• Неодамнешно
0.001 g 50g Преносни Висока PrecisionJewelry Дијамант Гем Карат Мерење ScalesDigital Електронското Пребројување Функција

0.001 g 50g Преносни Висока PrecisionJewelry Дијамант Гем Карат Мерење ScalesDigital Електронското Пребројување Функција

DEN 52800.00
DEN 55579.20
-5 %
Достапно

Количина на стоки


(4 парчиња/многу) 0.001 g*50g Преносни Висока Precision Jewelry Дијамант Гем Карат Скали Дигитални Електронски Пребројување на Функција
- Модел : ФК - 50
- Боја : Бела
- Максимален капацитет : 50g - АБС материјал домување
- Точност : 0.001 g
- Единици : g/мл/ozt/ct/dwt/gn
- Работа tempreture : 10 - 30°C / 50 - 86°F
- Автоматско ИСКЛУЧУВАЊЕ : 60-тите години - Display mode : сини LED екран
- Придвижуван од 4 x AAA батерии (вклучени)
Големина на : 12.5 cm x 8.5 cm x 6cm

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Дисплеј Тип:
LCD
Напојување:
4 x AAA
Точноста:
0.001 g
Големина:
13.5cm*9cm*6.5cm(L x W x H)
Капацитет:
50g
Тип:
Checkweigher
Номинална Оптоварување:
50g

Слични понуди

10pcs / многу 500g x 0.1 g Мини Преносни Дигитални џеб Тежина Накит Скала со мало кутија светлото за Дијамантски Накит 40%Попуст
  • Неодамнешно

10pcs / многу 500g x 0.1 g Мини Преносни Дигитални џеб Тежина Накит Скала со мало кутија светлото за Дијамантски Накит 40%Попуст

DEN 2097.00 3382.56

10pcs / многу 500g x 0.1 g Мини Преносни Дигитални џеб Тежина Накит Скала со мало кутија светлото за Дијамантски НакитБоја : ЦрнаМаксимална Прецизност скала : 500g.Минимална Прецизност скала : 0.1 g.Светлото Зелени осветлување.Мал, лесен и пренослив.Auto calibrationTare полн капацитет30 секунди offОперација температура : 5086 степени ЦелзиусовиНапојува со 2 x AAA батерии (Не се Вклучени)Тежина : 96gПакет Тежина : 107gПакет Големина : 130 x 65 x 20mm1 x Дигитален џеб скала (500g x 0.1 g)1 x англиски јазик прирачник за корисникот

NEWACALOX 50kg x 10g Мини Преносни Електронски Скала Тежината на Багажот, Дигитално Патување Виси Кука Скала
  • Неодамнешно

NEWACALOX 50kg x 10g Мини Преносни Електронски Скала Тежината на Багажот, Дигитално Патување Виси Кука Скала

DEN 333.00 604.80

NEWACALOX 50kg x 10g Мини Преносни Електронски Скала Тежината на Багажот, Дигитално Патување Виси Кука СкалаСпецификацииДимензии : 4.3" x 1.2" x1.2" (Длабочина)Тежина : 0.2 kgМатеријал : ABS пластика телоБоја : црнаКапацитет : 50kg / 110.23 lb / 50000g / 1763.6 озПрецизност : 50kg / 10gЕдиници : кг / lb / g / млАвтоматско Исклучување : 30 секундиTare Опсег : Tare полн капацитетЕкран : LCD со бекап светлинаМоќност : CR2032 * 1 (вклучени)Оваа мини дигитален џеб скала вклучува следниве карактеристики : 1.50 kg капацитет и 10g од читливост2.LCD дисплеј со бекап светлина3.Tare функција4.Автоматско исклучување5.Преоптоварување индикатор6.Повеќе начини на мерење : кг lb g оз и дискретни wavelet се трансформира.7.Светлото Функција.8.Податоци за заклучување на Функцијата9.Издржливи Нерѓосувачки челик виси кука10.Дизајнирање на smart со лични карактеризираат,многу кабинетот и се погодни да се носат.11.Висока јачина,компактен, цврста рака на рака,Мултицел скала погодна за семејни и патувањеAnswer : ___________________________ Note : 1.Идеален за прецизно мерење на благородни метали, накит,glod,камења, камења, лекови, билки, и претовар...

Жешка!Прецизност Калибрација Тежина Дигитални Скала Поставени Комплет со помош на пинцета За Губење на Скала Алатки
  • Неодамнешно

Жешка!Прецизност Калибрација Тежина Дигитални Скала Поставени Комплет со помош на пинцета За Губење на Скала Алатки

DEN 187.20

Спецификација : Бренд новиДозволена Грешка : + / 0.003 gТежина боја : сребро, како слика покажуваБојата на пинцети ќе бидат испратени по случаен изборКоличина : 5pcs, (1 x 50g, 2 x 20g, 1 x 10g, 1 x 5g)Вкупниот збир на Тегови : 105gПакет се вклучени : 1 x Пластични Случај Складирање1 x Пинцети1 x 50g Калибрација Тежина2 x 20g Калибрација Тегови1 x 10g Калибрација Тежина1 x 5g Калибрација ТежинаAnswer : ___________________________ Note : Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот

Џеб мини Дигитален 100g/ 0.01 g Дигитални Фабрика Цена Мини Тежат Скала Рамнотежа Накит електрични LCD дисплеј училиште мерење
  • Неодамнешно

Џеб мини Дигитален 100g/ 0.01 g Дигитални Фабрика Цена Мини Тежат Скала Рамнотежа Накит електрични LCD дисплеј училиште мерење

DEN 180.00 204.00

Добредојдовте на нашата продавница!Те сакам сите пријатели од различни земји.Вид На Совети : Пратката од страна на Продавачот за испорака метод : не може да се следи редоследот по парцела лево Кина; Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус : оваа превозот метода може само да следи цел, кога тоа е во Кина, не може да се следи редоследот по тоа лево Кина...

Неурамнотежени да се Избалансирани Излез Стерео Конвертор Одбор Ниска дисторзија DRV134PA x2
  • Неодамнешно

Неурамнотежени да се Избалансирани Излез Стерео Конвертор Одбор Ниска дисторзија DRV134PA x2

DEN 897.00 954.24

Неурамнотежени да се Избалансирани Излез Стерео Конвертор Одбор Ниска дисторзија DRV134 PA x2Функција : Ова е собрани одбор на многу ниско нарушување preamplifier ( Добивка = 2) кој може да се конвертира на неизбалансиран сигнал до балансирана сигнал.Колото го направи користи на познатиот избалансирани линија приемник DRV134 PA по канал...

45Kg/10g Џеб Дигитални Скала Багаж Виси Риболов Рамнотежа на Тежината Црна Капка Брод
  • Неодамнешно

45Kg/10g Џеб Дигитални Скала Багаж Виси Риболов Рамнотежа на Тежината Црна Капка Брод

DEN 194.00 233.76

Материјал : ABS Инженеринг пластика и нерѓосувачки челик виси кука Тоа е одлична скала на семејството, пазарување, риболов тежина и лесно да се носат Двојна прецизност, мултиединица за конверзија, брз одговор LCD екранот со сина позадина светлина Tare функција кога мерење масовно стока Четири мерење единици : Кг, ОЗ, Lb и ЏИН Тежина заклучување и температура тест функција, Притиснете ЕДИНИЦА копче за 2s,температурата ќе се појави на екранот, толеранција на температурата е ±2° 3 копче : вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ, Солза и ЕДИНИЦА Max тежина : 45 Kg на Точноста : 010 Kg / 5g, 1045 Kg / 10g Напојување : 2 парчиња AAA батерија ( не се вклучени) Боја : црно Тело Димензија : 84*50*24mm (приближно) Круг со дијаметар : 36mm Вкупна должина : 190mm Пакетот вклучува : D : D igital скала x 1 User Manual (EN &Ch) x 1

Џеб мини Дигитален 200g/ 0.01 g Дигитални Фабрика Цена Мини Тежат Скала Рамнотежа Накит во парк канцеларија училиште мерење
  • Неодамнешно

Џеб мини Дигитален 200g/ 0.01 g Дигитални Фабрика Цена Мини Тежат Скала Рамнотежа Накит во парк канцеларија училиште мерење

DEN 201.12

Добредојдовте на нашата продавница!Те сакам сите пријатели од различни земји.Вид На Совети : Пратката од страна на Продавачот за испорака метод : не може да се следи редоследот по парцела лево Кина; Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус : оваа превозот метода може само да следи цел, кога тоа е во Кина, не може да се следи редоследот по тоа лево Кина...

10pcs 50g 0.001 g Висока Прецизност Дигитална Вага Електронски Накит Дијамант Гем Карат Пребројување на Функцијата Portable 20% попуст
  • Неодамнешно

10pcs 50g 0.001 g Висока Прецизност Дигитална Вага Електронски Накит Дијамант Гем Карат Пребројување на Функцијата Portable 20% попуст

DEN 11316.00 13800.48

10pcs СТРАНА на курирската служба DHL / Федекс 50g 0.001 g Висока Прецизност Дигитални Електронски Накит Дијамант Гем Карат Скали Пребројување на Функцијата Portable Модел : ФК 50 Боја : Бела Максимален капацитет : 50g АБС материјал домување Точност : 0.001 g Единици : g / мл / ozt / ct / dwt / gn Работа tempreture : 10 30°C / 50 86°F Автоматско ИСКЛУЧУВАЊЕ : 60тите години Display mode : сини LED екран Придвижуван од 4 x AAA батерии (вклучени)Големина на : 12.5 cm x 8.5 cm x 6cm

500g/0.1 g Дигитални Мерни Лажици Со Скала за Готвење кујна Скала Алатки Течни Рефус Храна LCD Дисплеј
  • Неодамнешно

500g/0.1 g Дигитални Мерни Лажици Со Скала за Готвење кујна Скала Алатки Течни Рефус Храна LCD Дисплеј

DEN 203.00 225.12

Карактеристики : Гарантира за изработка и квалитетни, трајни доволно за вашето секојдневно користењеОдговара за вашата кујна и дневна исхрана дизајнирањеПрекрасен изглед, посебни површински третманШирок LCD екранот, лесно да се читаАвтоматски се заклучува читање кога податоците се стабилниНиска потрошувачка на енергија, Ниско ниво на батеријата индикатор???tare функцијаНа скала ќе се вклучува автоматски се исклучува кога е во неупотребата на состојба со цел да се заштеди енергијаДигитални лажица скала со LCD дисплејМоќна батерија соработка со ниска потрошувачка на енергијаИдеална алатка за да тежат путер,брашно,крем,чај или зачини за време на готвење или печењеБиланс на вредноста на функцијата обезбедува вашиот прецизни мерења на локацииДржете функција за да го замрзнете читања на LCDОвластувања исклучува автоматски по 2 минутиСпецификации : Состојба : 100% Сосема НовМинимална Тежина : 0Единици : G / МЛМаксимална Тежина : 500g / 0.1 g, 300g / 0.1 gТочноста Резолуција : 0.1 g,0.01 озМатеријал : ABS ПластикаГлавната Боја : БелаДисплеј : ЛЦДСкала Големина : 228 x 55 x 23mm 1 x LCD Кујна Дигитални Лажица Скала (Батерии не се Вклучени)1 x Manua 1...

10pcs Електронски Дигитални Џеб Накит Кујна Скала 1000g 1kg 0.1 g голем екран со заднинско осветлување Губење на рамнотежа 40%Попуст
  • Неодамнешно

10pcs Електронски Дигитални Џеб Накит Кујна Скала 1000g 1kg 0.1 g голем екран со заднинско осветлување Губење на рамнотежа 40%Попуст

DEN 2158.00 3480.96

10pcs Електронски Дигитални Џеб Накит Кујна Скала 1000g 1kg 0.1 g голем екран со заднинско осветлување Губење на рамнотежа Карактеристики : Нови 1000g / 0.1 g Мини Дигитален професионален Скала Црна Боја : Црна Максимална Прецизност скала : 1000g...