• Неодамнешно
6*30 Висока Presition дното cleanning битови /CNC машини

6*30 Висока Presition дното cleanning битови /CNC машини

DEN 4080.00
Достапно

Количина на стоки


6*30 Висока Presition дното cleanning битови /CNC машини
Гравирање машина за Мелење Машина дрво машина дрво рутер битови
1. материјал : волфрам карбид
2. Супер абразија, висока прецизност
3. Произведени од страна на CNC мелење машина
4. Concentricity на вежба битови
5. Одличен ефект за тешко нерези, како што се меламнин панели
6. New edge агол прави мазна создаден, не chipping.
7. Клиент дизајн нуди
8. Погоден за дупчење дрво, ПВЦ и пластични материјали
9. Разни спецификација за да се исполнат вашите барања За нарачка, вие исто така може да се определи модел ви се допаѓа, или да се меша со различни дрво cnc алатки листа што треба.

Карактеристики на понудата

Дијаметар:
6
Тип:
Крајот Мелница
Материјал:
Карбид
Вкупна Должина:
60L
Број На Модел На:
GW
Бренд Име:
Jeefoo
Обложување:
Други
Тип:
Игла Носот Битови
Дијаметар:
6mm
Соодветни Материјали:
МЕДИЈАПАН, иверица, иверица, цврсто дрво, иглолистен, итн
Апликации:
Прецизност 2D гравирање сечење работа, од страна на beveling работа
Карактеристики:
Професионални, sharp & мазна сечење, погоден за носене, високо ефикасни
Употреба:
CNC & PCB Сечење, Дупчење
Пакет:
Кутија
is_customized:
Yes

Слични понуди

6*30H*R0.5*10Degree*60LTaper Топката Носот Битови/ Крај Милиони Со Разумна Цена И Одлична Цена
 • Неодамнешно

6*30H*R0.5*10Degree*60LTaper Топката Носот Битови/ Крај Милиони Со Разумна Цена И Одлична Цена

DEN 2928.00

6*30 H*R0.5*10degree*60 LTaper топката носот битови / Крај Милиони со разумна цена и одлична ценаТип : Taperd топката крајот мелница.Материјал : цврсти карбидПримена : 1)работното парче дрво,иверица,Hardwoods ,дрво compositessteel,алуминиум,пластика и така натаму.2)Жито големина јаглерод волфрам,висока цврстина,висока носатотпор,посебно се користи за висока брзина на сечење на CNC фреза.Исто така, може да се зголеми мазност,намалување на ограбија коефициент,и подобрување на струг ефикасност,спаси повеќе производството време.3)алатка живот Лесно и непречено сечење,долг животен век и стабилни перформанси4)прилагоди Било посебна спецификација како клиент rquire е достапна5)Големина : 6*30 H*R0.5*10degree*60 L

Нови 50PCS/многу РОЛАН Винил Машина Плотер ножеви 45 степени 2mm SM482 @SD
 • Неодамнешно

Нови 50PCS/многу РОЛАН Винил Машина Плотер ножеви 45 степени 2mm SM482 @SD

DEN 4272.00

Ролан Сечилото 45 Степен Винил Машина ПлотерТехничките Информации : Агол : 45 СтепениСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар : 2mm (0.08")Должина : 24mm (0.91")Материјал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност : 91.5 HRA RockwellКршење Сила : 40004200 N / mm2Пакет се вклучени : 50 x Нови Карбид Сечилото 45 Сте за РОЛАНД КатерНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

Бесплатен Превозот 6*d6*50mm*2F HRC45 6mm Плоштадот Крајот Мелница 2F Рамно Спирални Flute Endmill Машина
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 6*d6*50mm*2F HRC45 6mm Плоштадот Крајот Мелница 2F Рамно Спирални Flute Endmill Машина

DEN 1051.20

6*6*50mm HRC45 Волфрам Карбид Плоштадот Крајот МелницаГолемина(D*d*јас*L*F) / (mm) D6*d6.0*15.0*50*2 FСечење diam "D" : 6.0 mmМесо тело големина "d" : 6 mmFlute должина "јас" : 15 mmВкупната должина "L" : 50 mmБрој на флејта : 2 ФлејтаКрајот стил : Плоштадот / СтанМатеријал : 10% микро зрна карбидОбложување : Ti Al NСечење цврстина : ≤HRC45°Ние секогаш чувајте 1~20mm на HRC45 / 55 / 60 / 65,на плоштадот / ballnose / агол raduiалуминиум тип во парк,се чувствуваат слободни да не контактирате ако на секое прашање...

Нови 50PCS/многу РОЛАН Винил Машина Плотер ножеви 60 степени 2mm SM483 @SD
 • Неодамнешно

Нови 50PCS/многу РОЛАН Винил Машина Плотер ножеви 60 степени 2mm SM483 @SD

DEN 4272.00

РОЛАН Винил Машина Плотер ножеви 60 степениТехничките Информации : Агол : 60 СтепениСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар : 2mm (0.08")Должина : 24mm (0.91")Материјал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност : 91.5 HRA RockwellКршење Сила : 40004200 N / mm2Пакет се вклучени : 50 x Нови Карбид Сечилото 60 Сте 2mm за РОЛАНД Катер

CNIM Топла ER32 MT3 М12 Коси Collet Чак Носителот CNC Мелничката Струг Директно Алатка Сребро+Црна
 • Неодамнешно

CNIM Топла ER32 MT3 М12 Коси Collet Чак Носителот CNC Мелничката Струг Директно Алатка Сребро+Црна

DEN 825.00 896.16

CNIM Топла ER32 MT3 М12 Коси Collet Чак Носителот CNC Мелничката Струг Директно Алатка Сребро+ЦрнаБоја : Сребро+Црна Состојба : 100% Сосема Нов MT3 месо тело Држи сите ER32 collets...

1.0 mmCNC CNC Ротари Датотека Волфрам Карбид Машина за Сечење Дрво Рутер Метал Мелничката алат Јагода Машина Додатоци
 • Неодамнешно

1.0 mmCNC CNC Ротари Датотека Волфрам Карбид Машина за Сечење Дрво Рутер Метал Мелничката алат Јагода Машина Додатоци

DEN 272.00 286.08

Погоден материјал : ПХБ, MD, CNC, гравирање машина, мувла, пластика, бакар, нерѓосувачки челик, акрилик, ПВЦ, средна густина fiberboard, дрво, пластика плоча, боја и други прецизност метал обработка...

Нови 5PCS/многу Карбид Сечилото 30 Сте 2mm за РОЛАН Винил Машина Плотер Бесплатен Превозот SM481 @СП
 • Неодамнешно

Нови 5PCS/многу Карбид Сечилото 30 Сте 2mm за РОЛАН Винил Машина Плотер Бесплатен Превозот SM481 @СП

DEN 907.20

5 PCS / многу Карбид Сечилото 30 Сте за РОЛАН Винил Машина Плотер #SM481Техничките Информации : Агол : 30 СтепениСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар : 2mm (0.08")Должина : 24mm (0.91")Материјал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност : 91.5 HRA RockwellКршење Сила : 40004200 N / mm2Пакет се вклучени : 5 x Нови Карбид Сечилото 30 Сте за РОЛАНД КатерНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

2 парчиња/многу HRC55 R1.5 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот Мелници коси и конус endmills R1.5*D6*30.5*75L*2F
 • Неодамнешно

2 парчиња/многу HRC55 R1.5 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот Мелници коси и конус endmills R1.5*D6*30.5*75L*2F

DEN 1108.32

Заострените Топката Носот Крајот Мелница / Конус Секачи : Модел : R1.5*D6*30.5*75 L*2 F; составена од : увезени карбид волфрам челик од Германија; Флејта : 2 Флејта; Работел материјал HRC : 0~55 Степен Радиус(R) : 1.5 mm; Слој : Tialn; месо тело со Дијаметар : 6mm; Сечење Должина (L1) : 30.5 mm; вкупна Должина (L) : 75мм; Агол B=За 2.82°Сите Заострените Топката носот крајот мелници линк подолу : Супер Попуст : Инчен Единици : Метрички Единици : R0.25*15*D4*50R0.5*15*D4*50R0.75*15*D4*50R1.0*15*D4*50R0.25*20*D6*50R0.5*20*D6*50R0.75*20*D6*50R1.0*20*D6*50R0.25*30.5*D6*75R0.5*30.5*D6*75R0.75*30.5*D6*75R1.0*30.5*D6*75R1.5*30.5*D6*75R2.0*30.5*D6*75R2.0*100*D6*100R0.5*45*D8*85R1.0*45*D8*85R1.5*45*D8*85R2.0*45*D8*85R1.0*25*D6*75R2.0*70*D10*110Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; Тешко дрво, иверица, и др.;Користете врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; Одлични чип отстранување ефект! Голема површина, одлична работа! Долг животен век;

Jerray 1pc 2mm 2x4x50L HRC55 2Flutes Рамен крајот мелници Solide Карбид Крајот Мелници CNC рутер малку Мелење машина Алатки нож
 • Неодамнешно

Jerray 1pc 2mm 2x4x50L HRC55 2Flutes Рамен крајот мелници Solide Карбид Крајот Мелници CNC рутер малку Мелење машина Алатки нож

DEN 132.00 154.56

1 PC висок квалитет солидна карбид Рамен крајот мелници за CNC мелење секачи2x4x50 L2 FHRC55Сечење Дијаметар : 2mmМесо тело со Дијаметар : 4mmFlute должина : 6mmФлејта : 2 Флејтаработни цврстина : 0HRC55Вкупна должина : 50mm Сите микро стан крајот мелници и детална спецификација : Точка Бр...

1Pc ER20 MT3 MTB3 Collet Чак Носителот на Фиксна CNC Millling
 • Неодамнешно

1Pc ER20 MT3 MTB3 Collet Чак Носителот на Фиксна CNC Millling

DEN 1161.00 1290.24

1 Pc ER20 MT3 MTB3 Collet Чак Носителот на Фиксна CNC MilllingОпис : Ова Е "Сосема нов" Постави На Прецизност Директно месо тело Продолжување На Професионалци И Хобисти Бара Олеснување На Работата И Висок Квалитет на Работа Резултати.Направени од високо квалитетен специјално формулиран за челик.Појачани и прецизност земјата.Изградена во автоПорака дизајн и алатки никогаш нема да се заглавени во држачот.БОЈА / СТИЛ : MT3ER20 Morse месо телоСОСТОЈБА / ВОЗРАСТ : Brand NewМАТЕРИЈАЛ : Високо Квалитетен 1065 Јаглероден ЧеликDIN6499 B 0.015 MM (0.0006") Работи Надвор ТолеранцијаВисок Степен на DN65 Јаглероден Челик Материјал ,Прецизност Groud

MZG SWE2 16mm 25мм HRC50 Сечење 2 предност во однос на центарот на спирала ритам тип волфрам челик машина сечилото заварување Рамен Крајот Мелници
 • Неодамнешно

MZG SWE2 16mm 25мм HRC50 Сечење 2 предност во однос на центарот на спирала ритам тип волфрам челик машина сечилото заварување Рамен Крајот Мелници

DEN 604.00 888.00

MZG SWE2 HRC50 Сечење 2 предност во однос на центарот на спирала ритам тип волфрам челик машина сечилото заварување Falt Крајот Милс 1.MZG Крајот Мелница Објект СпецификитеMZG Крајот Мелници Спецификација Параметар2.MZG Крајот Мелница Производ Фото3.MZG Крајот Фабрика за Пакување Информации Крајот Фабрика за Пакување Информации4.MZG Крајот Мелница Параметар5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

За 10Pcs/set 1.5-6mm ХСС Директно месо тело 2 Flute Крајот Мелница Машина CNC Вежба Битна Алатка за Промоција
 • Неодамнешно

За 10Pcs/set 1.5-6mm ХСС Директно месо тело 2 Flute Крајот Мелница Машина CNC Вежба Битна Алатка за Промоција

DEN 324.00 394.56

Материјал : ХСС & алуминиумБоја : како што е прикажано на слСпецификација : Месо тело : директно месо телоФлејта : 2Надворешен Дијаметар : 1.5 мм,2mm,2,5 mm,3мм,3.5 мм,4mm,4.5 мм,5mm,5.5 мм,6mmИздржливи и практичнаЧетири flute дизајн обезбедува мали чип товари и побрзо отстранувањеПримената Материјали : дрво, пластика, алуминиум плоча, итнПогоден за DIY, дома и воопшто градење / инженерство користењеГОЛЕМИНА(мм)Дијаметар на Главата(А)Дијаметар на месо тело(Б)Должина На Ножот(C)Вкупната Должина(D)1.56451267512.56852368523.5610544611554.5611555613575.561357661357Количина : 10pcsAnswer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

MZG Попуст Цена RPEW1003MO ZP1521 Солидна Волфрам Карбид Мелење Машина Инсерти за Обработка Нерѓосувачки Челик
 • Неодамнешно

MZG Попуст Цена RPEW1003MO ZP1521 Солидна Волфрам Карбид Мелење Машина Инсерти за Обработка Нерѓосувачки Челик

DEN 643.00 960.00

MZG Попуст Цена RPEW1003 MO ZP1521 Солидна Волфрам Карбид Мелење Машина Инсерти за Обработка Нерѓосувачки Челик1.MZG Millling Внесува Објект СпецификитеMZG Мелничката Внесува Спецификација Параметар2.MZG Мелничката Внесува Производ Фото3.MZG Мелничката Внесува Пакување Информации Millling Внесува Пакување Информации4.MZG Мелничката Внесува Параметар​5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

3.175 мм*12mm,Бесплатен превозот,ЦПУ карбид крајот мелница,дрво рутер малку,Волфрам крајот мелница,2 флејта крајот мелење машина,дрво алатки
 • Неодамнешно

3.175 мм*12mm,Бесплатен превозот,ЦПУ карбид крајот мелница,дрво рутер малку,Волфрам крајот мелница,2 флејта крајот мелење машина,дрво алатки

DEN 588.00 864.00

Ако ви треба Специјален Модел , можете да не контактирате , така што ние може да customтејлор гравирање алатки за вашите специфични потреби ...

1pc Нови ER32 R8 7/16 COLLET ЧАК CNC МЕЛНИЧКАТА СТРУГ
 • Неодамнешно

1pc Нови ER32 R8 7/16 COLLET ЧАК CNC МЕЛНИЧКАТА СТРУГ

DEN 1296.00 1439.52

Бренд Нови ER32 R8 Мелничката Чак Носителот на Фиксна Мелничката Струг R8 месо тело Држи сите ER32 collets Drawbar Тема : 7 / 16" Доаѓа со ER32 spanner Тип : 4552 Направени со DIN6499 B 0.012 MM (0.0005") Работи Надвор Толеранција Висок Степен на DN65 Јаглероден Челик Материјал ,Прецизност Groud

MZG SWE4 25мм 32-милиметри HRC50 Сечење 4 работ спирала ритам тип волфрам челик Плочи Мелење секачи сечилото заварување F Крајот Мелници
 • Неодамнешно

MZG SWE4 25мм 32-милиметри HRC50 Сечење 4 работ спирала ритам тип волфрам челик Плочи Мелење секачи сечилото заварување F Крајот Мелници

DEN 1371.00 2016.00

MZG SWE4 25мм 32милиметри HRC50 Сечење 4 предност во однос на центарот на спирала ритам тип волфрам челик машина сечилото заварување Рамен Крајот Милс 1.MZG Крајот Мелница Објект СпецификитеMZG Крајот Мелници Спецификација Параметар2.MZG Крајот Мелница Производ Фото3.MZG Крајот Фабрика за Пакување Информации Крајот Фабрика за Пакување Информации4.MZG Крајот Мелница Параметар5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

10PCS/многу CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2,5 mm Бесплатен Превозот SM487 @СП
 • Неодамнешно

10PCS/многу CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2,5 mm Бесплатен Превозот SM487 @СП

DEN 955.20

CNC Паралелно Карбид PCB Мелење Машина Битови Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2,5 mmФункција : Висок квалитет и долготрајниМатеријал : волфрам челикТип : паралелно карбид секачиВкупната должина(OVL) : 33mmFlute должина(CEL) : 8mmМелница ширина (ЦИР) : 2,5 mmМесо тело дијаметар (SHK) : 3.175 mmПримена : Акрилик,МДФ,Пластика,ABS,Боја одбор и Пена одбор.Пакет се вклучени : 10 x Цврст Карбид ЦПУ Сечење Алатки CEL 8мм ЦИР 2,5 mmНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

5 Малку Обвивка & База Калапи Рутер Малку Сет - 1/2 месо тело CNC Линија Нож Дрво Машина Tenon Машина За Машини Алатки
 • Неодамнешно

5 Малку Обвивка & База Калапи Рутер Малку Сет - 1/2 месо тело CNC Линија Нож Дрво Машина Tenon Машина За Машини Алатки

DEN 2618.88

Опис Оваа Chwjw 16501 калапи рутер малку сет карактеристики случај 3 калапи рутер битови и 2 на мебел база или мебел круна калапи рутер битови...

Нови 10PCS/многу Ролан Сечилото 45 Степен 2mm Винил Машина Плотер Бесплатен Превозот SM482 @СП
 • Неодамнешно

Нови 10PCS/многу Ролан Сечилото 45 Степен 2mm Винил Машина Плотер Бесплатен Превозот SM482 @СП

DEN 1675.20

Ролан Сечилото 45 Степен Винил Машина ПлотерТехничките Информации : Агол : 45 СтепениСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар : 2mm (0.08")Должина : 24mm (0.91")Материјал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност : 91.5 HRA RockwellКршење Сила : 40004200 N / mm2Пакет се вклучени : 10 x Нови Карбид Сечилото 45 Сте за РОЛАНД КатерНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

2pc Заклучување Митра Рутер 22.5 Степен Лепак Дограма Рутер Малку Сет - 1/2 месо тело Дрво машина Tenon Машина за Дрво Алатка
 • Неодамнешно

2pc Заклучување Митра Рутер 22.5 Степен Лепак Дограма Рутер Малку Сет - 1/2 месо тело Дрво машина Tenon Машина за Дрво Алатка

DEN 1458.24

ОписОвој сет ќе се намали 22.5 степен miters да се направи 45 степен зглобовите Стави 45 степен заеднички во местото на 90 степени агол да омекне остар изглед...