• Неодамнешно
4Pcs Кожата Мини XLR 3 Pin TA3F Headworn Кондензаторот Микрофон, Слушалки Микрофон Microfone За SAMSON Караоке Безжичен Систем за Предавателот

4Pcs Кожата Мини XLR 3 Pin TA3F Headworn Кондензаторот Микрофон, Слушалки Микрофон Microfone За SAMSON Караоке Безжичен Систем за Предавателот

DEN 1919.52
Достапно

Количина на стоки


КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукција Професионални вокал подигнување на кондензаторот за микрофон Со 3-Пински XLR конектор приклучок за слушалки микрофон Компатибилен со Телото Пакет Предавателот Модели Пот и Прашина-Доказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со рака-без Операција Поларните Шема : Omnidirectional Фреквенција : 50 Hz - 18,000 Hz Чувствителност : - 60 d B +/- 3d B Отпорност : 1,500 Ohms +/- 30% (на 1 Khz) Боја : Месо боја Оперативен Напон : 1 V - 10 V DC Пакување Вклучуваат : 4 x 3 Pin XLR Беж Headworn Микрофон
Ве молиме Имајте во предвид : 3 Пина слушалки микрофон компатибилен со вистински оригинален бренд , не може да одговара за копирање бренд

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
XINGYI ЅВЕЗДА
Пакет:
Yes
Стил:
Вградениот Микрофон
комуникација:
Жичен
Број На Модел На:
EarHook вградениот Микрофон Mikrofon Mikrafon За AKG Безжична BodyPack
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Поларните Обрасци:
omnidirectional
Употреба:
Фаза На Изведба Безжичен Микрофон
Функција:
Наставата, Фаза, Компјутер, Караоке, Конференција, Пеење
Боја:
Невидливи Месо Боја / Бојата На Кожата
Конектор тип:
Мини 3PIN 3 Иглички XLR-3
Тип:
Кондензаторот
Зачестеност одговор:
50Hz-16kHz
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Должина на кабел:
За 120CM
Состојба:
100% Сосема Нов
Гаранција:
5-Годишна Гаранција

Слични понуди

BOYA СТРАНА-WM5 Безжична Lavalier Lapel Микрофон Систем за Canon Nikon, Sony dslr фото Камера Camcorders
  • Неодамнешно

BOYA СТРАНА-WM5 Безжична Lavalier Lapel Микрофон Систем за Canon Nikon, Sony dslr фото Камера Camcorders

DEN 4797.60

Карактеристики : 1.Компатибилен со dslr фото апарати, camcorders, аудио рекордер итн & наменета за пренослива безжична работа, како што се филмот работа, podcasting, претстави и други аудио или видео апликации.2.2,4 GHZ GFSK систем резултира со силен антимешање, добра сигурност и стабилност.3...

ТОПЛО-3.5 mm Надворешен Стерео Микрофон Микрофон За Камерата
  • Неодамнешно

ТОПЛО-3.5 mm Надворешен Стерео Микрофон Микрофон За Камерата

DEN 551.52

Напомена : микрофонот е многу чувствителни, не го испуштајте, удирајте или силен шок.Ако на микрофонот се наоѓа веднаш до говорникот, тоа може да произведе whistlers ако се случи, е за да се одржи на микрофонот е далеку од претседателот, или намалување на јачината на звукот на звучникот.Ја промените ги собереш на режимот на префрлување на поставувања, може да се произведуваат бучава.Батеријата индикатор за микрофон при отворање на осветлува и веднаш излезе за да ја заштеди батеријата и да спречите скитници светлосни ефекти снимањето на видео...

Четири Bodypack Приемник Безжична Во Уво Мониторинг Систем за Професионална Фаза Мониторинг За EK 2000 IEM Еден Предавател во Слушалка
  • Неодамнешно

Четири Bodypack Приемник Безжична Во Уво Мониторинг Систем за Професионална Фаза Мониторинг За EK 2000 IEM Еден Предавател во Слушалка

DEN 16735.20

Карактеристики : 40 tunable UHF фреквенции за мешањеслободен receptio Апсолутно сигурен пренос и да се прошири опсегот поради високите RF излезна моќност Високо точно разновидност прием Пилот на ѕвонење squelch за елиминирање на RF интерференција кога предавателот е turn off Automatic фреквенција скенирање функција да пребарува за достапни фреквенции Предавател и примател со р метални куќишта Приемник карактеристики userfriendly мени работа преку позадинско осветлување приказ Заклучување на функцијата, се избегнува случајното менување на прилагодувањата за HDX compander за кристално јасен звук Предавателот и приемникот функција 'слаба Батерија' индикатори за Исклучување на функцијата за испраќачот Широка палета на додатоци се приспособува системот за секое барање Пакување Вклучуваат : 4 x Bodypack Приемникот 1 x Предавателот 4 x Слушалки 1 x НИ џек приклучокот за напојување ( ако сте треба ЕУ Приклучокот, ве молиме контактирајте со нас, инаку НИ испратите приклучок ! ) 1 x Антена 2 x 6.5 да 6.5 кабли 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Пакување Кутија

Професионални вградениот Микрофон Безжичен Приемник Headband Микрофон За SLX24 Пеете Караоке Систем Аудио Миксер DJ Bodypack Предавателот
  • Неодамнешно

Професионални вградениот Микрофон Безжичен Приемник Headband Микрофон За SLX24 Пеете Караоке Систем Аудио Миксер DJ Bodypack Предавателот

DEN 5928.00

Пакување Вклучуваат : 1 x Приемник1 x Bodypack Предавателот2 x Антена1 x 6.35 mm Џек за да 6.35 mm Џек за Кабелот1 x Headband Микрофон1 x 2Pin НИ Џек Адаптер1 x Пакување Кутија4 x 1.5 V Батерија ( Не се Вклучуваат )

OOTDTY Нови 2017 пристигнување Супер Мини USB 2.0 Приклучок за Микрофон Говор Снимање на Аудио Адаптер За Лаптоп КОМПЈУТЕР Топла Продажба
  • Неодамнешно

OOTDTY Нови 2017 пристигнување Супер Мини USB 2.0 Приклучок за Микрофон Говор Снимање на Аудио Адаптер За Лаптоп КОМПЈУТЕР Топла Продажба

DEN 80.00 94.56

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Лесен и едноставен мини дизајн USB приклучокот е погодна за некој компјутер со некој USB интерфејс...

Бесплатен Превозот UHF Професионални SX 14 Безжичен Микрофон Систем Со Bodypack вградениот Микрофон Бенд R5 800-820Mhz
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот UHF Професионални SX 14 Безжичен Микрофон Систем Со Bodypack вградениот Микрофон Бенд R5 800-820Mhz

DEN 6468.96

Бесплатен Превозот! Оди со Дигитални Безжични Целосно страшни, ја менува играта безжичен микрофон приклучок за слушалки систем! Пакетот е она што ви треба за handsfree сцената ѓаволиите...

Невидливи Мини XLR 4 Pin TA4F Жичен Кондензаторот се Врзуваат Јака Клип на Мајк Lavalier Микрофон За SHURE Безжичен Систем за Предавателот
  • Неодамнешно

Невидливи Мини XLR 4 Pin TA4F Жичен Кондензаторот се Врзуваат Јака Клип на Мајк Lavalier Микрофон За SHURE Безжичен Систем за Предавателот

DEN 431.52

Карактеристики : Lavalier Микрофон со 4 Пина Конектор Приклучок, Компатибилен со Дигитални Безжични Системи кои се Користат од 4mm висок квалитет супер мини тип Професионални вокал пикап кондензаторот микрофон,Одличен глас за намалување на ефектот, rich&мека средно фреквенција На мека цевка може да се прилагоди слободно и да се постигне најдобар ефект на пикап, Пот и ПрашинаДоказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со ракабез Операција...

Takstar SGC-598 Фотографија Конференција Пушка МИКРОФОН Видео Микрофон за Интервју Предавање Филм Пикап за Nikon Canon dslr фото
  • Неодамнешно

Takstar SGC-598 Фотографија Конференција Пушка МИКРОФОН Видео Микрофон за Интервју Предавање Филм Пикап за Nikon Canon dslr фото

DEN 1246.00 1780.32

Takstar SGC598 Фотографија Конференција Пушка МИКРОФОН Видео Микрофон10d B чувствителност подобрување и 200 Hz ниска фреквенција слабеењето, за да се исполнат различни поле Специјално дизајнирани за камера и висока осетливост на кондензаторот микрофон за да го подобрат квалитетот на снимање 3.5 mm интерфејс може да работи со повеќето камери, и се користи стандардни универзален полнач спецификации, може да биде едноставно фиксна камера Срце облик на една точка пикап карактеристики можат ефикасно да се намали бучавата од околината да се подига тонот цевка е изработен од легура материјали, цврсти цврсти,кои можат ефикасно да shield електромагнетни пречки За Canon : 1 DX 1 D MARKIV 5 DⅡ 5 D3 5 D4 7 D 70 D 700 D 550 D 6 D 60 D 600 D 5 D 5 Ds 5 Ds R 650 D,700 D 750 D 760 D 100 D 80 D За Nikon : D300 S / D4 / D35 / D5100 / D5200 / D5300 / D5500 / D800 / D3200 D3300 / D610 / D750 / D7000 / D7100 / D810 Совети : SGC598 Микрофон Само за камерата, Ако сакате да го користите SGC598 Микрофон со iphone, може да ви треба кабел адаптер TRS да TRRS првиот~ DHphoto Човек Сака да се Каже : Карактеристики : Висок Квалитет и Сосема Нов Практични Повод : фотографија, интервјуа и други прилики пикап Специјално дизајнирани за камера и висока осетливост на кондензаторот микрофон за да го подобрат квалитетот на снимање Срце облик на една точка пикап карактеристики можат ефикасно да се намали бучавата од околината да се земе од 10d B чувствителност подобрување и 200 Hz ниска фреквенција слабеењето; за да се задоволат различните областа Коупотреба...

CAENBOO Отворено ветробранското стакло Шофершајбната Lavalier Клип Lavmic Правец на Заштитник Кожен Покритие За Sony UWP-D11 D12 Безжичен Микрофон
  • Неодамнешно

CAENBOO Отворено ветробранското стакло Шофершајбната Lavalier Клип Lavmic Правец на Заштитник Кожен Покритие За Sony UWP-D11 D12 Безжичен Микрофон

DEN 148.00 171.84

CAENBOO Отворено ветробранското стакло Шофершајбната Lavalier Клип Lavmic Правец на Заштитник Кожен Покритие За Sony UWPD11 D12 Безжичен МикрофонФункција : Микрофон Шофершајбната / ветробранското стакло Крзно Muff е дизајниран да се намали правец на шумот при снимање во отворено или неповолни услови на животната средина...

Професионални UHF Преносни туристички водич 1 Предавателот 30 Примачот за туризам,конференција,црква,говор итн
  • Неодамнешно

Професионални UHF Преносни туристички водич 1 Предавателот 30 Примачот за туризам,конференција,црква,говор итн

DEN 50114.00 52752.00

Професионални UHF Преносни туристички водич 1 Предавателот 30 Приемникза туризам,конференција,црква,говор итнЗапочнете веднаш со 30 примачите поврзани со слушалки + 1 предавателот е поврзан со микрофон, нема потреба да зборуваат гласно,нема потреба викање, не грижете се расправа unclearly...