажба
Карактеристики :
3" 4" 6" Делови Лента
Нерѓосувачки челик лента
Може да се користи во секој агол, поради магнетна база.
Одлично за метал завртки, хардвер, мали алатки.
Супер за гаража, работно место, хоби.
ПВЦ дното спречи од тоа да биде scratchet
Опис :
Совршен за ставање на мали делови, навртки, завртки, или било каков вид на fastener во.
Нерѓосувачки челик изградба со супер магнетна лента да се одржи алатки и железо делови. Магнет има заштитна прекривка не за да се обележи или нула површини таа доаѓа во контакт со.
Спецификација :
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Боја : Сребрена
Магнет : 1000-1200 гаус
Големина : 3", 4", 6"
Производ Големина : 80x80x25mm, 107x107x30.8мм, 150x150x36.8мм
Тежина : 129g, 208g, 396g
Пакет Се Вклучени :
1 x Круг од не ' Рѓосувачки Челик Магнетни Делови Сад
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм се разликува поради прирачник за мерење.
Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Карактеристики на понудата

боја:
3 инчен, 4 инчи, 6 инчи
Тип:
Мека
Број На Модел На:
ZM1021101-3
Со Дупки:
No
Обликот:
Сад

Слични понуди

72pcs 40x10x10mm Супер силен нео neodymium магнет 40x10x10, NdFeB магнет 40*10*10мм, 40mm x 10мм x 10мм магнети 40mmx10mmx10mm
 • Неодамнешно

72pcs 40x10x10mm Супер силен нео neodymium магнет 40x10x10, NdFeB магнет 40*10*10мм, 40mm x 10мм x 10мм магнети 40mmx10mmx10mm

DEN 7368.00

72pcs висок квалитет 40x10x10mm Супер силен нео neodymium магнет 40x10x10, Nd Fe B магнет 40*10*10мм, 40mm x 10мм x 10мм магнети 40mmx10mmx10mmНашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk.2...

1PCS Голема Супер Силен Cuboid Блок Магнет Силна Ретки Земјата Neodymium 40mm x40mm x 10мм силен магнет
 • Неодамнешно

1PCS Голема Супер Силен Cuboid Блок Магнет Силна Ретки Земјата Neodymium 40mm x40mm x 10мм силен магнет

DEN 439.00 477.12

Правоаголникот блок Магнет Големина на табела(делумно) , само кликнете на неа, ако треба Правоаголник магнет Димензии : Должина x ширина x дебелина (во mm) Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!1 PCS Голема Супер Силен Cuboid Блок Магнет Силна Ретки Земјата Neodymium 40mm x40mm x 10мм силен магнетСпецификација : Nd Fe B магнетГолемина на : 40 mm x40mm x6 mmОдделение : N35 1pcs магнетиФункција : Постојан, силен магнетПримена : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори,вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.Напомена : Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила...

10pcs Супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети 30мм x 10мм Дупка: 10.2 mm N50 Neodymium Магнет Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

10pcs Супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети 30мм x 10мм Дупка: 10.2 mm N50 Neodymium Магнет Бесплатен Превозот

DEN 2171.00 2285.28

Материјал : Neodymium Countersunk Прстен МагнетиСертификација : Ro HS поминаОдделение : N50Magnetization : Axially magnetized / Столбови на Рамни КраевиСостојба : новаОблик : ЛистТолеранција : +0.1 mmДимензии : Дијаметар 30мм x дебелина 10мм Дупка : 10.2 mmКоличина : 10 PCS.ОписNeodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.Тоа е ретка земја метал и форми еден од Lanthanides серија.Кога се додава на Железо (Fe) и Бор (Б) (хемиска формула Nd14 Fe21 B) на resultant магнети се најсилните магнети во моментов се на располагање...

8*2mm NdFeB Магнет Кружни Цилиндар DIY Загатка Set - Сребро (100PCS)
 • Неодамнешно

8*2mm NdFeB Магнет Кружни Цилиндар DIY Загатка Set - Сребро (100PCS)

DEN 178.00 253.92

Количина : 100 парче(s) по пакет Боја : Сребро Материјал : Nd Fe B Спецификација : Magnetization на ветер : N S пол на двата краја од авион Друга Карактеристика : Одлична за DIY проекти како што се ammeter, инструмент, електричен мотор, автоматска контрола, микробранова печка уред, радар и медицинска опрема за Пакување Листа : 100 x Магнети Димензии : 0.31 во x 0.31 во x 0.08 во (0.8 х 0.8 х 0.2 cm) Тежина : 2.12 оз (60 g)

1pc Магнет Риболов Алатка Дијаметар 48 60 75mm Тенџере Магнет Neodymium Кревање на Магнет со Најлон Јаже Длабоко Морето Спасување Магнет Риболов
 • Неодамнешно

1pc Магнет Риболов Алатка Дијаметар 48 60 75mm Тенџере Магнет Neodymium Кревање на Магнет со Најлон Јаже Длабоко Морето Спасување Магнет Риболов

DEN 901.00 959.04

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

20pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F30*20*10мм - Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

20pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F30*20*10мм - Бесплатен Превозот

DEN 2072.00 2725.92

start21530084397796end2153008439779620 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F30*20*10мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 30мм x20mm x 10мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 20pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F30*20*Опис 10мм

1000 компјутери SmCo Магнет Блок 10x4x3 mm одделение YXG28H, 350degree C Висока Температура Mortor Постојан Магнет Ретки Земјата Магнети
 • Неодамнешно

1000 компјутери SmCo Магнет Блок 10x4x3 mm одделение YXG28H, 350degree C Висока Температура Mortor Постојан Магнет Ретки Земјата Магнети

DEN 26956.80

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg; Монета Големина=Dia25*2mm) Димензии : Должина 10.00 x Ширина 4.00 x Дебелина 3.00 mm дебелина Tolerances : ±0.004" x ±0.004"x ±0.002" (+ / 0.1 mm x ±0.1 mmx ±0.05 mm) Материјал : Sm Co, Одделение YXG28 H Позлата / Слој : N / A Magnetization на Ветер : Преку дебела (Столбови на најголемите лица) Max Оперативни Temp : 350ºC Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

Tangda 10 70 Феритни мушка Јадра ЖЕЛЕЗНО ЈАДРО R10*70mm OD*ХТ 10*70 Mn-Zn материјал мека SMPS RF Феритни inductance
 • Неодамнешно

Tangda 10 70 Феритни мушка Јадра ЖЕЛЕЗНО ЈАДРО R10*70mm OD*ХТ 10*70 Mn-Zn материјал мека SMPS RF Феритни inductance

DEN 998.40

Внимание ве молам : овој вид на феритни јадро не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Истакнува : Феритни основни Јадра РОД антимешањеЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Феритни јадро е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

50pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F28*12*4mm - Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

50pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F28*12*4mm - Бесплатен Превозот

DEN 1357.00 1786.08

start21530084397796end2153008439779650 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F28*12*4mm Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 28mm x12mm 4mm x (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F28*12*Опис 4mm

1pcs Супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети 35mm x 10мм Дупка: 6.5 mm N50 Neodymium Магнет Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

1pcs Супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети 35mm x 10мм Дупка: 6.5 mm N50 Neodymium Магнет Бесплатен Превозот

DEN 423.00 444.96

Материјал : Neodymium Countersunk Прстен МагнетиСертификација : Ro HS поминаОдделение : N50Magnetization : Axially magnetized / Столбови на Рамни КраевиСостојба : новаОблик : ЛистТолеранција : +0.1 mmДимензии : Дијаметар 35mm x дебелина 10мм Дупка : 6.5 mmКоличина : 1 PCS.ОписNeodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.Тоа е ретка земја метал и форми еден од Lanthanides серија.Кога се додава на Железо (Fe) и Бор (Б) (хемиска формула Nd14 Fe21 B) на resultant магнети се најсилните магнети во моментов се на располагање...

500pcs F10x10x2mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F10*10*2mm - Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

500pcs F10x10x2mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F10*10*2mm - Бесплатен Превозот

DEN 2402.00 3160.80

start21530084397796end21530084397796500 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F10*10*2mm Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 10мм x10mm x 2mm (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 500pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F10*10*Опис 2mm

2 парчиња 50 x 3 mm Дупка: 28mm супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети Ретки Земјата N50 50*3мм дупка 28mm
 • Неодамнешно

2 парчиња 50 x 3 mm Дупка: 28mm супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети Ретки Земјата N50 50*3мм дупка 28mm

DEN 493.00 566.40

Ако не можете да го најдете она што го сакате, ве молам само да ни оставите порака, или email за нас.Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач...

100pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F20*10*2mm - Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

100pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F20*10*2mm - Бесплатен Превозот

DEN 858.00 1129.44

start21530084397796end21530084397796100 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F20*10*2mm Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 20mm x10mm x 2mm (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 100pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F20*10*Опис 2mm

1pcs Супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети 30мм x 10мм Дупка: 10.2 mm N50 Neodymium Магнет Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

1pcs Супер Силен Круг Neodymium Countersunk Прстен Магнети 30мм x 10мм Дупка: 10.2 mm N50 Neodymium Магнет Бесплатен Превозот

DEN 362.00 381.12

Материјал : Neodymium Countersunk Прстен МагнетиСертификација : Ro HS поминаОдделение : N50Magnetization : Axially magnetized / Столбови на Рамни КраевиСостојба : новаОблик : ЛистТолеранција : +0.1 mmДимензии : Дијаметар 30мм x дебелина 10мм Дупка : 10.2 mmКоличина : 1 PCS.ОписNeodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.Тоа е ретка земја метал и форми еден од Lanthanides серија.Кога се додава на Железо (Fe) и Бор (Б) (хемиска формула Nd14 Fe21 B) на resultant магнети се најсилните магнети во моментов се на располагање...

2 парчиња NdFeB Лак OR101.6*IR50.8*x22.5deg.x6.35mm Neodymium Магнети R4*r2*22.5*0.25Позлатен Magnetized ветерната турбина генератор
 • Неодамнешно

2 парчиња NdFeB Лак OR101.6*IR50.8*x22.5deg.x6.35mm Neodymium Магнети R4*r2*22.5*0.25Позлатен Magnetized ветерната турбина генератор

DEN 2304.00

Спецификации Димензии : 8" OD x 4" ID x 1 / 4" дебела x 22.5 сте / OR4"IR2"22.5 сте.1 / 4" Tolerances : ±0.004" x ±0.004" x ±0.004" Magnetized : Преку дебелина, 1 / 4" Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNiНа neodymium лак магнет е направен од супер силен N52 Nd Fe B( Nd2 Fe14 B),обложен со Никел како neodymium магнети се оксидира лесно...

50pcs висок квалитет 27x13x5mm силна нео neodymium магнет 27x13x5, 27*13*5 NdFeB магнет 27*13*5mm, 27mm х 13mm x 5mm магнети
 • Неодамнешно

50pcs висок квалитет 27x13x5mm силна нео neodymium магнет 27x13x5, 27*13*5 NdFeB магнет 27*13*5mm, 27mm х 13mm x 5mm магнети

DEN 2889.60

50pcs висок квалитет 27x13x5mm Супер силен нео neodymium магнет 27x13x5, Nd Fe B магнет 27*13*5mm, 27mm х 13mm x 5mm магнетиНашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk.2...

50pcs Магнетна лента 12 x 8x 5mm Блок Магнети Ретки Земјата Neodymium Постојан Магнет Rectangular12mm х 8мм х 5mm Магнет
 • Неодамнешно

50pcs Магнетна лента 12 x 8x 5mm Блок Магнети Ретки Земјата Neodymium Постојан Магнет Rectangular12mm х 8мм х 5mm Магнет

DEN 706.08

50pcs Магнетна лента 12 x 8x 5mm Блок Магнети Ретки Земјата Neodymium Постојан Магнет Rectangular12mm х 8мм х 5mm МагнетСпецификација : Nd Fe B магнетГолемина : 12 mm x8mm x 5 mmОдделение : N35 50pcs магнетиФункција : Постојан, силен магнетПримена : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори,вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.Напомена : Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила...

50pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F25*10*5мм - Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

50pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F25*10*5мм - Бесплатен Превозот

DEN 1307.00 1718.88

start21530084397796end2153008439779650 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F25*10*5мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 25мм x10mm x 5mm (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F25*10*Опис 5mm

50pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F22*12*3мм - Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

50pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F22*12*3мм - Бесплатен Превозот

DEN 942.00 1239.84

start21530084397796end2153008439779650 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F22*12*3мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 22mm x12mm x 3мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F22*12*Опис 3мм