• Неодамнешно
MZG SWE4 25мм 32-милиметри HRC50 Сечење 4 работ спирала ритам тип волфрам челик Плочи Мелење секачи сечилото заварување F Крајот Мелници

MZG SWE4 25мм 32-милиметри HRC50 Сечење 4 работ спирала ритам тип волфрам челик Плочи Мелење секачи сечилото заварување F Крајот Мелници

DEN 1371.00
DEN 2016.00
-32 %
Достапно

Количина на стоки

MZG SWE4 25мм 32-милиметри HRC50 Сечење 4 предност во однос на центарот на спирала ритам тип волфрам челик машина сечилото заварување Рамен Крајот Милс 1.MZG Крајот Мелница Објект Спецификите
MZG Крајот Мелници Спецификација Параметар
2.MZG Крајот Мелница Производ Фото
3.MZG Крајот Фабрика за Пакување Информации Крајот Фабрика за Пакување Информации
4.MZG Крајот Мелница Параметар
5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе. Пред да го користите и справување со сите алатка за сечење на производи и алатка за сечење материјали, бидете сигурни да го прочитате ова упатство, па тие се користат правилно. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство. 2 Основа Информации за Алатка за Сечење Материјали 2-1 Технички Услови Алатка за Сечење Материјал : Терминологија за алатка за сечење материјали,како што се Зацементира Карбид, Обложени Карбид,Cermet, Обложени Cermet,Керамика, бибиси арапски и PCD. Карбид Материјал : Цемент Карбид со WC(Волфрам Карбид) како главна компонента. 2-2 Физички Својства Apprearance : Зависи од материјали(на пример, Сива,Црна,Злато,и др.) Мирис : Нема Цврстина : Карбид/Cermet 5~30 GPa HV, Керамички 10-40 GPa HV CBN 20~50 GPa HV,PCD 80~120 GPa HV Сп.Гр. : Карбид 9~16, Cermet 5~9, Керамички 2~7,CBN/PCD 3~5 2-3 Состав Карбид, Нитрид,Јаглерод-нитрид и Оксид со W,Ti, Al, Si, Та,Б, и др. и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјалот. Претпазливост за користење на алатка за сечење 1.Општи Сечење Алатки
Претпазливост за користење на алатки за сечење
Precariousness : Директен допир на остар сечење на работ може да предизвика повреда.
Countermeasures : Кога ќе ја поставите алатки на машина или се земе алатки од случајот, ве молиме да се носат заштитни ракавици.
Precariousness : Злоупотреба или несоодветни работни услови може да предизвика алатка кршење или дисперзија на скршени парчиња.

Карактеристики на понудата

Сечење на работ дијаметар:
SWE4-23X50H, SWE4-12X120H, SWE4-45X70H, SWE4-50X70H, SWE4-24X40H, SWE4-23X40H, SWE4-22X45H, SWE4-26X50H, SWE4-32X60H, SWE4-29X55H, 3 Работ SWE3-25X50H
Дијаметар:
20mm 25мм 32-милиметри 45mm 50mm
Вкупна Должина:
100mm
Материјал:
Карбид
Бренд Име:
MZG
Тип:
Плоча Мелење Секачи
Број На Модел На:
SWE4

Слични понуди

За 1/4 Месо Тело 1 Машина Врвот И Дното Имајќи Флеш Трим Рутер Малку За Машини За Промоција
 • Неодамнешно

За 1/4 Месо Тело 1 Машина Врвот И Дното Имајќи Флеш Трим Рутер Малку За Машини За Промоција

DEN 129.00 172.32

Материјал : Тело : Цврст Челик, ПрекалениСечилото : Жито карбидБоја : ЖолтаСпецификација : Месо тело со дијаметар : за 6.35 mmСечење дијаметар : за 12.7 mmВкупна должина : околу 76.2 mmСечилото висина : околу 25.4 mmВрвот и на Дното Имајќи Рутер Малку е одлична за сите ваши големи залихи трим апликацииОва малку може да се користи со било на врвот или на дното дефиниција...

10PCS/set CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 6mm ЦИР 2mm Бесплатен Превозот SM485 @СП
 • Неодамнешно

10PCS/set CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 6mm ЦИР 2mm Бесплатен Превозот SM485 @СП

DEN 955.20

CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 6mm ЦИР 2mm10 PCS / setФункција : Висок квалитет и долготрајниМатеријал : волфрам челикТип : паралелно карбид секачиВкупната должина(OVL) : 33mmFlute должина(CEL) : 6mmМелница ширина (ЦИР) : 2mmМесо тело дијаметар (SHK) : 3.175 mmПримена : Акрилик,МДФ,Пластика,ABS,Боја одбор и Пена одбор.Пакет се вклучени : 10 x Цврст Карбид ЦПУ Сечење Алатки CEL 6mm ЦИР 2mmНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

2 парчиња/многу HRC55 R1.5 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот Мелници коси и конус endmills R1.5*D6*30.5*75L*2F
 • Неодамнешно

2 парчиња/многу HRC55 R1.5 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот Мелници коси и конус endmills R1.5*D6*30.5*75L*2F

DEN 1108.32

Заострените Топката Носот Крајот Мелница / Конус Секачи : Модел : R1.5*D6*30.5*75 L*2 F; составена од : увезени карбид волфрам челик од Германија; Флејта : 2 Флејта; Работел материјал HRC : 0~55 Степен Радиус(R) : 1.5 mm; Слој : Tialn; месо тело со Дијаметар : 6mm; Сечење Должина (L1) : 30.5 mm; вкупна Должина (L) : 75мм; Агол B=За 2.82°Сите Заострените Топката носот крајот мелници линк подолу : Супер Попуст : Инчен Единици : Метрички Единици : R0.25*15*D4*50R0.5*15*D4*50R0.75*15*D4*50R1.0*15*D4*50R0.25*20*D6*50R0.5*20*D6*50R0.75*20*D6*50R1.0*20*D6*50R0.25*30.5*D6*75R0.5*30.5*D6*75R0.75*30.5*D6*75R1.0*30.5*D6*75R1.5*30.5*D6*75R2.0*30.5*D6*75R2.0*100*D6*100R0.5*45*D8*85R1.0*45*D8*85R1.5*45*D8*85R2.0*45*D8*85R1.0*25*D6*75R2.0*70*D10*110Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; Тешко дрво, иверица, и др.;Користете врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; Одлични чип отстранување ефект! Голема површина, одлична работа! Долг животен век;

CNIM Топла ER32 MT3 М12 Коси Collet Чак Носителот CNC Мелничката Струг Директно Алатка Сребро+Црна
 • Неодамнешно

CNIM Топла ER32 MT3 М12 Коси Collet Чак Носителот CNC Мелничката Струг Директно Алатка Сребро+Црна

DEN 825.00 896.16

CNIM Топла ER32 MT3 М12 Коси Collet Чак Носителот CNC Мелничката Струг Директно Алатка Сребро+ЦрнаБоја : Сребро+Црна Состојба : 100% Сосема Нов MT3 месо тело Држи сите ER32 collets...

10PCS/многу CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2mm Бесплатен Превозот SM486 @СП
 • Неодамнешно

10PCS/многу CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2mm Бесплатен Превозот SM486 @СП

DEN 955.20

CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2mmФункција : Висок квалитет и долготрајниМатеријал : волфрам челикТип : паралелно карбид секачиВкупната должина(OVL) : 33mmFlute должина(CEL) : 8mmМелница ширина (ЦИР) : 2mmМесо тело дијаметар (SHK) : 3.175 mmПримена : Акрилик,МДФ,Пластика,ABS,Боја одбор и Пена одбор.Пакет се вклучени : 10 x Цврст Карбид ЦПУ Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2mmНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

1pc R1*D4*20.5*50L*2F HRC55 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот ЦПУ Мелници мелење секачи дрво нож алатки нож
 • Неодамнешно

1pc R1*D4*20.5*50L*2F HRC55 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот ЦПУ Мелници мелење секачи дрво нож алатки нож

DEN 297.00 348.96

1 парче со Висок Quanlity Заострените Топката Носот Крајот Мелница R1*D4*20.5*50 L*2 F CNC мелење секачи· Flute : 2 Флејта;· Работел материјал HRC : 0~HRC55· Радиус : 1mm ;· Премачкување : Tialn;· Месо тело со Дијаметар : 4mm;· Сечење Должина : 20.5 мм;· Вкупна Должина : 50mm;Сите заострените Топката носот endmills : Item Големина Флејта Радиус(R) Flute должина(L1) Месо Тело Дијаметар(д1) Целокупната должина(L) Агол(Б) Одделение : инчен R0.255 / 4"1 / 4"3" 2 0.25 5 / 4" 1 / 4" 3" 5.26° R0.55 / 4"1 / 4"3" 2 0.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 4.82° R0.755 / 4"1 / 4"3" 2 0.75 5 / 4" 1 / 4" 3" 4.37° R15 / 4"1 / 4"3" 2 1.00 5 / 4" 1 / 4" 3" 3.92° R1.55 / 4"1 / 4"3" 2 1.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 3.02° R25 / 4"1 / 4"3" 2 1.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 2.12° Објектот Големина Флејта Радиус(R) Flute должина(L1) Месо Тело Дијаметар(д1) Целокупната должина(L) Агол(Б) Одделение : mm R0.25Д3.1751538 2 0.25 15.0 3.175 38 5.1° R0.5Д3.1751538 2 0.50 15.0 3.175 38 4.15° R0.75Д3.1751538 2 0.75 15.0 3.175 38 3.2° R1.0Д3.1751538 2 1.00 15.0 3.175 38 2.24° R0.25D420.550 2 0.25 20.5 4 50 4.88° R0.5D420.550 2 0.50 20.5 4 50 4.18° R0.75D420.550 2 0.75 20.5 4 50 3.49° R1.0D420.550 2 1.00 20.5 4 50 2.79° R0.25D41550 2 0.25 15.0 4 50 6.65° R0.5D41550 2 0.50 15.0 4 50 5.71° R0.75D41550 2 0.75 15.0 4 50 4.76° R1D41550 2 1.00 15.0 4 50 3.81° R0.25D62050 2 0.25 20.00 6.00 50.00 7.83° R0.5D62050 2 0.50 20.00 6.00 50.00 7.125° R0.75D62050 2 0.75 20.00 6.00 50.00 6.42° R1D62050 2 1.00 20.00 6.00 50.00 5.71° R1.5D62050 2 1.50 20.00 6.00 50.00 4.29° R2D62050 2 2.00 20.00 6.00 50.00 2.86° R0.25D630.550 L 2 0.25 30.50 6.00 50.00 5.15° R0.5D630.550 L 3 0.50 30.50 6.00 50.00 4.69° R0.75D630.550 L 4 0.75 30.50 6.00 50.00 4.22° R1.0D630.550 L 5 1.00 30.50 6.00 50.00 3.75° R1.5D630.550 L 6 1.50 30.50 6.00 50.00 2.82° R2.0D630.550 L 6 2.00 30.50 6.00 50.00 1.88° R0.25D630.575 2 0.25 30.5 6 75 5.15° R0.5D630.575 2 0.50 30.5 6 75 4.69° R0.75D630.575 2 0.75 30.5 6 75 4.22° R1D630.575 2 1.00 30.5 6 75 3.75° R1.5D630.575 2 1.50 30.5 6 75 2.82° R2D630.575 2 2.00 30.5 6 75 1.88° R1D64585 2 1.00 45.0 6 85 2.54° R1.5D64585 2 1.50 45.0 6 85 1.91° R2D660100 2 2.00 60.0 6 100 0.95° R0.5D84585 2 0.50 45.0 8 85 4.45° R1D84585 2 1.00 45.0 8 85 3.81° R1.5D84585 2 1.50 45.0 8 85 3.18° R2D84585 2 2.00 45.0 8 85 2.54° R0.5D847100 2 0.50 47.0 8 100 4.26° R0.75D847100 2 0.75 47.0 8 100 3.96° R1D847100 2 1.00 47.0 8 100 3.65° R0.5D860100 2 0.50 60.0 8 100 3.34° R0.75D860100 2 0.

Jerray 1pc 2mm 2x4x50L HRC55 2Flutes Рамен крајот мелници Solide Карбид Крајот Мелници CNC рутер малку Мелење машина Алатки нож
 • Неодамнешно

Jerray 1pc 2mm 2x4x50L HRC55 2Flutes Рамен крајот мелници Solide Карбид Крајот Мелници CNC рутер малку Мелење машина Алатки нож

DEN 132.00 154.56

1 PC висок квалитет солидна карбид Рамен крајот мелници за CNC мелење секачи2x4x50 L2 FHRC55Сечење Дијаметар : 2mmМесо тело со Дијаметар : 4mmFlute должина : 6mmФлејта : 2 Флејтаработни цврстина : 0HRC55Вкупна должина : 50mm Сите микро стан крајот мелници и детална спецификација : Точка Бр...

1Pc ER20 MT3 MTB3 Collet Чак Носителот на Фиксна CNC Millling
 • Неодамнешно

1Pc ER20 MT3 MTB3 Collet Чак Носителот на Фиксна CNC Millling

DEN 1161.00 1290.24

1 Pc ER20 MT3 MTB3 Collet Чак Носителот на Фиксна CNC MilllingОпис : Ова Е "Сосема нов" Постави На Прецизност Директно месо тело Продолжување На Професионалци И Хобисти Бара Олеснување На Работата И Висок Квалитет на Работа Резултати.Направени од високо квалитетен специјално формулиран за челик.Појачани и прецизност земјата.Изградена во автоПорака дизајн и алатки никогаш нема да се заглавени во држачот.БОЈА / СТИЛ : MT3ER20 Morse месо телоСОСТОЈБА / ВОЗРАСТ : Brand NewМАТЕРИЈАЛ : Високо Квалитетен 1065 Јаглероден ЧеликDIN6499 B 0.015 MM (0.0006") Работи Надвор ТолеранцијаВисок Степен на DN65 Јаглероден Челик Материјал ,Прецизност Groud

Нови 10PCS/многу Ролан Сечилото 60 Степен Винил Машина Плотер Бесплатен Превозот SM483 @СП
 • Неодамнешно

Нови 10PCS/многу Ролан Сечилото 60 Степен Винил Машина Плотер Бесплатен Превозот SM483 @СП

DEN 1675.20

Ролан Сечилото 60 Степен Винил Машина ПлотерТехничките Информации : Агол : 60 СтепениСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар : 2mm (0.08")Должина : 24mm (0.91")Материјал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност : 91.5 HRA RockwellКршење Сила : 40004200 N / mm2Пакет се вклучени : 10 x Нови Карбид Сечилото 60 Сте за РОЛАНД КатерНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

1pcs 1/2 1/4 месо тело Двојно Ивица Рутер Битови за дрво залив кутија малку Волфрам Карбид Дрво endmill miiling машина
 • Неодамнешно

1pcs 1/2 1/4 месо тело Двојно Ивица Рутер Битови за дрво залив кутија малку Волфрам Карбид Дрво endmill miiling машина

DEN 96.00

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм (1 / 2") 6.35 mm(1 / 4")Вкупна должина : 4070mmБренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

MZG Попуст Цена RPEW1003MO ZP1521 Солидна Волфрам Карбид Мелење Машина Инсерти за Обработка Нерѓосувачки Челик
 • Неодамнешно

MZG Попуст Цена RPEW1003MO ZP1521 Солидна Волфрам Карбид Мелење Машина Инсерти за Обработка Нерѓосувачки Челик

DEN 643.00 960.00

MZG Попуст Цена RPEW1003 MO ZP1521 Солидна Волфрам Карбид Мелење Машина Инсерти за Обработка Нерѓосувачки Челик1.MZG Millling Внесува Објект СпецификитеMZG Мелничката Внесува Спецификација Параметар2.MZG Мелничката Внесува Производ Фото3.MZG Мелничката Внесува Пакување Информации Millling Внесува Пакување Информации4.MZG Мелничката Внесува Параметар​5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

6pcs/set Висок Квалитет Залив Малку Со Имајќи 8мм месо тело Dovetail Рутер Малку Машина дрво работи
 • Неодамнешно

6pcs/set Висок Квалитет Залив Малку Со Имајќи 8мм месо тело Dovetail Рутер Малку Машина дрво работи

DEN 1289.28

Цената е за сет од 6 делови, можете да изберете 6 различни или исти димензии од овие и ме остави порака во вашиот ред, благодарам.Имаме и други dovetail битови и рутер битови, ве молиме да се чувствуваат контактирајте со нас.

6*30H*R0.5*10Degree*60LTaper Топката Носот Битови/ Крај Милиони Со Разумна Цена И Одлична Цена
 • Неодамнешно

6*30H*R0.5*10Degree*60LTaper Топката Носот Битови/ Крај Милиони Со Разумна Цена И Одлична Цена

DEN 2928.00

6*30 H*R0.5*10degree*60 LTaper топката носот битови / Крај Милиони со разумна цена и одлична ценаТип : Taperd топката крајот мелница.Материјал : цврсти карбидПримена : 1)работното парче дрво,иверица,Hardwoods ,дрво compositessteel,алуминиум,пластика и така натаму.2)Жито големина јаглерод волфрам,висока цврстина,висока носатотпор,посебно се користи за висока брзина на сечење на CNC фреза.Исто така, може да се зголеми мазност,намалување на ограбија коефициент,и подобрување на струг ефикасност,спаси повеќе производството време.3)алатка живот Лесно и непречено сечење,долг животен век и стабилни перформанси4)прилагоди Било посебна спецификација како клиент rquire е достапна5)Големина : 6*30 H*R0.5*10degree*60 L

3pcs D6X22mm ДО & ДОЛУ крајот мелници Две Флејта Спирала Карбид Секачи за CNC Рутер, Компресија Дрво Крајот Мелница Машина Битови
 • Неодамнешно

3pcs D6X22mm ДО & ДОЛУ крајот мелници Две Флејта Спирала Карбид Секачи за CNC Рутер, Компресија Дрво Крајот Мелница Машина Битови

DEN 1230.00 1366.56

На овој линк вклучуваат : Опис : (1) Бренд : SYTOOLS;(2) Тип : ДО & ДОЛУ ги Намали Два Флејта Спирала Солидна Карбид Endmills;(3) Направени од : Висок квалитет на УВЕЗЕНИ Микро Зрна Волфрам Челик Солидна Карбид;(4) месо тело со Дијаметар : 0.236" (6mm);(5) Сечење на Работ Дијаметар : 0.236" (6mm);(6) Сечење Должина : 22mm;(7) Целокупната Должина : 1.969" / 50mm; Соодветни Материјали : Сечење, мелење на : (1) МДФ, честички одбор, одбор со заостанува, дневник, поставено на кожата панели;(2) Акрил, ПВЦ, смоли, пластични, иверица, композитни одбор, меламнин одбор;(3) Цврсто дрво, мајчин дрво, иверица, lotплоча;Предупредување : Ве молиме проверете ги вашите локални пост код на DHL вебсајт,ако вашето место е оддалечена област,DHL треба да додадете $35 далечински плаќање во секое време .ви благодариме за вашето разбирање...

Промоција на продажба 2 парчиња CNC Рутер Дното Чистење Дрво Рутер Работи Битови SHK 6mm ЦИР 22mm Висок Квалитет Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Промоција на продажба 2 парчиња CNC Рутер Дното Чистење Дрво Рутер Работи Битови SHK 6mm ЦИР 22mm Висок Квалитет Бесплатен Превозот

DEN 693.00 815.52

Промоција на продажба 2 парчиња CNC Рутер Дното Чистење Дрво Рутер Работи Битови SHK 6mm ЦИР 22mm Висок Квалитет Бесплатен ПревозотСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 6mmСечење на Работ Дијаметар : 22mmПакет : 2 парчиња Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

Бесплатен Превозот 6*d6*50mm*2F HRC45 6mm Плоштадот Крајот Мелница 2F Рамно Спирални Flute Endmill Машина
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 6*d6*50mm*2F HRC45 6mm Плоштадот Крајот Мелница 2F Рамно Спирални Flute Endmill Машина

DEN 1051.20

6*6*50mm HRC45 Волфрам Карбид Плоштадот Крајот МелницаГолемина(D*d*јас*L*F) / (mm) D6*d6.0*15.0*50*2 FСечење diam "D" : 6.0 mmМесо тело големина "d" : 6 mmFlute должина "јас" : 15 mmВкупната должина "L" : 50 mmБрој на флејта : 2 ФлејтаКрајот стил : Плоштадот / СтанМатеријал : 10% микро зрна карбидОбложување : Ti Al NСечење цврстина : ≤HRC45°Ние секогаш чувајте 1~20mm на HRC45 / 55 / 60 / 65,на плоштадот / ballnose / агол raduiалуминиум тип во парк,се чувствуваат слободни да не контактирате ако на секое прашање...

волфрам карбид L123006N коси радиус со тркалезна глава 12*30мм ротари брус датотека мелење машина абразивни алатки 6mm мелничката алатки
 • Неодамнешно

волфрам карбид L123006N коси радиус со тркалезна глава 12*30мм ротари брус датотека мелење машина абразивни алатки 6mm мелничката алатки

DEN 696.00

волфрам карбид L123006 N коси радиус со тркалезна глава 12*30мм ротари брус датотека мелење машина абразивни алатки 6mm мелничката алаткиАпликации : се Отстранува флеш рабови, burrs и заварување линии на кастинг, фалсификување и заварување делови; Завршувањето на различни видови на метални калапи; Завршувањето на екипа портите на ване тркала; Chamfering,roughing и channeling на разни видови на машини делови; Завршувањето на површината на внатрешната понесе на машини делови; Уметнички гравирање на сите видови на метални или nonmetal делИнструкции за корисници : Мора да се стега машина цврсто,и не дозволувајте месо тело стигнат до collet дното,избегнување на проблемот на концентрична степени, бидејќи на нерамна дното Anticlockwise мелничката е најдобар, да обрнат внимание на притисоци премногу, usally не надминува 4 Kgs Тоа не треба да биде премногу брзо кога машина допир на работното парче за да се спречи опрема пука Со цел да се избегне машина руптура или виткање, Тоа е забрането да се влијание на други работи, кога машина работи, Кога се користи за оксид или бушава работи, ќе е подобро да се користи стариот burrs да се ослободи од површината на прв, а потоа ги користат новите една од нив, кои би можеле да го продолжат алатка животМожете да изберете и други објекти во подолу каталози, ако не можете да ги најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас слободно.Изберете нашите производи, ви Даде најдобри перформанси трошок.

TP22-63-22 90 Степен Десен Агол Рамо Лице Фабрика Глава CNC Мелење Машина,мелење машина алатки,карбид Вметнете TPMN1603
 • Неодамнешно

TP22-63-22 90 Степен Десен Агол Рамо Лице Фабрика Глава CNC Мелење Машина,мелење машина алатки,карбид Вметнете TPMN1603

DEN 1500.00

carbure alliage fonte bonne résistance помошен chocs, високата dureté ле ротари и fraisage nourrir taux 3 fois плус que la normale fraise outil idéal се прелива lourds CNC fraisage де купе...