• Неодамнешно
KONGDY Нови Пристигнување 6 Парчиња/Кутија Porous Традиционален Кинески Медицински Гипс 7*10 СМ на Грбот Билка Гипс Здравствена Заштита Болка Печ

KONGDY Нови Пристигнување 6 Парчиња/Кутија Porous Традиционален Кинески Медицински Гипс 7*10 СМ на Грбот Билка Гипс Здравствена Заштита Болка Печ

DEN 192.00
DEN 384.00
-50 %
Достапно

Количина на стоки


Нови Пристигнување 6 Парчиња/Кутија Porous Традиционален Кинески Медицински Гипс 7*10 СМ на Грбот Билки Гипс Здравствена Заштита Болка Печ
Нашите Предности :
1.Вистинска Фабрика во Кина Копното
2.100% Гаранција за Квалитет,100% ефикасно
3.Добар по продажба на услуги
4.Патент торба,лесен за носење и чување на
Големина : 7*10 cm
Пакет : 6 Парчиња/торба
Функции : Ефикасна во олеснување на болки во телото и болки како што се : *Ревматски артритис *Ишијас *Вцепенен екстремитети *Врат и рамена болка *ишијас *Мускулен замор *Arthralgia *Мускулна вирус *Долниот и горниот дел од грбот *фибромијалгија болка Како да се користи? 1.измијте ги рацете пред примена на далноводи. 2.Чиста и сува погодената област. 3.Се наведнуваат на парче и откачете го филмот за да ги изложи дел од лепило страна. 4.Се применуваат лепило страна директно на кожата во погодената област. 5.Отстрани пластична фолија со лизгачки назад 6.Се применува само 1 далноводи на погодената област, овој, тогаш може да се остави во место до 8-12 часа. 7.Измијте си ги рацете после отстранување на patch. 8.Ако болката recurs 8-12 часа, по примена на првата лепенка, втор печ може да се примени. Ве молиме да го отстраните првата лепенка пред примена на нова. Предупредувања не користите : * на рани или оштетена кожа. * ако сте алергични на аспирин или salicylates. * со греење подлога. * кога потење (како од вежбање или топлина) * со, или во исто време како што се, други надворешни апликација производи. Побара лекар пред употреба, ако сте алергични на надворешна апликација производи Кога се користи овој производ : * не користете друг начин освен како што е наведено. * да се избегне контакт со очи, мукозни membaranes или осип.

Карактеристики на понудата

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Примена:
Телото
Бренд Име:
KONGDY
Материјал:
Не-плетени
Број На Модел На:
Кинески Медицински Печ
Објектот:
Кинески Медицински Печ
Карактеристики:
Патент торба;porous;силна пенетрација
Функции:
Ефикасно олеснување на ревматски артритис,мускулни болки во зглобовите
Пакет:
6 Парчиња/торба
Сертификат:
CE, ISO GMP
ОЕМ И ODM:
Понудени
Компанија:
Henan Kangdi Медицински Помагала Co.,Ltd
Оригиналното Место:
Кина Копното
Употреба:
Надворешна употреба само
Рок На Траење:
2 години

Слични понуди

Домашна употреба Батерија Преносни Тело Болка Ладно ласерска терапија опрема за артритис, болка физиотерапија опрема
 • Неодамнешно

Домашна употреба Батерија Преносни Тело Болка Ладно ласерска терапија опрема за артритис, болка физиотерапија опрема

DEN 10080.00

Пратката ќе бидат испратени од страна на DHL во повеќето земји, Па ве молиме да ни остават детали адреса, не P...

Година Нови Пристигнување Топла Продажба Турмалин Греење Мат -Турмалин Мини Перница Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Година Нови Пристигнување Топла Продажба Турмалин Греење Мат -Турмалин Мини Перница Бесплатен Превозот

DEN 11712.00 14640.00

2016 Година Нови Пристигнување Топла Продажба Турмалин Греење Мат Турмалин Мини Перница Бесплатен ПревозотТопла Продажба Слични Предмети!!Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

Менито што се РЕЛАКСИРААТ ПР-P05 Jade богатство ретко 5balls Природни Jade handhold Проектот грејач Далеку инфрацрвена Греење Терапијата Масажа уред
 • Неодамнешно

Менито што се РЕЛАКСИРААТ ПР-P05 Jade богатство ретко 5balls Природни Jade handhold Проектот грејач Далеку инфрацрвена Греење Терапијата Масажа уред

DEN 3312.00

Здравствена заштита 5balls Природни Jade handhold Проектот грејач менито што се РЕЛАКСИРААТ ПРP05 Jade Далеку инфрацрвена Греење Терапијата Масажа уредJade handhold ПроектотДалеку инфрацрвен печкаТочка Бр : PRP05 JadeБоја : БелаОпремени со 5pcs на природни jade топки.Therasage Исцелување Подлога карактеристики далеку инфрацрвена топлина, негативни јони и природни jade...

KONGDY Бренд Носот До Клип Кревање 2 Парчиња Силиконски Носот Shaper Клип Мода Носот Пенкалата Мост Зацврстување Клип
 • Неодамнешно

KONGDY Бренд Носот До Клип Кревање 2 Парчиња Силиконски Носот Shaper Клип Мода Носот Пенкалата Мост Зацврстување Клип

DEN 192.00 384.00

KONGDY Бренд Носот До Клип Кревање 2 Парчиња Силиконски Носот Shaper Клип Мода Носот Пенкалата Мост Зацврстување КлипКарактеристики : 1.100% сосема нов и висок квалитет 2.Удобен и лесен за употреба 3.Лесно алатка за да се изостри и да се постигне високи носот мост 4.Очигледно носот лифтинг ефект, не штети на кожата Спецификации : Боја : Розова Нето тежина : 40g Пакување Содржина : 2 x Носот До Клип

Новина нога масажа ролери машина спа висок квалитет нога мат Здравствена нега на убавината massager
 • Неодамнешно

Новина нога масажа ролери машина спа висок квалитет нога мат Здравствена нега на убавината massager

DEN 461.00 640.80

Нови опуштено се справи со мозокот главата acupoint стимулација масажа Здравствена нега на убавината massager Бесплатен Превозот САД$ 11.68 / парче4 Бои 12 V Автомобил massager Вратот и половината перница грлото на ' рбетот trainborn домаќинство мултифункционален масажа уред Бесплатен Превозот САД$ 21.88 / парчеПолно Тело, втиснување ролери масажа Целулитот Контрола на Ролери Massager Бедрото Тело Слабеење Здравје Убавина рачен Тркала Домашна Употреба парчеЕлектрични Тело се Грижи Herapy Слабеење Massager Пулсот на Болка во Мускулите фитнес Олеснување Масти Гори Релаксација Рака на нога Половината Масажа Влошки Free парчеЧелик Пластични Флопи Диск 360 Степени Ротирачко Тело Лицето Вратот и Ногата, Рачни Massager Ракавица Ролери Здравствена нега на убавината масажа парчеЧиста Здравје Нога Магнетна Терапија Thener Масажа Табани Чевли Удобност Влошки, нога нега влошки за Здравствена заштита убавина massager парКосата на Скалпот Перење Чешли Чешел Massager Четка за Здравствена заштита убавина масажа 8cmx4cm(3 1 / 8"x1 5 / 8") Бесплатен Превозот САД$ 4.95 / парчеНов Пар Розова Тенок Пантофли Половина Единствена Нога Здравствена нега на убавината Масажа Чевли Губење на Тежината Диета Нозе Влечки Бесплатен Превозот САД$ 5.68 / парче

Дигитални Електронски Тело Слабеење Пулс, Масажа На Мускулите Се Релаксираат Stimulator Акупунктура Терапија Машина Физиотерапија Нови Апарати
 • Неодамнешно

Дигитални Електронски Тело Слабеење Пулс, Масажа На Мускулите Се Релаксираат Stimulator Акупунктура Терапија Машина Физиотерапија Нови Апарати

DEN 1281.12

Карактеристики : Тоа се базира на физиката , bionics, биолошки електрични, традиционалната Кинеска медицина наука на канали и обезбедувањето принцип.Мултифункционален за тоа може да се користи за акупунктура, thump, масажа, cupping, масажа, scrapping, тенок вашето тело и повеќе.Мулти користат за половината, рамењата, нозете, нога масажа,физичката терапија и многу други делови од вашето тело.Електронски пулсот ви помогне да ја промовирате вашата циркулацијата на крвта, ја олеснува вашата болка и промовира вашиот метаболизам.Има 4 терапевтски режими ,на пример вибрира thump, Shiatsu, Масажа, Туп и Scrape терапија.Опис : Ергономски дизајн за удобно ракување.6 препрограмирани вежба програми,10 масажа енергетски нивоа.Тоа е совршен за здравствена заштита и лесно да се користи.Дигитален дисплеј за јасно да ја прочитате.Тенок вашето тело и да ви помогне да се задржи се вклопуваат и здрав.Таа е ефективен во ублажување на симптомите на вашата грлото на артритис, и lumbar мускулите вирус.Совршен за мускулите се релаксираат и болка.Спецификации : Објектот Големина на : 15*10*4.5 cmПакет Големина : 27*10.5*10.5 cmБоја : белаНапон : DC 3 VНоминална работата време : 30 минутиАктуелни : 500m AФреквенција : 150 HzПулсот интензитет : 10 нивоаПакетот вклучува : 1 X Акупунктура Терапија Машина2 X Поврзување на Кабел1 X Electrode Влошки Подлога1 X Адаптер1 X Упатство

Лекар и препорача здравствените резерви им помогне на жена средба со возраст со вагинален massager
 • Неодамнешно

Лекар и препорача здравствените резерви им помогне на жена средба со возраст со вагинален massager

DEN 9324.00 12432.00

Лекар и препорача здравствените резерви им помогне на жена вагината затегнување massager стапче Опис на ПроизводотШто е гинекологија 650nm ниско ниво ласерска терапија опсег?1...

KONGDY Бренд Анти Smoke Patch 30 Парчиња/Кутија Пушењето Престанок Подлога Природни Хербални Престанат да Пушат Печ Здравје Терапија
 • Неодамнешно

KONGDY Бренд Анти Smoke Patch 30 Парчиња/Кутија Пушењето Престанок Подлога Природни Хербални Престанат да Пушат Печ Здравје Терапија

DEN 142.00 787.20

KONGDY Бренд Анти Smoke Patch 30 Парчиња / Кутија Пушењето Престанок Подлога 100% Природни Хербални Престанат да Пушат Печ Здравје Терапија

IFORY Жена Период Болка Знаците 5 Парчиња/Многу Менструалниот Топло Подлога 20*10 cm Тело Топло Печ за Назад/Вратот Болка Печ
 • Неодамнешно

IFORY Жена Период Болка Знаците 5 Парчиња/Многу Менструалниот Топло Подлога 20*10 cm Тело Топло Печ за Назад/Вратот Болка Печ

DEN 893.00 1440.00

IFORY Жена Период Болка Знаците 5 Парчиња / Многу Менструалниот Топло Подлога 20*10 cm Тело Топло Печ за Назад / Вратот Болка ПечСекогаш постојат неколку дена за секој месец, жените не можат да се фокусираат на својата работа, бидејќи dysmenorrhea .Благодарение на менструалниот cramp олеснување печ, нека жените живеат поудобно и здрави!Карактеристики на Ај Тсао Менструални Грчеви Олеснување Печ : 1.Чисто Железо во Прав,долго време греење2.Додадете Ај Тсао етерични масла,добра пропустливост3.Медицинскиодделение Лепило,бензен слободни6.Увоз дише мембрана,стабилна tempurature5.Висок квалитет неплетени,топлина рамномерно 6.Затворен пакет,избегне oxidizationСпоред женски матката облик дизајн, повеќе интимни, повеќе хуманизирано Додадете Ај Тсао етерични масла,направи луѓето да се чувствуваат лесно и да се промовира ќелија на микроциркулацијатаРаботни Теорија и примена луѓе : Кога греење материјал контакт на кислород во воздухот, тоа се започне oxygenation, овој процес ќе continuely даде топлина за 10 до 12 часа, барем...

Телото Massager Четка Прирачник Се Справи Со Четка Етерични Масла Масажа На Телото Релаксација Меридијанска Phisical Релаксација B119
 • Неодамнешно

Телото Massager Четка Прирачник Се Справи Со Четка Етерични Масла Масажа На Телото Релаксација Меридијанска Phisical Релаксација B119

DEN 431.52

Телото Massager Четка Прирачник Се Справи Со Четка Етерични Масла Масажа На Телото Релаксација Меридијанска Phisical Релаксација B119Секојдневна масажа за 10 минути, може да се ублажат замор,масажа со essencial масло,им помогне на спиење добро,сите тело за релаксација.1...

Пети Одвоите 3 Пара Гел Ортопедски Опашка Пети Rectifier Сепаратори Носилки Bursyth Голема Нога Пенкалата На Massager D0927
 • Неодамнешно

Пети Одвоите 3 Пара Гел Ортопедски Опашка Пети Rectifier Сепаратори Носилки Bursyth Голема Нога Пенкалата На Massager D0927

DEN 139.00 214.08

Напомена : Почитувани руски клиенти , поради надградба на логистика политика, кога ќе се зголеми количината на купените производи , ќе најдете вие треба да се обрне на товар.Па ние ви препорачуваме да може да се подели ги во повеќе наредби, на овој начин ќе уживаат во бесплатен превозот.Пакување : 6 предмети / 3 пар × chinesesilicone ( 2 предмети / 1 пар , 3 пар / 1 многу)Карактеристики : Нови гел Сепаратори на прстите на носилаврати здравјето на нозе со испирање на прстите во водата и носи ги за 10 минути.Редовна употреба може да помогне за решавање на заеднички нога проблеми, како hallux varи чекан нозе.перат D еднократно, дијабетична чистиФункција : го намалува нога и непријатностублажува напнатостасе протега и лежи на нозе дасе зголеми циркулацијата за даисправете свиткани прста за даобнова на заедничкиза да се подобри рамнотежатаза да се подобри нога силаBunion на палецот пети олеснувањеМатеријал : силикон

Нови Hanyi Стерилни Акупунктура цевка Игли 100pcs/кутија расположливиот Акупунктура игла massager за тело gua ша се релаксираат moxibustion
 • Неодамнешно

Нови Hanyi Стерилни Акупунктура цевка Игли 100pcs/кутија расположливиот Акупунктура игла massager за тело gua ша се релаксираат moxibustion

DEN 1434.72

10boxes Нови Hanyi Стерилни Акупунктура цевка Игли 100pcs / кутија расположливиот Акупунктура игла massager за телото, се релаксира и moxibustionповеќе големината......................................................................................................................Плаќање : Можете да ја платите вашата нарачка преку било кој начин , откако ќе ја добиете вашата исплата, ние ќе брод пакетот за вас наскоро.ако не можете да ја плати цел Успех,ве молиме контактирајте со нас,сакате да уживате во животот !Превозот : Ние препорачуваме употреба Aliexpress стандард превозот, ние ќе брод за вас според кои превозот е најдобро за вашата земја, како и Сингапур пост воздух mail, Хонгконг пост воздух mail, Швајцарската Пост воздух mail,Шведска Пост, Холандија,Eпакет, Малезија Пост...и така натаму.Превозот Време : 1)e Packet во САД : 715 дена2)Кина / Хонгконг / Singapore / Швајцарската / Шведска / Netherlans / Естонија Пост Воздух Mail : Околу 1545 работни Дена.Девојче земјата треба девојче време.3)Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус : Околу 2060 Работни дена4)Превозот време за Русија ќе биде 3050days или подолго поради строгите локалните царински преглед.5) Превозот време за Бразил ќе биде 50100days или подолго поради строгите локалните царински преглед.Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и вие сте одговорни за царински давачки.Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот Aliexpress адреса ве молиме да ја потврдува вашата адреса за Ali Express пред да плаќаат.Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса е точна...

природни триаголник guasha одбор салон за убавина голема големина jade масажа плоча добар квалитет
 • Неодамнешно

природни триаголник guasha одбор салон за убавина голема големина jade масажа плоча добар квалитет

DEN 4800.00

===== 100% Природни Hsiuyen Jade =====Овој производ е природен jade производи, текстура обликот и бојата се малку разликите од еден на друг .големина : 105*63mmНАПОМЕНА : Ефектот ќе биде многу подобро,кога се користи guasha масло во исто време.Добар квалитет на Големо Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка,Восок Guashaset,Убавина & се Здрави триаголник+2 парчиња риба / set Добар квалитет! Трговија на големо Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка, Guasha Поставување 100% Вол Рог, плоштад+триаголник+убава чантата Добар квалитет на Големо Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка,Восок Guashaset,Убавина & се Здрави триаголник+риба+птица 3pcs / set Добар квалитет!Трговија на големо Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка,Восок Guasha сет,Убавина & се Здрави птица+куче 2 парчиња / set Топла Добар квалитет! Wholesale Traditional Акупунктура Масажа Алатка Guasha Одбор, Риба, Природни Hsiuyen Жад, Scrapping многу12 парчиња / многуТопла Добар квалитет! Wholesale Traditional Акупунктура Масажа Алатка Guasha Одбор, Природни Hsiuyen Жад, Scrapping, Плоштад многу12 парчиња / многуТрговија на големо и Мало Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка Guasha Одбор, Sellaeform Природни прав кристал Жад, Scrapping многу10 парчиња / многуТрговија на големо и Мало Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка Guasha Одбор, Sellaeform Природни Hsiuyen Жад, Scrapping 9.5x6x0.4 CM многу10 парчиња / многуТрговија на големо и Мало Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка Guasha Одбор, Sellaeform Природни Hsiuyen Жад, Scrapping многу10 парчиња / многуМултифункционален Добар квалитет на Големо Традиционалната Акупунктура Масажа Алатка Guasha Одбор, Природни Hsiuyen Жад,Scrapping алатка

1Pc Седум во Комбинација Moxibustion Памучна Крпа Покрива Одделот За Гинекологија се Носат На Moxibustion Стомакот, Половината Физиотерапија
 • Неодамнешно

1Pc Седум во Комбинација Moxibustion Памучна Крпа Покрива Одделот За Гинекологија се Носат На Moxibustion Стомакот, Половината Физиотерапија

DEN 1042.00 1225.92

Moxibustion кутија за женски стомакот, половината на грлото на отфрли ладно, масажа терапија на телото Материјал : не ' Рѓосувачки челик Функција Ослободување на болката и стресот...