• Неодамнешно
1.5 KW Воздушно ладење Вретено Мотор 24000rpm 220V 5A 400Hz 0.91 NM ER11 D80mm GDZ80-1.5 F & 2.2 KW VFD Инверторот& Заградата

1.5 KW Воздушно ладење Вретено Мотор 24000rpm 220V 5A 400Hz 0.91 NM ER11 D80mm GDZ80-1.5 F & 2.2 KW VFD Инверторот& Заградата

DEN 15120.00
DEN 16800.00
-10 %
Достапно

Количина на стоки


1.5 KW Воздушно ладење Вретено Мотор 24000rpm 220 V 5 A 400 Hz ER11 D80mm GDZ80-1.5 F & 2.2 KW VFD Инверторот& Заградата
GDZ80-1.5 F& FC300-2.2 T2 & Заградата
Пакет Содржина :
1*1.5 KW Вретено Мотор
1*2.2 KW VFD Променлива Фреквенција Диск
1* Фрлија Алуминиум Заградата
Вретено Мотор Спецификација :
Обезбедување на стандардниот Орев ER11 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас .
Модел
GDZ80/1.5 F
Тип на производ
Висока-Брзина Константен вртежен момент Моторните Вретено Мотор за CNC машини гравирање
Моќност(kw)
1.5 KW
Дијаметар(mm)
80mm
Напон(V)
220 V
Струја(A)
5 A
Фреквенција(HZ)
400 Hz
Кул
Со авион
Имајќи тип
2*7002 & 2*7002
Подмачкување
маснотии
collet(mm)
ER11 6mm default
поправка време
имајќи(половина година), вретено(една година)
Бренд
Changsheng(Направени во Кина)
VFD Спецификација :
Модел
FC300-2.2 G-S2
Моќност (KW)
2.2 KW
Влезен Напон(V)
Текст 1ph 220 V 50/60 Hz
Излезен Напон(V)
Излез 3ph 0~220 V
Излезна Струја(A)
11 A
Излезна Фреквенција (Hz)
0~1000 Hz
Зголемените димензии(mm)
W*H*D 135*240*170mm
Потекло& Гаранција
Кина и Една година
Заградата Спецификации
Тип
80mm Заградата
Материјал & Потекло
Фрлија Алуминиумски& Кина
Ве молиме имајте на ум : Поставување на инверторот мора прво поставување на базалните фреквенција, својата базалните фреквенција е врз основа на највисоката фреквенцијата на моторните вретено мотор, ако не поставување на базалните фреквенција (фабричкото прилагодување е 50 Hz),на моторните вретено мотор ќе се изгори од еднаш почне да работи; највисока фреквенција, пауза фреквенција и соодветните напон, исто така, треба да бидат поставени според кривата на оперативни инструкции; поставување на струја од инвертери е исто така врз основа на номинална струја на моторните вретено мотор; на прекуструјна е 120% на номинална струја; преоптоварување вкусовите е 100% , време е 5s; превозникот фреквенција е поставена од страна на моќта на вретено мотор,8k Hz за помалку од 10 KW моторните вретено мотор, 5k Hz е за повеќе од 10 KW вретено мотор; забрзување на времето и забавување време се 10-ти и 20-ти, односно, ако почнувајќи тековната надмине номинална струја и треба заштита, тоа треба да се прошири на забрзување на времето.

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
GDZ80-1.5 F+FC300-2.2 G-S2
Диск:
Моторни
Бренд Име:
ToAuto
Оперативен Брзина:
24000rpm
Максимален Вртежен Момент:
0.91 Nm
Ладење тип:
Воздушно ладење
is_customized:
Yes
Примена:
CNC Машини Гравирање

Слични понуди

HQD 300w ER8 10000-60000rpm Прецизност Голема Брзина вретено мотор вода за ладење 1000HZ 48mm вретено за PCB дупчење
 • Неодамнешно

HQD 300w ER8 10000-60000rpm Прецизност Голема Брзина вретено мотор вода за ладење 1000HZ 48mm вретено за PCB дупчење

DEN 11952.00

HQD 300w ER8 1000060000rpm Прецизност Голема Брзина вретено мотор вода за ладење 1000 HZ 48mm вретено за PCB дупчење1, Вретено СпецификацијаВретено МоделGDZ12Димензија48mm*130mmБрзина1000060000rpmНоминална Моќност300 WНапонAC75 VТековната25 AФреквенција1671000 HZЛагериC136101 JN,C136018 JNColletER8(Случаен испратите collet како слободен)Ладење ТипВода за ладењеПодмачкувањеМаснотииПриклучок врска : Приклучете 1234 pin, 1U, 2V, 3W, 4GND или не се поврзани...

4.5 KW Воздушно ладење 4Bearings ER32 CNC Вретено Мотор Комплет 18000rpm 380V 300Hz + 5.5 kw VFD Инверторот Рутер Резба Струг
 • Неодамнешно

4.5 KW Воздушно ладење 4Bearings ER32 CNC Вретено Мотор Комплет 18000rpm 380V 300Hz + 5.5 kw VFD Инверторот Рутер Резба Струг

DEN 38362.00 42624.00

4.5 KW Воздушно ладење Плоштадот CNC Вретено Мотор 18000rpm 380 V 9.5 А 300 Hz ER32 & 5.5 KW VFD ИнвертерПакет Содржина : 1pc*4.5 KW Вретено Мотор1pc*5.5 KW VFD Променлива Фреквенција ДискВретено Мотор Спецификација : Обезбедување на стандардниот Орев ER32 и Collet 12.7 mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.МоделGDZ120x1034.5Тип на производПлоштад HighSpeed Моторните Вретено Мотор за Машини заБрендChangsheng(Направени во Кина)Брзина18000rpmМоќност4.5 KWНапон380 VТековната9.5 АФреквенција300 HzColletER32 12.7 mm стандарднаПодмачкувањеМаснотииЛадење типAircoolingЛагери2x7008c P4 + 2x7004c P4VFD Спецификација : МоделFC3005.5 T4Моќност (KW)5.5 KWВлезен Напон(V)Текст 3ph 380 V 50 / 60 HzИзлезен Напон(V)Излез 3ph 0~380 VИзлезна Струја(A)13 AИзлезна Фреквенција (Hz)0~1000 HzЗголемените димензии(mm)W*H*D 135*240*170mmПотекло& ГаранцијаКина и Една годинаВе молиме имајте на ум : Поставување на инверторот мора прво поставување на базалните фреквенција, својата базалните фреквенција е врз основа на највисоката фреквенцијата на моторните вретено мотор, ако не поставување на базалните фреквенција (фабричкото прилагодување е 50 Hz),на моторните вретено мотор ќе се изгори од еднаш почне да работи; највисока фреквенција, пауза фреквенција и соодветните напон, исто така, треба да бидат поставени според кривата на оперативни инструкции; поставување на струја од инвертери е исто така врз основа на номинална струја на моторните вретено мотор; на прекуструјна е 120% на номинална струја; преоптоварување вкусовите е 100% , време е 5s; превозникот фреквенција е поставена од страна на моќта на вретено мотор,8k Hz за помалку од 10 KW моторните вретено мотор, 5k Hz е за повеќе од 10 KW вретено мотор; забрзување на времето и забавување време се 10ти и 20ти, односно, ако почнувајќи тековната надмине номинална струја и треба заштита, тоа треба да се прошири на забрзување на времето.

машинската вретено BT50 petal Менгеме се Повлече од ноктот 4 Petal за cnc Вретено со 45 степен надворешниот завртка Висок квалитет
 • Неодамнешно

машинската вретено BT50 petal Менгеме се Повлече од ноктот 4 Petal за cnc Вретено со 45 степен надворешниот завртка Висок квалитет

DEN 9120.00 9600.00

Цената за BT50 petal менгеме 45degree надворешниот заврткаи тоа што е произведено во Кина Тајван Описи : ако сакате да знаете повеќе информации или сакате да се купи други големина производи,ве молиме контактирајте со нас.ви благодариме.Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

2500rpm BT30 Моќ Главата Вретено Единица + 1.5 KW 2HP Индукција на Моторни V-Појас Диск за CNC Машина за Дупчење
 • Неодамнешно

2500rpm BT30 Моќ Главата Вретено Единица + 1.5 KW 2HP Индукција на Моторни V-Појас Диск за CNC Машина за Дупчење

DEN 34381.00 36576.00

2500rpm BT30 Моќ Главата Вретено Единица + 1.5 KW 2 HP Индукција на Моторни VПојас Диск за CNC Машина за ДупчењеПакет Се Вклучени : 1 set Моќ ГлаваПараметри и Димензија : 1.Моторни инсталација : U тип2.вретено главата тип : BT303.Максимална брзина : 2500rpm4.Мотор моќност : 1.5 KW5.пренос тип : Vпојас6.моторни кутија конфигурација на ветер : на врвот на предната7...

7.5 KW ER32 Вретено Мотор 220V Воздушно Ладење 18000rpm Висока Брзина на Воздух за ладење 20.7 CNC Машини за Мелење Машина за Дупчење
 • Неодамнешно

7.5 KW ER32 Вретено Мотор 220V Воздушно Ладење 18000rpm Висока Брзина на Воздух за ладење 20.7 CNC Машини за Мелење Машина за Дупчење

DEN 29938.00 33264.00

7.5 KW 220 V ER32 Вретено Мотор Воздушно Ладење 18000rpm Голема Брзина ER32 20.7 CNC МашиниПакет Се Вклучени : 1 x 220 V 7.5 KW вретено моторСпецификација : Обезбедување на стандардниот Орев ER32 и Collet 12.7 mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.МоделВоздух за ладење за Машини заБрзина (r / мин)18000Моќност (KW)7.5Напон(V)380Струја(A)20.7 НаФреквенција (Hz)300СобератER32ПодмачкувањеМаснотииЛадење типВоздух за ладењеЛагери2x7008c P4 , 2x7004c P4Период на гаранција : една година гаранцијаВе молиме имајте во предвид : 1...

Нова продажба ! 220v 2.2 kw ER25 воздух за ладење дрво вретено 4pcs лежишта Керамички топката лежишта висок квалитет 0.01 mm & 2.2 kw VFD/Инвертер
 • Неодамнешно

Нова продажба ! 220v 2.2 kw ER25 воздух за ладење дрво вретено 4pcs лежишта Керамички топката лежишта висок квалитет 0.01 mm & 2.2 kw VFD/Инвертер

DEN 25067.52

dianxiaobao_1dianxiaobao_21 X 2.2 KW Воздух за Ладење Вретено ER25 220 V керамички топката лежишта1 X 2.2 KW VFD / Инверторот Fu LingОсновни параметри : Големина : 180x80x92mmБрзина Начини : Преку 3фаза излез инверторот и прилагодување на инверторот фреквенцијата на промена на вретеното брзина.Ладење : Воздух за ладењеМоќ Интерфејс : Факултативен водоотпорен воздух приклучокот...

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено +CNC гравирање битови
 • Неодамнешно

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено +CNC гравирање битови

DEN 9600.00

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + CNC гравирање битовиВе молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено10*CNC гравирање битовиВретеноМоќност : 2.2 k WНапон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични)Струја : 8 AФреквенција : 400 HzДијаметар : 80mmБрзина : 024000 r / минER collet : ER20Ладење : воздушно ЛадењеВретено Тежина : 5.5 килограмиИмајќи : C7005*2 C6002*2 skfCNC гравирање битовиДијаметар : 3.175 mmМатеријал : карбид челикДобредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

Домаќинство хоризонтална копче машина 2AS прирачник за одење нож со клучните машина прирачник еден главата копче за копирање машина 110/220V 1PC
 • Неодамнешно

Домаќинство хоризонтална копче машина 2AS прирачник за одење нож со клучните машина прирачник еден главата копче за копирање машина 110/220V 1PC

DEN 5335.00 5616.00

Домаќинство хоризонтална копче машина 2 AS прирачник за одење нож со клучмашина прирачник еден главата копче за копирање машина 110 / 220 V 1 PCСликата покажува : Опис : Напон : 110 / 220 VФреквенција : 50 HzМоќност : 150 WДимензии : 42 * 23 * 22cmНето тежина : 8.5 kgЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

1.5 KW резба машина за cnc рутер вретено мотор AC напон 220V ER16 80mm*213mm 24000rpm вода за ладење CNC вретено мотор
 • Неодамнешно

1.5 KW резба машина за cnc рутер вретено мотор AC напон 220V ER16 80mm*213mm 24000rpm вода за ладење CNC вретено мотор

DEN 9485.00 9984.00

1.5 KW резба машина за cnc рутер вретено мотор 220 V ER16 80mm*213mm 24000rpm вода за ладење CNC вретено моторПараметар Точка име : CNC вретено Големина : 80mm*213mm Напон : 220 V Фрекфенција : 400 HZ Моќ : 1.5 KW Струја : 5 A Ротирање на ветер : 24000rpm Ладење : Вода за ладење Чак : ER16 Клип Knifediameter : 10мм,9mm,8mm,7mm, 6.35 mm, 6mm, 5mm, 4mm, 3.175 мм, 3мм, 2mm, 1mm (стандард 6mm) Пратката Кога ќе се стави на ред, молам, изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест (освен бесплатен превозот)...

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +10 компјутери 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката малку
 • Неодамнешно

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +10 компјутери 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката малку

DEN 11904.00

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +10 компјутери 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката малку ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*ER11 дијаметар 65mm 220 V 800 W воздух за ладење вретено 10 компјутери 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката малку Вретено : 1) Моќност : 800 W2) Напон : AC напон 220 V3) Брзина : 024000 R / мин4) Ер Ладење5) ER11collets чак8) 4 парчиња лежишта​Сечење на Работ ДијаметарЦЕД : 3.175 mmСечење на Работ ДолжинаCEL : 22mmМесо тело со ДијаметарSD : 3.175 mmВо текот ДолжинаOVL : за 40mmВретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

ГЕРМАНИЈА ИМАЈЌИ 4KW ВОЗДУХ ЗА ЛАДЕЊЕ ВРЕТЕНО МОТОР ER20 ГРАВИРАЊЕ МЕЛНИЧКАТА МЕЛЕЊЕ
 • Неодамнешно

ГЕРМАНИЈА ИМАЈЌИ 4KW ВОЗДУХ ЗА ЛАДЕЊЕ ВРЕТЕНО МОТОР ER20 ГРАВИРАЊЕ МЕЛНИЧКАТА МЕЛЕЊЕ

DEN 18000.48

4 KW Воздушно ЛАДЕЊЕ ВРЕТЕНО МОТОРЧетири компјутери лежишта(2*C7003+2*C7005)во нашата вретено мотор4 KW Воздушно ЛАДЕЊЕ со ГОЛЕМА БРЗИНА, ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ВРЕТЕНОМОТОРНИ НУМЕРИЧКИ ГРАВИРАЊЕ / ДРОБЕЊЕ / МЕЛЕЊЕВоздушно ЛАДЕЊЕ ER20 COLLET ЧАКУсвојување На Германија Увезени ИмајќиПОМИНЕ ISO9001 И CE КВАЛИТЕТ, СЕРТИФИКАЦИЈАТехнички Параметар на 4 KW Воздушно ладење Вретено мотор1) Спец : 220mm*100*85 mm (Дијаметар : 220mm lenth*100mm ширина x 85mm височина)2) Моќност : 4 KW3) Напон : 220 V4) Фреквенција : 300 Hz5) Брзина : 018000 R / мин6) ВОЗДУШНО Ладење7) ER20 collet чак8) Runout исклучување : помалку од 0.005 мм 9) Маст за Подмачкување ние, исто така, ги имаат следниве спецификација за воздушно ладење електричен Мотор ние, исто така, ги имаат следниве спецификација за Вода за ладење electic Моторни Објект единици и сликиГаранција : Ние нудиме еден години гаранција...

CNC мелничката вретено ER11 800w вода за ладење вретено моторни + 13 парчиња ER11 collets+10 парчиња cnc гравирање битови+вретено поддршка
 • Неодамнешно

CNC мелничката вретено ER11 800w вода за ладење вретено моторни + 13 парчиња ER11 collets+10 парчиња cnc гравирање битови+вретено поддршка

DEN 10320.00

CNC мелничката вретено ER11 800w вода за ладење вретено моторни + 13 парчиња ER11 collets+10 парчиња cnc гравирање битови+вретено поддршка ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*ER11 дијаметар 65mm 220 V 800 W вода за ладење вретено 13 парчиња*ER11 collets 10 парчиња 3.175 дијаметар cnc гравирање битови 1*вретено поддршка Вретено : дијаметар : 65mm ладење тип : вода за ладење моќ го оценувате : 0.8 KW ротирање на ветер : 24000rpm / мин фреквенција : 400 HZ валута : 6 A имајќи : пред : C6002*2 задните : C6002*2 работен напон : AC220 V ER collet : ER11 ER11 : CNC гравирање битови : Дијаметар : 3.175 мм е Применливо : гравирање Материјал : карбид Вретено поддршка Материјал : фрлија алуминиум со Дијаметар : 65mmПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 исти вретено поддршка
 • Неодамнешно

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 исти вретено поддршка

DEN 10800.00

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 исти вретено поддршкаВе молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено1*вретено поддршкаВретеноМоќност : 2.2 k WНапон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични)Струја : 8 AФреквенција : 400 HzДијаметар : 80mmБрзина : 024000 r / минER collet : ER20Ладење : воздушно ЛадењеВретено Тежина : 5.5 килограмиИмајќи : C7005*2 C6002*2Вретено поддршка : Материјал : фрлија алуминиумДијаметар : 80mmДобредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW вода за ладење вретено +1 пумпа за вода+1 водовод+CNC гравирање битови
 • Неодамнешно

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW вода за ладење вретено +1 пумпа за вода+1 водовод+CNC гравирање битови

DEN 11232.00

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW вода за ладење вретено +1 пумпа за вода+1 водовод+CNC гравирање битовиВе молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*ER20 2.2 KW вода за ладење вретено1*пумпа за вода1*6m водовод10* CNC гравирање битовиВретеноМоќност : 2.2 k WНапон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични)Струја : 8 AФреквенција : 400 HzДијаметар : 80mmБрзина : 024000 r / минER collet : ER20Ладење : водено ЛадењеВретено Тежина : 5.5 килограмиИмајќи : C7005*2 C6002*1Пумпа за вода : Моќност : 75 WПроток : 3500 L / HMax.Висина : 3.5 MНапон : AC220240v / 50 HZШтекер големина : 13 / 16 / 19mmВодовод : Дијаметар : 8mmCNC гравирање битовиДобредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

2018 CNC Вретено 2.2 KW Вода за Ладење Вретено Мотор фреза Рутер Алатки +220V/110V Инвертер
 • Неодамнешно

2018 CNC Вретено 2.2 KW Вода за Ладење Вретено Мотор фреза Рутер Алатки +220V/110V Инвертер

DEN 10397.00 10944.00

СОВЕТИ : За меѓународни испорака, таму може да има царински даноци во вашата земја, ние сме подготвени да се огласи за производи и вредност според барање, и според internaional стандардните правила, ги локалните обичаи трошоци треба да се плати од страна на купувачот.Пакетот вклучува : 1 x 2.2 KW Вода за Ладење Вретено (220 / 110 V) 1 x 2.2 KW Инвертер(220 / 110 V)Карактеристики : 1...

година надгради брзо прилагодливи 3d Филамент екструдер машина 3d Филамент екструдер машина 1pc
 • Неодамнешно

година надгради брзо прилагодливи 3d Филамент екструдер машина 3d Филамент екструдер машина 1pc

DEN 28464.00

2016 година надгради брзо прилагодливи 3d Филамент екструдер машина 3d Филамент екструдер машина 1pcОпис : Десктоп 3d печатач потрошен материјал екструдер е еден вид на 3d печатење опрема.Да честичкиABS (или PLA и PVA, PS, итн.) направени од 1.75 mm или 3 мм жица, што се користи за 3 d принтери.Сликата покажува : 1.Со контрола на брзината knob2...

Воздушно ладење Вретено Мотор 6KW ER32 Орев Голема Брзина 18000rpm + 1phase 220V 7.5 KW VFD Инверторот Машини за Полнење CNC Мелничката Дупчење
 • Неодамнешно

Воздушно ладење Вретено Мотор 6KW ER32 Орев Голема Брзина 18000rpm + 1phase 220V 7.5 KW VFD Инверторот Машини за Полнење CNC Мелничката Дупчење

DEN 45749.00 50832.00

Воздушно ладење Вретено Мотор 6 KW ER32 Орев Голема Брзина 18000rpm + 1phase 220 V 7.5 KW VFD Инверторот Машини за Полнење CNC Мелничката ДупчењеПакет Се Вклучени : 1 x 6 KW Вретено Мотор1 x 7.5 KW VFD Променлива Фреквенција ВозачотВретено Мотор Спецификација : Обезбедување на стандардниот Орев ER32 и Collet 12.7 mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.МоделGDZ120x1036 Aircooling за Машини заТип на производПлоштад HighSpeed Моторните Вретено Мотор за Машини заБрендChangsheng(Направени во Кина)Брзина (r / мин)18000Моќност (KW)6Напон(V)220Струја(A)20.8Фреквенција (Hz)300ColletER32ПодмачкувањеМаснотииЛадење типAircoolingЛагери2x7008c P4 2x7004c P4VFD Спецификација : МоделFC3007.5 GT2К2Моќност (KW)7.5 KWВлезен Напон(V)1phase 220 V 5060 HzИзлезен Напон(V) 3phase 0220 V 01000 HzИзлезна Струја(A)33 AПолитика За Испорака1...

7.5 KW CNC Плоштадот 220V Вретено Мотор ER32 Воздушно ладење 18000rpm + 11KW 1phase 220V VFD Возачот Инверторот Машини за Полнење
 • Неодамнешно

7.5 KW CNC Плоштадот 220V Вретено Мотор ER32 Воздушно ладење 18000rpm + 11KW 1phase 220V VFD Возачот Инверторот Машини за Полнење

DEN 57845.00 64272.00

7.5 KW CNC Плоштадот 220 V Вретено Мотор ER32 Воздушно ладење 18000rpm + 11 KW 1phase 220 V VFD Возачот Инверторот Машини за ПолнењеПакет Се Вклучени : 1 x 7.5 KW 220 V Вретено мотор1 x 11 KW 220 V VFD ИнвертерВретено Мотор Specificaitons : Модел GDZ120x1037.5 Воздух за ладење за Машини за тип на Производ Плоштадот HighSpeed Моторните Вретено Мотор за Машини за Бренд Changsheng(Направени во Кина) Брзина (r / мин) 18000 Моќност (KW) 7.5 KW Напон(V) 220 V Струја(А) 20.7 Фреквенција (Hz) 300 Hz Collet ER32 Маст за Подмачкување и Ладење тип Воздух за ладење Лежишта 2x7008c P4 2x7004c P4VFD Спецификација : Модел FC30011 GS2C6 Моќност (KW) 11 KW Влезен Напон(V) Текст 1ph 220 V 50 / 60 Hz Излез Напон(V) 0 ~ 1000 Hz , 3 Phase 220 V Излезна Струја(А) 49 A Излезна Фреквенција (Hz) 0~1000 Hz Монтажа димензии(mm) W*H*D 212*340*195mm Потекло& Гаранција Кина и Една годинаВе Молиме Имајте Во Предвид : Моторните вретено мотор се исти со инвертери, изборот инвертери треба да биде во согласност со струја, напон и фреквенција на моторните вретено мотори.Поставување на инверторот мора прво поставување на базалните фреквенција, својата базалните фреквенција е врз основа на највисоката фреквенцијата на моторните вретено мотор, ако не поставување на базалните фреквенција (фабричкото прилагодување е 50 Hz),на моторните вретено мотор ќе се изгори од еднаш почне да работи;Највисоката фреквенцијата, се скрши фреквенција и соодветните напон, исто така, треба да бидат поставени според кривата на оперативни инструкции; поставување на струја од инвертери е исто така врз основа на номинална струја на моторните вретено мотор;На прекуструјна е 120% за номинална струја; преоптоварување вкусовите е 100% , време е 5s;Превозникот фреквенција е поставена од страна на моќта на вретено мотор,8k Hz за помалку од 10 KW моторните вретено мотор, 5k Hz е за повеќе од 10 KW вретено мотор;Забрзувањето време и забавување време се 10ти и 20ти, односно, ако почнувајќи тековната надмине номинална струја и треба заштита, тоа треба да се прошири на забрзување на времето.